Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα εχεις μπερδεψει μου φαινετε

 

lock επεζα σε ολο το tbc

Γενικα ο lock παντα ηταν αρκετα καλο class

Δεν μπορω να πιστεψω οτι ενας warrior με healer ειχε προβλημα να νικησει lock και οτιδηποτε

 

Ξεκινησα την s3 με best in slot pvp gear και απλα οι druid εκαναν outheal to damage μου για πλακα, την ιδια στιγμη που πεταγαν και 2-3 cyclone απο δω και απο κει

 

Τιποτα δεν εχω μπερδεψει. Οι warlocks ηταν πανισχυροι ως και το τελος της season 2. Μετα ομως λογο gear και ορισμενα buffs σε ορισμενα class (rogues παραδειγμα που απλα σπερναν σαν sublety) τα πραγματα δεν πηγαν καλα για τους ιδιους. Γενικα καλα τα πηγαιναν με εναν druid healer αλλα ηταν το ποιο αδυναμο πακετο σε σχεση με τους warrior, rogues, hunters.

 

Εσενα μπορει το δικο σου damage να στο καναν outheal για πλακα αλλα δεν συμβαινει το ιδιο και με εμενα. Οταν nukara εναν warrior mονος μου παραδειγμα ο druid ΕΠΡΕΠΕ να κατσει και να κασταρει heals γιατι το lifebloom k rejuvenation + swiftmend απλα δεν ηταν αρκετα για να ανταπεξελθουν στο επερχομενο damage. Οταν γεμιζε με HoTs τον φιλο του τοτε απλα εγω εριχνα ενα Cyclone για να σταματισω τα HoTs με αποτελεσμα ο druid να χανει ακομα περισσοτερο mana χωρις να κανει σοβαρο heal και να εχει και απο πισω ενα felhunter και τον δικο μου να τον ξεφτιλιζει στο mana drain.

 

Ο warlock μου ποτε δεν ειχε προβλημα γιατι απλα γνωριζαμε πως δεν παιζαμε γρηγορο παιχνιδι. Παιζαμε το παιχνιδι της αντοχης και της "λιγο λιγο καταστροφης". Το μονο γκρουπακι που μας ζωριζε με druid healer ηταν το warlock + resto druid γιατι πολυ απλα ο warlock δεν του τελειωνει το μανα και δεν ειναι και το ποιο ευκολο πραγμα να του ριξεις CC (oxι οτι ειχε και πολυ σημασια βεβαια).

 

Απλα τα παλια αυτα πλεον δεν ισχυουν. Κανενα απο τα druid specs δεν κανει τιποτα πλεον οταν μιλαμε για σοβαρο παιχνιδι και μετα το patch οι druids μαλλον θα εξαφανιστουν τελειως απο το σοβαρο PvP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προφανώς και περίμενα κάτι καλύτερο.

 

Από τους paladins :ο?

 

Ο ύμνος των Paladins

 

Uther Lightbringer@ 3:48

Tier 8 Paladin @ 0:52

Tier 9 Paladin @ 1:40

Ένα τυπικό 5"man" paladinων@ 2:55

Exclusive Pala Companion @ 2:18

Ο Peddlefeet των palas @ 0:15

Non Heroic Pala only Raid@ 3:17

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, υπάρχουν πουθενά τίποτα πρόχειρα νούμερα για το πόσοι παίζουν PvP και πόσοι τα... άλλα?

 

Μιλαμε για το "σοβαρο" PvP η γενικα ποσσα ατομα παιζουν PvP? Αν δεις τα link που εχω δωσει στα ποστ μου μπορεις να δεις τον αριθμο των ομαδων απο 2000+ rating στην αρενα. Μετα ειναι απλα μαθηματικα για να βγαλεις το αποτελεσμα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τους paladins :ο?

 

Ο ύμνος των Paladins

 

Uther Lightbringer@ 3:48

Tier 8 Paladin @ 0:52

Tier 9 Paladin @ 1:40

Ένα τυπικό 5"man" paladinων@ 2:55

Exclusive Pala Companion @ 2:18

Ο Peddlefeet των palas @ 0:15

Non Heroic Pala only Raid@ 3:17

 

:P

 

Τώρα έχω μια απορία...ποιος ο λόγος για να ψάξεις ένα τέτοιο τραγούδι? Μήπως θες να μας πεις κάτι?:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και θέλω να πω κάτι. Δεν ήθελα να το πω ευθέως αλλά με έμμεσο τρόπο.

 

Anyways here is the TRUTH

 

 

Οι Paladins ήταν είναι και θα είναι το ΠΙΟ n00bish καραGAY class ingame :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την νέκρα που επικρατεί στο Realm μου (Dragonmaw) θα κάνω transfer σε Burning Legion που ξέρω μερικά παιδιά... Στο παλιό realm ούτε γκρουπ για τα daily δεν έβρισκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω ποιος ο λογος να αποκαλεις καποιο class ``gay`` !! Δλδ οταν καποια ατομα εποχης Pro TBC κανανε paladinakia και τρωγανε και ξυλο και ειτανε και αχρηστοι σε πολλα ... ή οταν για να παρουνε ενα lvlaki τα παιδια φτυνανε ``αιμα`` ειτανε καλα .. ?????? Toτε ειτανε BALANCED????? το μαθαμε ολοι τωρα .... καραgay και κουραφεξαλα !!! Εχω και εγω paladin και σε πληροφορω τον γουσταρω ΚΑΡΑΚΑΡΓΑ ... και ... An νομιζεις οτι ειμαι ``gay`` τοτε προβλημα σου chill !! Εγω ``ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ`` το χαιρομε το game !!

 

P.S --> Ολα τα class μου αρεσουνε btw, απλα βαρεθηκα καθε λιγο να βλεπω να τα ισοπεδωνετε ολα .... !!!! ITS ONLY A DAMN GAME !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε, μην τρελαίνεστε όσοι rollαρετε Palas και σας τη λέει ο κάθε priestακος τον οποίο τον κατάντησε η Blizz τον περιφερόμενο περίγελο του WoW.

Ξέρεις τι είναι να φοράς plates και να healαρεις αβέρτα? Και ξύλο σηκώνεις και την ώρα που σε βαράνε, healαρεις και τους γύρω σου.

Είπαμε, κάποιοι έχασαν το ψωμί τους και τον ύπνο τους όταν η Blizz κατάλαβε τη μλκια που έκανε με τους Palas.

 

BTW, συμφωνώ με τον pavlara, εν μέρει. Όντως οι DKs είναι το μόνο class το οποίο μπορεί να κοντράρει Retri Pala σε dps κι αυτό γιατί έχει έντονα στοιχεία Pala στο παιχνίδι του. Η βασική διαφορά είναι ότι healάρει μόνος του, χωρίς να χρειάζεται να χάνεις συνέχεια casting time για holy light (ή holy shit, όπως θέτε πείτε το :P) όπως με τον Pala.

Επεξ/σία από Erwdios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις τι είναι να φοράς plates και να healαρεις αβέρτα Ξέρεις τι είναι να φοράς plates και να healάρεις αβέρτα spammάροντας ένα - δυο κουμπιά (επειδή δεν έχεις και άλλα μιας και ως class απευθύνεσαι σε κουλούς παίχτες :lol:)

 

Fixed!!!!!

 

Ξέρω ξέρω να το πω :P?

 

THIS IS SKILL!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...