Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν παίζεις για πρώτη φορά wow θα σου αρέσει πάρα πολύ οπότε μην αγχώνεσαι.

Btw πριν που λέγαται για τα title χαίρομαι πάρα πολύ που έχω το Hand of A'dal και όχι το Champion of the frozen wastes.

Anyway... happy raid :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway... happy raid :P

 

Μαρτύριο άστα :<<<<

 

4 ώρες για 6min malygos (1st time) και Sarth 3d γιατί πήραμε νέο αίμα και θέλανε το achievement :/.

 

Πλέον μόνο το immortal θέλουμε ως guild από 25man και έχουμε κάνει όλα τα achievements τόσο σε normal όσο και σε Heroic.

 

Αλλά έτσι όπως μας πάει δεν το βλέπω tbh. Έχει χαθεί 6 συνεχόμενες φορές για ένα άτομο που είτε έφαγε dc είτε έκανε χοντρή παπαριά. 2 τελευταίες ευκαιρίες μια την τρίτη και μια την άλλη εβδομάδα. Το κακό είναι ότι μάλλον εγώ θα χάσω τον δράκο γιατί δεν έχω κάνει το "Shocking", αφού είχα χάσει το run στο οποίο το πετύχαμε και δεν βλέπω να το επαναλάβουμε :S (δεν παίζει να κάνουμε θελημένο wipe αν κάποιος κάνει μλκία μιας και είμαστε στο κυνήγι του immortal). Ας γίνει βέβαια το immortal και μετά Q-Qίζω όσο θέλω :lol:

 

Btw xvipes τι λέει θα επανέλθεις σε Ulduar ή @@? Η dalaran είναι άδεια χωρίς την ΜΕΓΑΛΗ ΣΟΥ......

 

 

μύτη

 

 

 

παλιόtroll :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα officialy BB post στο forum της guild.Δεν με βλέπω να ανανεώνω αν δεν βάλουν κάτι τρομερό στο ulduar και δεν αλλάξουν τα boss fights.

Troll Mage ftw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με hackαραν.... Δεν έμεινε τίποτα, ούτε καν απο lvl12 alt... έλεος δηλαδή...

 

Όλο το Σ/Κ το έφαγα προσπαθώντας να βρω πως την πάτησα. Τελικά μετά απο τρελό ψάξιμο, βρήκα οτι πρόκειται για νέο κινέζικο ιό ο οποίος κατεβάζει trojans για υποκλοπή password. Και επειδή είναι νέος, κανένα πρόγραμμα δεν το βρίσκει προς το παρόν.

 

Ένας απλός τρόπος για να διαπιστώσετε οτι κάτι δεν πάει καλά είναι να ανοίξετε το My Computer. Ανοίξτε πάλι τον δίσκο σας. Αν ανοίγει σε νέο παράθυρο (ενώ δεν έχετε αυτή την επιλογή) είναι ύποπτο. Το 2ο και πιό ενδεικτικό, είναι οτι δεν μπορούσα να δω τα hidden αρχεία ακόμα κι αν το επέλεγα απο τα options.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε chill, μιας και λες περί wipe που έχετε φάει άκου ένα συμβάν που θα σε κάνει να πιστέψεις ότι τελικά είσαι σε guildara με άτομα που νιώθουν τα εντερά τους.

 

Φιλικό guild έχει πάει στον kt, δεν έχει πεθάνει κανένας πουθενά και τρόνε wipe γιατί στο 10% τρώει mc ένα rogue και γυρνάνε ΟΛΟΙ οι ντι πι ες τους και του αλλάζουν τον αδόξαστο.

Αποτέλεσμα: immortal last year... ααχαχχχοχοχο

 

ps1: btw check lichborne - eu genjuros. Είναι το νέο μου μωράκι (όχι σχόλια έχει /played 1day 20 hours @ 80 , 5 days total)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με hackαραν.... Δεν έμεινε τίποτα, ούτε καν απο lvl12 alt... έλεος δηλαδή...

 

Όλο το Σ/Κ το έφαγα προσπαθώντας να βρω πως την πάτησα. Τελικά μετά απο τρελό ψάξιμο, βρήκα οτι πρόκειται για νέο κινέζικο ιό ο οποίος κατεβάζει trojans για υποκλοπή password. Και επειδή είναι νέος, κανένα πρόγραμμα δεν το βρίσκει προς το παρόν.

 

Ένας απλός τρόπος για να διαπιστώσετε οτι κάτι δεν πάει καλά είναι να ανοίξετε το My Computer. Ανοίξτε πάλι τον δίσκο σας. Αν ανοίγει σε νέο παράθυρο (ενώ δεν έχετε αυτή την επιλογή) είναι ύποπτο. Το 2ο και πιό ενδεικτικό, είναι οτι δεν μπορούσα να δω τα hidden αρχεία ακόμα κι αν το επέλεγα απο τα options.

 

Ατυχια τρελη φιλος αλλα αν το σκεφτεις καλα ισως και να γλυτωσες :lol: Οταν με χακαραν εμενα εκαναν να μου δωσουν πισω το account μου πανω απο 1 μηνα. Εκει αρχισε και η "αποτοξινωση" με το ζορι καθως περιμενα απαντηση τους. Ηταν ισως το καλυτερο πραγμα που εγινε εκεινη την περιοδο (νομιζω περισυ τετιο καιρο με χακαραν).

 

Γενικα δεν ημουν ποτε "καμενος" με το παιχνιδι αλλα παντα με δεσμευε με τον ενα τροπο η τον αλλο. Μετα απο αυτο η επιστροφη και προσαρμογη στο παιχνιδι για αλλη μια φορα ηταν δυσκολη εως αδυνατη θα ελεγα. Δεκεμβριο ηταν και το τελος της συνδρομης μου μια και καλη.

 

Που ξερεις? Ισως να εισαι και εσυ αλλος ενας τετιος τυχερος :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλικό guild έχει πάει στον kt, δεν έχει πεθάνει κανένας πουθενά και τρόνε wipe γιατί στο 10% τρώει mc ένα rogue και γυρνάνε ΟΛΟΙ οι ντι πι ες τους και του αλλάζουν τον αδόξαστο.

 

 

Εγώ σε ένα χαμένο immortal τα πήρα άσχημα.

 

Πάμε 24 άτομα στον Sapph μιας και ένα από τα tank μας είχε connection problem. Τσουπ παίρνει invite ένας κολλητός των officer Άγγλος druid μεγάλο ζώο και απίστευτος slacker που θέλει μάλιστα να παίξει boomkin σε ulduar λες και έχουμε θέσεις για crap specs :S. Αnyway το ventrilo δίνει το σύνθημα και φεύγουμε......όλοι εκτός του druid. Με τα πολλά τρώει dc και εξαφανίζεται από το game και φωνάζουμε σαν πούστηδες στο vt να μην ξαναμπεί!! Τρώει dc και ένας Έλληνας retpala δίπλα ακριβώς στον sapph. Με τα πολλά πάμε όλοι πάνω έτσι ώστε το iceblock να τον προστατεύσει. ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ με αυτοθυσία, χαρές πανυγύρια. Επανέρχεται asap και όλα βαίνουν καλώς!! ΓΙΟΥΠΙ λέμε immortal immortal!!!!!! Pew pew σηκώνεται ο sapph για 2η 3η φορά θα σε γελάσω, πάμε στα σημεία μας, ice block, κάλυψη όλα gg. Ξάφνου /druid has come online!!!! Κρύος ιδρώτας!!! Βλέπω τον druid να χοροπηδάει ως κλασσικός καραγκιόζης. Frost breath druid down........immortal lost. "Sorry i dc, and when i loged back my ui was fucked up"..........Ένας βλάκας αρκεί για να καταστραφεί η προσπάθεια των υπολοίπων 24!!!! Απορώ γιατί του έδωσαν ευκαιρία στο immortal. Είχαμε φάει όλοι οι υπόλοιποι το instance στην μάπα, χωρίς θάνατο ούτε καν στα trash και έρχεται ο.....trash druid και μας μαμάει όλους.

 

Και την προηγούμενη βδομάδα - που δεν ήμουν στο raid - ένα b00mkin την έκανε την λαλακία.

 

Πρότεινα να πάμε αύριο χωρίς druids - who the fuck needs them after all :P? - και άρχισε το QQ.

 

Δεν έχω τυχαία το rank "The Druidhater" στα fora του guild :))))). Μπορεί να φαίνεται ότι κράζω τους palas, αλλά τα όσα έχουν ακούσει και υποστεί οι druids από μένα....

 

MONO O PRIEST ΡΕ, ΜΟΝΟ Ο PRIEST

ΌΛΟΙ ΟΙ ΆΛΛΟΙ

 

ΟΥΣΤ :lol:

 

 

Sorath, καλά κουράγια :( Πραγματικά κρίμα. Εύχομαι να βρεις την άκρη. Μαμημένοι hackers /spit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχεις δει πραγματικά ζωάδια priests μου φαίνεται :P

 

 

+1

 

Ζώα υπάρχουν σε όλα τα class και σε όλους τους realm. Το θέμα είναι να μην τους έχεις στη guild σου ή να μην τους φέρνει η guild σου στα raids.

 

Επανέρχομαι και λίγο στο θέμα των BGs. Τελικά δεν είναι θέμα gear όπως υποστηρίζετε οι περισσότεροι εδώ μέσα, αλλά και tactics.

 

Χθες βράδυ 10 άτομα στο Warsong κερδίζαμε 2-0 και φεύγει ένας healer και μένουμε με 2.

 

Τελικό σκορ 2-3 και μάλιστα σε χρόνο dt. Ένα tank μοσχάρι έπαιρνε τη σημαία, 2 healers δεν άφηναν να πέσει ούτε στο 75% και άλλοι 2 healers healαραν 1 shaman ο οποίος έκανε 8Κ dmg σε κάθε hit κι έναν frost mage που έκανε άλλα 7.

Σαν critters πέφταμε...

 

Όσο για imba class, αλήθεια, υπάρχει πιο imba από τους frost mages? Σε Arathi εγώ κι ένας priest μου ρίχνει ο mage 2 φορές /sheep εμένα κατεβάζει τον priest του κάνω stun, κάνει teleport του κάνω sleep, χρησιμοποιεί το trinket μου τραβάει κι ένα freeze και goodmorning Vietnam... Ήμαρτον δηλαδή.

 

Όσο για τους druids που κράζει ο Chilli, χθες πετύχαμε ένα immortal μοσχάρι druid στο WGrasp. Raid στήσαμε για να το σκοτώσουμε. 4 τον βαρούσαμε και για 5 λεπτά δεν έπεφτε. Τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί. Ο ένας tankαρε, ο άλλος healαρε και οι άλλοι 2 κοπανούσαμε, αλλά το μοσχάρι εκεί... Τελικά έμεινε από mana και ψόφησε... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε ένα χαμένο immortal τα πήρα άσχημα.

 

 

Καλά στο Immortal μου εγώ, έπαθα 18 εγκεφαλικά. DC στον saphiron, ξεκινάει το breath, φωνάζω vent, τσακάλι priest μου κάνει time ένα ωραίο guardian spirit:)

 

Μέχρι να ξαναμπώ...τα είδα όλα...

 

Το πιο σπαστικό είναι πως μου λείπει το ......SHOCKING! για το heroic glory of the raider:) Κλασσικά, μετά την εκατομμυριοστή φορά Naxx, όλοι σλακάρουν και άντε να το πάρεις το shocking:) Ελπίζω να το χτυπήσω αυτή την εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

κάνει teleport του κάνω sleep

 

Που έκανε teleport? Orgi/UC/TB/Silver/Shat/Dal? Έχει μέγιστη σημασία για να κατανοήσουμε την μάχη :lol:

 

Blink εννοείς :P

 

Και ναι οι frost mages είναι γαμάτοι. Μακράν τo πιο fun class για pvp. I luv them :))))

 

Όσο για τους druids που κράζει ο Chilli, χθες πετύχαμε ένα immortal μοσχάρι druid στο WGrasp.

 

Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα για το pvp από την WG :) εκτός και αν ο αριθμός horde/alliance είναι ακριβώς ο ίδιος (συμβαίνει....ΠΟΤΕ :lol:). Υπάρχει ένα buff που ονομάζεται tenacity και κατά κάποιο τρόπο εξισορροπεί την αριθμητική ανισορροπία. Το οποιοδήποτε class μπορεί να κάνει παπάδες έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που έκανε teleport? Orgi/UC/TB/Silver/Shat/Dal? Έχει μέγιστη σημασία για να κατανοήσουμε την μάχη :lol:

 

Blink εννοείς :P

 

Και ναι οι frost mages είναι γαμάτοι. Μακράν τo πιο fun class για pvp. I luv them :))))

 

Πες το κι έτσι ρε συ Καίσαρη, τα πάντα όλα να 'ούμε :lol::P

 

Ξεκίνησα έναν mage. Αν δεν βαρεθώ θα τον ανεβάσω...

 

 

 

Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα για το pvp από την WG :) εκτός και αν ο αριθμός horde/alliance είναι ακριβώς ο ίδιος (συμβαίνει....ΠΟΤΕ :lol:). Υπάρχει ένα buff που ονομάζεται tenacity και κατά κάποιο τρόπο εξισορροπεί την αριθμητική ανισορροπία. Το οποιοδήποτε class μπορεί να κάνει παπάδες έτσι.

 

Εννοείς ότι όσο λιγότεροι είμαστε σε ένα Wgrasp, τόσο μεγαλύτερο HP παίρνουμε από tenacity, ώστε να μην τελειώνει το raid σε δευτερόλεπτα. Thanx για το info. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ξερεις? Ισως να εισαι και εσυ αλλος ενας τετιος τυχερος :-D

 

Τελικά, είμαι τυχερός in-game. Μπήκα χθες το βράδυ και έλαβα όλα τα items μου πίσω!! :-):-)

 

Απο οτι φαίνεται θα αργήσει λίγο η real-life :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...