Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ξεκαθαρίσω πώς όταν μιλάω για ganking το εννοώ μέσα στα BGs. 2-3 φορές που gankαρα Hordes εκτός BGs ήταν επειδή επιτέθηκαν πρώτοι. Τώρα για να συνεχίσουμε την κουβέντα μας, επιμένεις ότι δεν έχω πνεύμα PvPer βασισμένο, πού ακριβώς?

Στο γεγονός ότι έχω αποδεχτεί τους κανόνες του PvP ως έχει και επειδή δεν μπορώ να αναπολώ BGs όπου έπαιρνε ο druid και ο lock τη σημαία και τέλειωνε το WG σε 5 λεπτά? :confused: Δηλαδή επειδή rollάρατε druids,locks και priests που ήταν imba και πλέον nurfαρίστηκαν, τι ακριβώς σημαίνει αυτό? Σας αδίκησε η Blizz και σπαστήκατε? Μήπως σκεφτήκατε ότι αν δεν άλλαζε αυτό, θα είχαν μείνει στο game 3-4 classes? Πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω τη λογική σας, sorry... Μιλάω για BGs σε lvl 80, οπότε και δεν υπάρχουν μικρότερα lvls. Το γεγονός για να τελειώσουμε με αυτό, είναι ότι πλέον gear που παίρνεις από PvE μπορείς να το αξιοποιήσεις τέλεια στο PvP. Πώς να το κάνουμε δηλαδή, ο άλλος που έχει Betrayer of Humanity που μακελεύει, να μην μπορεί να το βάλει στα BGs για να μην αδικούνται οι υπόλοιποι?

 

Μα φιλε μου γι αυτο ακριβως λεω γιατι δεν κατεχεις ανταγωνιστικο πνευμα. Αν τωρα δηλαδη σε προκαλεσω σε εναν αγωνα πινγκ πονγκ (παραδειγμα τωρα ετσι, μην το παρεις και σοβαρα) και φερω μαζι μου μια ρακετα του τενις ας πουμε αντι για την νορμαλ ρακετουλα? Εξαλου γιατι ο τυπος που επαιξε απλα σε ενα dungeon και πηρε ενα οπλο να μπορει να το βαλει στα ΒG και αρενες και να ειναι καλυτερο απο τα οπλα του PvP που ανθρωποι δεν προκειται να δουν στα χερια τους παρα μονο αν ειναι καλοι οι ιδιοι? Θελεις να σκιζεις στο PvP? Πολυ καλα αλλα να εχεις PvP gear για να υπαρχει σωστος ανταγωνισμος και οχι ηλιθιοτητες.

 

Συγνώμη, αλλά πώς γίνεται το καλύτερο tank να είναι support class? Δεν το πιάνω... :rolleyes:

 

Και ο druid ειναι ο καλυτερος healer αλλα συνεχιζει να θεωρειται support class.

 

Για το lineage εκφράστηκα ήδη. Ήμαρτον φίλε μου, απλά ήμαρτον... Για τα υπόλοιπα παιχνίδια δεν τα ξέρω και ούτε θέλω να τα μάθω, (με εξαίρεση το Warhammer Online) καθώς το WoW overall πιστεύω (και διαβάζω) πώς είναι καλύτερο από τα συγκεκριμένα.

 

Αρα εδω καταληγεις σε 1 απο τις 2 περιπτωσεις που εγραψα παραπανω. Δεν εχεις εμπειρια απο αλλα παιχνιδια του ειδους για να ξερεις. Ειναι οπως παλιοτερα ολοι ειχαν τρελαθει με το FIFA (ελεος) ενω χλευαζαν το Pro Evo soccer χωρις να ξερουν καν πως παιζει και πως δειχνει.

 

Δεν γίνεται να μην έχεις ιδέα για το class σου έχοντας 80ρισει. Anyway, σεβαστή η άποψή σου, έχω διαφορετική, την οποία και ανέλυσα στην πρώτη παράγραφο. ;)

 

Αστο αυτο φιλε μου, πονεμενη ιστορια. Μια επισκεψη στα official forums θα σε πεισει (και οχι μονο).

 

Με άφησες άφωνο, πραγματικά...

Δηλαδή στα BGs παίζουν μόνο όσοι προέρχονται από PvP realm? Ή μήπως για να γίνω σωστός PvPer θα πρέπει να μπω σε PvP realm με τα κάθε λογής πιτσιρίκια να έχουν έναν 80ρη char και να gankάρουν ότι lvl βρουν, όπου κι αν το βρουν (ακόμα και με 10 mobs κρεμασμένα πάνω σου) και μετά να κάνουν και corpsecamping και να σου ανεβάζουν το αίμα στο κεφάλι...

 

Και εδω ακριβως θα επιμεινω πως δεν εχεις PvP πνευμα. Απλα σε οτι λες το δειχνεις, χωρις παρεξηγηση. Ειναι κατι το οποιο δεν μπορεις να καταλαβεις οπως και εγω δεν μπορω να καταλαβω αυτους που λιωνουν στα raids σκοτωνοντας τα ιδια και τα ιδια boss, κανοντας τα ιδια και τα ιδια tactics (που και αυτα πλεον ειναι να μην πω καλυτερα). Αυτη ειναι η χαρα του PvP, δεν ειναι μονο ελεγχωμενες μαχες (δηλαδη BG k arenas) ειναι και τα "αλλα" τα "βρωμικα". Αν πιστευεις οτι οι gankers σου σπανε τα νευρα τοτε ειναι σιγουρο οτι στην πραγματικοτητα δεν εισαι PvPer. Οχι σοβαρος τουλαχιστον. Κανεις PvP ετσι για να κανεις και οχι για να πετυχεις κατι οπως κανω εγω ας πουμε. Φυσικα αν δεν το γουσταρα και αν δεν το αγαπουσα δεν θα το εκανα ουτε και αυτο ετσι?

 

Ειδικά δε αν είναι κανένας κωλοπαιδαράς με rogue πάει τη στήνει στο graveyard και σε κάνει να χάσεις άνετα 1 ώρα παιχνιδιού και φυσικά τη ψυχραιμία σου... Ακόμα και το PvP έχει άγραφους κανόνες και μόνο σε RP μπορείς να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι ο άλλος απέναντί σου έχει συναίσθηση των κανόνων, έστω και των άγραφων ώστε να μην σε κοπανάει ο άλλος με 10 mobs πάνω σου.

 

Μα το ειπαμε αυτο, δεν εχεις PvP πνευμα. Σε τετια περιπτωση φωναζεις μερικα φιλαρακια και ακομα και αν φυγει ο roguas (η οποιοςδηποτε αλλος) εχετε την δυνατοτητα να πατε να ξεκινησετε εσεις καυγα. Παρατηρησες τι ειπες? Ειπες "να χασεις 1 ωρα παιχνιδιου και την ψυχραιμια σου"....Αν ησουν πραγματικος PvPer θα "εκμεταλευωσουν" την περισταση καταλληλα και μαλιστα δεν θα αισθανοσουν οτι εχασες τιποτα. Παρε το χαμπαρι επιτελους.....ΕΙΣΑΙ CAREBEAR :lol: (παντα χαριτολογωντας ετσι, μην το παρεις προσωπικα, γουστα ειναι αυτα).

 

Τέλος επαναλαμβάνω ότι η γνώμη μου είναι ότι το game καταφέρνει και κρατάει αρκετό κόσμο μέσα, παρότι πέρασαν σχεδόν 5 χρόνια από την κυκλοφορία του και αυτό κάτι λέει. Ακόμα και για τους Dks που διαμαρτύρομαι κι εγώ, θεωρώ ότι η Blizz έδωσε τη δυνατότητα σε άτομα τα οποία δεν έχουν χρόνο και εμπειρία να φτάσουν σχετικά γρήγορα έναν char σε lvl 80 για να το διασκεδάσουν, χωρίς να χρειαστεί να περάσουν μια ζωή πάνω στο PC. Εξάλλου, η αλήθεια είναι ότι το game πλέον ξεκινάει στα 80.

 

Και παλια το game ξεκινουσε σε max λεβελ. Δεν μπορουσε ομως καποιος ντυμενος με Τ2 παραδειγμα να παει στα σιγουρα κοντρα εναν ντυμενο με μπλεδακια αν ηταν καλος αυτος κατι το οποιο πλεον ειναι απλα ανηκουστο. Οσο βλακας και αργος και ασχετος να εισαι αν εισαι ντυμενος με καλα μωβακια απο Naxx ειναι σιγουρο οτι θα σπασεις τα μουτρα οποιουδηποτε και οποιασδηποτε class που φωραει μπλεδακια. Απο το gear σου και μονο αποκλειστικα. Αυτο για μενα ειναι αηδια.

 

PS Casual game FTW, casual game for the Real Life ;)

 

Φιλε μου μιλας με ατομο που ποτε δεν αφιερωσε πανω απο 4 ωρες σε μια μερα στο παιχνιδι ακομα και οταν ειχα και το χρονο και τη διαθεση να το κανω. Σε αυτο δεν θα βρεις ατομο σαν εμενα που να σημφωνει με αυτο το ρητο τοσο πολυ. Κατα τα αλλα ομως και η ποιοτητα πρεπει να παιζει το ρολο της. Αν δεν υπαρχει αυτο (και οντως δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη στο παιχνιδι) τοτε δεν παει να ειναι το παιχνιδι οτι θελει. Σκατα θα ειναι οτι και να σου δωσει να κανεις. Σαν να οδηγας ενα κατεστραμενο αυτοκινητο σε διαφορετικες διαδρομες. Αν δεν φτιαξεις το αυτοκινητο ολες οι διαδρομες θα σου φενονται κουραστικες και ιδιες. Ετσι απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα φιλε μου γι αυτο ακριβως λεω γιατι δεν κατεχεις ανταγωνιστικο πνευμα. Αν τωρα δηλαδη σε προκαλεσω σε εναν αγωνα πινγκ πονγκ (παραδειγμα τωρα ετσι, μην το παρεις και σοβαρα) και φερω μαζι μου μια ρακετα του τενις ας πουμε αντι για την νορμαλ ρακετουλα? Εξαλου γιατι ο τυπος που επαιξε απλα σε ενα dungeon και πηρε ενα οπλο να μπορει να το βαλει στα ΒG και αρενες και να ειναι καλυτερο απο τα οπλα του PvP που ανθρωποι δεν προκειται να δουν στα χερια τους παρα μονο αν ειναι καλοι οι ιδιοι? Θελεις να σκιζεις στο PvP? Πολυ καλα αλλα να εχεις PvP gear για να υπαρχει σωστος ανταγωνισμος και οχι ηλιθιοτητες.

 

Τα είπαμε, να μην τα ξαναλέμε. Συνδυασμός PvE achievements με PvP... Σε όποιον δεν αρέσει υπάρχουν όσα παιχνίδια προανέφερες. No offence. ;)

 

Και ο druid ειναι ο καλυτερος healer αλλα συνεχιζει να θεωρειται support class.

Μπορεί να μην πιάνω σωστά την έννοια του support class.

Anyway, δεν αλλάζει τπτ στη συζήτηση μας, είτε είναι support class είτε όχι.

 

Αρα εδω καταληγεις σε 1 απο τις 2 περιπτωσεις που εγραψα παραπανω. Δεν εχεις εμπειρια απο αλλα παιχνιδια του ειδους για να ξερεις. Ειναι οπως παλιοτερα ολοι ειχαν τρελαθει με το FIFA (ελεος) ενω χλευαζαν το Pro Evo soccer χωρις να ξερουν καν πως παιζει και πως δειχνει.

Διαφορετικά γούστα φίλε μου, πολύ απλά. Δεν χλευάζω τίποτα, δεν υπερασπίζομαι τίποτα. Για κάποιους το Fifa εξακολουθεί να είναι κορυφή, παρά τη γενική ομολογία περί του αντιθέτου.Τα γούστα όμως του καθένα δεν πρόκειται να τα αλλάξει κανείς μας.

Αστο αυτο φιλε μου, πονεμενη ιστορια. Μια επισκεψη στα official forums θα σε πεισει (και οχι μονο).

Πονεμένη - ξεπονεμένη το θέμα είναι ότι πλέον το παιχνίδι απευθύνεται σε ευρύτερο κοινό και όχι αποκλειστικά σε καΐλες όπως παλιότερα κι αυτό έχει ειπωθεί κι από παλιότερους παίχτες και εδώ μέσα.

 

Και εδω ακριβως θα επιμεινω πως δεν εχεις PvP πνευμα. Απλα σε οτι λες το δειχνεις, χωρις παρεξηγηση. Ειναι κατι το οποιο δεν μπορεις να καταλαβεις οπως και εγω δεν μπορω να καταλαβω αυτους που λιωνουν στα raids σκοτωνοντας τα ιδια και τα ιδια boss, κανοντας τα ιδια και τα ιδια tactics (που και αυτα πλεον ειναι να μην πω καλυτερα). Αυτη ειναι η χαρα του PvP, δεν ειναι μονο ελεγχωμενες μαχες (δηλαδη BG k arenas) ειναι και τα "αλλα" τα "βρωμικα". Αν πιστευεις οτι οι gankers σου σπανε τα νευρα τοτε ειναι σιγουρο οτι στην πραγματικοτητα δεν εισαι PvPer. Οχι σοβαρος τουλαχιστον. Κανεις PvP ετσι για να κανεις και οχι για να πετυχεις κατι οπως κανω εγω ας πουμε. Φυσικα αν δεν το γουσταρα και αν δεν το αγαπουσα δεν θα το εκανα ουτε και αυτο ετσι?

 

Έχεις μπλέξει την πραγματική έννοια PvP. Δηλαδή είναι άνισο να μπαίνεις στα BG κι ο άλλος να είναι κωλοντυμένος, αλλά ίδιου lvl και είναι σωστό να είσαι 80 και να gankάρεις τον 40άρη που θέλει να κερδίσει XP το δυνατόν ταχύτερα. Κοινώς, φάσκεις και αντιφάσκεις. Προτιμώ λοιπόν να μην είμαι σοβαρός PvPer όπως τον εννοείς εσύ, παρά να είμαι το βρώμικο τσατσάκι που περιμένει να σου επιτεθούν τα mobs για να επωφεληθεί της κατάστασης. Αν θεωρείς μία φορά ότι τα BGs είναι πλέον imba λόγω items φαντάζομαι θα συμφωνείς μαζί μου με το γεγονός ότι όταν σε gankάρει ένας μεγαλύτερου lvl σε PvE φάση δεν είναι και ότι πιο balanced.

 

 

Μα το ειπαμε αυτο, δεν εχεις PvP πνευμα. Σε τετια περιπτωση φωναζεις μερικα φιλαρακια και ακομα και αν φυγει ο roguas (η οποιοςδηποτε αλλος) εχετε την δυνατοτητα να πατε να ξεκινησετε εσεις καυγα. Παρατηρησες τι ειπες? Ειπες "να χασεις 1 ωρα παιχνιδιου και την ψυχραιμια σου"....Αν ησουν πραγματικος PvPer θα "εκμεταλευωσουν" την περισταση καταλληλα και μαλιστα δεν θα αισθανοσουν οτι εχασες τιποτα. Παρε το χαμπαρι επιτελους.....ΕΙΣΑΙ CAREBEAR :lol: (παντα χαριτολογωντας ετσι, μην το παρεις προσωπικα, γουστα ειναι αυτα).

 

Ναι, είμαι Carebear. :-(

 

Whatever. Εξάλλου είπαμε δεν έχω PvP πνεύμα, οπότε καλύτερα είναι να μεταφέρω τονχαρακτήρα μου σε PvE κιόλας... :-(

 

 

Και παλια το game ξεκινουσε σε max λεβελ. Δεν μπορουσε ομως καποιος ντυμενος με Τ2 παραδειγμα να παει στα σιγουρα κοντρα εναν ντυμενο με μπλεδακια αν ηταν καλος αυτος κατι το οποιο πλεον ειναι απλα ανηκουστο. Οσο βλακας και αργος και ασχετος να εισαι αν εισαι ντυμενος με καλα μωβακια απο Naxx ειναι σιγουρο οτι θα σπασεις τα μουτρα οποιουδηποτε και οποιασδηποτε class που φωραει μπλεδακια. Απο το gear σου και μονο αποκλειστικα. Αυτο για μενα ειναι αηδια.

Με συνεχή παρουσία στα BGs ντύνεσαι αρκούντως καλά ώστε να αντιμετωπίσεις τους κωλοντυμένους. Με τα σωστά gems και τα σωστά meta αυξάνεις και το resilience κι άσε τον τυπά που έχει βγάλει Naxx να προσπαθεί να κάνει criticals. "Αυτό για μένα είναι αηδία" είπες, εγώ όμως που μπαίνω bgs από 35 lvl το έχω αποδεχτεί σαν μέρος του παιχνιδιού. Για μένα δεν είναι αηδία λοιπόν, όπως το αντίστροφο συμβαίνει με το Lineage. (μια αηδία και μισή)

Φιλε μου μιλας με ατομο που ποτε δεν αφιερωσε πανω απο 4 ωρες σε μια μερα στο παιχνιδι ακομα και οταν ειχα και το χρονο και τη διαθεση να το κανω. Σε αυτο δεν θα βρεις ατομο σαν εμενα που να σημφωνει με αυτο το ρητο τοσο πολυ. Κατα τα αλλα ομως και η ποιοτητα πρεπει να παιζει το ρολο της. Αν δεν υπαρχει αυτο (και οντως δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη στο παιχνιδι) τοτε δεν παει να ειναι το παιχνιδι οτι θελει. Σκατα θα ειναι οτι και να σου δωσει να κανεις. Σαν να οδηγας ενα κατεστραμενο αυτοκινητο σε διαφορετικες διαδρομες. Αν δεν φτιαξεις το αυτοκινητο ολες οι διαδρομες θα σου φενονται κουραστικες και ιδιες. Ετσι απλα.

 

Ευτυχώς που δεν ασχολήθηκα με το παιχνίδι όταν είχε πρωτοβγεί. Θα ήμουν καταδικασμένος να μαίνω στο forum του insomnia και να αναπολώ τα παλιά καλά χρόνια, χωρίς να μπορώ να σταματήσω να ασχολούμαι με το game.

Το δικό μου αυτοκίνητο πάντως δεν έχει καταστραφεί, ακόμα τουλάχιστον κι όταν θα θεωρήσω ότι καταστράφηκε θα σταματήσω να κάνω διαδρομές, τόσο εντός παιχνιδιού, όσο και εκτός... :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είπαμε, να μην τα ξαναλέμε. Συνδυασμός PvE achievements με PvP... Σε όποιον δεν αρέσει υπάρχουν όσα παιχνίδια προανέφερες. No offence. ;)

 

Οπως ειπα και πριν, παλια μπορουσες να επιλεξεις το στυλ παιχνιδιου που ηθελες απροβληματιστα. Ηθελες PvP, ολα καλα, κατσε και καψου στα BG και αρενες και δεν ησουν υποχρεωμενος να πατησεις ουτε για πλακα σε κανενα dungeon. Φυσικα αυτο δεν υπαρχει πλεον. Οι PvErs εχουν τα "καλυτερα" και απο τους 2 κοσμους και οι PvPers δεν μπορουν να ασχοληθουν αποκλειστικα με το PvP πλεον οπου ηταν και ο λογος ο βασικος που παρατησα το παιχνιδι.

 

Μπορεί να μην πιάνω σωστά την έννοια του support class.

Anyway, δεν αλλάζει τπτ στη συζήτηση μας, είτε είναι support class είτε όχι.

 

Support class ειναι ενα class οπως ο Paladin o Shaman kai o Druid. Αυτοι μπορουν να "μεταφραστουν" και σαν hybrids αλλα δεν θα ηταν σωστο γιατι υπαρχουν pure class pου ειναι επισης hybrid.

 

Διαφορετικά γούστα φίλε μου, πολύ απλά. Δεν χλευάζω τίποτα, δεν υπερασπίζομαι τίποτα. Για κάποιους το Fifa εξακολουθεί να είναι κορυφή, παρά τη γενική ομολογία περί του αντιθέτου.Τα γούστα όμως του καθένα δεν πρόκειται να τα αλλάξει κανείς μας.

 

Ασε προς το παρον τα γουστα στην ακρη γιατι αντικειμενικα το παιχνιδι αυτη τη στιγμη ειναι πολυ χαμηλης ποιοτητας. Μπορει να το προτιμας σιγουρα (οπως και αλλος κοσμος) αλλα δεν παυει τωρα που μιλαμε να ειναι πραγματικα χαμηλης ποιοτητας.

 

Πονεμένη - ξεπονεμένη το θέμα είναι ότι πλέον το παιχνίδι απευθύνεται σε ευρύτερο κοινό και όχι αποκλειστικά σε καΐλες όπως παλιότερα κι αυτό έχει ειπωθεί κι από παλιότερους παίχτες και εδώ μέσα.

 

Κανενας δεν το αμφισβητει αυτο. Δεν παυει ομως να ειναι οπως ειπα και παραπανω χαμηλης ποιοτητας επισης σε σχεση με το παρελθον.

 

Έχεις μπλέξει την πραγματική έννοια PvP. Δηλαδή είναι άνισο να μπαίνεις στα BG κι ο άλλος να είναι κωλοντυμένος, αλλά ίδιου lvl και είναι σωστό να είσαι 80 και να gankάρεις τον 40άρη που θέλει να κερδίσει XP το δυνατόν ταχύτερα. Κοινώς, φάσκεις και αντιφάσκεις. Προτιμώ λοιπόν να μην είμαι σοβαρός PvPer όπως τον εννοείς εσύ, παρά να είμαι το βρώμικο τσατσάκι που περιμένει να σου επιτεθούν τα mobs για να επωφεληθεί της κατάστασης. Αν θεωρείς μία φορά ότι τα BGs είναι πλέον imba λόγω items φαντάζομαι θα συμφωνείς μαζί μου με το γεγονός ότι όταν σε gankάρει ένας μεγαλύτερου lvl σε PvE φάση δεν είναι και ότι πιο balanced.

 

Δεν αντιφασκω καθολου. Ειναι θεμα επιλογων. Οπως προανεφερα δεν εχω gankarei ποτε μα ποτε ουτε εναν horda που ηταν μικροτερο λεβελ απο εμενα η ειχε πολυ χειροτερο gear απο μενα. Ετσι απλα. Αλλος επιλεγει να σπαει μουτρα μικρων σε λεβελ ετσι για σπασιμο (οπως υπηρξα θυμα) αλλα υπαρχουν και εδω 2 τυποι ανθρωπων. Αυτοι σαν εσενα που σπαζονται και δεν γουσταρουν και αυτοι σαν και εμενα που ανακαλυπτουν την αγαπη τους για το PvP και αποφασιζουν στη στιγμη οτι θα ασχοληθουν με το καλο με αυτο το κομματι οταν maxaroyn το λεβελ τους. Γι αυτο εξαλου παιζεις και σε PvP server (και οσους παιζουν σαν και εμενα) σημαινει πως καταλαβαινεις πληρως τις συνεπεις των πραξεων σου.

 

Ναι, είμαι Carebear. :-(

 

Whatever. Εξάλλου είπαμε δεν έχω PvP πνεύμα, οπότε καλύτερα είναι να μεταφέρω τονχαρακτήρα μου σε PvE κιόλας... :-(

 

Εμ ετσι οπως μου τα λες αυτο μου βγαζεις.

 

Με συνεχή παρουσία στα BGs ντύνεσαι αρκούντως καλά ώστε να αντιμετωπίσεις τους κωλοντυμένους. Με τα σωστά gems και τα σωστά meta αυξάνεις και το resilience κι άσε τον τυπά που έχει βγάλει Naxx να προσπαθεί να κάνει criticals. "Αυτό για μένα είναι αηδία" είπες, εγώ όμως που μπαίνω bgs από 35 lvl το έχω αποδεχτεί σαν μέρος του παιχνιδιού. Για μένα δεν είναι αηδία λοιπόν, όπως το αντίστροφο συμβαίνει με το Lineage. (μια αηδία και μισή)

 

Κανεις λαθος, δεν ντυνεσαι αρκουντως καλα ωστε να αντιμετοπισεις τιποτα. Το μπλε PvP σετακι με τα μοβακια κομματια εχει στο συνολο του ως και 35% διαφορα δυναμης απο το Deadly και το Τ7.5 ειναι σαφως ισχυροτερο απο το deadly επισης. Για να μην μιλησουμε για την ελειψη PvP οπλου για αγορα απο τους PvPer που αναγκαστηκα πρεπει να αγορασουν η να τρεξουν μερικα heroic η raids για να παρουν ενα βρωμοοπλο που ειναι και ανωτερο απο το PvP hight rated αντιστοιχο.

 

Ευτυχώς που δεν ασχολήθηκα με το παιχνίδι όταν είχε πρωτοβγεί. Θα ήμουν καταδικασμένος να μαίνω στο forum του insomnia και να αναπολώ τα παλιά καλά χρόνια, χωρίς να μπορώ να σταματήσω να ασχολούμαι με το game.

Το δικό μου αυτοκίνητο πάντως δεν έχει καταστραφεί, ακόμα τουλάχιστον κι όταν θα θεωρήσω ότι καταστράφηκε θα σταματήσω να κάνω διαδρομές, τόσο εντός παιχνιδιού, όσο και εκτός... :X

 

Εισαι ακομα νεος στο παιχνιδι και ακομα μαθαινεις αυτα που πρεπει να μαθεις. Οταν με το καλο το περασεις αυτο το σταδιο θα δεις για τι πραγμα μιλαμε. Δεν ειναι τυχαιο εξαλου που τα BG και οι αρενες εχουν σχεδον αδειασει. Τα BG ειναι φουλ γεματα με PvErs που κανουν απλα επειδιξη δυναμης μεσο gear και οι αρενες εχουν γεμισει με DKs και Holy paladins. Χειροτερη περιοδο PvP στο παιχνιδι δεν υπηρξε ποτε και αυτο συμπεριλαμβανει την αρχικη περιοδο που το παιχνιδι ηταν ακομα σε σταδιο αναπτηξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπεριζω την παρεα σας. Λοιπον. Σημερα εκανα ακαουντ πρωτη φορα σρο WoW κ οταν κανω λογκ ιν λεει μονο connecting :-( Παταω manage account κ μου λεει 60days gamecard pending σε ενα λαμπακι k ειναι χρωμα σαν καφε... Τι ειναι αυτο?

 

Na ενα σσ απο το σαιτ

post-109280-129062992725_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημαίνει ότι θα "ξοδέψει" αυτές τις μέρες αφού περάσουν οι πρώτες 30 free που έχεις από το game :-)

 

Δλδ σε 30 μερες θα παιξω???????????????????????????????????:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ρε, απλά οι πρώτες 30 μέρες είναι τσάμπα λόγω του παιχνιδιού...

ουσιαστικά έχεις 90 μέρες...

 

ομως δεν μπορω να παιξω. Οταν παταω log in μου λεει connecting τπτ αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε ports και ξεκινα να κατεβαζεις τα patches μεχρι να σου λεει κατω αριστερα version 3.0.x δε θυμαμαι ακριβως το χ.

Εχεις αγορασει και τα 2 expansions? Η μονο το κλασικο wow?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Οπως προανεφερα δεν εχω gankarei ποτε μα ποτε ουτε εναν horda που ηταν μικροτερο λεβελ απο εμενα η ειχε πολυ χειροτερο gear απο μενα. Ετσι απλα. ...

 

Βασικα χωρις παρεξηγηση αν θελουμε το πιστευουμε αυτο.!!!!!!!!!!!!........Ολοι εδω μεσα το εχουν κανει (100%) και ειμαι σιγουρος γι αυτο οπως και γω...και κατι αλλο το wow (σαν mmorpg που ειναι) μου φαινετε πολυ πιο λογικο να γερνει προς το pve παρα προς το pvp.Συμφωνω με την λογικη σου για το pvp, ομως επρεπε να ηταν διαφορετικοι κοσμοι (ξεχωριστα item κτλ) αλλα δεν ειναι...γι αυτο σου πρωτεινω αντι να χαλιεσαι να δοκιμασεις το καθαροαιμο pvp Darkfall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε ports και ξεκινα να κατεβαζεις τα patches μεχρι να σου λεει κατω αριστερα version 3.0.x δε θυμαμαι ακριβως το χ.

Εχεις αγορασει και τα 2 expansions? Η μονο το κλασικο wow?

 

Το πρωτο αγορασα... Νο μανει!!! Μου δινετε λινκ για να κατεβασω πατσις? Κ επισης πως να ανοιξω πορτς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα χωρις παρεξηγηση αν θελουμε το πιστευουμε αυτο.!!!!!!!!!!!!........Ολοι εδω μεσα το εχουν κανει (100%) και ειμαι σιγουρος γι αυτο οπως και γω...και κατι αλλο το wow (σαν mmorpg που ειναι) μου φαινετε πολυ πιο λογικο να γερνει προς το pve παρα προς το pvp.Συμφωνω με την λογικη σου για το pvp, ομως επρεπε να ηταν διαφορετικοι κοσμοι (ξεχωριστα item κτλ) αλλα δεν ειναι...γι αυτο σου πρωτεινω αντι να χαλιεσαι να δοκιμασεις το καθαροαιμο pvp Darkfall

 

Δεν με νοιαζει και πολυ αν το πιστευεις η οχι, ειμαι ισως απο τους λιγους που βοηθουσαν κιολας τους μικροτερους "hordes" για να ανεβαιναν γρηγορα να ξεκινουσαμε το ξυλο. Ποτε μα ΠΟΤΕ δεν gankara μικροτερο ακομα και οταν μου ετρωγε το minning node. Δεν θα ενοιωθα ασχημα αν τον ετρωγα αλλα σιγουρα θα χαλιομουνα γιατι αυτο που θα εκανα απλα δεν θα ειχε πλακα. Δεν ειχα να κερδισω απολυτος τιποτα απο αυτο και απλα κοιτουσα να βρω αλλον για να σπασω που ηταν καλυτερα εξοπλισμενος και φυσικα στα λεβελ μου.

 

Για αυτο που λες οτι το παιχνιδι ειναι ποιο πολυ PvE παρα PvP ναι σαφως και ειναι ετσι και παντα ηταν αλλα ΠΑΝΤΑ μπορουσες να διαλεξεις με ανεση που ηθελες να εισαι. Και στο πρωτο αλλα και στο Burning Crusade. Τωρα μονο τους ηρθε αυτη η ιδεα να "μαμησουν" αναποδα τους απανταχου PvPers σαν εμενα. Τωρα με αναγκαζει να μπω στα γελοια dungeons k raids μονο και μονο για ενα οπλο για να μπορω απλα να παιζω με αξιοπρεπεια και οχι να ειμαι με ενα λεβελ 78 μπλε οπλο που δεν κανει για τιποτα.

 

Οσο για το darkfall δεν το εχω δοκιμασει (ακομα) μιας και βρισκομαι στο Warhammer αυτη τη στιγμη αν και δεν εχω χρονο να παιξω αλλα θα το δω και αυτο. Που θα παει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...