Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μολις πουλησα το eight of nobles 650g, καλα το πουλησα η λιγο? (το εβαλα λιγο λιγοτερο απτους υπολοιπους, κλασικα)

 

Εξαρτάται από τον server.

Δεν υπάρχει στανταρ τιμή σε αυτά...πάντως κάτω από 1k δεν πέφτει κανένα noble στον δικό μου server. Το 2 of nobles πιάνει και 3k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να με βοηθήσει κανείς; Χρειάζομαι ένα scroll of resurrection αν περισσεύει σε κανέναν.

 

Πρέπει να έχω εγώ mind. Αν δεν έκανες δουλειά ακόμα γιατί έχουν περάσει και ώρες :P στείλε μου τα στοιχεία με p.m.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω και εγω λιγακι τις εμπειριες μου με το inscription. Ειναι χαλαρα ενα απο τα πιο κερδοφορα επαγγελματα. Σκεφτητε οτι απο την στιγμη που μπηκε το 3.0 patch εχω βγαλει απο το AH κοντα στα 84κ gold, το βλεπω απο τα achievment ,και περιπου τα 70κ ειναι απο αυτα (glyphs κλπ). Με cards ασχοληθηκα τις τελευταιες 2 εβδομαδες περιπου (μια βδομαδα πριν το Darkmoon Faire ξεκινησα). Αυτες που εχουν πιο μεγαλη ζητηση ειναι οι Nobles που αν δεν εχει το AH το πουλατε ΟΣΟ θελετε. Για παραδειγμα ειχα παρατηρησει οτι δεν ειχε 7 of Nobles και το εβαλα 4κ g και πουληθηκε την δευτερη μερα. Δυο μερες αργοτερα υπηρχαν 2-3 7αρακι Noble με κατω απο 1,5κ. Ολα τα αλλα (chaos, undead, prisms) δεν πουλιουνται ευκολα και καλο ειναι να τα βαζετε μονο οταν δεν εχει μια το AH ή να συμπληρωνετε σιγα σιγα ολο το deck μονοι σας, η αγοραζοντας φτηνες (κατω απο 50).

Βεβαια γινονται πολλες μαλακιες και υπαρχουν undercutter αλλα ευτυχως εχω banker με guild bank (3 tabs παρακαλω) και τα δινω οταν το AH δεν εχει ,στην τιμη που θελω χωρις να κανω και αλλο undercut. Γενικα το AH θελει υπομονη. ΠΧ. Σε μια φαση τα arcane tome πριν βγει το woltk πουλουσαν με 3g. Κανα μηνα αργοτερα, αφου βγηκε το WOTLK , μπορουσες να δωσεις και με 30g-50g αφου δεν ειχε το AH και ή καποιοι lvlaραν και δεν μπορουσαν να βρουν για το q στην Shattath, ή θελαν το shoulder enhanchment για τα καινουρια τους shoulder και τα αγοραζαν οσο- οσο. (αν φυσικα δεν ειχαν rep με Sons Of Hodir για παραδειγμα).

Αλλο...να προσεχετε τα patch notes και τις αλλαγες του.

Π.Χ. Ετυχε καποια στιγμη και πηρα πολλα stacks (καμια 100ρια νομιζω)Ink of The Sea με 20g το ενα stack.(συνολο μου φυγαν 2000g) Με το που μπηκε το 3.0.8 με τον vendor που κανεις τις αναταλλαγες με το ink ανταλαζα το μισο stack μου (10 inks) για μια Snowfall ink την οποια εβαζα και πουλουσα στο ΑΗ για 50g και παλι φτηνος ημουν! Για μενα το κερδος ομως ηταν 40g στο ενα (400% πανω). Επομενως 20χ100=2000 ink of the sea /10= 200 Snowfall ink x 50 = 10.000 g με 2000g κοστος...κερδος δηλαδη 8000g χωρις να κουνησω απο WG!.

Επεξ/σία από christos_75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πια κουράστικα να τρέχω για κάρτες. βρήκα άλλη λύση . /2 wts [inscription]. having ALL major and minor glyphs in the game. u want something? its here.

 

το έχω και το χρησιμοποιώ για 1 ώρα την ημέρα. έχοντας τα πάντα, την ημέρα βγάζω 1 με 2κ άνετα και χαλαρά. Ούτε θέμα τύχης ούτε τίποτα άλλο. Για ότι και να μου ζητήσουν εγώ λέω 50g/glyph και τέλος. Έτσι έχω κάνει ένα μεγάλο πελατολόγιο όπου έρχονται και ζητάνε 10αδες ολόκληρες

Επεξ/σία από paularas
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πια κουράστικα να τρέχω για κάρτες. βρήκα άλλη λύση . /2 wts [inscription]. having ALL major and minor glyphs in the game. u want something? its here.

 

το έχω και το χρησιμοποιώ για 1 ώρα την ημέρα. έχοντας τα πάντα, την ημέρα βγάζω 1 με 2κ άνετα και χαλαρά. Ούτε θέμα τύχης ούτε τίποτα άλλο. Για ότι και να μου ζητήσουν εγώ λέω 50g/glyph και τέλος. Έτσι έχω κάνει ένα μεγάλο πελατολόγιο όπου έρχονται και ζητάνε 10αδες ολόκληρες

 

omg και τα αγοραζουν 50g το glyph!?

 

Ενταξε, να πουλησεις μερικα που δεν εχουν οι αλλοι για 50g

 

Αλλα 50g? Ποιος τα δινει?!!!

Ουτε οι enchanter τετοιο fee :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

omg και τα αγοραζουν 50g το glyph!?

 

Ενταξε, να πουλησεις μερικα που δεν εχουν οι αλλοι για 50g

 

Αλλα 50g? Ποιος τα δινει?!!!

Ουτε οι enchanter τετοιο fee :P

 

Το glyph of renewed life και κανα δυο ακόμα τα πουλούσα επί πολύ καιρό 100g το ένα...μέχρι που τα έμαθαν και άλλοι και έπεσαν οι τιμές.

Κι εγώ στον priest μου πλήρωσα για το glyph of levitate 70g αφού το χρειαζόμουν και δεν το είχα μάθει τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα οταν δεν υπαρχει καποιο Glyph στο ΑΗ παιζεις οποια τιμη θες. Glyph που μπορει να κανει 3g οταν υπαρχει απο ολους τους inscriptionists, οταν δεν εχει το AH παιζεις "μπαλα" μονος σου. Εγω οταν βλεπω οτι ολοι κανουν undercut δεν παω πιο κατω. Απλα περιμενω και το βαζω οταν δεν εχει το AH, ή οταν η τιμη του ειναι σωστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λογικο μερικα glyph να πουληθουν αρκετα , αλλα εγω με 100g θα μαζευα 2κ light feather :P

 

Γενικα βλεπω δεν υπαρχει ζητηση για glyph (εκτος του οτι ειναι νεκρος ο server μου, ειδικα τα glyph den πουλιουνται)

 

Edit : Βεβαια μια φορα εκατσε και ειχα βαλει μονο εγω glyph τα οποια εφυγαν για πλακα 50g ενω σε 2 μερες κατι βλακες τα εβαζαν 5g το ενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...