Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

lol ρε εχουν πειραχτει τα νευρα σου? Τσεκαρε τις προηγουμενες σελιδες να δεις κατα ποσο η οχι κανω trolling.. Και επειδη εγραψα 2 γραμμες μια(κατεμε) πλακα αυτο σημαινει οτι ειμαι troll.

Ρε τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και ηταν αποψη σου, αλλα εφοσων η αποψη σου εχει να κανει με μενα, προσπαθω να καταλαβω τι λες ετσι ωστε να καταλαβω αν εκανα εγω λαθος.

anyways, συνεχιζουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγες σελίδες πίσω, είπα οτι παράτησα το παιχνίδι αφού έφυγα απο το guild που ήμουν εκεί 2 χρόνια σχεδόν και είχα ξενερώσει.Ήμουν σαν 2ος GM εκεί, και η φάση πήγε τόσο στραβά που αυτή τη στιγμή είμαι το μοναδικό registered account στο forum που είναι banned :-D

 

Απο σπάσιμο και μόνο την επόμενη μέρα, έκανα apply στο καλύτερο guild του server (μέσα στα καλυτερα 250 παγκοσμίως) με τον alt priest μου. Μετά απο 3(!) βδομάδες, μου απάντησαν οτι με δέχονται.

 

Υποτίθεται οτι πήγα σε ένα hardcore guild και θα "καιγόμουν" περισσότερο απο οτι στο casual που ήμουν πριν, σωστά; Τελικά, καμία σχέση! Χθες, μέσα σε 3,5 ωρες έγινε clear το Naxx, Sartharion 2D (μόνο 5 healers για αυτό 2D είπαν) και Malygos. Δηλαδή ένα βραδάκι και τέλος, next week πάλι.

 

Γουστάρω τρελά αυτή τη φάση, και με έχουν πιάσει τα γέλια με το παλιό μου guild, που εκτός απο Κυριακή-Πέμπτη που είχαν ως raiding days, έβαλαν και το Σάββατο! :-D:-D

 

Δεν ξέρω πως θα πάει το πρόγραμμα στο Ulduar, αλλά πιστεύω οτι το "αγγούρι" θα είναι μέχρι να γίνει clear και μετά πάλι στο χαλαρό θα είμαστε.

Επεξ/σία από Sorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πεί γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω το patch? Ξεκινάω το παιχνίδι, ξεκινάει και ο downloader αλλά δεν κάνει τιποτα απολύτως. Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το τελευται update στα patch notes μπορειτε απο τωρα να ξεχασετε τους Feral και Balance druids στο PvP. Οχι οτι εχει και πολλους οπως βλεπουμε απο εδω http://www.realmhistory.net/arena-statistics/class-breakdown.html αλλα με τις τελευταιες αυτες αλλαγες απλα τελιωσαν. Βαλε τα τρελα buffs που κανουν στους warriors, paladins, DKs, Hunters, warlocks, shamans (elemental), priests και απλα μετα θα μιλαμε για μια κλαση στα επιπεδα του TBC.

 

Αρχηγος η Blizzard. Βλεπω ξερει καλα τι συμβαινει στο παιχνιδι της και πως να ισοροπησει την κατασταση lol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη σελίδα που παρέθεσες πάντως οι Palas μόνο loladin δεν φαίνεται να είναι.

 

Μάλλον τα πιο ισχυρά classes αυτή τη στιγμή μαζί με τους DKs. :whistle:

 

Μα ειναι γνωστο. Paladins, DKs, Hunters & warlocks ειναι τα αγαπημενα class των πολυ δυνατων παιχτων και για να λεμε και του στραβου το δικιο τα μονα class που εχουν αρκετη δυναμη ετσι ωστε να συγχωρουν πολλα λαθη στο παιξιμο τους. Για ποιο "normal" καταστασεις τα πραγματα ειναι παλι Paladins, DKs σαν οι ποιο δυνατες class αλλα μπαινουν και οι resto shaman, dis priests, muti rogues & frost mages στο παιχνιδι.

 

Γι αυτο λεω οτι η ισοροποια του παιχνιδιου εχει παει κατα διαολου. Ειναι οτι να ναι. Ενω ειναι γνωστο που πρεπει να δωσουν προσοχη οι developers σε οτι αφορα τις class κανουν του κεφαλιου τους χωρις καμια σκεψη που μαρτυραει οτι πραγματικα δεν εχουν καμια επαφη με το ιδιο τους το παιχνιδι. Κριμα γιατι το παιχνιδι ως και το τελος του TBC ειχε μια σχετικη ισοροποια σε αυτα που εκανε ασχετα αν ηταν το expansion που εκανε το παιχνιδι ενα αποκλειστικο "gear hunt" και τιποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από καιρό είπα να ανεβάσω τον druid μου που τον είχα παρατήσει στο lvl 70 για κάμποσο διάστημα. Στόχος φυσικά είναι να τον κάνω resto όταν 80ρίσει καθ' ότι αν έχει μείνει κάτι σ' αυτό το παιχνίδι που μου αρέσει πολύ είναι το healing part (όντας και imba priest μέχρι πριν 2 χρόνια :P ) που μου έχει λήψει.

 

Από τα patch notes για το 3.1 που έριξα μια ματιά δεν είδα καμιά σοβαρή αλλαγή του resto spec (και αυτό που λένε πολλοί για major nerf του lifebloom προσωπικά δεν θα το έλεγα και τόσο μεγάλο.. anyway,θα δείξει στη πορεία).

 

Υπάρχει κανένας δρυϊδάκος resto εδώ να πει δυο πράγματα για το class στο λέβελ 80? Όχι πως δεν θα τα μάθω μόνος μου όταν έρθει η ώρα αλλά επειδή είμαι ακόμα 71 και θα παίζω πολύυυυυ casual μιας και δεν έχω πολύ free time, καλό θα ήταν να πάρω μια ιδέα από τώρα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μολις 80ρισα τον priesta τον οποιο εχω να παιξω σοβαρα απο το 60 lvl

 

το μεγαλο nerf ειναι γενικα στο mana regen, ειδικα incombat , δεν nerfaran ειδικα τους druid αλλα με ολες τις αλλαγες στο manaregen τους nerfare αρκετα (οπως και τους περισοτερους healer)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από καιρό είπα να ανεβάσω τον druid μου που τον είχα παρατήσει στο lvl 70 για κάμποσο διάστημα. Στόχος φυσικά είναι να τον κάνω resto όταν 80ρίσει καθ' ότι αν έχει μείνει κάτι σ' αυτό το παιχνίδι που μου αρέσει πολύ είναι το healing part (όντας και imba priest μέχρι πριν 2 χρόνια :P ) που μου έχει λήψει.

 

Από τα patch notes για το 3.1 που έριξα μια ματιά δεν είδα καμιά σοβαρή αλλαγή του resto spec (και αυτό που λένε πολλοί για major nerf του lifebloom προσωπικά δεν θα το έλεγα και τόσο μεγάλο.. anyway,θα δείξει στη πορεία).

 

Υπάρχει κανένας δρυϊδάκος resto εδώ να πει δυο πράγματα για το class στο λέβελ 80? Όχι πως δεν θα τα μάθω μόνος μου όταν έρθει η ώρα αλλά επειδή είμαι ακόμα 71 και θα παίζω πολύυυυυ casual μιας και δεν έχω πολύ free time, καλό θα ήταν να πάρω μια ιδέα από τώρα :-)

 

Να σου πω τοτε τι συμβαινει οντως ως δρουιδακος. Λοιπον επειδη δεν ξερω με τι σκοπευεις να ασχοληθεις ( PvP-PvE) θα σου πω και για τα 2.

 

Στο PvE τα πραγματα για τους druids ειναι γενικα αποδεκτα. Ειναι σιγουρα οι καλυτεροι healers μαζι με τους paladin και μπορεις να εισαι ειτε tank (μην κανεις τον κοπο ομως, δεν αξιζει σαν druid) ειτε DPS (σαν feral k balance) και να τα καταφερνεις σχετικα καλα. Γενικα δεν θα σηναντησεις σοβαρα προβληματα σαν druid στο PvE ακομα και μετα το patch 3.1 εκτως του tanking. Το nerf στο lifebloom ειναι μονο στο PvP (και ειναι σοβαρο nerf) αλλα εναι buff στο PvE με βαση τα λεγομενα των PvE druids.

 

Στο PvP τα πραγματα ειναι χαλια μαυρα. Για οποιον θελει να ασχοληθει σοβαρα με αυτο τοτε καλο θα ειναι απλα να ξεχασει τον druid μιας και ολα τα specs ειναι πολυ αδυναμα και δεν βοηθαν πουθενα σε τιποτα. Κανε τη χαρη στον εαυτο σου και ανεβασε εναν Death Knight και δεν θα το μετανοιωσεις. Δεν χρειαζεται να πω πολλα πολλα ως προς το γιατι, νομιζω πως εχω ηδη δωσει ενα μικρο δειγμα με αποδειξεις γι αυτα που λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...