Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι ακριβως εχει παραγινει δεν καταλαβα.

 

Γενικά παραέχει γίνει το κακό με τα Hybrids τα τελευταία 2 χρόνια...

 

 

Τώρα εντάξει?

 

Edit:

Πότε πέφτανε οι Pallas και τα Bears σα κοτόπουλα ρε thresh???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά παραέχει γίνει το κακό με τα Hybrids τα τελευταία 2 χρόνια...

 

 

Τώρα εντάξει?

 

Edit:

Πότε πέφτανε οι Pallas και τα Bears σα κοτόπουλα ρε thresh???

 

Και παλι δεν καταλαβαινω. Τι θελεις να πεις με το "κακο"? Σου κανανε καποιο κακο προσωπικα η ετσι για να λεμε να περναει η ωρα? Πες να ξερω γιατι δεν εχω καταλαβει. Το εχω ακουσει απο κανα δυο ατομα που παιζαν warriors k rogues κατι τετιο και δεν καταλαβα τι ηθελαν να πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτα τον rogue για τα γατάκια και ρώτα τον warrior για τα αρκουδάκια. Όταν η αρκούδα και το γατί κάνουν καλύτερη δουλειά από έναν tank warrior και rogue αντίστοιχα......need to say moar?

 

Jack Of All trades, master of none είναι το σωστό

και όχι

Jack Of All trades, master of all. Screw u all the others

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτα τον rogue για τα γατάκια και ρώτα τον warrior για τα αρκουδάκια. Όταν η αρκούδα και το γατί κάνουν καλύτερη δουλειά από έναν tank warrior και rogue αντίστοιχα......need to say moar?

 

Jack Of All trades, master of none είναι το σωστό

και όχι

Jack Of All trades, master of all. Screw u all the others

 

Θα ηθελα να μπω στον κοπο να σου δειξω WWS reports αλλα βαριεμαι. Το οτι εχεις αδικο ομως σιγουρα εχεις. Ειμαι σιγουρος πως ηθελες να πεις "ρωτα τον n00ba τον rogue και τον ασχετο warrior" και θα συμφωνησω. Επισης το γεγονος του οτι οι warrior k οι priest κ οι DK βγαζουν τον κολο τους εξω σε οτι αφορα το hybrid play με κανει να γελαω.

 

Επισης το jack of all trades, master of non ειναι μονο και αποκλειστικα για τους shaman. Οχι για τους druids k paladin k warrior k priest k DK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Druid : Tank, melee dps, caster dps, healer

vs

Priest : Healer, caster dps

Warrior : Tank, melee dps

 

Τι από αυτά δεν βλέπεις ως προς το hybrid? Ή μήπως τα guilds δεν παίρνουν druids γατάκια ή b00mkinάκια?

 

Sarth 3d, αν το GS δεν ήταν πάνω στον warrior την ώρα που έπρεπε----)wipe. Από την ώρα που βάλαμε αρκούδα για tank, ούτε GS, ούτε rotation, ούτε τίποτε. Easy mode. Τρελά n00bίδια και οι 2 tanking warriors μας μάλλον?

 

Και φυσικά όσον αφορά το melee dps, είμαι βέβαιος πως και ο skia και ο zfour είναι gtp rogues.....

 

L2P rogues/warriors, druids r fine.

 

Oh wait........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Druid : Tank, melee dps, caster dps, healer

vs

Priest : Healer, caster dps

Warrior : Tank, melee dps

 

Τι από αυτά δεν βλέπεις ως προς το hybrid? Ή μήπως τα guilds δεν παίρνουν druids γατάκια ή b00mkinάκια?

 

Sarth 3d, αν το GS δεν ήταν πάνω στον warrior την ώρα που έπρεπε----)wipe. Από την ώρα που βάλαμε αρκούδα για tank, ούτε GS, ούτε rotation, ούτε τίποτε. Easy mode. Τρελά n00bίδια και οι 2 tanking warriors μας μάλλον?

 

Και φυσικά όσον αφορά το melee dps, είμαι βέβαιος πως και ο skia και ο zfour είναι gtp rogues.....

 

L2P rogues/warriors, druids r fine.

 

Oh wait........

 

Ξαναλεω, εχε χαρη που βαριεμαι να ψαχνω για WWS reports. Επισης hybrid λεγεται οποιοδηποτε class μπορει να κανει παραπανω απο εναν ρολο. Το ποσους ρολους μπορει να κανει ειναι παντελως ασχετο γιατι για να κανει ο καθενας εναν απο αυτους τους ρολους χρειαζεται spec και gear αναλογο μιας και κανεις τους δεν θα κανει κατι παραπανω απο αυτο που specare. Να κατηγορησεις την Blizzard που εκανε το PvE της με τετιο τροπο ωστε να φιλοξενει class που εχουν αποκλειστικα 1 και μονο ρολο.

 

Οσο για τον Sarth δεν θα πω κατι γιατι οντως τα αρκουδακια k DKs εχουν ενα προβαδισμα σε σχεση με τους paladins k warriors αλλα γιατι βαζεις μονο αυτο το fight? Μηπως να παρουμε το θεμα DPS που οι warrior απλα σπανε τα μουτρα και των roguadon k των S.priest k πανταχου γατιων και moonkinανκιων για πλακα?

 

Τελος παντων, εγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι οι περισσοτεροι εχουν μαθει να ειναι πρωτοι απλα και μονο επιδη παιζουν συγκεκριμενο class και οχι επειδη ειναι καλοι η κατι τετιο. Η blizzard το ειχε πει εξαλου οτι στο TBC επιτηδες κρατουσε τα "hybrid" πολυ ποιο κατω απο τα "pure" class για να μην νιωθουν οι τελευταιοι "αδικημενοι". Ειδε ομως οτι αυτο ηταν μια βλακεια και μιση και το εφτιαξε στο Wrath.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο wrath είναι αλήθεια 2 πράγματα.

 

1. Gear is everything.

2. Όποιο class έχει spec για dps έχει πλέον δυνατότητα να είναι πολύ ψηλά στα meters.

 

Αν ποτέ ξανακάνω raid θα παίξω healer μάλλον. Το έχω βαρεθεί το dps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την εισαγωγή dual spec και αν δεν αλλάξει κάτι στην κατανομή του dps λυπάμαι αλλά οι pure damage dealers θα τα βρουν σκούρα κάτι το οποίο είναι παντελώς άδικο γιατί το παιχνίδι ξεκίνησε πριν από 4 χρόνια και όχι το 2007 με το fail burning crusade. Γνώμη μου είναι πως οι pure dpsers πρέπει να έχουν προβάδισμα στο dps.

 

Βάζω το sarth 3d ως παράδειγμα εμ γιατί ήταν το μοναδικό above average fight στο wrath. Θα δούμε και ulduar λίαν συντόμως.

 

Ο dps warrior ναι μαμάει αλλά με leathers :lol:. Έναν dps warrior είχαμε και αυτόν αν τον έβλεπες θα τον πέρναγες για rogue. Itemization gtp. Με plate ήταν μέτριος με rogue gear έγινε μαμάω. Μήπως όμως τελικά δεν ήταν πρόθεση της blizz ο "ρoγκοκοποιημένος" warrior και γι'αυτό τρώει τα νερφάκια του και αυτός τώρα?

 

Τέλος εξήγησε μου το hybrid του priest. Ο healer κάνει damage? Κάνει. Θες να δεις το dps μου να γελάς? Ο shadow κάνει heal? Αφενός το VE έχει νερφαριστεί εδώ και καιρό αφετέρου αν dropάρει το shadowform και αρχίσει τα holy spells, θα πάρει το πούλο επειδή είναι αδύναμος γι'αυτόν τον ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την εισαγωγή dual spec και αν δεν αλλάξει κάτι στην κατανομή του dps λυπάμαι αλλά οι pure damage dealers θα τα βρουν σκούρα κάτι το οποίο είναι παντελώς άδικο γιατί το παιχνίδι ξεκίνησε πριν από 4 χρόνια και όχι το 2007 με το fail burning crusade. Γνώμη μου είναι πως οι pure dpsers πρέπει να έχουν προβάδισμα στο dps.

 

Τωρα που μιλαμε οι pure class κανουν απο 5 ως 10% παραπανω damage απο ενα hybrid δεδομενου οτι και οι 2 παιζουν το ιδιο καλα και εχουν το ιδιο gear. Αυτο δεν θα αλλαξει με το 3.1. Ισα ισα που οι "pure class" θα εχουν την δυνατοτητα να αλλαζουν με ανεση specs για τον ιδιο ρολο οποτε θελουν η οποτε βαριουνται χωρις να μαζευουν και αλλο gear. Μαλιστα εγω θα σου πω οτι η κατασταση θα ειναι αδικη για τα "hybrids" γιατι με το dual spec οι παιχτες θα "απαιτουν" απο τα hybrids να εχουν gear και γνωσεις και για τα αλλα τους spec κυριως του healing. Να δεις τι εχει να γινει, ηδη γινεται στο test realm.

 

Βάζω το sarth 3d ως παράδειγμα εμ γιατί ήταν το μοναδικό above average fight στο wrath. Θα δούμε και ulduar λίαν συντόμως.

 

Ναι οκ αλλα δεν ειναι αυτος λογος να κλαινε οι warriors και δεν ξερω και εγω ποιος αλλος. Δηλαδη εγω οταν ημουν druid tank και ετρωγα kick επειδη καποιος warrior ηταν διαθεσιμος ποιο παλια ηταν καλυτερα? Και μη μου πεις οτι μπορουσα να γινω healer η οτιδηποτε γιατι ουτε το gear ειχα ουτε και την προθεση να κατσω να κανω απο την αρχη τον χαρακτηρα μου για να αλλαξω ρολο.

 

Ο dps warrior ναι μαμάει αλλά με leathers :lol:. Έναν dps warrior είχαμε και αυτόν αν τον έβλεπες θα τον πέρναγες για rogue. Itemization gtp. Με plate ήταν μέτριος με rogue gear έγινε μαμάω. Μήπως όμως τελικά δεν ήταν πρόθεση της blizz ο "ρoγκοκοποιημένος" warrior και γι'αυτό τρώει τα νερφάκια του και αυτός τώρα?

 

Δεν ειναι αναγκη να φοραει leathers για να μαμαει και να δερνει. Απλα οταν τα φοραει γινεται εντελως imbalanced k overpowered. Πολυ ποιο δυνατος απο οσο ηθελε η Blizzard. Οσο για το 10% nerf στο titans grip, ε τι περιμενες? Στο test realm οι warriors βγαζαν της παναγιας τα ματια με 230+ DPS οπλα και υπαρχουν ακομα ποιο ισχυρα οπλα απο αυτα. Ισως να υπαρξει και αλλο νερφ στην πορεια.

 

Τέλος εξήγησε μου το hybrid του priest. Ο healer κάνει damage? Κάνει. Θες να δεις το dps μου να γελάς? Ο shadow κάνει heal? Αφενός το VE έχει νερφαριστεί εδώ και καιρό αφετέρου αν dropάρει το shadowform και αρχίσει τα holy spells, θα πάρει το πούλο επειδή είναι αδύναμος γι'αυτόν τον ρόλο.

 

Και μολις ειπες τον λογο γιατι τα "hybrids" θα πρεπει να εχουν σχεδον την ιδια δυναμη με τα "pure" η αλλιως "parent" class. Αν δεν εχουν την αναλογη αποδοση απλα δεν τους κανεις invite. Θα πρεπει να εχουν αναλογο performance και φυσικα να εχουν και κατι extra δικο τους για να το σκεφτει ο αλλος να το φερει. Μηπως να θυμηθω τις παλιες καλες μερες πριν το wrath που καποιες class απλα τρωγαν μπουλο γιατι απλα δεν προσφεραν τιποτα αν ηταν καποιο αλλο spec πλην της πεπατημενης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από τότε που παρατήρησα τον εαυτό μου να κοιτάει μόνο το recount αντί το boss που βαράγαμε,κατάλαβα πόσο eazymode έγινε το pve.

 

Chill μήπως είναι ώρα να το γυρίσεις σε SP να δεις λίγο dps να γουσταρς να ουμ ? :-D

Άμα καμιά φορά ξεχνιόμουν να κάνω σωστά το rotation μου ο sp της guild με πέρναγε καπάκια... :mad:

 

p.s έτσι όπως πάει θα πιάσω να κράζω το wow και για τα γραφικά του σαν to_koritsi_p.c :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...