Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά πήρα inscription και το πήγα 350 στο τσακ μπαμ αγοράζοντας σχεδόν όλα τα herbs του vanilla wow από το AH. Ευτυχώς για northrend hebs είχα κάνει το κουμάντο μου όταν ήμουν herbalist και έχω γύρω στα 50 stacks με herbs οπότε 10λεπτάκια ακόμα και πήρα το shoulder enchant \0/. Μου κόστισε 1,5k το lvl up αλλά πήρα ήδη γύρω στα 500g πίσω από τα low lvl decks. Συμπαθητικό proff. μου άρεσε αρκετά η αλλαγή :) Λεβελάρω και τον κομπάρσο dk miner/herbalist για να μην χρειάζομαι να ξαναεπισκεφτώ το AH και όλα βαίνουν καλώς.

 

Αυτός ο DK τι μπουρί είναι.......μιλάμε lvlάρει για πλάκα. Δεν ξέρω τι γίνεται με τα άλλα class αλλά κάνοντας lvl up ως holy τώρα με τον dk μου φαίνεται ότι βρίσκομαι σε άλλο παιχνίδι. Και από gear 0 έτσι, glyphs ούτε έχω δει τι παίζει, τα talents full blood όπως μου ερχόταν και φυσικά χωρίς να έχω πάρει items με marks για fast lvl up. Να τα κάνω τι εξάλλου..... o Dk από μόνος του είναι killing machine. Τρέμω στην ιδέα του τι μπορεί να κάνει κάποιος καλοντυμένος DK που έχει μελετήσει το class. Για tankzor μάλλον τον προορίζω μιας και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το tanking. 4 χρόνια μονίμως πίσω ε ήρθε η ώρα να περάσω στην μπροστινή γραμμή (και αν κρίνω από τα talents του dk, το tanking πρέπει να είναι παιχνιδάκι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν πάρεις τα items με τα eblems δεν θα το πιστεύεις.Εγώ που έχω έναν furry warrior με 2 arcanite ripper (lol όνομα :P) και το trinketaki έχω 0 downtime και τρώω μόνο με aoe όλα τα mobs.

Θυμάμαι πως ανέβαινα με το μαγάκο μου και λυπάμαι...βέβαια τα έχουν κάνει κ πιο εύκολα τα quest αλλά και πάλι η διαφορά είναι τεράστεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

K λιγο wow απο το κρα για να μην ξεχνιομαστε:-D!Πολυ γελιο!Δειτε απο το 3.21 κ μετα!(αν κ ολο εχει πλακα!):-D:lol:

 

http://www.skai.gr/master_avod.php?id=109216&cid=47678&bc=47678&lsc=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικοί χαρακτήρες

K λιγο wow απο το κρα για να μην ξεχνιομαστε:-D!Πολυ γελιο!Δειτε απο το 3.21 κ μετα!(αν κ ολο εχει πλακα!):-D:lol:

"Execute, execute, sunder, sunder" "Because everything I do is for the glory... of the horde" :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εβγαλα τρελά λεφτά με το inscription και τα minor glyphs.

Αν το έχεις αρκετό καιρό και έχεις μάθει μερικά glyphs που δεν τα έχουν άλλοι η ξεχνάνε να τα βάλουν στο ah έκανες την καλή σου.

Π.χ. glyph of slow fall. Δεν το είχε κανείς και πούλησα καμια 30αριά με 80-99g το ένα.

glyph of raise dead τα ίδια.

Βέβαια όλο και κάποιος το μαθαίνει με τον καιρό και floodάρει το ah με 30 κομμάτια για 1g το ένα και καταστρέφει εμάς τους απατεώνες αλλά πρόλαβα και έκανα 30κ gold και συνεχίζω και βγάζω περίπου 3κ τη μέρα μαζί με το JC.

Θέλει λίγη δουλειά βέβαια...γεμίζεις μια 32άρα bag με όλα τα incs και τα mats και ξοδεύεις αρκετό χρόνο στο ah να ψάξεις όλα τα glyphs ένα ένα σε τι τιμές παίζουν.

--Ανοίγεις ah Και inscription, shift click στο glyph και search στο ah--

Μόλις δεις glyph με κατώτερη τιμή 10g+, φτιάχνεις ένα και το βάζεις με το addon auctionator παίρνει αυτόματα κατώτερη τιμή π.χ. 9,90g.

Με glyphs φτηνότερα των 10g δεν ασχολούμαι.

Επίσης στον server μου φεύγουν σαν τρελά τα armor vellum III και σε ληστρικές τιμές των 30g τα δύο....

Μόλις δεις ότι κάποιο glyph πουλήθηκε, το ανανεώνεις...καμιά φορά πουλιούνται σωρηδόν και δεν προλαβαίνω.

Τα gathering professions τα παράτησα και στους 2 chars μου. Ο priest inscription/JC και ο DK Blacksmithing/JC....αφήνω τους άλλους να τα μαζεύουν :)

 

Να πω ότι μεγάλη σημασία έχει και ο server που παίζεις. Σε νεκρό server (mazrigos/alliance) γεμίζεις το ah με φτηνότερες τιμές και σου γυρνάνε όλα πίσω..

Στον The Venture co/horde σχεδόν τα πάντα φεύγουν.

 

edit: με τα cards ασχολήθηκα στην αρχή λίγο αλλά τα παράτησα γιατί μόνο τα "of nobles" φεύγουν καλά. Τα άλλα έχουν ξευτιλιστικές τιμές και σπάνια πουλιούνται.

Επεξ/σία από saxon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλα τρελά λεφτά με το inscription και τα minor glyphs.

Αν το έχεις αρκετό καιρό και έχεις μάθει μερικά glyphs που δεν τα έχουν άλλοι η ξεχνάνε να τα βάλουν στο ah έκανες την καλή σου.

Π.χ. glyph of slow fall. Δεν το είχε κανείς και πούλησα καμια 30αριά με 80-99g το ένα.

glyph of raise dead τα ίδια.

Βέβαια όλο και κάποιος το μαθαίνει με τον καιρό και floodάρει το ah με 30 κομμάτια για 1g το ένα και καταστρέφει εμάς τους απατεώνες αλλά πρόλαβα και έκανα 30κ gold και συνεχίζω και βγάζω περίπου 3κ τη μέρα μαζί με το JC.

Θέλει λίγη δουλειά βέβαια...γεμίζεις μια 32άρα bag με όλα τα incs και τα mats και ξοδεύεις αρκετό χρόνο στο ah να ψάξεις όλα τα glyphs ένα ένα σε τι τιμές παίζουν.

--Ανοίγεις ah Και inscription, shift click στο glyph και search στο ah--

Μόλις δεις glyph με κατώτερη τιμή 10g+, φτιάχνεις ένα και το βάζεις με το addon auctionator παίρνει αυτόματα κατώτερη τιμή π.χ. 9,90g.

Με glyphs φτηνότερα των 10g δεν ασχολούμαι.

Επίσης στον server μου φεύγουν σαν τρελά τα armor vellum III και σε ληστρικές τιμές των 30g τα δύο....

Μόλις δεις ότι κάποιο glyph πουλήθηκε, το ανανεώνεις...καμιά φορά πουλιούνται σωρηδόν και δεν προλαβαίνω.

Τα gathering professions τα παράτησα και στους 2 chars μου. Ο priest inscription/JC και ο DK Blacksmithing/JC....αφήνω τους άλλους να τα μαζεύουν :)

 

Να πω ότι μεγάλη σημασία έχει και ο server που παίζεις. Σε νεκρό server (mazrigos/alliance) γεμίζεις το ah με φτηνότερες τιμές και σου γυρνάνε όλα πίσω..

Στον The Venture co/horde σχεδόν τα πάντα φεύγουν.

 

edit: με τα cards ασχολήθηκα στην αρχή λίγο αλλά τα παράτησα γιατί μόνο τα "of nobles" φεύγουν καλά. Τα άλλα έχουν ξευτιλιστικές τιμές και σπάνια πουλιούνται.

 

και ποιος ο λόγος να γίνεις πλούσιος μέσα στο game?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλάς το gold για euro αν θες :P

 

Μπα, εγώ το είδα σαν παιχνίδι χρηματιστηρίου και αφού ψιλοβαρέθηκα τα daily quest και το WG, είπα να δοκιμάσω τις ικανότητες μου στα οικονομικά μέχρι να λήξει η κάρτα...και να έχω και κάνα gold για το επόμενο expansion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γαμω μονο εγω δε μπορω να ανεβασω το inscription με τπτ?

Εχω τα λεφτα(8κ gold) αλλα το παλευω απο χτες το πρωι κ ακομα το εχω 172. Το alchemy πχ το τελικιασα σε μια νυχτα :(

Βοηθεια παιδια, δωστε μου τα φωτα σας, τι δε κανω σωστα?

 

ps - Αν δεν ηταν το imba shoulder enchant θα το ειχα ηδη παρατησει, αλλα αξιζει γαμωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
για το επόμενο expansion.

 

αν και κατά πάσα πιθανότητα θα βγει, μια Blizzard ξέρει τι lore θα βάλουν μιας και με το 2ο ουσιαστικά θα ψοφίσει ο Arthas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε με ένα guide.

http://www.wow-professions.com/wowguides/wow-inscription-guide.html

Πολύ απλά.. βλέπεις τι herbs χρειάζεσε για τα glyphs/cards που σου δίνουν skill point και ψάχνεις αυτά τα herbs στο ah και αγοράζεις τα πιο φτηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...