Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οld :P αλλά ΠΟΛΥ OLD όμως

 

Το tunak tunak τα σπάει!!!!!

 

 

Βρε sarisn, άσε τους druids και πάνε πίσω στον priest σου :P. Το θεωρώ ξεφτίλα από holy priest να γίνεις tree. Θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα βέβαια και να έπαιζες holypala /0\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μου ανάβεις φωτιές τώρα ρε chill :P... είπα κι' εγώ να το ξαναρχίσω παίζοντας τον drood γιατί όπως και να το κάνουμε έχει πολύ καλύτερο survivability από τον priest (και τους clothies γενικότερα) στο PvP (λογικά θα πηγαίνω και κάνα raid που και που for the fun of it :-) ) και έδωσα και 35g... εμ... euro εννοώ για το expansion :lol:

 

Δεν λέω βέβαια, με τον παπά έχω ζήσει τις καλύτερες στιγμές στο παιχνίδι είτε ως shadow είτε ως holy, αλλά βαριέμαι ελεεινά το lvling του... :-( . Έκανα μια προσπάθεια κάποια στιγμή αλλά σταμάτησα στο 71..

 

Φαντάσου ότι μέχρι το λέβελ 70 ο drood έφτασε παρέα με τον rogue μου (powerleveling ftw!) και για να είμαι ειλικρινής, από το DPS point of view του είμαι noobas :P . Νομίζω ότι είναι μια καλή ευκαιρία να μάθω το class λίγο καλύτερα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω που νομιζα οτι ηταν καινουριο :-(

 

Το lvling του παπα τα σπαει.. Εγω ανεβασα σαν holy αλλά σαν shadow δεν σταματας πουθενα... Πουλαρεις αοε και παλι απο την αρχη με spirit tap κλπ δεν εχεις αναγκη απο μανα. Λεει τρελά ο shadow.. Eιδικα τωρα στο farming.

 

btw σκεφτηκα να δοκιμασω full disc σαν support σε raid μεχρι να βγει το ulduar αν και αυτη τη στιγμη είμαι πολυ βασικος healer στο guild μου πιστευω να μην τους χαλασει.. Ειδικά με το νεο patch το disc θα λεει ακόμα περισσότερο ακομα περισσοτερο αν παίζουν πολλοι priests αλλά αντε να πείσεις τους αλλους οτι αξιζεις μια θεση σε raid σαν disc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και druid έχω και priest.

 

Ο priest healάρει απίστευτα στα raids και αν παίζεις με full spirit, ε απλά δεν σταματάς να healάρεις ποτέ. Ακόμα και οι shadow τα σπάνε, ειδικά τώρα που το class έχει και το AoE του.

 

Ως druid παίζω feral. Για tank μια χαρά είναι. Όχι τόσο καλά όσο στο TBC, αλλά προς το παρόν, τα πάει περίφημα. Με το 3.1 δεν ξέρω τι θα γίνει :(

Απο την άλλη οι skilled Resto κάνουν κουλά πράγματα. Τρελό healing!

 

Όπως είδατε για PvP απλά δεν λέω τίποτα, δεν ασχολούμαι / δεν το κατέχω :)

 

Πάντως, ο druid ανεβαίνει πολύ γρήγορα στο leveling, και ειδικά ο feral. Leveling ως holy priest, γίνεται αλλά είναι σπάσιμο νεύρων. Βασικά δεν άντεξα κι απο 73 μέχρι 80 ανέβηκα ως shadow. Και πίστεψέ με, αν ξέρεις να κοντρολάρεις λίγο τα abilities σου και τo mana σου, μια χαρά healάρεις στα normal instances. Αρκεί να σε δεχτεί το party ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα βέβαια και να έπαιζες holypala /0\

 

Δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα που έχετε κάποιοι με τους pala. Μάλλον σας πήραν το ψωμί :P. Οι warriors βρίζουν τους Prot για το tanking, οι rogues τους Retri για το DPS και οι Priests τους Holy για το healing. Ε ρε ζημιά που σας έκανε η Blizz :lol:

 

Πάντως όποτε έχω να κάνω με BE Holy Pala στα BGs, φτύνω αίμα για να τον κατεβάσω. Θυμάμαι συγκεκριμένο παίχτη να τον κοπανάμε 3 και να μην πέφτει με τίποτα...:confused: Τραγικά πράγματα...

 

Αντίθετα τους druids τους ψιλοπαλεύω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο retri pala είναι πολύ εύκολος στο pvp ή μου φαίνεται? Έχω έναν lvl64 και σκοτώνω όποιον βρώ εκτός από death knights (μόνο 1 έχω δει ως τώρα). Δεν ξέρω πολύ καλά το class και κάνω λάθη αλλά είναι πολύ δύσκολο να πεθάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οχι και αδυναμα ολα τα specc των druid

 

Feral και healer απλα θεριζουν!!

εχουν καταντησει οι feral να ειναι πιο επικυνδυνοι απο τους ρογκαδες

 

Μιλαω για σοβαρο παιξιμο και οχι για το καθημερινο σου τρεξιμο στα BG που βλεπεις καθε καρυδιας καρυδι μεσα. Αν μιλαμε για ενα απλο παιξιμο BG και αρενα γυρω στα 1500-1600 rating (και πολλα σου βαζω) τοτε ναι ο φεραλ ειναι οκ επιλογη. Ο ρεστο ειναι κοροιδια, ψωφαει σε χρονο DT απο εναν καλο DPS κατι το οποιο ειναι απαραδεκτο. Ολοι οι healers ειναι κατα πολυ ανωτεροι (ειδικα οι Paladin) απο τον druid resto. Για τους Balance δεν εχω να πω τιποτα, ηταν και ειναι και μαλλον παντα θα ειναι το αστειακι της Blizzard. Το σπεκ που εφτιαξε για πλακα χωρις πολλα πολλα για να δωσουν και στους druids 3 talent specs

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:46 ----------

 

Ο retri pala είναι πολύ εύκολος στο pvp ή μου φαίνεται? Έχω έναν lvl64 και σκοτώνω όποιον βρώ εκτός από death knights (μόνο 1 έχω δει ως τώρα). Δεν ξέρω πολύ καλά το class και κάνω λάθη αλλά είναι πολύ δύσκολο να πεθάνω.

 

Ο retri paladin ειναι απλα ψεμα σαν DPS στο PvP. Εξαιρετικα επικινδυνος και ειναι παντα πρωτος στοχος αναγκαστικα γιατι σπερνει και σερνει αν τον αφισεις λιγο ελευθερο. Απο ολλες τις PvP DPS class ο Retri paladin ειναι χαλαρα ο ποιο δυνατος μαζι με τους survival hunters. Κακα τα ψεματα, ο hunter ειναι καλυτερος γενικα αλλα μετα το 3.1 patch που ο paladin θα παρει και mortal strike effect αντε να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sarisn, άφησες πίσω ένα respectful class για να παίξεις τι? Αρκουδίτσες, γατάκια, δεντράκια, b00kin και λοιπές μαλακίτσες? Μακριά!!!!

 

Μια χαρά lvlάρει ο priest. Με σωστό spec ακόμα και ο holy κάνει lvl up μια χαρά

 

@Sleepy: Δηλαδή τι περίμενες? Ότι θα είναι δύσκολος? Το class των n00bάδων δύσκολο? Από που και ως που? Νομίζεις ότι τυχαία είναι ο περίγελος των class από την 1η μέρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω για σοβαρο παιξιμο και οχι για το καθημερινο σου τρεξιμο στα BG που βλεπεις καθε καρυδιας καρυδι μεσα. Αν μιλαμε για ενα απλο παιξιμο BG και αρενα γυρω στα 1500-1600 rating (και πολλα σου βαζω) τοτε ναι ο φεραλ ειναι οκ επιλογη. Ο ρεστο ειναι κοροιδια, ψωφαει σε χρονο DT απο εναν καλο DPS κατι το οποιο ειναι απαραδεκτο. Ολοι οι healers ειναι κατα πολυ ανωτεροι (ειδικα οι Paladin) απο τον druid resto. Για τους Balance δεν εχω να πω τιποτα, ηταν και ειναι και μαλλον παντα θα ειναι το αστειακι της Blizzard. Το σπεκ που εφτιαξε για πλακα χωρις πολλα πολλα για να δωσουν και στους druids 3 talent specs

 

 

 

Και εγω για σοβαρο pvp μιλαω

 

Κυριως για αρενα 2000+

Συμφωνω οτι οι resto druid ειναι τελιως αθλιοοι για pvp αυτην την στιγμη ( κυριως λογω των death knight)

 

Οι feral ομως πραγματικα βγαζουν ΤΟ damage ( σε dk me 24k armor και 700resilience βγαζει πολυ damage!! και απλα αν δεν θελει να πεθανει γινετε αρκουδα , stun ,cyclone κτλ) δεν θελω να σκεφτομαι τι κανουν αν αρπαξουν εναν me cloth!

 

Δεν λεω οτι οι feral ειναι overpowered ,απλα ειναι πολυ decent class

Προσωπικα 1000 φορες να εχω αντιπαλο rogue απο feral druid που εχει gear και ξερει να παιξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω για σοβαρο pvp μιλαω

 

Κυριως για αρενα 2000+

Συμφωνω οτι οι resto druid ειναι τελιως αθλιοοι για pvp αυτην την στιγμη ( κυριως λογω των death knight)

 

Οι feral ομως πραγματικα βγαζουν ΤΟ damage ( σε dk me 24k armor και 700resilience βγαζει πολυ damage!! και απλα αν δεν θελει να πεθανει γινετε αρκουδα , stun ,cyclone κτλ) δεν θελω να σκεφτομαι τι κανουν αν αρπαξουν εναν me cloth!

 

Δεν λεω οτι οι feral ειναι overpowered ,απλα ειναι πολυ decent class

Προσωπικα 1000 φορες να εχω αντιπαλο rogue απο feral druid που εχει gear και ξερει να παιξει

 

Υπαρχουν και εξαιρεσεις φυσικα αλλα εχω ηδη παραθεσει τα στατιστικα για την κατασταση στην αρενα αυτη τη στιγμη. Δεν ειναι θεμα για το οποιο μπορουμε να συζητησουμε παρα μονο να δεχτουμε την αληθεια.

 

Στο λεω και σαν πρωην μεγαλο-feral (σε rating) και σαν moonkin (μεσο rating peripou 2050+/-) οτι ο φεραλ σε ενα μεγαλο battlegroup οπως cyclone, blackout (προσοχη δεν μιλαω για σερβερ αλλα για ομαδα σερβερ που λεγονται battlegroup) απλα δεν υπαρχει. Ειναι απο τα χειροτερα class που μπορεις να εχεις και οχι μονο αυτο αλλα αποτυγχανει να λειτουργησει σωστα αν δεν του εχεις συνδυασμο καλου PvE gear k PvP gear.

 

Το μονο καλο set up που υπαρχει αυτη τη στιγμη για φεραλ ειναι αποκλειστικα σε αρενες 2 ν 2 και ειναι φυσικα Holy paladin + feral druid. Με τα απιστευτα nerfs που ερχονται για φεραλ στο patch 3.1 ομως ακομα και αυτο το set up θα παψει να υπαρχει.

 

Για να μην λεω πολλα πολλα ουτε και οι roguades βρισκονται στα επιπεδα που ηταν στο TBC αλλα συνεχιζου να ειναι πολυ δυνατο class.

 

Δες εδω: http://static.mmo-champion.com/mmoc/images/news/2009/march/ustournament0329.jpg

 

http://www.sk-gaming.com/arena/player

 

k

 

http://www.realmhistory.net/arena-statistics/class-breakdown.html

 

Οπως βλεπεις τα νουμερα των druid γενικα ειναι απο τα χειροτερα που μπορεις να βρεις ακομα και τωρα που και καλα ο druid ο φεραλ θεωρειτε σαν ενα πολυ δυνατο spec. Μετα το patch 3.1 ομως τι θα μεινει για τους druid? Οι rogues k warriors k warlocks k shamans k DKs k Paladins k Hunters λαμβανουν εξτρα buffs και εξτρα αλλαγες για να κανουν τη δουλεια τους. Τα καιμενα τα druidakia θα ξαναγυρισουν στην κατασταση που ηταν στο TBC μπορει και χειροτερα.

 

Μακρια απο druids αυτη τη στιγμη. Τρελη απογοητευση για οσους εχουν σκοπο να ασχοληθουν με το PvP. Ετσι απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ καιμενα druidakia στο tbc??? στην θεση των pala ηταν οι druid me rogue/warrior/lock ακομα και hunter, αλλος healer δεν υπηρχε

 

 

Εγω πρωσωπικα δεν θελω να γυρισω στην κατασταση bc που απλα ο druid εβαζε hots , γινοταν γατι και ετρεχε γυρω γυρω χοροπηδοντας

 

Οσο για την 2v2 και feral /shaman μια χαρα δουλευει

Ακομα και feral /priest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Sleepy: Δηλαδή τι περίμενες? Ότι θα είναι δύσκολος? Το class των n00bάδων δύσκολο? Από που και ως που? Νομίζεις ότι τυχαία είναι ο περίγελος των class από την 1η μέρα?

 

Προφανώς και περίμενα κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ καιμενα druidakia στο tbc??? στην θεση των pala ηταν οι druid me rogue/warrior/lock ακομα και hunter, αλλος healer δεν υπηρχε

 

 

Εγω πρωσωπικα δεν θελω να γυρισω στην κατασταση bc που απλα ο druid εβαζε hots , γινοταν γατι και ετρεχε γυρω γυρω χοροπηδοντας

 

Οσο για την 2v2 και feral /shaman μια χαρα δουλευει

Ακομα και feral /priest

 

Κοιτα να δεις παλικαρι τι γινεται. Ηταν μια περιοδο που απλα ολοι ακολουθουσαν την πεπατημενη και κανεις δεν δοκιμαζε κατι διαφορετικο. Ξερεις με τι εφτασα σαν moonkin στον 2 ν 2 την Season 3? Με εναν warlock. Οπως θα ξερεις στο 2 ν 2 οι warlocks εκεινη την season δεν ηταν και στα καλυτερα τους. Πιστεψε με τα γκρουπακια resto druid + warrior, resto druid + rogue, resto druid + οτιδηποτε τελος παντων που ηταν οντως overpowered απο την season 3 kαι μετα πολυ λιγο μας προβληματισαν.

 

Μπορουσα ανετα να solaro τον warrior ας πουμε εκνευριστικα καλα ενω ο warlock μου κινηγουσε τον druid και δεν τον αφησε απο τα ματια του οτι και αν εκανε. Εγω απο τη μερια μου αναγκαζα τον warrior να με ακολουθει και φυσικα να των οδηγω μακρια απο τον druid του ωστε να μην παιρνει healing και ακομα και αν επαιρνε μπορουσα να κοψω τα healing over time με ενα καλο cyclone. Γενικα το καλυτερο combo που κυκλοφορουσε στο 2 ν 2 για μας ηταν απλα παιχνιδακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχεις μπερδεψει μου φαινετε

 

lock επεζα σε ολο το tbc

Γενικα ο lock παντα ηταν αρκετα καλο class

Δεν μπορω να πιστεψω οτι ενας warrior με healer ειχε προβλημα να νικησει lock και οτιδηποτε

 

Ξεκινησα την s3 με best in slot pvp gear και απλα οι druid εκαναν outheal to damage μου για πλακα, την ιδια στιγμη που πεταγαν και 2-3 cyclone απο δω και απο κει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...