Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά με όσα διαβάζω λέω να το παρατήσω και είναι κρίμα γιατί το γουστάρω το γαμωπαίχνιδο.

 

Original WoW player έφτασα μέχρι lvl 55 τότε δεν έπαιξα κανένα μεγάλο instance όπως MC κλπ. Να πω την αλήθεια μέχρι Zul Farak θυμάμαι.

 

Μετά το άφησα και το έπιασα πριν το TBC και έκανα το λάθος να συνεχίζω να παίζω τα quests που είχα από παλιά σε κάτι άδεια Burning Steppes δεν υπήρχε ψυχή να μιλήσεις. Έφτασα lvl 58 και το έκλεισα.

 

Ξαναξεκίνησα τώρα που έχω καλό ωράριο στη δουλειά και δεν έχω γκόμενα (σημαντικό) και με συμβουλή σας (από εδώ μέσα κάποιος) έκανα abandon όλα τα quests και έφυγα για outlands.

 

Εκεί καλά ήτανε έφτασα 70 lvl έυκολα χωρίς όμως να παίξω όχι instance ούτε καν group quests. Πάλι ενώ υπήρχε κόσμος όλοι τρέχαν σαν τρελλοί με quest helper φαντάζομαι uber fast leveling για να πάνε Northrend.

 

Γύρω στο lvl 68 επειδή ρε πούστη μου θέλω να το "δω" το παιχνίδι έψαχνα να βρω κόσμο να κάνω instances στα Outlands πριν πάω για WOTLK αλλά μάταια. Και πάνω που την έψαχνα με τα items και τα achievements κλπ κλπ (btw τρελή κ@βλ@ όταν παίρνεις 1η φορά flying mount) δεν είχε άλλο νόημα μου λένε όλοι πήγαινε northrend.

 

Κάπου εκεί βόσκω τώρα στο lvl 72 μου και στα πρώτα 10 quests μου δώσανε καλύτερα items από όσα πάσχισα να βρω σε AH όσο ήμουν στα Outlands.

 

Δεν ξέρω τώρα τι γίνεται, θα μπορέσω να παίξω ποτέ κανένα μεγάλο instance. Θα μπορέσω να παίξω τίποτα από τα παλιά;

 

Το παράπονό μου είναι πως το παιχνίδι εξελίσεται σε νέα μέρη και σε μεγάλα levels και όλο το υπόλοιπο φαίνεται έρημο. Λογικό αλλά άπαξ και το παρατήσεις ή δεν είσαι τόσο γρήγορος χάνεις το τραίνο...

 

 

Μία είναι η λύση Snolly: /j Guild

 

Εγώ αν δεν ήμουν σε guild ακόμα 40 θα ήμουν (ding 69 σήμερα BTW :-D)

 

Υπάρχουν 80αρηδες στη guild μου που πηγαίνουν στα instances μόνο για achievements και τρυπώνω κι εγώ για να ντύνομαι. :lol:

 

Όσο για τους DKs με τα ghouls τους, για φέρτε τους από εδώ μεριά, να στείλω τον μικρό για κατούρημα και να κοπανάω τον DK μόνο του μέχρι αηδίας. Μέχρι να γυρίσει το ghoul από το fleing και οι 2 αποτελούν παρελθόν. :P Palas r power

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Thanks για τα info paularas. Είναι το πρώτο μου melee class μετά από 4 χρόνια περίπου. Έχω απόσταση κανένα χιλιόμετρο από mob και πατάω κουμπιά λες και είμαι caster /0\

 

Είναι killer o char, τέλος, μιλάμε xpάρει πιο γρήγορα και από το frost waterbot μου.

 

Και από pvp........pwnage. Μου την έπεσε ένας warrior 2 lvl παραπάνω από μένα ενώ είχα mobs πάνω μου. Μόλις είχα φτιάξει keybindings, ανάθεμα και αν ήξερα ποιο είναι τι. Anyway τα πάταγα στην τύχη και καληνύχτα χαχα. Φαντάζομαι κάποιος που ξέρει να παίζει τι θα κάνει.

 

Και η κορυφή, περνάει από δίπλα μου ένα belf mage με το mount του castάρω αυτό το frost shackle (δεν θυμάμαι το name) κάνει blink, death grip έλα στον παππού και καληνύχτα. Αχαχαχα τι γέλιο να κάνει blink για να ξεφύγει και να το τραβάς πίσω, το λυπήθηκα το καημένο.

 

Υπάρχει κανένα pot για restore rune power? Αυτό το quest που σου έδινε με 15κρανία, 5 potions που κάνουν restore hp και rune power μπορώ να το κάνω συνέχεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα επιστρέψει με δώρο leap + stun :P

 

Αν προλάβει να επιστρέψει, για κατούρημα θα φύγει πάλι. :devil:

 

Υπάρχει κανένα pot για restore rune power? Αυτό το quest που σου έδινε με 15κρανία, 5 potions που κάνουν restore hp και rune power μπορώ να το κάνω συνέχεια?

 

Αν εννοείς το q στην αρχική περιοχή (με το καζάνι), νομίζω ότι μπορείς να το κάνεις όσες φορές θέλεις, αρκεί να μαζεύεις skulls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για τα info paularas. Είναι το πρώτο μου melee class μετά από 4 χρόνια περίπου. Έχω απόσταση κανένα χιλιόμετρο από mob και πατάω κουμπιά λες και είμαι caster /0\

 

Είναι killer o char, τέλος, μιλάμε xpάρει πιο γρήγορα και από το frost waterbot μου.

 

Και από pvp........pwnage. Μου την έπεσε ένας warrior 2 lvl παραπάνω από μένα ενώ είχα mobs πάνω μου. Μόλις είχα φτιάξει keybindings, ανάθεμα και αν ήξερα ποιο είναι τι. Anyway τα πάταγα στην τύχη και καληνύχτα χαχα. Φαντάζομαι κάποιος που ξέρει να παίζει τι θα κάνει.

 

Και η κορυφή, περνάει από δίπλα μου ένα belf mage με το mount του castάρω αυτό το frost shackle (δεν θυμάμαι το name) κάνει blink, death grip έλα στον παππού και καληνύχτα. Αχαχαχα τι γέλιο να κάνει blink για να ξεφύγει και να το τραβάς πίσω, το λυπήθηκα το καημένο.

 

Υπάρχει κανένα pot για restore rune power? Αυτό το quest που σου έδινε με 15κρανία, 5 potions που κάνουν restore hp και rune power μπορώ να το κάνω συνέχεια?

 

απο ένα σημείο και μετά το runic power θα σου είναι άχρηστο γτ τα κουμπάκια που θα έχεις να πατήσεις κάνουν πολύ παραπάνω κακό απο ένα απλό deathcoil...

 

όσο για τον φίλο pala που συνεχίζει να λέει την άποψη του, απο την στιγμή που το class του δεν κάνει ms effect ας μην την πέφτει σε class που στο πρώτο crit healarei για 5κ+++ (<333333 death strike + glyph of deathstrike ) . Τέλος bonearmor + frost aura + ice bound fortitude + ams = melee hit from loladin 150 dmg, crit 400 dmg , spell from lolladin -90% . A! σκας και ένα απο τα 2 silence ή stun από το pet και ειδικά ενώ έχει το ένα silence δεν μπορεί ούτε hs+divine να ανάψει....

 

και μετά ας κάτσει ο lolret να κάνει κανά fear στο pet μου. απλά δεν θα πάρει το pet το killing blow :ppppp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I luv my guild

 

 

wowscrnshot011909230522ul2.jpg

 

 

ax0ax0a0x0a0x0ax0a, από την ώρα που το έγραψε τον έχουμε πεθάνει στο δούλεμα, παλικάρι από τα λίγα!!!!!! Ευτυχώς κάποιος τράβηξε screen και τώρα συνεχίζεται το δούλεμα στα fora μας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I luv my guild

 

 

wowscrnshot011909230522ul2.jpg

 

 

ax0ax0a0x0a0x0ax0a, από την ώρα που το έγραψε τον έχουμε πεθάνει στο δούλεμα, παλικάρι από τα λίγα!!!!!! Ευτυχώς κάποιος τράβηξε screen και τώρα συνεχίζεται το δούλεμα στα fora μας :P

 

Μαμώ τις ατάκες.

 

Chill ποια addons χρησιμοποιείς φίλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xperl έχει τρομερό rune addon. Δεν είμαι στο pc να βγάλω ss να σου δείξω πάντως δοκίμασέ το.

Το θέμα addons είναι τεράστιο θέμα και πρέπει να ανοιχτεί καινούργιο topic καλύτερα γιατί θα ξεπεράσουμε τις 2000 σελίδες. Υπάρχουν άπειρα, το μόνο κακό είναι οτι σε κάθε καινούργιο patch προβλήματα σου βγάζουν.

Εγώ πάντως χωρίς custom ui δε μπορώ να παίξω. Οι κλασσικές μπάρες δε μου φτάνουν και δε με βολεύουν, αλλά δε μου αρέσει κανένα έτοιμο. Τα φτιάχνω μόνος μου.

 

Πάντως προτίνω επι της ευκαιρίας

Quests: Carbonite Version 2.0.2 (Πιο καινούργιες εκδόσεις πρέπει να τις πληρώσεις και αν βρείτε cracked crasharei το Wow)

Bank: Bankitems (Για να βλέπετε τι έχετε σε όλους τους chars και στις banks)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Addon για bags: ArkInventory. Είναι λίγο βαρύ αλλά το αξίζει. Εκτός το οτί μπορείς να δεις ότι items έχεις στους alts (ή και σε άλλο server), μπορείς να ταξινομήσεις τα πράγματα πχ alchemy items μαζί, tailoring μαζί κτλ.

 

1224232046-1028847057-1403561551-1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια εχω εγκαταστησει το wow και λεω να δοκιμασω να παίξω σε κανα private server μπορειτε να μου εξηγησετε πως να το κανω αυτο βημα προς βημα γιατι ειμαι λιγο noobas.(ξερω πως η κανονικη σερβερ ειναι πολυ καλυτερη αλλα εγω απλα θελω να παίζω καμια 2 ωρες την βδομαδα ετσι για την πλακα μου και δεν θελω να πληρωνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...