Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι δικό μου το ui στην photo. Τα μόνα που ξεχωρίζω είναι το titan panel και το xpearl unit frames για τα άλλα no idea.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως, είναι η μπάρα στη κορυφή της φωτογραφίας.

 

Ποιο addon είναι αυτό, ξέρει κανείς?

 

PS Paulara, bring the DK in the Arena baby :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το titan panel, το οποίο αντικρίζοντας το, βρέθηκα προ εκπλήξεως μιας και νόμιζα ότι είχε σταματήσει η υποστήριξη του πριν ακόμα έρθει το tbc.

 

Edit: Arghhhhh Sorath με πρόλαβες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Titan Panel λέγεται. Για μένα είναι must.

 

Για εμένα που είμαι νέος στο game, τα μοναδικά addon που θεωρούσα must, ήταν το Quest Helper και το DMiniCoords.

 

Προχωρώντας όμως στο game και λαμβάνοντας μέρος σε parties μέσα σε instances και σε raids, οι απαιτήσεις που έχεις από τα addons αυξάνονται.

 

Το Titan Panel θα μπει σίγουρα και μάλλον και το cartographer.

Το Auctioneer αξίζει?

 

Τέλος το bartender, είναι παρόμοιο addon με το Titan Panel?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Με το bartender φτιάχνεις τις μπάρες σου όπως ακριβώς γουστάρεις εσύ. Αυτό και αν είναι must :)

 

ναι βοηθαει αυτους που δεν πατανε απλως ενα κουμπακι :X

 

Eπισης το dicursive ειναι must για οσους θελουν να κανουν αμεσα abolish/dispell/dicurse αφου το μονο που πρεπει να κανεις ειναι κλικ στα κοκκινα κουτακια και αυτό επιλεγει το καταλληλο spell για να κανει to dispell...

Eκπληκτικο για raid... Xωρις αυτό απλά δεν γίνεται...

 

Να ρωτησω πως εμφανιζω την cast bar στη μεση της οθόνης ας πουμε ή όπου αλλού θέλω εγω;

 

* το Auctioneer δεν θα το συνιστουσα περισσοτερο σε μπερδευει.

Επεξ/σία από Chrisxxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να ρωτησω πως εμφανιζω την cast bar στη μεση της οθόνης ας πουμε ή όπου αλλού θέλω εγω;

 

Στα αρχαία χρόνια του wow υπήρχε το addon Moveanything! που σε βοηθούσε να κάνεις drag n drop τα πάντα.

Ψάξτο αν υπάρχει ακόμα.

 

Με την σειρά μου θα ήθελα ένα addon που να μου δείχνει στο target frame εικονίδιο με το class του αντιπάλου. Παλιά υπήρχε ένα που λεγόταν Class icons και βολευόμουνα αλλά δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχο για το wotlk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακριβώς. Το X-Pearl (άλλο must) είναι πολύ παραμετροποιήσιμο.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ τα εξείς addons:

 

AtlasLoot: Βλέπεις τι πέφτει απο κάθε instance/raid

CooldownCount: Όποιο ability είναι σε cooldown, βλέπεις πόσο χρόνος απομένει μέχρι να γίνει διαθέσιμο

CT-Raid (Core & Raid): Παρακολουθεί στατιστικά για το Raid, και μπορείς να βλέπεις τα Tanks. Χρήσιμο για leaders το πρώτο, χρήσιμο για healers το δεύτερο.

DBM: Προειδοποιήσεις και timers στα Boss

Decursive: Απαραίτητο για κάθε class που μπορεί να βγάλει curses, magic, poison κτλ.

Gatherer: Χρήσιμο για επαγγέλματα που μαζεύεις (herbalism, mining πχ). Σημειώνει που spawnάρουν.

PoM Tracker: Must για Holy Priest. Βλέπεις σε ποιόν είναι το Prayer of Mending, πόσα charges έχει και πόσο healάρει.

QuestGuru: Ανοίγει σε 2 μέρη τα quest που έχει ώστε να μπορείς να τα διαβάζεις πιο εύκολα. Με έχει βολέψει πολύ.

QuestHelper: Ότι πρέπει για lvling. Σε πάει εκεί που πρέπει για να κάνεις τα quests.

QuickLoot: Σου ανοίγει το παράθυρο του loot ακριβώς εκεί που είναι το mouse σου, οπότε δεν χρειάζεται να το ψάχνεις κάθε φορα.

RatingBuster Βλέπεις τι ακριβώς σου δίνει το κάθε item και παράλληλα το συγκρίνει με αυτό που ήδη φοράς.

Recount Στατιστικά για πόσο dps, healing και άλλα κάνεις.

SimpleMiniMap: Παραμετροποιεί το minimap (μπορείς πχ να το κάνεις τετράγωνο)

SpamSentry: Ξεμπερδεύεις απο μυνήματα για αγορά gold.

Titan: Διάφορες πληροφορίες στο πάνω η κάτω μέρος της οθόνης

Wardrobe: Αποθηκεύει gear sets. Δηλαδή με ένα click ως feral druid, μπορώ να αλλάζω κατευθείαν απο tank gear σε dps χωρίς να ψάχνω ένα ένα τα items.

Xpearl: Αλλάζει ουσιαστικά πως φαίνονται τα πορτραίτα των χαρακτήρων και πολλά άλλα.

Επεξ/σία από Sorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...