Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσο ηλίθιοι μπορεί να είναι? Παίρνουν από τους pallies το gcd που τους έδωσαν για να αντισταθμίσουν το nurf των Judgements?

Οκ, το καταλάβαμε. Όποιος θέλεις να pvpάρει από εδώ και πέρα, mage, warlock ή μακράν Dk. Σαν τις σκνίπες θα πέφτουμε πλέον...

 

Οι μισοί που rollάρουν Rets, το κάνουν για PvP. Να τη δω τη Blizz πώς θα την παλέψει με τόσο κράξιμο από τόσο κόσμο.

 

Thanx Blizz, we owe u :mad:

 

Respec επειγόντως σε prot/holy και το γυρνάμε σε PvE only.

 

PS Όσοι ετοιμαζόντουσαν για season 6 σε Arena, called. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται, nurfάρουν class πρίν από έναρξη season.

 

Κλάψε, κλάψε, τα καταφέραν οι Μάρθες του WoW να ξαναγίνει ο ret, loladin...

Επεξ/σία από Erwdios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι όμως ότι στο pvp ήθελε nerf το exorcism ;)

 

Το οποίο μαζί με το glyph έκανε max dmg 2k...

 

Αν ήθελε nurf το exorcism τι θα πρέπει να γίνει δηλαδή με τους DK?

 

Chill, προσωρινό είναι, θα το επαναφέρουν το exo, μη χαίρεσαι. Μια βδομαδούλα είναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο ηλίθιοι μπορεί να είναι? Παίρνουν από τους pallies το gcd που τους έδωσαν για να αντισταθμίσουν το nurf των Judgements?

Οκ, το καταλάβαμε. Όποιος θέλεις να pvpάρει από εδώ και πέρα, mage, warlock ή μακράν Dk. Σαν τις σκνίπες θα πέφτουμε πλέον...

 

Οι μισοί που rollάρουν Rets, το κάνουν για PvP. Να τη δω τη Blizz πώς θα την παλέψει με τόσο κράξιμο από τόσο κόσμο.

 

Thanx Blizz, we owe u :mad:

 

Respec επειγόντως σε prot/holy και το γυρνάμε σε PvE only.

 

PS Όσοι ετοιμαζόντουσαν για season 6 σε Arena, called. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται, nurfάρουν class πρίν από έναρξη season.

 

Κλάψε, κλάψε, τα καταφέραν οι Μάρθες του WoW να ξαναγίνει ο ret, loladin...

 

Α μαλιστα, δηλαδη οταν οι DK ειχαν το δικο τους "icy touch" ηταν σουπερ overpowered αλλα το Exorcism δεν ειναι? Μηπως εχεις δει ret paladin να κατεβαζει priest k druid ενω τρεχουν ολα τα HoTs πανω τους (τα παντα ολα λεμε) μεσα σε λιγα δευτερολεπτα και ενα δακρυ να κυλαει απο τον καθενα? Και αυτο χωρις τα "φτερακια" ετσι?

 

Το skill ειναι σιγουρα overpowered στο PvP ακριβως οπως ηταν το "icy touch" πριν το 3.1 Τωρα το τι πρεπει να κανουν για να το κανουν balanced στο PvP χωρις να μαμησουν το PvE δεν ξερω.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:48 ----------

 

Το οποίο μαζί με το glyph έκανε max dmg 2k...

 

Αν ήθελε nurf το exorcism τι θα πρέπει να γίνει δηλαδή με τους DK?

 

Chill, προσωρινό είναι, θα το επαναφέρουν το exo, μη χαίρεσαι. Μια βδομαδούλα είναι :P

 

2κ damage? Κριμα που δεν κρατησε το φιλαρακι μου το screenshot να δεις ενα 5.2κ κριτ ετσι πλακα (με φτερα αυτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2κ damage? Κριμα που δεν κρατησε το φιλαρακι μου το screenshot να δεις ενα 5.2κ κριτ ετσι πλακα (με φτερα αυτο)

 

Ακριβώς. Αν φας crit από exorcism άντε γεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μαλιστα, δηλαδη οταν οι DK ειχαν το δικο τους "icy touch" ηταν σουπερ overpowered αλλα το Exorcism δεν ειναι? Μηπως εχεις δει ret paladin να κατεβαζει priest k druid ενω τρεχουν ολα τα HoTs πανω τους (τα παντα ολα λεμε) μεσα σε λιγα δευτερολεπτα και ενα δακρυ να κυλαει απο τον καθενα? Και αυτο χωρις τα "φτερακια" ετσι?

 

Το skill ειναι σιγουρα overpowered στο PvP ακριβως οπως ηταν το "icy touch" πριν το 3.1 Τωρα το τι πρεπει να κανουν για να το κανουν balanced στο PvP χωρις να μαμησουν το PvE δεν ξερω.

 

Σε λίγο θα μας πεις ότι οι DKs είναι normal class. Nurfaran τα Judgements κι αντ' αυτού έδωσαν το exorcism. Τώρα που το πήραν πίσω, τι μένει στον Pala για να κατεβάζει κόσμο? Το crusade ή το divine storm? (max 4k crit το καθένα)

Απλώς είδαν ότι έκαναν μλκια κι αντί να nurfάρουν το exo το αφαίρεσαν εντελώς από το PvP. Πλάκα μας κάνουν? Ας πάρουν τότε και το fear απο τους locks να δούμε πραγματικά ποιές class είναι OP.

 

2κ damage? Κριμα που δεν κρατησε το φιλαρακι μου το screenshot να δεις ενα 5.2κ κριτ ετσι πλακα (με φτερα αυτο)

 

Κρίμα που δεν έχω κρατήσει εγώ τα screenshots από κάτι shaman που με κοπανούσαν για 7,9 crit (έχω και 500 resilience, αν δεν είχα καθόλου, τι θα γινόταν? Σαν critter θα με κατέβαζαν) και από έναν frost mage ο οποίος χτυπούσε γύρω στα 7 crit κι αυτός.

 

Κι όλα αυτά χωρίς φτερά, που όλοι ξέρουμε πώς αν τα ανοίξεις χάνεις το bubble, ενώ αν φας ένα stun με ανοιχτά φτερά, τελείωσε το παραμύθι... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα μας πεις ότι οι DKs είναι normal class. Nurfaran τα Judgements κι αντ' αυτού έδωσαν το exorcism. Τώρα που το πήραν πίσω, τι μένει στον Pala για να κατεβάζει κόσμο? Το crusade ή το divine storm? (max 4k crit το καθένα)

Απλώς είδαν ότι έκαναν μλκια κι αντί να nurfάρουν το exo το αφαίρεσαν εντελώς από το PvP. Πλάκα μας κάνουν? Ας πάρουν τότε και το fear απο τους locks να δούμε πραγματικά ποιές class είναι OP.

 

Δεν ειπα οτι ειναι κανονικη κλαση. Ειναι σιγουρα overpowered. Αλλο ηταν το θεμα μου. Οταν ενα skill σαν το icy touch (που ειναι σχεδον ιδιο με το exorcism) θεωρειται τρελα overpowered (και ηταν) και αμεσως στο ιδιο patch δινουν το ιδιο skill με αλλο ονομα σε αλλο class αμεσως ολλα ειναι οκ? Πλακα κανουμε τωρα?

 

Κρίμα που δεν έχω κρατήσει εγώ τα screenshots από κάτι shaman που με κοπανούσαν για 7,9 crit (έχω και 500 resilience, αν δεν είχα καθόλου, τι θα γινόταν? Σαν critter θα με κατέβαζαν) και από έναν frost mage ο οποίος χτυπούσε γύρω στα 7 crit κι αυτός.

 

Κι όλα αυτά χωρίς φτερά, που όλοι ξέρουμε πώς αν τα ανοίξεις χάνεις το bubble, ενώ αν φας ένα stun με ανοιχτά φτερά, τελείωσε το παραμύθι... :-(

 

Ναι αλλα κανενα απο αυτα τα class (πλην frost mages) με την καμια δεν φτανουν την δυναμη των Paladin. O retridin συνεχιζει να ειναι πανισχυρος ετσι κ αλλιως. Εχει τρελο burst και ειναι σιγουρα πολυ μεγαλο threat οπου και αν παει. Εσυ γιατι λες οτι σε arena αν υπαρχει τετιος πρεπει με καθε τροπο να τον "κλειδωσουν" και να τον φανε? Γιατι αν τον αφησουν αμολημενο θα σπασει ολο το αντιπαλο team μονος του σε χρονο DT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παμε παλι με το ιnscription....χαμος σημερα.....χεχεχε

 

 

look......πωλησεις ημερας....

 

39104954.th.jpg

 

92843088.th.jpg

 

30530491.th.jpg

 

16120969.th.jpg

 

68392270.th.jpg

 

 

τωρα με κοστος 4-6 g στην μια ink ειναι αρκετα καλα.....

 

ερωτηση...αξιζει το http://www.wowhead.com/?item=44235 ? εχω τα http://www.wowhead.com/?item=43956 και http://www.wowhead.com/?item=44223 σε main και το σκεφτομαι...για δωστε κανα help...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ερωτηση...αξιζει το http://www.wowhead.com/?item=44235 ? εχω τα http://www.wowhead.com/?item=43956 και http://www.wowhead.com/?item=44223 σε main και το σκεφτομαι...για δωστε κανα help...

 

gz για τις πωλήσεις πρώτα απ' όλα ;)

 

Για μένα κωλολέει το Tundra mammoth. Κι εγώ έχω και το mamoth από WG και το αρκούδι, αλλά είναι άλλη φάση οι vendors, ειδικά σε raids. Βγαίνεις έξω για μία στιγμή, πουλάς junks, κάνεις repairs και full μέσα ξανά σε χρόνο DT. ;)

 

Για μένα μετά το trinket (με έπεισες Chill :P) είναι ο επόμενος στόχος, αλλά με BS πολύ λίγα τα λεφτά και πού χρόνος για gathering ores...? :-(

 

Δεν ειπα οτι ειναι κανονικη κλαση. Ειναι σιγουρα overpowered. Αλλο ηταν το θεμα μου. Οταν ενα skill σαν το icy touch (που ειναι σχεδον ιδιο με το exorcism) θεωρειται τρελα overpowered (και ηταν) και αμεσως στο ιδιο patch δινουν το ιδιο skill με αλλο ονομα σε αλλο class αμεσως ολλα ειναι οκ? Πλακα κανουμε τωρα?

 

Το θέμα είναι ότι το icy touch οι DKs συνεχίζουν να το χρησιμοποιούν, έστω και nurfed. Το exorcism το απέσυραν εντελώς. Μέχρι το επόμενο patch οι Palas είναι τρελά nurfαρισμένοι, σου ακούγεται ok αυτό?

 

Το exo είναι τόσο op, όσο είναι το fear των locks και το sheep των mages...

 

 

 

Ναι αλλα κανενα απο αυτα τα class (πλην frost mages) με την καμια δεν φτανουν την δυναμη των Paladin. O retridin συνεχιζει να ειναι πανισχυρος ετσι κ αλλιως. Εχει τρελο burst και ειναι σιγουρα πολυ μεγαλο threat οπου και αν παει. Εσυ γιατι λες οτι σε arena αν υπαρχει τετιος πρεπει με καθε τροπο να τον "κλειδωσουν" και να τον φανε? Γιατι αν τον αφησουν αμολημενο θα σπασει ολο το αντιπαλο team μονος του σε χρονο DT.

 

Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω, ότι δεν έχει πλέον το τρελό burst που όλοι ξέρατε. Δεν κατεβαίνει πλέον κανένας με ένα stun και χρειάζεται να είσαι τρελά skilled player για να κερδίσεις σε PvP, όταν μετά το stun έχεις απεναντί σου έναν αντίπαλο με πάνω από 50% HP. Ήδη έριξα όλο το βάρος σε PvE και θα επανέλθω, μόλις η Blizz διορθώσει τη βλακεία που έκανε. Ας το nurfάρει το exo, αλλά όχι να το αποσύρει κιόλας για PvP. Πρώτη φορά στα χρονικά συμβαίνει κάτι τέτοιο απ' ότι διαβάζω...

Επεξ/σία από Erwdios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Christos με τόσα φράγκα ως κεφάλαιο θα μπορούσες να είχες αυτή τη στιγμή πάνω από ένα μύριο gold (σε 4 chars βεβαίως μιας και 250k g είναι το cap).

 

Θα μπορούσες επί παραδείγματι, να αγόραζες όλα τα books of glyph mastery, ακόμα και αν ανακάλυπτες τις 43 συνταγές να συνέχιζες να αγοράζεις, ώστε να κάνεις μονοπώλιο και να πουλάς ένα χιλιάρικο το κάθε glyph :D. Τώρα είναι αργά βέβαια αλλά να το έχεις στα υπόψιν σου την επόμενη φορά που θα προσθέσουν glyphs.

 

Τέλος προσωπικά δεν θα χάλαγα ένα g, για το mammoth των 16k. Δεν νομίζω να τα αξίζει. Μηχανάκι επίσης δεν θα μου έκανε αίσθηση για τόσα χρήματα. Αν δεν κυνηγάς τα achievements προσπέρασε το απλά ή έστω πάρε αυτό από τους Sons Of Honir με ένα χιλιάρικο ή αυτό με marks από WG. Λεφτά έχεις βέβαια αλλά ok το θεωρώ κουτό να δώσει κάποιος τόσα λεφτά για ένα mount. Αν ήταν ιπτάμενο mammoth που λέει ο λόγος ναι :lol: αλλά για επίγειο mount........ thanks but no thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

soz ρε παιδιά ,

αλλά σε ποιόν server παίζεται και πουλάτε τόσα πολλά πράγματα στο ΑΗ , και κυρίως ποιοί κρετίνοι τα αγοράζουν .

Γιατί σε μας βγήκε το Τζετζεμπέλλ trinket στα 2κ και δεν το χτύπησε κανείς , 2κ θεωρούνται πολλά λεφτά μιλάω για horde μεριά.

Χρειάστηκα το glyph για explosion shot του hunter και το έχει ένας τύπος 80G στο ΑΗ , του λέω με 30 το παίρνω , μου λέει ο λεχρίτης "όχι" βρίσκω έναν gulidie και μου το κάνει τσάμπα .

Άκου 80g για ένα glyph , δεν είμαστε καλά , (αμ άλλος ο μακάλας που ήθελε 2κ για τα παπά......ρια της τζέτζεμπελ.(τελικά έμαθα ότι το έδωσε 800g -πολλά λεφτά ρε παιδί μου)!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...