Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με αυτα τα βιβλια για το inscription βρηκαμε καμια ακρη? Ειναι λεει world drop και καθε ενα σου μαθαινει ενα νεο glyph.

Φαρμαρα σημερα για 2 ωρες συνεχομενες καθαρο farming και δεν επεσε ουτε ενα βιβλιο. Μαλλον θελει fix σε καποιο νεο patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω να βρω να αγορασω ενα ακαουντ με χαρακτηρα 70 lvl ξερετε που να ψαξω? ηξερα οτι υπαρχουν εταιριες που ανεβαζουν χαρακτηρες και πουλανε οπως αυτη που ειδα εδω http://www.randyrun.gr ξερετε καποια αλλη καλυτερη ισως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτα τα βιβλια για το inscription βρηκαμε καμια ακρη? Ειναι λεει world drop και καθε ενα σου μαθαινει ενα νεο glyph.

Φαρμαρα σημερα για 2 ωρες συνεχομενες καθαρο farming και δεν επεσε ουτε ενα βιβλιο. Μαλλον θελει fix σε καποιο νεο patch.

 

Είναι world drop με drop rate παρόμοιο με τα lockboxes :/ Δεν φαρμάρονται δυστυχώς. Το έκαναν έτσι, ώστε όποιος αποκτήσει κάποια rare recipe να βγάλει φράγκα δεδομένου ότι τα glyphs πωλούνται για πενταροδεκάρες (με εξαίρεση την συγκεκριμένη χρονική περίοδο σαφώς).

 

Και σήμερα θα κάνω την έκπληξη και δεν θα προσφέρω QQ :lol:. Ο priests γύρισε στις vanilla wow συνήθειες του και είναι μακράν ο καλύτερος healer. Με το νέο PoH και το νέο serendipity, δώσε μου aoe dmg και πάρε μου την ψυχή. Divine Hymn............απλά WOW, να χε και μικρότερο CD :P. Κοίταξα το recount μου και το DH, healαρε κοντά στα 150k σε μια χρήση, φανταστικό απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πραγμα μονο ειναι που με κραταει πισω chill.

Νομιζω οτι αν κανουμε spam του PoH πολυ πολυ γρηγορα θα μεινουμε οομ και μετα τρεχα γυρευε με το γαματο πλεον 656 mana regen μας.(ολοι καπου τριγυρω εκει ειμαστε)

Και ενταξει δε μιλαω για "χαζο" spam, μιλαω για spam οπου πραγματικα χρειαζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ok το mana regen μας γαμήθηκε και ειδικά οι spirit geared priests μαθημένοι στο ooc insane regen. Ωστόσο υπάρχει λύση :P. Ένα macro για hymn of hope+shadowfiend θα σου γεμίσει >70% το mana. Και τουλάχιστον για πρώτη φορά στο wotlk κοιτάζω την mana bar μου. Μπορεί να είναι nerfα και για μας και για τα trees (εννοώ τους druids) αλλά δεν μπορώ να πω πως με χαλάει μιας και κάνει το παιχνίδι μου πιο ενδιαφέρον.

 

Από την άλλη η healing power που αποκτήσαμε με αυτό το patch είναι τόσο μεγάλη που πραγματικά δεν μπορώ να πω κάτι κακό. Divine Hymn και PoH απλά αξεπέραστα χώρια το healing buff του CoH. Mετά από πάρα πολλά χρόνια αισθάνομαι ότι το class μας είναι όπως θα έπρεπε να ήταν. Μιλάμε για απόλυτο domination τόσο σε single target healing όσο και aoe ως όφειλε να είναι. Η καλύτερη στιγμή των priests είναι τώρα, απόλυτα συγκρίσιμη με εποχές vanilla wow. Και το κυριότερο......το gaming style μας απογειώθηκε. Τρώω το ένα wipe πίσω από το άλλο, αλλά ευχαριστιέμαι τόσο πολύ τον τρόπο με τον οποίο παίζω που δεν μαμιέται στην τελική :lol:. Είναι τόσα πολλά που πρέπει να παρακολουθώ ταυτόχρονα και τόσα πολλά τα spells που castάρω (στην κυριολεξία χρησιμοποιώ για πρώτη φορά ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα healing spells μας) που γουστάρω κάργα. Και άσε τους άλλους να castάρουν Flash Of Light και Chain Heal και να νομίζουν ότι κάνουν κάτι :lol:. Μόνο ο priest ρε, μόνο ο Priest!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το spirit το νερφαρανε για δυο λογους.

Πρωτος λογος ειναι οτι ανεβασανε το meditation(allow mana regen while casting) στο 50% απο 30% που ηταν. Σε ολα τα classes που το ειχανε, ακομα και στον μαγο.

Δευτερος λογος ειναι για τα items, πλεον το spirit θα αναφερεται και επισημα σε dps gear, και το καθαρο healing gear θα εχει πανω του mana per five.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιος που να εχει aliance με 60-70 lvl και να θελει να τον δοσει-πουλησει? (οχι ακαουντ μονο χαρακτηρα) ας μου στειλει ενα πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω το spirit να ανήκει στους drsers αποκλειστικά. Η χρησιμότητα του εξακολουθεί να είναι τεράστια και για τους healers, τουλάχιστον για τους priests, τόσο για spell power μέσω Spiritual Guidance (25% spirit -----)SP) και μέσω Holy concentration (50% περισσότερο mana regen spirit based μετά από critical)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ερχομαι εγω ο αδαης και ρωταω, γιατι το παιζεις ακομα τοτε? Ειπες τους λογους για τους οποιους παρατησα το παιχνιδι δηλαδη το εντελος αστειο PvP του. Απο που να το πιασω δεν ξερω για να αρχισω να εξηγω ποσο χαλια ειναι.

 

Και ξαναματαρωταω, γιατι πληρωνεις ακομα γι αυτη τη μπουρδα? :confused:

 

+1000 , απορω και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ .... αμα σε σκοτωσει horde στο crystalsong τρωει BUG και δεν μπορεις να παρεις το corpse παρα μονο να κανεις res στο spirit με τα γνωστα αποτελεσματα .... Μιλησα με gm και μου ειπε για Known issue ....ΕΛΕΟΣ !!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιος που να εχει aliance με 60-70 lvl και να θελει να τον δοσει-πουλησει? (οχι ακαουντ μονο χαρακτηρα) ας μου στειλει ενα πμ

 

Και πως μπορει να γινει αυτο χωρις να παρεις το account του αλλου? Δεν ειμαι ειρωνικος. Ρωταω γιατι δεν ξερω πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ .... αμα σε σκοτωσει horde στο crystalsong τρωει BUG και δεν μπορεις να παρεις το corpse παρα μονο να κανεις res στο spirit με τα γνωστα αποτελεσματα .... Μιλησα με gm και μου ειπε για Known issue ....ΕΛΕΟΣ !!!!!!!

Κάνε relog για να μην κάνεις rez στο spirit...

 

Και πως μπορει να γινει αυτο χωρις να παρεις το account του αλλου? Δεν ειμαι ειρωνικος. Ρωταω γιατι δεν ξερω πως.

 

Κάνεις Char Transfer και εκτός απο realm σε realm έχει και επιλογή απο Account σε Account!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις Char Transfer και εκτός απο realm σε realm έχει και επιλογή απο Account σε Account!

 

Εχω την εντυπωση πως καπου διαβασα ξεκαθαρα οτι για να γινει κατι τετιο πρεπει και τα 2 account να ειναι αποδεδειγμενα οτι ανηκουν στο ιδιο ατομο αλλιως δεν μπορει να υπαρξει τετια μεταφορα.

 

Αν ομως ειμαι λαθος και γινεται κατι τετιο εγω τον πουλαω τον Druid 80 level αν καποιος θελει. Ετσι και αλλιως εκει καθεται και μαραζωνει εδω και ποσους μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση πως καπου διαβασα ξεκαθαρα οτι για να γινει κατι τετιο πρεπει και τα 2 account να ειναι αποδεδειγμενα οτι ανηκουν στο ιδιο ατομο αλλιως δεν μπορει να υπαρξει τετια μεταφορα.

 

Αν ομως ειμαι λαθος και γινεται κατι τετιο εγω τον πουλαω τον Druid 80 level αν καποιος θελει. Ετσι και αλλιως εκει καθεται και μαραζωνει εδω και ποσους μηνες.

 

Αυτό που λες ισχύει, αλλα φαντάζομαι με κάποιο τρόπο το ξεπερνούν....

Απο το FAQ

>Can I transfer characters from one account to another?
Yes, you can transfer characters not just between realms but also between accounts. However, you may only request character transfers from one account where you are the owner to another account where you are the owner. Any attempt to transfer a character from an account where you are not the owner could be considered a violation of the World of Warcraft Terms of Use and could lead to Blizzard taking disciplinary action against your account, including, but not limited to warnings, temporary account suspension, or permanent account suspension, as determined by Blizzard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...