Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε ο revil!!!! :-D Παιζει να ειχε 15χρονια να γραψει :-D

 

Θα προσπαθούσε να βγεί από το CoS που έμπλεξε με tank DK των 19Κ HP. :lol:

 

Τα ίδια και χειρότερα είχα πάθει εγώ στο GunDrak με Warrior tank 25k HP παρακαλώ, ο οποίος όμως από τακτικές 0. Ήταν και λίγο gtp ο healer, ε δεν ήθελε και πολύ. 4 wipes φάγαμε και τους χαιρέτησα. Κάποια πράγματα είναι μάταια.

 

Το CoS το γουστάρω πολύ πάντως. Προσπαθώ να βρω και κοσμάκη να κάνουμε και το timed run να καβαλήσουμε κι εμείς κανένα δράκο, αλλά είναι δύσκολο το άτιμο για timed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Revil δεν γίνεται να slackάρουν οι officers γιατί πολύ απλά δίνουν κακό παράδειγμα στα members. Η κατρακύλα του guild άρχισε από όταν ξεκίνησε το σορολόπ από πλευράς officer. Και ποιος δεν βαριέται? Πρέπει να δεις τα δικά μου τα μούτρα όταν logάρω για raid να πεθάνεις στα γέλια :lol:. Από τη στιγμή όμως που κανονίζεις ένα raid και κάνεις sign up οφείλεις να δώσεις το παρόν. Απλά τα πράγματα.

 

Ρε erwdios θα μας τρελάνεις. Μάζεψε 4 άτομα από το guild σου και βουρ στον πατσά. Μην μας τρελένεις λέγοντας δύσκολο το time cos....Aν προσπαθείς με pugs και ο hogger δύσκολος είναι :lol:.

 

/Antras_Gia_Bougada

aka chill :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hmmmm

Rogues βρίσκεις στα bg γιατί τρώνε πόρτα από το pve ε.....και κάτι πρέπει να κάνουν :P

 

Immortal failed άλλη μια φορά :< Αυτή την φορά δεν ξεκίνησε καν μιας και ήμασταν μόλις 17 άτομα. Μέχρι και η πλειοψηφία των officers slackάρει. Άμα το guild όπως είναι τώρα κάνει server first όταν έρθει η ulduar υπόσχομαι να παίξω.........paladin :lol:

 

Το Immortal title είναι το νέο Moonkin στα BGs...aka the new BIG "Gank Me to Oblivion please" sign.:-D:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Erwdios Έλα σιγά το δύσκολο. Νιώσιμό θέλει. Έχω και τον drake και στον Main και τον Alt. Piece of Cake. Και δεν έχω και gear ουτε στον έναν char ούτε στον άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε erwdios θα μας τρελάνεις. Μάζεψε 4 άτομα από το guild σου και βουρ στον πατσά. Μην μας τρελένεις λέγοντας δύσκολο το time cos....Aν προσπαθείς με pugs και ο hogger δύσκολος είναι :lol:.

 

/Antras_Gia_Bougada

aka chill :P

 

Τότε είμαι εγώ γκαντέμης που έχω πέσει 2 φορές σε ζωάδια tanks που δεν μπορούσαν να κρατήσουν το aggro και τρώγαμε wipe all together... Τι να πω, θα το ξαναπαλέψω...

 

@Erwdios Έλα σιγά το δύσκολο. Νιώσιμό θέλει. Έχω και τον drake και στον Main και τον Alt. Piece of Cake. Και δεν έχω και gear ουτε στον έναν char ούτε στον άλλο.

 

Lucky u :-) Βαρέθηκα με το κωλοgay gryphon να πετάω Northrend. Χρειάζομαι κάτι πιο βαρβάτο... :lol:

 

BTW άρχισα να ανεβάζω τον DK μου και τον έχω blood specced. Επέλεξα herbalism για main prof, για να βγάζω κανένα φράγκο (αν και είναι λίγο gay κοτζάμ DK να μαζεύει λουλουδάκια :lol:) και έλεγα να τον κάνω και JC επειδή έχω μπόλικα gems από τον main μου (miner και BS). Καλές επιλογές έκανα ή να κοιτάξω για άλλα επαγγέλματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με herbalism σε 1 ωρα εχεις 500g αν πας Sholazar Basin ειναι καλη επιλογη.

 

Απ' ότι έχω δει, ανεβαίνει και γρήγορα το άτιμο. Σε 10 λεπτά το είχα φτάσει 50 και θα το συνεχίσω απόψε. Το mining έχει γίνει απελπιστικό στον realm μου.

Για να βρεις saronites και titanium στο Icecrown πρέπει να πας χαράματα και να είσαι ουσιαστικά μόνος σου για να την παλέψεις, αλλιώς χαμένος χρόνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με herbalism σε 1 ωρα εχεις 500g αν πας Sholazar Basin ειναι καλη επιλογη.

 

To ιδιο και miner αν εισαι. Το rate με το οποιο παιρνεις Saronite k Titanium ειναι απλα απιστευτο. Ωραια πραγματα για οσους ασχολουνται πλεον με το αθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το herbalism θα αλλάξει η κατασταση και θα πεσουν οι τιμες αν σταματησει η παραγωγη καρτων. Αλλά αν εχεις διαθεση και χρονο ολα τα gathering professions ειναι καλα.

 

Για πειτε για μενα που αποφασισα να κανω DK σε αλλο server και δεν υπαρχει ιχνος g. Εκτός απο Ηerbalism και με δεδομένο οτι το mining ειναι πιασμενο από αλλον τι επαγγελμα να πάρω; Σκεφτομουν skinning αξίζει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω δυο alt μου αραγμένους μόνιμα στο Sholazar. Druid με skinning και mining και rogue με herbalism και engineering. Έτσι έχω ότι θέλω για τον main Shaman μου που έχει jewelcrafting και για τον mage που έχει inscription.

 

Η υπόθεση gold για μένα είναι αστεία μιας και πια βγάζω για την πλάκα 1000g την ημέρα σε περιπτώσεις χωρίς farming με μισή ωρίτσα δουλειά. Αν φαρμάρω κιόλας μιλάμε για 1,5k-2k την ημέρα.

 

Tip για g.

 

Με JC και enchanting. Αγοράστε saronite ores από ΑΗ (τιμές 20-23g) καθώς και eternal earth (τιμές 5-7g). Κάνετε prospect όλα τα ores. Ότι μπλέ πετράδι δώσει (Monarch Topaz, Scarlet Ruby, Sky Sapphire,, Forest Emerald, Autumn's Glow, Twilight Opal) κρατήστε τα για να τα κάνετε cut. Τώρα με τα eternal earth τα κάνετε crystallized και με το Huge Citrine κάντε Crystal Citrine Necklace, , τα Sun Crystal τα κάνετε Sun Rock Ring, τα Chalcedony τα κάνετε Crystal Chalcedony Amulet και τέλος τα Bloodstone τα κάνετε Bloodstone Band.. ότι Dark Jade και Shadow Crystal περισσέψουν βάλτε τα σε 3αδες στο ΑΗ για το daily CD του Icy Prism.

 

Ότι φτιάξατε τώρα σε δαχτυλίδι και μενταγιόν DE για Infinite Dust, Lesser Cosmic Essence και Small Dream Shard. Πούλημα και αυτά στο ΑΗ ή αν έχετε σε alt inscription, όπως εγώ μερικά Armor Vellum III και τα κάνετε enchants. Και τα βάζετε ΑΗ.

 

Καλή επιτυχία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Tip για g.

 

Με JC και enchanting. Αγοράστε saronite ores από ΑΗ (τιμές 20-23g) καθώς και eternal earth (τιμές 5-7g). Κάνετε prospect όλα τα ores. Ότι μπλέ πετράδι δώσει (Monarch Topaz, Scarlet Ruby, Sky Sapphire,, Forest Emerald, Autumn's Glow, Twilight Opal) κρατήστε τα για να τα κάνετε cut. Τώρα με τα eternal earth τα κάνετε crystallized και με το Huge Citrine κάντε Crystal Citrine Necklace, , τα Sun Crystal τα κάνετε Sun Rock Ring, τα Chalcedony τα κάνετε Crystal Chalcedony Amulet και τέλος τα Bloodstone τα κάνετε Bloodstone Band.. ότι Dark Jade και Shadow Crystal περισσέψουν βάλτε τα σε 3αδες στο ΑΗ για το daily CD του Icy Prism.

 

Ότι φτιάξατε τώρα σε δαχτυλίδι και μενταγιόν DE για Infinite Dust, Lesser Cosmic Essence και Small Dream Shard. Πούλημα και αυτά στο ΑΗ ή αν έχετε σε alt inscription, όπως εγώ μερικά Armor Vellum III και τα κάνετε enchants. Και τα βάζετε ΑΗ.

 

Καλή επιτυχία!

 

αν ήταν για cooking αυτά θα σε φώναζα Μαμαλάκη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το latency και θα ηθελα να βοηθησετε!Απο τη στιγμη που μπαινω στο παιχνιδι το latency ειναι μικρο αλλα μετα απο 5 με 6 λεπτα αρχιζει και σκαρφαλωνει ωσπου φτανει και 2000ms!Δεν τρεχω τιποτα απο πισω και παιζω με 1mpbs(ote) ποιο ειναι το προβλημα η συμβουλη σας θα μου ηταν πολυτιμη:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το latency και θα ηθελα να βοηθησετε!Απο τη στιγμη που μπαινω στο παιχνιδι το latency ειναι μικρο αλλα μετα απο 5 με 6 λεπτα αρχιζει και σκαρφαλωνει ωσπου φτανει και 2000ms!Δεν τρεχω τιποτα απο πισω και παιζω με 1mpbs(ote) ποιο ειναι το προβλημα η συμβουλη σας θα μου ηταν πολυτιμη:-)

 

Ανοιγει αυτη η βλακεια για το patch αυτον τον καιρο ,μηπως το κατεβαζει η κανει upload στο background?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...