Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραίος. Υποθέτω ότι πήγες σε αρκετά instances. Εγώ σχεδόν καθόλου, έχω σιχαθεί την ίδια διαδικασία κάθε φορά (LF tank/healer, περνάει λίγη ώρα και αρχίζουν και φεύγουν από το group) οπότε πάω μόνο με guild.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ωραίος. Υποθέτω ότι πήγες σε αρκετά instances. Εγώ σχεδόν καθόλου, έχω σιχαθεί την ίδια διαδικασία κάθε φορά (LF tank/healer, περνάει λίγη ώρα και αρχίζουν και φεύγουν από το group) οπότε πάω μόνο με guild.

 

Απλώς καθάρισα παραπάνω q στα Outlands κι όταν αποφάσισα να πάω Northrend, ήμουν ήδη 72 + τα instances που ήμουν κάθε μέρα στη Northrend. Το πλέον εκνευριστικό με τα instances είναι το ότι ανοίγεις lfg και μόλις δουν ότι είσαι Pala ξεκινούν όλοι τα /w Tank or healer. Μόλις τους πεις DPS τρέχουν να κρυφτούν. Λες και οι rogues ή οι locks κάνουν μεγαλύτερα dmg στα instances. Τι να πει κανείς...

 

Κάποιος είχε πει εδώ μέσα ότι τα dailies στο Quel' Thalas δίνουν ένα σκασμό g. Ισχύει?

Επεξ/σία από Erwdios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τους πεις DPS τρέχουν να κρυφτούν. Λες και οι rogues ή οι locks κάνουν μεγαλύτερα dmg στα instances. Τι να πει κανείς...

 

Βασικά οι palas με το seal of martyr βγάζουν απίστευτο dps. Αν έχουν καλούτσικο gear ενώ για να φτάσουν το dps του τα άλλα classes πρέπει να είναι πολύ καλά equiped. Απλά έλεος για ενα class που όλο του το dps είναι το seal of marty ενώ όλων των άλλων melee classes είναι απλά το melee. Δείτε στο recount μια φορά οτι ισχύει αυτό που λέω.

 

Ξέρω palas με 2500dps σε heroic και το 40% του damage είναι το seal of martyr ομοίος και shaman enhacment. Μήπως παρα είναι overpowered classes? Όσο για aggro λίγους pala έχω δει να ξέρουν πως να το ελέγχουν, μετριμένους στα δάχτυλα. Αυτό το taunt το έχω καραμέλα με pala & shaman στο party. Στο raid δεν έχει κουβέντα γιατί παίζει και kick αν δε προσέχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος. Υποθέτω ότι πήγες σε αρκετά instances. Εγώ σχεδόν καθόλου, έχω σιχαθεί την ίδια διαδικασία κάθε φορά (LF tank/healer, περνάει λίγη ώρα και αρχίζουν και φεύγουν από το group) οπότε πάω μόνο με guild.

 

Γι'αυτο κάποιοι ανεβασαν σαν holy (ξερω μαζοχισμος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, είσαι ήρωας... :lol:

 

Σιγα, πες και εμενα που εγινα 60 οταν το παιχνιδι ηταν ακομα στην αρχη σαν druid RESTO. Ρωτα με μετα απο ποσους μηνες εφτασα σε αυτο το level με απεριοριστο καψιμο καθε μερα. Πιστεψε με, δεν θελεις να μαθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα, πες και εμενα που εγινα 60 οταν το παιχνιδι ηταν ακομα στην αρχη σαν druid RESTO. Ρωτα με μετα απο ποσους μηνες εφτασα σε αυτο το level με απεριοριστο καψιμο καθε μερα. Πιστεψε με, δεν θελεις να μαθεις.

 

Καλά, όταν είχε πρωτοκυκλοφορήσει το wow, όσοι έφταναν 60 ήταν πραγματικοί ήρωες. Ευτυχώς, αυτά ανήκουν στο παρελθόν και με ένα μ.ο. 4 ώρες την ημέρα lvling εγώ έφτασα τον Pala 80 σε 3 μήνες ακριβώς και με πολλές ώρες χαμένες στα Bgs. (πρεζάκιας με το pvp :lol:) + ότι έκανα και τα αρχικά quests του DK μέχρι 58. ;)

 

Πιστεύω ότι ένας hardcore παίχτης μπορεί να ανεβάσει πλέον χαρακτήρα 0-80 σε ένα μήνα και ειδικά DK σε 1 βδομάδα. Το θέμα είναι τα g και το gear πλέον, που προϋποθέτουν χρόνο και ειδικά το ντύσιμο απαιτεί και groups που να raidαρουν συνέχεια.

Αν η guild σου δεν raidarei, κλάφτα Χαράλαμπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω αρνηθεί ότι συμμετέχω σε συζητήσεις, απλά δεν έχω παίξει καθόλου εδώ και 2 χρόνια :P

 

Σε τρώει το σαράκι όμως ε? Έναν DK θέλεις να τον ανεβάσεις, δεν μπορεί... :lol::P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...