Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω την εντυπωση πως καπου διαβασα ξεκαθαρα οτι για να γινει κατι τετιο πρεπει και τα 2 account να ειναι αποδεδειγμενα οτι ανηκουν στο ιδιο ατομο αλλιως δεν μπορει να υπαρξει τετια μεταφορα.

 

Αν ομως ειμαι λαθος και γινεται κατι τετιο εγω τον πουλαω τον Druid 80 level αν καποιος θελει. Ετσι και αλλιως εκει καθεται και μαραζωνει εδω και ποσους μηνες.

 

Για μεταφορα χαρακτήρα απο account σε account πρέπει τα στοιχεια του κατόχου και στα 2 accounts να ειναι πανομοιότυπα. Αλλιώς δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για μεταφορα χαρακτήρα απο account σε account πρέπει τα στοιχεια του κατόχου και στα 2 accounts να ειναι πανομοιότυπα. Αλλιώς δεν γίνεται.

 

Ακριβως αυτο. Γι αυτο και ρωτησα πως μπορεις να παρεις χαρακτηρα σκετο χωρις να παρεις ολοκληρο το account του αλλου?. Ετσι λοιπον ο φιλος που ψαχνει για χαρακτηρα θα πρεπει να ψαχνει για account κανονικο.

 

Το δικο μου ειναι διαθεσιμο παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ερχομαι εγω ο αδαης και ρωταω, γιατι το παιζεις ακομα τοτε? Ειπες τους λογους για τους οποιους παρατησα το παιχνιδι δηλαδη το εντελος αστειο PvP του. Απο που να το πιασω δεν ξερω για να αρχισω να εξηγω ποσο χαλια ειναι.

 

Και ξαναματαρωταω, γιατι πληρωνεις ακομα γι αυτη τη μπουρδα? :confused:

 

Ξεκάθαρη απάντηση δεν έχω να σου δώσω.

 

Έπαιξα πολύ σε vanilla WoW, σε guild που ήταν από τις πρώτες. Μετά στο TBC έπαιζα με φίλους σε μέτρια guild αλλά η παρέα με κράτησε. Τώρα στο LK είμαι ουσιαστικά μόνος μου και δεν έχω τι να κάνω αλλά ελπίζω να αλλάξει κάτι, να γίνει καλύτερο το solo play. Να μπορείς να κάνεις κάτι αν παίζεις μόνος σου.

 

Έτσι όπως το πάει το game θα καταστραφεί, έχει γίνει και με άλλα MMO. Δεν έχουν όλοι guild. Όταν μαμάς το ένα κομμάτι του game που είναι σχεδόν αποκλειστικά solo (BG) και δεν έχει και ουσιαστικό solo PvE, δεν πας καλά.

 

Στην τελική η απάντηση μου είναι μάλλον ότι παίζω από συνήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκάθαρη απάντηση δεν έχω να σου δώσω.

 

Έπαιξα πολύ σε vanilla WoW, σε guild που ήταν από τις πρώτες. Μετά στο TBC έπαιζα με φίλους σε μέτρια guild αλλά η παρέα με κράτησε. Τώρα στο LK είμαι ουσιαστικά μόνος μου και δεν έχω τι να κάνω αλλά ελπίζω να αλλάξει κάτι, να γίνει καλύτερο το solo play. Να μπορείς να κάνεις κάτι αν παίζεις μόνος σου.

 

Έτσι όπως το πάει το game θα καταστραφεί, έχει γίνει και με άλλα MMO. Δεν έχουν όλοι guild. Όταν μαμάς το ένα κομμάτι του game που είναι σχεδόν αποκλειστικά solo (BG) και δεν έχει και ουσιαστικό solo PvE, δεν πας καλά.

 

Στην τελική η απάντηση μου είναι μάλλον ότι παίζω από συνήθεια.

 

Χωρις πλακα αν δεν ειχες το avatar απο διπλα στο ποστ θα νομιζα οτι καποιος μπηκε με το δικο μου account και εγραψε. Εισαι ακριβως εκει που ημουν και μαλιστα το σκεφτεσαι και με ακριβως τον ιδιο τροπο. Γιωργο εσυ εισαι? :lol: (αστειακι με ενα φιλαρακι μου που σκεφτομαστε ακριβως τα ιδια για οτι κανουμε και εντως και εκτος game, τρομακτικο).

 

Παντως τα πραγματα ειναι απλα. Η Blizzard δσεν εχει σκοπο να βοηθησει εμας που δεν εχουμε 4 ωρες την ημερα ελευθερες minimum για να κανουμε κατι σε αυτο το παιχνιδι. Απλα αυτο που ειπες "μονος" και "συνηθεια" το πηρα εντελως απο τα μουτρα και καταληξα να παρατησω το παιχνιδι μια και καλη. Ενας καλος τροπος να το σταματησεις γιατι πραγματικα ουτε το διασκεδαζεις οπως καταλαβαινω και τζαμπα πληρωνεις κιολας ειναι να παιξεις ενα single player παιχνιδι που εχει αρκετο βαθος και ενδιαφερον.

 

Κατι σε fallout 3? Neverwinter nights? Final Fantasy? Mass effect? Παραδειγματα φερνω τωρα αν θελεις πραγματικα καποιο αλλο παιχνιδι να ασχοληθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

shutdown ο genjuros λεει για maintenance ....μας δουλευουν ? Δεν μπορω να κανω res δεν μπορω να κανω /who δεν μπορω να δω ποιος ειναι online δεν μπορω τιποτα που παει αυτη η κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα είναι down... Το θέμα είναι για πόσο... :S

 

Συμφωνα με το Login screen

On 17/04 there will be a SCHEDULED maintenance. Please not that all realms will be offline from 14:30 until 15:30m Paris time (CEST)

 

Τωρα που ηταν το scheduled ειναι αλλο θεμα . Απο εκει και περα το 3.1 εχει φερει την καταστροφη οπως το 1.10 αν θυμαμαι καλα .

 

Δεν μπορεις να κανεις res αν δεν κανεις logout Και login . Εγω τουλαχιστον δεν μπορω να κανω /who δεν μου εμφανιζει τιποτα . Οποιος μπαινει απο την friend list παρολο που ακουγετε ο κλασσικος ηχος του Login δεν τον βλεπω οτι μπηκε . Στο trade οποιος κανει link το proffesion του δεν μπορω να κανω κλικ πανω για να δω τι εχει . Ουτε φυσικα σε whisper . Ολα καλα . Ευτιχως που εκαναν και CLOSE test το 3.1 ειδαλως εβλεπα να γινοντουσαν DELETE οι χαρακτηρες μας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνα με το Login screen

On 17/04 there will be a SCHEDULED maintenance. Please not that all realms will be offline from 14:30 until 15:30m Paris time (CEST)

 

Τωρα που ηταν το scheduled ειναι αλλο θεμα . Απο εκει και περα το 3.1 εχει φερει την καταστροφη οπως το 1.10 αν θυμαμαι καλα .

 

Δεν μπορεις να κανεις res αν δεν κανεις logout Και login . Εγω τουλαχιστον δεν μπορω να κανω /who δεν μου εμφανιζει τιποτα . Οποιος μπαινει απο την friend list παρολο που ακουγετε ο κλασσικος ηχος του Login δεν τον βλεπω οτι μπηκε . Στο trade οποιος κανει link το proffesion του δεν μπορω να κανω κλικ πανω για να δω τι εχει . Ουτε φυσικα σε whisper . Ολα καλα . Ευτιχως που εκαναν και CLOSE test το 3.1 ειδαλως εβλεπα να γινοντουσαν DELETE οι χαρακτηρες μας !

 

Πάλι καλά που την πήραμε είδηση νωρίς και προλάβαμε και βγήκαμε από CoS...

 

Scheduled σου λένε οι απίθανοι... Τι να πεις. Στις 2.30 logαρα και μήνυμα δεν υπήρχε...

 

Για το link των profs το παρατήρησα κι εγώ όταν έψαχνα για glyphs. Δεν μπορούσα να ανοίξω πουθενά το link...

 

Πάντως εγώ κάνω κανονικά rez αν και δεν έχω πεθάνει ποτέ crystalsong, ενώ η Friend's list τρέχει κανονικά. Προφανώς τρέχουν να προλάβουν το Σ/Κ, γιατί αλλιώς θα ακούσουν πολλά καντήλια. Πάντως το dual spec κωλολέει. Τρώει disc ο healer μέσα σε instance, respec κάποιο DPS επιτόπου σε healer και βρίσκουμε νέο DPS. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά που την πήραμε είδηση νωρίς και προλάβαμε και βγήκαμε από CoS...

 

Scheduled σου λένε οι απίθανοι... Τι να πεις. Στις 2.30 logαρα και μήνυμα δεν υπήρχε...

 

Για το link των profs το παρατήρησα κι εγώ όταν έψαχνα για glyphs. Δεν μπορούσα να ανοίξω πουθενά το link...

 

Πάντως εγώ κάνω κανονικά rez αν και δεν έχω πεθάνει ποτέ crystalsong, ενώ η Friend's list τρέχει κανονικά. Προφανώς τρέχουν να προλάβουν το Σ/Κ, γιατί αλλιώς θα ακούσουν πολλά καντήλια. Πάντως το dual spec κωλολέει. Τρώει disc ο healer μέσα σε instance, respec κάποιο DPS επιτόπου σε healer και βρίσκουμε νέο DPS. :-D

 

 

Χαλαρα ομως . Και εγω που εχω τον shaman Resto / Elemental ειναι gg η υποθεση

Πηρα και το trinket απο WG πριν λιγο δεν το ειχα δει οτι βγηκε νεο trinket και ειμαι μια χαρα :) Τωρα για το maintenance τι να πω . Δεν ξερω . Απο οτι βλεπω παντως ειχε ανακοινωθει νωριτερα στα φορουμ της blizzard αλλα και παλι ..... δεν ξερω ελπιζω να στρωσουν τα πραγματα . Περιττο οτι ανοιξα ticket στις 9:10 το πρωι για το οτι δεν βλεπω το /who και ακομα δεν μου εχει απαντησει κανεις ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, πηγα hc UP για να τσεκαρω τα νεα abilities του παπα μου και κυριως το πολυσυζητημενο mp5..(Εχω παψει να ελπιζω για το mount ^^ )

Ετοιμοι? Παμε!

 

1)

Το καινουριο serendipity απλα ΣΠΕΡΝΕΙ! Δεν ειναι μονο το PoH, ειναι και το GH το οποιο εχοντας το Serendipity στακαρισμενο στο 3, σε κανει ηρωα..Μιλαμε για σκηνικα απειρου καλους..mage να τραβαει aggro και αυτοματα(ΑΥΤΟΜΑΤΑ ομως) να του σκαει 10χιλαρο GH. Τεσπα, ΠΟΛΥ καλη προσθηκη οχι μονο για raids αλλα και για απλα hcs οπως ειδα..

 

2)

Divine hymn...

Ελατε ΟΛΟΙ οι φλωρο palas μαζι και προσπαθηστε να το παιξετε healers.. Μιλαμε για τρελα πραματα, 10k crit σε 3 targets και μαντεψτε..ΚΑΘΕ SEC... Σε καποια φαση τραβηξε aggro το pet του huntard(περιεργο..) και εκει που ημουν απελπισμενος χωρις να εχω τι αλλο να κανω και ετοιμος να αρχισω να τρεχω για τα rez το χρησιμοποιω... Αποτελεσμα?? Ολοι ζωντανοι με σχεδον γεματο HP.. Αφου με ρωτουσανε τι στο διαλο εκανα :D

3)

Το mp5 δεν ειναι ΤΟΣΟ σημαντικο προβλημα.. Ενταξει ειναι νερφαρισμα οπως και να το κανουμε, αλλα ναι οκ, πριν το patch ημουν συνεχεια 90%+ ενω τωρα επεσα και στο 40..Αυτο βεβαια χωρις να εχω δει bosses του ulduar εκτος απο το 1 που ειναι της πλακας. Θα δειξει..

Να μην ξεχασω να αναφερω πως πλεον το Hymn of hope και το shadowfiend βοηθανε ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ..

Τεσπα, αυτα απο μενα, θα δουμε και στη συνεχεια τι θα παιξει με τα επομενα bosses στο ulduar..

Συγγνωμη για το πανι αλλα ξαναενιωσα τον priest μου δυνατο μαγγες και εχω χεστει απτη χαρα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκεί κατάντησε το παιχνίδι , να χαίρονται όι παίκτες για τα αυτονόητα . Μα οι priest θα έπρεπε να είναι η main healing class του παιχνιδιού (όπως και ήταν στο vanilla WoW) και όχι οι διάφοροι hybrids .

Αφού την ξέσκισε την class η blizz θυμήθηκε τώρα μετά από ΧΡΟΝΙΑ , ότι υπάρχει . όπως και το ανάποδο είχε κάνει με τους spriest . Ανύπαρκτοι στο vanilla wow (SP σε raid ήταν απλά ανέκδοτο) τους ενίσχυσε μετά και τώρα τους έχει ΟΡ (γιατί είναι overpowered) .

Mια ισοροπία δεν μπόρεσε να κρατήσει αυτή η εταιρεία , όλο αλλαγές γαι το τίποτα πολλές φορές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RIP Inscription

 

Το επάγγελμα τελείωσε :/

 

Μην τολμήσει κανένας να αγοράσει books of glyph mastery με περισσότερα από 5-10g, θα πρόκειται για την πιο ηλίθια κίνηση ever. Ευτυχώς έχασα μόνο 8k g από τα νέα books.....λέω ευτυχώς γιατί υπήρξαν και μερικοί που χρεοκόπησαν. Θα περιμένω και το icecrown patch πριν το ρίξω αλλά μέχρι τότε δεν πρόκειται να ασχοληθώ καθόλου μα καθόλου με το proff. Βλέπω nobles cards για 50-100g και δακρύζω :lol:, το nobles deck μετά βίας θα ξεπερνάει τα 1000g στο επόμενο darkmoon faire.

 

Ο παπάρας που σκέφτηκε την όλη διαδικασία που δουλεύει το inscription στο 3.1. πρέπει να απολυθεί. Τα glyph recipes θα έπρεπε να ήταν συγκεκριμένα glyph drops από συγκεκριμένα mobs και μάλιστα BOP. Ή έστω daily quest ή έστω discovery με μεγαλύτερο cooldown από το northrend research αν ήθελαν να διατηρήσουν το rarity στα glyphs. Σε καμία περίπτωση όμως όπως δουλεύει τώρα. FAIL απλά!!!!!! Μοναδικοί κερδισμένοι οι scribes που δεν ασχολήθηκαν στο ελάχιστο με τα νέα glphs και όσοι αγόρασαν b00ks την πρώτη μέρα που το drop ήταν τραγικό. Όλοι οι άλλοι απλά χαμένοι.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...