Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκίμασε με ένα guide.

http://www.wow-professions.com/wowguides/wow-inscription-guide.html

Πολύ απλά.. βλέπεις τι herbs χρειάζεσε για τα glyphs/cards που σου δίνουν skill point και ψάχνεις αυτά τα herbs στο ah και αγοράζεις τα πιο φτηνά.

 

Δεν χρειάζεται καν guide. Κάθε 5 skill points πας στον trainer και μετά βλέπεις τί θέλει λιγότερα mats (και είναι πορτοκαλί) και το φτιάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ, επειδη στη θεωρια ακουγονται ολα καπως ευκολα, τι κανεις οταν τα ματς δεν υπαρχουν στο AH και οταν κανεις δε τα πουλαει παρα μονο αν του δωσεις τρελα λεφτα ξερω γω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ, επειδη στη θεωρια ακουγονται ολα καπως ευκολα, τι κανεις οταν τα ματς δεν υπαρχουν στο AH και οταν κανεις δε τα πουλαει παρα μονο αν του δωσεις τρελα λεφτα ξερω γω?

 

Βόλτα για herbing?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα lvl up έναν alt για herbalism αλλά επειδή δεν κρατιόμουν έκανα powerlvl το inscription στον main μέσω ah και atm είμαι 442 σε μια ουσιαστικά μέρα :)

 

Ξεκίνησα με 13500k g και atm έχω 9500 ΑΛΛΑ έχω και 11 κάρτες από το nobles deck όπου η κάθε μια πάει γύρω στο 1kg + καμιά 20άρα κάρτες από τα άλλα decks. Τις 7 τις χρειάζομαι για να φτιάξω αυτό (ναι μεν lvl 200 αλλά imo είναι μακράν το καλύτερο trinket για holy priest) και οι 4 λογικά θα πουληθούν σήμερα αφού το Darkmoon faire ξεκινά αύριο. Οπότε λογικά όχι μόνο πήρα το best ingame shoulder enchant και είμαι στα τελειώματα για το καλύτερο trinket αλλά θα βγω και με παραπάνω gold στην τελική. Αν δε, δεν κράταγα τις noble κάρτες για πάρτι μου θα είχα στην ξεφτίλα διπλασιάσει το κεφάλαιο με το οποίο εισήλθα στο επάγγελμα. Και όλα αυτά την πρώτη ημέρα!!!! Φυσικά ρόλο παίζει και ο server, έρευνα για το proff στον server σου έχεις κάνει? Μην ξεχνάς ότι είναι νέο proff οπότε έχουμε ακόμα πολλά να δούμε από αυτό. Ναι ναι καλά ο zfour με όσα έγραφε εδώ μέσα και με έβαλε να το πάρω \0/

 

Σήμερα τσίμπησα και το reins of the twilight drake. Το πάμε με roll σε όσους έχουν raid attendance +95%. Μου έκατσε 100 στο /roll και είμαι happy panda :P ((lorewize i luv it μιας και διαβάζω το night of the dragon αυτή την περίοδο και μου έκατσε καλά). Έχω εδώ και ένα μήνα και το green proto drake (σπανιότερο mount ingame atm) αλλά η white bear από τα dailies δεν λέει να μου κάτσει ενώ την έχει όλος ο κόσμος :/. Είναι να απορεί κανείς πραγματικά........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chill to nobles θα το κρατησεις για σενα;;; Θα σου δινει λογικα intellect... αρα ψιλοαχρηστο ειναι εκτος αν δινει σπιριτ ή εχω λαθος;

 

Μηπως δλδ. το κρατησω για μενα γιατι δεν βλεπω να φευγει με πανω απο 5-6 χιλιαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unbuffed stats atm έχω

 

Stamina 828

Intellect 1010

Spirit 941

 

Δεν λογαριάζω pwf και το 180 spirit που έχω συνέχεια από το majestic dragon

 

Όταν πάρω το trinket

Stamina 828

Intellect 1010

Spirit 941+90=1031

 

άρα θα μου προκάρει 300 spirit το οποίο είναι απλά insane για long boss fights. Για το υπάρχων content είναι άχρηστο μιας και mana probs απλά προετοιμάζομαι σιγά σιγά για ulduar

 

Το θέμα με το ποιο trinket είναι καλύτερο με προβλημάτισε και εμένα και δεν έχω καταλήξει σε ασφαλή συμπεράσματα λόγω της άμεσης σύνδεσης intellect και spirit στο regen :/. Από τα comments δε που διάβαζα στα διάφορα sites μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο :> Mετά το coh nerf (ξεχνάμε το σίγουρο out of casting regen για να τους προλάβουμε) η χρησιμότητα του spirit ως regen stat μίκρυνε. Από την άλλη με το 300spirit παίρνουμε και ένα ένα 25% σε spell power από το spiritual guidance εκτός του regen.

 

Δεν πρόκειται να σου πω ποιο είναι καλύτερο, ahem γιατί ούτε και εγώ ξέρω αν και μάλλον θα επιλέξω το spirit μιας και είμαι spirit whore. Απλά η intellect εκδοχή μου κάνει πιο πολύ για disc priest και η spirit για holy. Το μόνο που θα σου πω είναι ΚΡΑΤΑ ΤΟ όπως και να έχει!!!! Είναι way too imba (regen wise) με τα τωρινά δεδομένα για να το πουλήσεις με 5-6k g (στον neptulon πάει γύρω στα 12-15 αλλά ούτε και με τόσα θα το πούλαγα tbh).

 

Υπόψιν το trinket έχει 45secs internal cooldown πράγμα που σημαίνει ότι στην καλύτερη περίπτωση θα procαρει κάθε 46sec. Με το majestic μαζί θα έχω 480spirit, dunno αλλά μου φαίνεται τρελό!!!!

 

Το darkmoon faire ήρθε, logαρε και πάρε το trinket σου asap χωρίς δεύτερη σκέψη. 90spirit η 90 intellect αυτό είναι το δίλημμα σου για την ώρα. Νo big deal. Αν δουλεύει καλύτερα με +300intellect ή +300spirit θα το διαπιστώσεις μόνος σου. Gear υπάρχει στο παιχνίδι και gems για να φέρεις τα stats στα μέτρα σου όπως γουστάρεις οπότε δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς (το trinket διαλέγει αυτόματα το higher stat σου και σου προσφέρει σε αυτό το buff του). Αν είχα το deck θα έμπαινα τώρα και θα άρχιζα τις δοκιμές xaxa αλλά μου λείπει το άτιμο το 8 :P

 

Btw τι proc έχεις για noble cards? Εγώ είμαι γύρω στο 45-50% ενώ άλλοι inscriptionists μου λένε ότι κινούνται πολύ χαμηλότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw τι proc έχεις για noble cards? Εγώ είμαι γύρω στο 45-50% ενώ άλλοι inscriptionists μου λένε ότι κινούνται πολύ χαμηλότερα.

 

στα Ελληνικα :o :o πως το βλέπω;;;

 

Αν ειναι να εχω spirit το κραταω με τη μια... Και στην Τελικη βγαζω και το ιντελεκτ μπαφ απο τους mages :-) Φανταζομαι οτι οταν ανοιγει κοιταει εκεινη τη στιγμη ποιο ειναι το μεγαλυτερο στατιστικο και αναλογα δινει ιντελεκτ ή spirit.

 

Mε mana δεν εχω ουτε εγω προβλημα αλλά δεν ειναι κακο λιγο spell power παραπανω :-D

 

* Και εμενα το 8 μου ελειπε και τα εσκασα τα 1200 στο AH...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ τι ποσοστό παίρνεις σε noble cards κάνοντας το dakmoon cards of the north (ή όπως λέγεται το συγκεκριμένο spell του επαγγέλματος με το οποίο δημιουργούμε κάρτες, είμαι νέος στο proff δεν τα ξέρω ακόμα καλά :P)? Δεν ξέρω τι παίζει σε άλλους servers αλλά σε εμάς μόνο οι noble cards πάνε 1000+g όλες οι άλλες (prism, undeath chaos) είναι κάτω από 50 και 100g.

 

Το spell power ok καλό είναι αλλά αφού δεν υπάρχει downranking δεν τρελαίνομαι. Τι να το κάνω να τραβάω 30k heal και το 20k να ναι overheal.......Πάλι καλά που έχουμε και talents να παίρνουμε mana πίσω γιατί αλλιώς θα χαμε κάνει ομαδικό reroll :D

 

Για το trinket όπως τα λες είναι, proccαρει το μεγαλύτερο stat που έχεις εκείνη την στιγμή. Συνεπώς επιλέγεις εσύ ποιο θα είναι αυτό. Γι'αυτό σου λέω επέλεξε άφοβα. Μέχρι τις 9/2 έχεις μέρες να το σκεφτείς. Και στην τελική αν δεν το θες μην το σκοτώσεις για τόσο λίγα φράγκα, κρίμα είναι. Θέλει πολύ κόπο και τύχη για να φτιαχτεί το συγκεκριμένο deck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

- Kαι σε εμας τα ιδια για τις cards. Aπλως δεν ειχα πεοταση πανω απο 5000g για το Νοbles... ειχα προταση και 1200g!!!!!! lol

- Πανω απο 25% αποκλειεται να εχω για nobles :-(

- Το κραταω και οσο δινει intellect βγάζω το trinket από το prisms (1200mana ανα 5') και κραταω το egg που δινει haste... ή αναλογα το fight επιλεγω...

 

* Το πηρα :-) Το δοκιμασα και με ιντελεκτ και με σπιριτ... Με το 1ο flash ή greater μπαινει σε λειτουργεια δεν εγινε το ιδιο με coh, mending, shield, renew...

Επεξ/σία από Chrisxxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
χεχε χτες πηρα και γω το shoulder enchant.

 

Ρε παιδια πως ειναι δυνατον τα pre wotlk φυτα να κανουν 40-50g per stack

και τα wotlk να κανουν 5-6? τι στο διαλο.

 

Είναι ανάλογα την ζήτηση.

Βάζει κάποιος 20 fadeleaf για 10g και φεύγουν σε 5 λεπτά.

Την ψαχουλεύετε και τα βάζει 20g...ξαναφεύγουν

30g τα ίδια.

Την επόμενη φορά τα βάζει 40g και πάει λέγοντας μέχρι να δει που δεν φεύγουν και να χαμηλωσει τις τιμές.

Welcome στον κόσμο του εμπορίου και των καρτέλ...

 

Πάντως και τα Northrend herbs 40g και πάνω φεύγουν στον server μου.

Αλλά κανένα πρόβλημα αφού πουλάς armor vellum III 15g το ένα.

 

Aν τα northrend herbs είναι τόσο φτηνά θα μπορούσες να βάλεις έναν scriber high lvl να σου φτιάξει inc of the sea με το τσουβάλι και να επισκεφτείς

τον inc trader στην Dalaran και να τα ανταλάξεις με ότι inc θέλεις

Επεξ/σία από saxon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ τι ποσοστό παίρνεις σε noble cards κάνοντας το dakmoon cards of the north (ή όπως λέγεται το συγκεκριμένο spell του επαγγέλματος με το οποίο δημιουργούμε κάρτες, είμαι νέος στο proff δεν τα ξέρω ακόμα καλά :P)? Δεν ξέρω τι παίζει σε άλλους servers αλλά σε εμάς μόνο οι noble cards πάνε 1000+g όλες οι άλλες (prism, undeath chaos) είναι κάτω από 50 και 100g.

 

Το spell power ok καλό είναι αλλά αφού δεν υπάρχει downranking δεν τρελαίνομαι. Τι να το κάνω να τραβάω 30k heal και το 20k να ναι overheal.......Πάλι καλά που έχουμε και talents να παίρνουμε mana πίσω γιατί αλλιώς θα χαμε κάνει ομαδικό reroll :D

 

Για το trinket όπως τα λες είναι, proccαρει το μεγαλύτερο stat που έχεις εκείνη την στιγμή. Συνεπώς επιλέγεις εσύ ποιο θα είναι αυτό. Γι'αυτό σου λέω επέλεξε άφοβα. Μέχρι τις 9/2 έχεις μέρες να το σκεφτείς. Και στην τελική αν δεν το θες μην το σκοτώσεις για τόσο λίγα φράγκα, κρίμα είναι. Θέλει πολύ κόπο και τύχη για να φτιαχτεί το συγκεκριμένο deck.

 

επιλέγεις το stat όταν αγοράζεις το trincket. αυτό το "αυτόματο" ήταν την πρώτη εβδομάδα που είχαν βγει. δηλαδή διαλέγεις ανάμεσα από 4. 90 agi 90 str 90 spirit 90 intelect.

 

Όσο για τις κάρτες έκανα σύνολο 122 περίπου και έβγαλα 2x nobles deck without seven of nobles, 4 chaos , 2 prisms , 3 undeath

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...