Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω εχω την εντυπωση οτι απλα εβγαλαν το expansion ''οπως ναναι'' και τωρα απλα προσπαθουν να τα μαζεψουν για το ulduar

 

Εχοντας ολους εμας σαν beta testers αντι να κατσουν να τα μελετησουν καλυτερα

 

Καλά αυτό φάνηκε από το patch πριν από το expansion που έκαναν τους ret paladins θεούς ξαφνικά και από τότε προσπαθούν να τα συμμαζέψουν με nerfs σε κάθε patch.

Δεν ήταν ένα απλό rotation του στυλ "άντε, χαρείται κι εσείς λίγο με την σειρά σας".

Ηταν καθαρά λάθος της βιασύνης και απόδειξη ότι τα πρώτα nerfs έγιναν live και όχι με patch...μετά από έναν καταιγισμό whine στα forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άνοιξε ο κώλος σήμερα. 14 darkmoon cards of the north με 2k g herb cost από AH, οι οποίες μου έδωσαν 10 nobles card, ένα ολόκληρο deck και 6-7 of nobles (τα σπανιότερα στον server) και 4 από τα υπόλοιπα :P. Απίστευτο θέαμα μιλάμε τις έκανα όλες μαζί και έβγαιναν οι nobles η μια πίσω από την άλλη.

 

Το 7 of nobles έφυγε 2,5k στο AH

Το deck είναι στο AH για 10-12k και το 6 για 3k g :)

 

Me loves paularas :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαχ δεν έχουν πουληθεί ακόμα όμως και την Δευτέρα τελειώνει το darkmoon :<. Και κλασσικά βρήκαν άλλοι δυο παπάρες το 6 και άρχισε το undercut. Πόσο μ@λ@κ@ας είναι ο κόσμος!!!! Μόλις χτίσω μια αρκετά μεγάλη περιουσία αυτά θα κοπούν, θα τις αγοράζω ΟΛΕΣ και όποιος θέλει nobles deck θα πληρώνει τα κέρατα του!!!!! Μ@λ@κες αυτοί, μονοπώλιο εγώ :P

 

Έχω εθιστεί στο να κάνω κάρτες πάντως. Όλο λέω αυτή είναι η τελευταία αλλά όποτε βρίσκω herbs σε καλές τιμές (40g/stack) τσιμπάω και δώστου!!!!!!! Γουστάρω το inscription με τα χίλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι buff στα paladin , ειδικα για το prot tree που ειμαι εγω ...B)

 

Siphon Life no longer as an active ability but the talent grants the old Siphon Life effect to Corruption. Να φανταστω ενα imba corruption η μου φενεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι buff στα paladin , ειδικα για το prot tree που ειμαι εγω ...B)

 

Siphon Life no longer as an active ability but the talent grants the old Siphon Life effect to Corruption. Να φανταστω ενα imba corruption η μου φενεται ?

 

Θα δειξει.Εαν δε δινει κανονικα το debuff του παλιου sl,δηλαδη ενα ακομα debuff στο target τοτε ειναι nerf.Oi dispellers θα μπορουν με ενα dispell να βγαζουν corr+SL μαζι.

Οπως και nerf του drain life που επωφελειται απο τον αριθμο των dots πανω στο target.

Ελπιζω να δουλευει οπως το παλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άνοιξε ο κώλος σήμερα. 14 darkmoon cards of the north με 2k g herb cost από AH, οι οποίες μου έδωσαν 10 nobles card, ένα ολόκληρο deck και 6-7 of nobles (τα σπανιότερα στον server) και 4 από τα υπόλοιπα :P. Απίστευτο θέαμα μιλάμε τις έκανα όλες μαζί και έβγαιναν οι nobles η μια πίσω από την άλλη.

 

Το 7 of nobles έφυγε 2,5k στο AH

Το deck είναι στο AH για 10-12k και το 6 για 3k g :)

 

Me loves paularas :P

 

μου άνοιξες την όρεξη και πάω για herb farming. Η four of nobles ακόμα να πουληθεί...:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άνοιξε ο κώλος σήμερα. 14 darkmoon cards of the north με 2k g herb cost από AH, οι οποίες μου έδωσαν 10 nobles card, ένα ολόκληρο deck και 6-7 of nobles (τα σπανιότερα στον server) και 4 από τα υπόλοιπα :P. Απίστευτο θέαμα μιλάμε τις έκανα όλες μαζί και έβγαιναν οι nobles η μια πίσω από την άλλη.

 

Το 7 of nobles έφυγε 2,5k στο AH

Το deck είναι στο AH για 10-12k και το 6 για 3k g :)

 

Me loves paularas :P

 

l2 abuse game mechanincs and economic flactuations.

 

<3 chill.

 

Θέλει υπομονή. Όλα θα πουληθούν μιας και ούτε τα φυτά που υπάρχουν στο παιχνίδι αλλάζουν ούτε έχει βγει κάποιο καλύτερο trincket. Άρα αυτές οι διακυμάνσεις στις τιμές μία θα υπάρχουν μία όχι.

 

Εγώ σταμάτησα μιας και βλέπω ότι είχα μπει τρελά σε αυτήν την διαδικασία όπως είπε και ο chill και θα έχανα για τα καλά την μπάλα. Πια είμαι με 27.000 στον χαρακτήρα μου και 1χ prisms, 1x chaos, 1x undeath να τα έχω για το καλό.

 

chill ενημέρωνε για το πως πάνε τα οικονομικά :)

 

 

ps1: sleepy_head , άσε τα φυτά από το πάτωμα, πάνε farmare gold και αγόρασέ τα από το ah. Λες εγώ να farmara 40κ φυτά? ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps1: sleepy_head , άσε τα φυτά από το πάτωμα, πάνε farmare gold και αγόρασέ τα από το ah. Λες εγώ να farmara 40κ φυτά? ^^

 

αυτή τη στιγμή είναι μεγάλο ρίσκο για μένα. Δεν έχω πολλά g και αν τελικά δεν πουληθούν οι κάρτες θα μείνω με το ... στο χέρι:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

l2 abuse game mechanincs and economic flactuations.

 

Ακριβώς!

 

Lightnings Blade εποχές, 3 χρόνια πίσω είχαμε στήσει 5 Έλληνες καρτέλ με το 2000+hp flask. Αγοράζαμε πανάκριβα όλα τα boe recipes του flask of the titans (έπεφτε από lbrs) για να αποτρέψουμε οποιονδήποτε άλλο να εισέλθει στην αγορά και είχαμε ένα πανίσχυρο ολιγοπώλιο. Είχαμε μοιράσει τα guilds που εξοπλίζαμε με flasks και όλα κινούσαν ρολόι. Υπενθυμίζω ότι back then, δεν υπήρχε για τα flask το this effect persist through death οπότε το gold έρεε άφθονο. Σε κάποιο σημείο τα σπάσαμε για την μοιρασιά - τι κλασσικό για Έλληνες! - "εγώ ψαρεύω άρα πρέπει να παίρνω μεγαλύτερο μερίδιο", "ναι αλλά εγώ ξενυχτάω epl για black lotus" αλλά πουλήσαμε τα recipes σε εξωφρενικές τιμές και βγάλαμε τα κέρατα μας. Μετά όμως δεν ξανασχοληθήκαμε με την αγορά - κανένας μας - γιατί οι τιμές έπεσαν στα τάρταρα και δεν άξιζε. Θέλησα να επιχειρήσω κάτι αντίστοιχο και εδώ αλλά φαντάζει δύσκολο μιας και έχω μιλήσει με αρκετούς inscriptors για τον πόλεμο τιμών και δεν φαίνονται να κατανοούν βασικά πράγματα για την αγορά οπότε δεν θα κάτσω να σκάσω. Atm είμαι στα 22k και έχω πράμα στο ah με το οποίο ελπίζω να φτάσω στα 25-26k g. Μόλις φτάσω τα 40k θα κινηθώ άκρως επιθετικά στην αγορά των καρτών και όποιον πάει ο χάρος.

 

Οικονομική επιστήμη και στο wow. Αμ πως :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...