Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός και αν νομίζετε μερικοί οτι puggarete το OS3D 10man.

 

Πες μου έναν καλό λόγο γιατί κάποιος raider να ασχοληθεί σοβαρά με ένα.....10άρι instance? Τι του προσφέρει ένα 10man? Μήπως τίποτα :0?

 

Να πω ότι μιλάμε για κανένα 10αρι αποκλειστικά instance να πω ΝΑΙ, μέσα. Αλλά στην παρούσα φάση τα 10άρια μου πέρασαν αδιάφορα. Ακόμα μια επανάληψη, crap l00t......../pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια χαρά είναι το παιχνίδι , τι έχει δηλαδή?

η χαρά του super casual έχει γίνει .

Ο βασιλιάς των super casual (δηλ.εγώ ) έκανα προχθές ένα Nax10 , η αποθέωση της γελοιότητας . Ε, τι διάολο , ποιό εύκολο δεν μπορεί να το κάνει .

Μ' αρέσει που top guilds βγάζουν ανακοινώσεις για recruiment και τους γράφουν όλοι. Ε, ρε κατάντια ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνετε και διαμαρτύρεστε οι hardcore, αλλά εγώ όταν είχα πρωτοπαίξει πριν 1 χρόνο και είδα πόσο χρόνο απαιτεί, /uninstall κατευθείαν.

Εγώ παίζω το game επειδή το γουστάρω, επειδή με 3-4 ωρίτσες την ημέρα 80αρισα σε 3 μήνες κι επειδή έχω βρει μία guild η οποία με βοηθάει γενικά στο παιχνίδι.

Η όλη ιδέα δηλαδή είναι να είσαι χαλαρός και να μη χρειάζεται να φας μία βδομάδα μέρα-νύχτα για να καθαρίσεις Naxx για να ντυθείς full epic.

 

Τέλος για το PvP, για το οποίο ψοφάω, δεν μπορώ να ξέρω ποια είναι η διαφορά με παλαιότερα patch εκτός του ότι έχουν γεμίσει τα BGs με DKs. (Χθές βράδυ είχαμε Arathi με 15 Hordes DKs, οι οποίοι τον ήπιαν κερασμένο, μιας και δεν μπορούσε να healαρει κανείς τους τον άλλο :lol: )

Το θέμα είναι ότι οι Alliances τον πίνουμε σχεδόν πάντα στα BGs και μόνο WG υπάρχει μία σχετική ισορροπία, αλλά αυτό είναι λογικό, όταν έχεις να κάνεις με παίχτες οι οποίοι έχουν σκάσει του κόσμου τα φράγκα σε enchantings κι όπως φαίνεται οι Hordaδες έχουν μία έφεση στο PvP.

 

Θα ήθελα να μου πείτε οι παλιότεροι παίχτες τι το διαφορετικό ίσχυε στα BGs σε παλιότερα Patches για να έχουμε και οι νεότεροι παίχτες μία ιδέα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν φίλε μου ,

μιας και ανήκω στους παίκτες της πρώτης γενιάς (classic WoW) , όπως και πολλοί άλλοι συμφορήτες εδώ μέσα , να σου πω ότι το pvp σήμερα έχει τόση σχέση με το pvp παλιά όσο η νύχτα με τη μέρα . Μια μάχη στα Alterac μπορούσε να κρατήσει και μια μέρα , ήθελε στρατηγική , τακτική μοίρασμα δυνάμεων κλπ .Ήταν η εποχή που ο rogue ήταν κορυφή , για να πέσει μετά και να έρθει η βασιλεία των locks . Παίκτες θρύλλοι του pvp, όπως ο niko ο paladin , (την εποχή που οι horde δεν είχαν palies ) ο kali o rogue (horde ) ή ο Breeze (shaman ) στρατηγός κανονικός με τακτική , σχεδιασμό κλπ .(Μιλάω για τον server που έπαιζα εγώ) . Για να μείνεις στην κορυφή (High warlord) έπρεπε να πέζεις κάθε εβδομάδα , γιατί κάθε τετάρτη είχαμε ανακατατάξεις στα 14 ranks που είχε το pvp .

Μετά ήρθαν οι αρένες και τα υπόλοιπα .

Χωρίς να θέλω να προσβάλλω τους νεώτερους οι παίκτες της πρώτης γενιάς ήταν άλλο πράγμα , άλλη ποιότητα . Για να καταλάβεις , μπες σε ένα raid , που κάνει AQ40 (για χαβαλέ) , φτάσε στον C thoun , και σκέψου πως είναι να τον νικήσεις όταν όλοι είναι 60lvl και με αντίστοιχο gear , να δεις πόσο παλούκι είναι .(ακόμη πιο δύσκολο ήταν το NAX τότε ) .

αυτά , πολλά έγραψα ρε παιδί μου,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνετε και διαμαρτύρεστε οι hardcore, αλλά εγώ όταν είχα πρωτοπαίξει πριν 1 χρόνο και είδα πόσο χρόνο απαιτεί, /uninstall κατευθείαν.

Εγώ παίζω το game επειδή το γουστάρω, επειδή με 3-4 ωρίτσες την ημέρα 80αρισα σε 3 μήνες κι επειδή έχω βρει μία guild η οποία με βοηθάει γενικά στο παιχνίδι.

Η όλη ιδέα δηλαδή είναι να είσαι χαλαρός και να μη χρειάζεται να φας μία βδομάδα μέρα-νύχτα για να καθαρίσεις Naxx για να ντυθείς full epic.

 

+1

 

Αν δεν σας αρέσει πλέον το WoW υπάρχουν και άλλα MMO, άντε στο καλό. Όλο QQ...το βαριέσαι μετά από λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνετε και διαμαρτύρεστε οι hardcore, αλλά εγώ όταν είχα πρωτοπαίξει πριν 1 χρόνο και είδα πόσο χρόνο απαιτεί, /uninstall κατευθείαν.

Εγώ παίζω το game επειδή το γουστάρω, επειδή με 3-4 ωρίτσες την ημέρα 80αρισα σε 3 μήνες κι επειδή έχω βρει μία guild η οποία με βοηθάει γενικά στο παιχνίδι.

Η όλη ιδέα δηλαδή είναι να είσαι χαλαρός και να μη χρειάζεται να φας μία βδομάδα μέρα-νύχτα για να καθαρίσεις Naxx για να ντυθείς full epic.

 

Τέλος για το PvP, για το οποίο ψοφάω, δεν μπορώ να ξέρω ποια είναι η διαφορά με παλαιότερα patch εκτός του ότι έχουν γεμίσει τα BGs με DKs. (Χθές βράδυ είχαμε Arathi με 15 Hordes DKs, οι οποίοι τον ήπιαν κερασμένο, μιας και δεν μπορούσε να healαρει κανείς τους τον άλλο :lol: )

Το θέμα είναι ότι οι Alliances τον πίνουμε σχεδόν πάντα στα BGs και μόνο WG υπάρχει μία σχετική ισορροπία, αλλά αυτό είναι λογικό, όταν έχεις να κάνεις με παίχτες οι οποίοι έχουν σκάσει του κόσμου τα φράγκα σε enchantings κι όπως φαίνεται οι Hordaδες έχουν μία έφεση στο PvP.

 

Θα ήθελα να μου πείτε οι παλιότεροι παίχτες τι το διαφορετικό ίσχυε στα BGs σε παλιότερα Patches για να έχουμε και οι νεότεροι παίχτες μία ιδέα. ;)

 

Λοιπον φιλε μου, μιας και λογαριασμος μου ανοιξε τον Μαρτιο του 2005 και ελληξε τον Ιανουαριο του 2008 θα σου πω πως ειχε το συστημα τοτε και πως εχει τωρα. Τοτε οι κλασεις δεν εμοιαζαν η μια με την αλλη σε τιποτα, ο καθενας ειχε κατι να προσφερει σε καθε BG που εμπαινε. Ειχε τρελο σχεδιασμο τακτικων, μαχες που κρατουσαν για ωρες ολοκληρες και χωρις να πω πολλα πολλα εδω ηταν απολυτα νορμαλ να μπορεις να κανεις PvP με πρασινακια που αγορασες απο το Auction house. Γι αυτους που ειχαν τουλαχιστον το μπλε PvP σετακι ηταν υπεραρκετο για να κανεις μονιμα PvP χωρις προβληματα.

 

Οι κλασεις γενικα ολο και καπου ηταν καλυτερες η μια απο την αλλη αναλογα με την κατασταση. Οι druids ηταν αρχηγοι του WSG αν ειχαν το σετ μπονους, οι warlocks k rogues απλα σπαγαν μουτρα σαν defenders σε flags AB και τρομεροι duelers. Γενικα υπηρχε μια διαφορετικοτητα μεταξυ των class. Επισης τα hybrids ηταν πραγματικα hybrids και οχι ευνουχισμενα pure classes οπως και σημερα.

 

Τα παντα ομως χαλασαν οταν η Blizzard πηρε στα σοβαρα τις αρενες. Απο εκει και μετα ειχαμε μια σταθερη καθοδο στο κομματι που λεγεται PvP. Τωρα το κομματι αυτο στο παιχνιδι ειναι απλα για γελια. Ειλικρινα πρεπει να εισαι η καθυστερημενος η απλα να μην ξερεις κατι αλλο εκτος απο το WoW για να πεις οτι σου αρεσει το κομματι αυτο στο παιχνιδι τωρα.

 

Αυτα τα λιγα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Επισης τα hybrids ηταν πραγματικα hybrids και οχι ευνουχισμενα pure classes οπως και σημερα.

 

sorry αλλά πριν το TBC ο druid ήταν για τα κλάματα σε pve ως hybrid class...pure healer ήταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε τρελο σχεδιασμο τακτικων, μαχες που κρατουσαν για ωρες ολοκληρες και χωρις να πω πολλα πολλα εδω ηταν απολυτα νορμαλ να μπορεις να κανεις PvP με πρασινακια που αγορασες απο το Auction house. Γι αυτους που ειχαν τουλαχιστον το μπλε PvP σετακι ηταν υπεραρκετο για να κανεις μονιμα PvP χωρις προβληματα.

 

Δηλαδή το πρόβλημα τώρα εντοπίζεται στο γεγονός ότι χρειάζεται βαρβάτο gear για να αντέχεις στο PvP? Δεν βλέπω που είναι το κακό σε αυτό. Μάλλον κάποιοι αφιερώνουν περισσότερο χρόνο στο PvP gear και σπαταλάνε τα TP σε PvP build, όπως συμβαίνει αντίστοιχα και στο PvE.

Δηλαδή θα έπρεπε να μπαίνεις με πρασινάκια στα Bgs κι εγώ που έχω φάει τα νιάτα μου στο PvP κι έχω πάρει όλες τις μοβιές στα rewards και τα έχω φορτώσει με meta και gems για resilience να παλεύουμε στα ίσια? Sorry m8, δεν γίνεται...

 

Οι κλάσεις γενικα ολο και καπου ηταν καλυτερες η μια απο την αλλη αναλογα με την κατασταση. Οι druids ηταν αρχηγοι του WSG αν ειχαν το σετ μπονους, οι warlocks k rogues απλα σπαγαν μουτρα σαν defenders σε flags AB και τρομεροι duelers. Γενικα υπηρχε μια διαφορετικοτητα μεταξυ των class. Επισης τα hybrids ηταν πραγματικα hybrids και οχι ευνουχισμενα pure classes οπως και σημερα.

 

Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να rollάρει hybrid Paladin, μόνο και μόνο για να υποστηρίζω druids με σετ bonus. Να βοηθάω δηλαδή τον druid να μου πάρει τη δόξα. :p10 φορές τον imba Pala μου και φυσικά οποιαδήποτε class που πρωταγωνιστεί σε game παρά βοηθητική class. ;)

 

Τα παντα ομως χαλασαν οταν η Blizzard πηρε στα σοβαρα τις αρενες. Απο εκει και μετα ειχαμε μια σταθερη καθοδο στο κομματι που λεγεται PvP. Τωρα το κομματι αυτο στο παιχνιδι ειναι απλα για γελια. Ειλικρινα πρεπει να εισαι η καθυστερημενος η απλα να μην ξερεις κατι αλλο εκτος απο το WoW για να πεις οτι σου αρεσει το κομματι αυτο στο παιχνιδι τωρα.

Αυτα τα λιγα. :P

 

Δεν έχω πάει Arena ποτέ, γιατί δεν είμαι πολύ γρήγορος PvPer (δεν μπορώ να παίξω και με τα 2 χέρια στο keyboard, συνεπώς θα είμαι κακός partner για τους άλλους) αλλά το γεγονός ότι μου αρέσει το PvP δεν σημαίνει ότι είμαι και καθυστερημένος. Απλώς έτσι το γνώρισα το game και δεν έχω μέτρο σύγκρισης με το Classic WoW, ενώ δεν ξέρω και πολλούς παίχτες να έχουν συνεχίσει πάνω από 4ετία.

Συνεπώς, λαμβάνοντας αυτά υπ' όψιν μας, η Blizzard άλλαξε το παιχνίδι, ώστε να προσελκύσει παίχτες με περιορισμένο χρόνο και με Real Life achievements που είναι περισσότεροι,κατά κοινή ομολογία.

Για μένα τα κατάφερε και συνεχίζει να τα καταφέρνει, ενώ, για να κλείσω, θέλω να πω ότι δεν θα ήθελα ποτέ μα ποτέ να φτάσω στο σημείο να χάσω μία μέρα από τη ζωή μου παλεύοντας στο Alterac Valley για μερικά Honor Points (WTF...?:fear:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να πω ότι δεν θα ήθελα ποτέ μα ποτέ να φτάσω στο σημείο να χάσω μία μέρα από τη ζωή μου παλεύοντας στο Alterac Valley για μερικά Honor Points (WTF...?:fear:)

Παλια μπορει να κραταγε η μαχη στο alterac μια μερα, αλλα αυτο δε σημαινει οτι εσυ θα παιζεις μια μερα.

Εγω εφευγα πηγαινα στη δουλεια , γυρνουσα απο την δουλεια και ακομα παιζανε το ιδιο που ειχα αφησει το μεσημερι :) πολυ γελιο.

 

Επεισης το alterac τοτε ειχε στα περισσοτερα σημεια στο χιονι, ναρκες. Εγω σαν rogue που επαιζα τοτε, πηγαινα stealth και της απενεργοποιουσα, αλλα μετα απο 20secs ξαναβγαινανε, πανεξυπνος σχεδιασμος θα ελεγα. Επεισης μεσα σε ολες αυτες τις ωρες που διαρκουσε η μαχη ειχαν καταφερει να spawnaroun μερικα elite units, τα οποια βοηθουσαν την παραταξη που τα εβγαλε. Παραδειγμα για να το καταλαβεις, αν lootares και εκανες μερικα quests εκει μεσα, καταφερνες να βγαλεις ενα μεγαλο ice elemental το οποιο ηταν ψηλο σαν βουνο, αν σε βαραγε ισουν ενα hit και νεκρος. Αυτο βαραγε μονο τους alliance και βοηθουσε τους hordes. Επεισης βγαινανε και κατι ιπταμενα gargoules τα οποια σε σκωτωναν και σου εκαναν και knockback πολυ ενοχλητικο και επικυνδινο καθως υπηρχε κινδυνος να πεσεις στο κενο και να σκωτωθεις.

Μια αλλη πατατα που ειχαν κανει στην αρχη μεσα στο alterac ηταν ο korak the undying που ηταν στην μεση ακριβως του alterac. Εκεινος ηταν elite boss και ειχε μονοχιτους ολους τους mail armor και κατω.Αυτος περιφεροταν εκει στο κεντρο, και για να πεσει ηθελε να τον βαρανε, 40 ατομα με σωστο τανκ , αλλα να μην υπαρχουν hordes τριγυρω.

Για να μπεις στο queue για το alterac επρεπε να πας στο alterac mountain μεσα στην σπηλια, καθως δεν υπηρχε npc στις πολεις οπως υπαρχει τωρα.

Μετα βαλανε στο παιχνιδι και το arathi, wsg, και φυσικα τα ranks.

Για να γινεις rank 14 (Grand marshal, High warlord)δεν επρεπε να σηκωθεις απο τον υπολογιστη σου για 3 μηνες, παρα μονο για υπνο 6 ωρες. Αν εφευγες για μια μερα, ή ακομα και για μερικες ωρες μπορει να εχανες την σειρα σου και να πηγαιναν ολα χαμενα, με αποτελεσμα να θελεις αλλο ενα μηνα επιπλεον για rank14. Εγω ειχα φτασει rank 11 (Commander), μετα απο εκει αρχιζαν τα δυσκολα και το σταματησα.

 

Θα βρω μερικα βιντεακια σχετικα με το παλιο rank συστημα και θα τα ποσταρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γινεις rank 14 (Grand marshal, High warlord)δεν επρεπε να σηκωθεις απο τον υπολογιστη σου για 3 μηνες, παρα μονο για υπνο 6 ωρες. Αν εφευγες για μια μερα, ή ακομα και για μερικες ωρες μπορει να εχανες την σειρα σου και να πηγαιναν ολα χαμενα, με αποτελεσμα να θελεις αλλο ενα μηνα επιπλεον για rank14. Εγω ειχα φτασει rank 11 (Commander), μετα απο εκει αρχιζαν τα δυσκολα και το σταματησα.

 

Θα βρω μερικα βιντεακια σχετικα με το παλιο rank συστημα και θα τα ποσταρω

 

και είναι καλό αυτό; :fear::fear:

http://www.wowwiki.com/Ulduar <-- Τα bosses του Ulduar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
sorry αλλά πριν το TBC ο druid ήταν για τα κλάματα σε pve ως hybrid class...pure healer ήταν

 

Χα σε αυτο συμφωνω αλλα εγω ημουν εξαιρεση στον κανονα. Ημουν main τανκ ως και AQ40 με hybrid spec και μαλιστα πολλες φορες με το ιδιο spec k gear επαιζα και τον ρολο του healer αν χρειαζοταν αναλογα το fight. Κατα 90% ομως ημουν τανκ. Δεν θα πω ψεματα, ξεπατωθηκα για να μαζεψω ενα αξιολογο σετακι για τανκ που πριν το AQ ηταν απλα ανυπαρκτο και εκανα την δουλεια με το μπλε PvP set :-D

 

Καλες, πολυ καλες μερες ηταν. Για να μην πω για το PvP που ηταν απλα θεικο με αυτο το spec. 100% druid σε οτι και αν εκανα.

 

Δηλαδή το πρόβλημα τώρα εντοπίζεται στο γεγονός ότι χρειάζεται βαρβάτο gear για να αντέχεις στο PvP? Δεν βλέπω που είναι το κακό σε αυτό. Μάλλον κάποιοι αφιερώνουν περισσότερο χρόνο στο PvP gear και σπαταλάνε τα TP σε PvP build, όπως συμβαίνει αντίστοιχα και στο PvE.

Δηλαδή θα έπρεπε να μπαίνεις με πρασινάκια στα Bgs κι εγώ που έχω φάει τα νιάτα μου στο PvP κι έχω πάρει όλες τις μοβιές στα rewards και τα έχω φορτώσει με meta και gems για resilience να παλεύουμε στα ίσια? Sorry m8, δεν γίνεται...

 

Σορρυ αλλα τοτε δεν διαθετεις PvP πνευμα. Εσυ παιζεις PvP για να κανεις επειδιξη δυναμης μεσω gear που σκιστηκες να μαζεψεις και να "pwnareis" πρασινουλιδες και νεοφερμενους και εγω -απαιτουσα- να παλευω μονο με ατομα που εχουν το ιδιο gear με εμενα για να κανω επειδιξη δυνατοτητων, skill και γνωσεων. Και δεν παλευαν στα "ισια" ουτε παλια οι χαρακτηρες. Απλα δεν υπηρχε αυτη η χαοδης διαφορα δυναμης μεταξυ των gear που υπαρχει τωρα. Παλια το ψηλοπαλευες αν ησουν καλος και ειχες γνωσεις. Τωρα ειναι δεδομενο οτι θα χασεις απο αυτον που κουβαλαει καλυτερο gear απο εσενα. Σορρυ αλλα αυτο δεν ειναι PvP.

 

Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να rollάρει hybrid Paladin, μόνο και μόνο για να υποστηρίζω druids με σετ bonus. Να βοηθάω δηλαδή τον druid να μου πάρει τη δόξα. :p10 φορές τον imba Pala μου και φυσικά οποιαδήποτε class που πρωταγωνιστεί σε game παρά βοηθητική class. ;)

 

Κανεις ενα λαθος, το καθε class παλια προταγωνιστουσε καπου. Ο druid απλα πρωταγωνιστουσε σε flag run. Και μην ξεχνας, και ο παλαδινος support class ειναι.

 

Δεν έχω πάει Arena ποτέ, γιατί δεν είμαι πολύ γρήγορος PvPer (δεν μπορώ να παίξω και με τα 2 χέρια στο keyboard, συνεπώς θα είμαι κακός partner για τους άλλους) αλλά το γεγονός ότι μου αρέσει το PvP δεν σημαίνει ότι είμαι και καθυστερημένος. Απλώς έτσι το γνώρισα το game και δεν έχω μέτρο σύγκρισης με το Classic WoW, ενώ δεν ξέρω και πολλούς παίχτες να έχουν συνεχίσει πάνω από 4ετία.

 

Χμμ αλλο ειπα. Ειπα οτι αν σε καποιον αρεσει το PvP στο WoW τωρα ειναι επειδη υπαρχουν 2 τεινα.

 

1. Να ειναι απλα καθυστερημενος.

2. Να μην εχει εμπειρια απο κανενα αλλο παιχνιδι του ειδους για να ξερει πως ειναι το πραγματικο PvP. Συνεπως να πιστευει πως το WoW ειναι και "κελεπουρι" πανω στο θεμα.

 

Συνεπώς, λαμβάνοντας αυτά υπ' όψιν μας, η Blizzard άλλαξε το παιχνίδι, ώστε να προσελκύσει παίχτες με περιορισμένο χρόνο και με Real Life achievements που είναι περισσότεροι,κατά κοινή ομολογία.

Για μένα τα κατάφερε και συνεχίζει να τα καταφέρνει, ενώ, για να κλείσω, θέλω να πω ότι δεν θα ήθελα ποτέ μα ποτέ να φτάσω στο σημείο να χάσω μία μέρα από τη ζωή μου παλεύοντας στο Alterac Valley για μερικά Honor Points (WTF...?:fear:)

 

Κοιτα ουτε εγω μπορεσα ποτε να παιξω πανω απο 4 ωρες το παιχνιδι σε μια μερα και μαλιστα οταν πρωτοβγηκε που ολοι κλειναν 24ωρα πανω στα PC τους. Εκανα λεβελ με μια κλαση που μου πηρε να φτασω 60 4 ολοκληρους μηνες για πολλους λογους. Ασχετα με το τι υπηρχε τοτε το παιχνιδι ηταν απλα καλυτερο. Δεν ηταν αναγκη να καψεις εγκεφαλοκυταρα για να ευχαριστηθεις το παιχνιδι γιατι κακα τα ψεματα τωρα αν εισαι σκετο 80 εισαι απλα 0. Εισαι ντυμενος με μπλεδακια? Παλι εισαι 0. Εισαι ντυμενος με μωβακια απο heroic 5 man? Παλι 0 εισαι.

 

Καταλαβαινεις πως ειναι? Παλιοτερα επρεπε να υπαρχει συνεργασια, βοηθεια, skill, γνωση και γενικα καποια πραγματα που ανεβαζαν το status του παιχνιδιου σε πραγματικο MMO. Τωρα το παιχνιδι ειναι γεματο καθυστερημενα που το μονο που τους ενδιαφερει ειναι πως θα παρουν το επομενο μωβακι με καθε τροπο.

Επεξ/σία από ikaruga24
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πσλευεται καθολου εδω μεσα?Ακου να κατσεις μπροστα στο pc, να λιωσεις για να καταφερεις τι? rank 14 ELEOS!!! Συγνωμη αλλα αυτο δεν ειναι παιχνιδι για να περνας την ωρα σου αλλα "δευτερη ζωη".Πολυ χαιρομαι που το παιχνιδι παιζετε εντελως casual τωρα ...εχουμε και αλλα πραγματα να κανουμε στην πραγματακι ζωη απο το να καθομαι 6 και βαλε ωρες για να βγαλω οποιοδηποτε raid.....το παιχνιδι ειναι για να περασεις πρωτον καλα εσυ και η παρεα σου και οχι να λιωνω κυριολεκτικα μροστα στην οθονη για να παρω ενα item το οποιο θα το χρειαζονται και αλλοι και αν εχω πολλα dkp (να κλεινω ραντεβου για να παιρνω εικονικους βαθμους αναλογα μα το ποσοσστο συμμετοχης για να τα ξοδεψω σε ενα ιτεμ - αισχος ή αν θα κερδιζω σε roll (μιλαω για το αρχικο wow kai 40aria raid).Ειχα παει kara οταν ειχε βγει το πρωτο expancion 5 και κατι ωρες και ενω επεσαν item για μενα (mage) δεν πηρα τιποτα σε roll (πολλες ωρες και δυσκολο) σε αντιθεση με την ευκολια που υπαρχει τωρα.......κατα τα αλλα καλυτερα casual παιρνεις item μια χαρα χωρις να λιωνεις ιδιαιτερα...πολλα εγραψα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ αλλα τοτε δεν διαθετεις PvP πνευμα. Εσυ παιζεις PvP για να κανεις επειδιξη δυναμης μεσω gear που σκιστηκες να μαζεψεις και να "pwnareis" πρασινουλιδες και νεοφερμενους και εγω -απαιτουσα- να παλευω μονο με ατομα που εχουν το ιδιο gear με εμενα για να κανω επειδιξη δυνατοτητων, skill και γνωσεων. Και δεν παλευαν στα "ισια" ουτε παλια οι χαρακτηρες. Απλα δεν υπηρχε αυτη η χαοδης διαφορα δυναμης μεταξυ των gear που υπαρχει τωρα. Παλια το ψηλοπαλευες αν ησουν καλος και ειχες γνωσεις. Τωρα ειναι δεδομενο οτι θα χασεις απο αυτον που κουβαλαει καλυτερο gear απο εσενα. Σορρυ αλλα αυτο δεν ειναι PvP.

 

Μάλλον φίλε μου τα έχεις μπερδέψει και παρόλο που σέβομαι το γεγονός ότι είσαι παλιότερος στο game δεν μπορώ παρά να διαφωνήσω. Πώς απαιτείς να παλεύεις με άτομα που έχουν το ίδιο gear? Δηλαδή στα instances απαιτείς να μπαίνεις μόνο με άτομα με παρόμοιο gear με το δικό σου? Συμφωνώ ότι είναι σπαστικό να σε μακελεύουν οι twinks αλλά αν είσαι μάγκας κι έχεις γνώσεις, φτιάξε κι εσύ έναν twink να σε βλέπουν και να κατουριούνται στα βρακιά τους. Ακόμα και τώρα, Hordes που έχουν καλύτερο gear από εμένα, πολλές φορές τρώνε τα μούτρα τους, επειδή ακριβώς δεν ξέρουν να παίζουν. Συνεπώς αυτό που λες, μάλλον δεν στέκει. Εκτός αν εσύ θέλεις να μπεις με μπλεδιές στα BGs και ο άλλος είναι full epic. Ε εκεί, τι να κάνουμε και 100 χρόνια PvP να παίζεις θα σε gankάρει ο άλλος και καλά θα σου κάνει εδώ που τα λέμε. Όλο το παιχνίδι βασίζεται στο τι φοράς, είτε PvP είτε PvE και αν ποτέ ίσχυε το αντίθετο, καλώς άλλαξε IMHO.

 

Κανεις ενα λαθος, το καθε class παλια προταγωνιστουσε καπου. Ο druid απλα πρωταγωνιστουσε σε flag run. Και μην ξεχνας, και ο παλαδινος support class ειναι.

 

Ο Pala ήταν support class. Τώρα είναι main και μάλιστα από τα βασικότερα (best tank και πολύ καλός healer)

 

Χμμ αλλο ειπα. Ειπα οτι αν σε καποιον αρεσει το PvP στο WoW τωρα ειναι επειδη υπαρχουν 2 τεινα.

 

1. Να ειναι απλα καθυστερημενος.

2. Να μην εχει εμπειρια απο κανενα αλλο παιχνιδι του ειδους για να ξερει πως ειναι το πραγματικο PvP. Συνεπως να πιστευει πως το WoW ειναι και "κελεπουρι" πανω στο θεμα.

 

Έχω μικρή εμπειρία από PvP σε lineage. Η μέρα με τη νύχτα...

 

Αν ξέρεις κάποιο game με καλύτερο PvP just name it...

 

Κοιτα ουτε εγω μπορεσα ποτε να παιξω πανω απο 4 ωρες το παιχνιδι σε μια μερα και μαλιστα οταν πρωτοβγηκε που ολοι κλειναν 24ωρα πανω στα PC τους. Εκανα λεβελ με μια κλαση που μου πηρε να φτασω 60 4 ολοκληρους μηνες για πολλους λογους. Ασχετα με το τι υπηρχε τοτε το παιχνιδι ηταν απλα καλυτερο. Δεν ηταν αναγκη να καψεις εγκεφαλοκυταρα για να ευχαριστηθεις το παιχνιδι γιατι κακα τα ψεματα τωρα αν εισαι σκετο 80 εισαι απλα 0. Εισαι ντυμενος με μπλεδακια? Παλι εισαι 0. Εισαι ντυμενος με μωβακια απο heroic 5 man? Παλι 0 εισαι.

 

Σε αυτό συμφωνούμε εν μέρει. Θεωρώ ότι για να είσαι καλός στο game πλέον, πρέπει να έχεις πολύ καλό gear και να ξέρεις να rollάρεις τον παίχτη σου άψογα. Μόνο ο συνδυασμός των 2 σε καθιστά ικανό παίχτη. ;)

 

Καταλαβαινεις πως ειναι? Παλιοτερα επρεπε να υπαρχει συνεργασια, βοηθεια, skill, γνωση και γενικα καποια πραγματα που ανεβαζαν το status του παιχνιδιου σε πραγματικο MMO. Τωρα το παιχνιδι ειναι γεματο καθυστερημενα που το μονο που τους ενδιαφερει ειναι πως θα παρουν το επομενο μωβακι με καθε τροπο.

 

Δεν ξέρω αν είναι γεμάτο καθυστερημένα, καθώς παίζω σε Rp-PvP realm και αυτό θεωρώ ότι με έχει σώσει από τα λογής, λογής πιτσιρίκια που κλαψουρίζουν για μια θέση σε Naxx raid και ninjaρουν ότι πέσει. Επίσης Bgs μπάινω συνήθως κατά τις 3-4 το πρωί (λόγω δουλειάς, καθώς σχολάω γύρω στη 1) και ευτυχώς ούτε εκεί υπάρχουν πιτσιρίκια. ;) Γενικά είναι και θέμα τύχης και θέμα realm το WoW.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loladin lol.Το παλιο ανεκδοτο ελεγε ποσοι rogue χρειαζονται για να σκοτωσουν εναν paladin? 2-ενας να του επιτεθει κ ενας να τον περιμενει στο IF (τοτε ακομα η horde δεν ειχε loladins).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο το παιχνίδι βασίζεται στο τι φοράς, είτε PvP είτε PvE και αν ποτέ ίσχυε το αντίθετο, καλώς άλλαξε IMHO.

 

Τι να πω...αφού σας αρέσει αυτό!Δλδ δεν σας πειράζει που όταν κάποιος είναι noob και δεν έχει ιδέα,αν φοράει full epic τότε μπορεί να παίζει ισάξια με έναν που το κατέχει?Γιατι έτσι έχει γίνει το game τώρα.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα μια κοπέλα φίλη μου ξεκίνησε το wow στο wotlk με έναν hunter και όταν πήγε 80 κ έτυχε να πάμε μαζί raid έβγαζε παραπάνω dps(pre nerf στους hunter) από εμένα που παίζω το game κάποια χρόνια και λέω wtf πως έμαθε να παίζει τόσο καλά?και έτυχε να δω πως παίζει και είδα ότι κουνιόταν με τα βελάκια του keyboard και στα boss πάταγε " 3 , 4 , 3 , 4 , 3 , 4".Ok αν σας αρέσει αυτό πάσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...