Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσοι έχετε mages go respec asap σε arcane!όσοι δεν έχετε go reroll σε mage...!

Μιλάμε για τρελό boost(που λογικά δεν θα διαρκέσει και πολύ)

Δεν έχω προλάβει να το τεστάρω πολύ αλλά 6k dps σε voa10(pug) με έναν shaman resto και έναν boomkin είναι κάτι που ούτε με κυάλια δεν το έβλεπα στο FFB spec.

MAge era is here!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά με όσα διαβάζω λέω να το παρατήσω και είναι κρίμα γιατί το γουστάρω το γαμωπαίχνιδο.

 

Original WoW player έφτασα μέχρι lvl 55 τότε δεν έπαιξα κανένα μεγάλο instance όπως MC κλπ. Να πω την αλήθεια μέχρι Zul Farak θυμάμαι.

 

Μετά το άφησα και το έπιασα πριν το TBC και έκανα το λάθος να συνεχίζω να παίζω τα quests που είχα από παλιά σε κάτι άδεια Burning Steppes δεν υπήρχε ψυχή να μιλήσεις. Έφτασα lvl 58 και το έκλεισα.

 

Ξαναξεκίνησα τώρα που έχω καλό ωράριο στη δουλειά και δεν έχω γκόμενα (σημαντικό) και με συμβουλή σας (από εδώ μέσα κάποιος) έκανα abandon όλα τα quests και έφυγα για outlands.

 

Εκεί καλά ήτανε έφτασα 70 lvl έυκολα χωρίς όμως να παίξω όχι instance ούτε καν group quests. Πάλι ενώ υπήρχε κόσμος όλοι τρέχαν σαν τρελλοί με quest helper φαντάζομαι uber fast leveling για να πάνε Northrend.

 

Γύρω στο lvl 68 επειδή ρε πούστη μου θέλω να το "δω" το παιχνίδι έψαχνα να βρω κόσμο να κάνω instances στα Outlands πριν πάω για WOTLK αλλά μάταια. Και πάνω που την έψαχνα με τα items και τα achievements κλπ κλπ (btw τρελή κ@βλ@ όταν παίρνεις 1η φορά flying mount) δεν είχε άλλο νόημα μου λένε όλοι πήγαινε northrend.

 

Κάπου εκεί βόσκω τώρα στο lvl 72 μου και στα πρώτα 10 quests μου δώσανε καλύτερα items από όσα πάσχισα να βρω σε AH όσο ήμουν στα Outlands.

 

Δεν ξέρω τώρα τι γίνεται, θα μπορέσω να παίξω ποτέ κανένα μεγάλο instance. Θα μπορέσω να παίξω τίποτα από τα παλιά;

 

Το παράπονό μου είναι πως το παιχνίδι εξελίσεται σε νέα μέρη και σε μεγάλα levels και όλο το υπόλοιπο φαίνεται έρημο. Λογικό αλλά άπαξ και το παρατήσεις ή δεν είσαι τόσο γρήγορος χάνεις το τραίνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας 80 τα παλιότερα instances θα τα έχεις για το χαβαλέ σου με μόνος σου ή με άλλα άτομα γνωστούς σου κλπ. Όταν βγείκε το TBC πηγαίναμε 5άδα Onyxia πχ και τώρα με το lich πάνε 2άδα onyxia. Περιμένω να πάω με τον DK για να την solaro.

Γενικά είναι δύσκολο να κάνεις παλιά instances μόνο για χαβαλέ. Είσαι λίγο out of date όπως φαίνεται. Είναι σαν να ψάχνεις support για καινούργιες συσκευές σε windows millenium απλά δεν υπάρχει όπως λέει και η διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα όταν βγαίνει expansion κάθε 2 χρόνια, δεν χρειάζεται να είσαι και τόσο γρήγορος.

 

Λογικά τώρα που είσαι Northrend, θα βρίσκεις κόσμο να πηγαίνεις σε instances άνετα. Μια χαρά βρίσκεσαι στην παρούσα φάση. Ακόμα υπάρχει κόσμος που ανεβαίνει με τους main αλλά και με τους alt τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μία φωτογραφία όσον αφορά την χθεσινή φρενίτιδα που τους έπιασε όλους με τα nobles deck λες και ήταν η τελευταία μέρα του darkmoon faire και δεν θα έρχονταν ξανά (ps1: το darkmoon faire έρχεται σε 2 εβδομάδες περίπου )

 

t665ohjfpyxqmfnfdng5_thumb.jpg

 

total gold aquired in 24 hours : 18250

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μετα απο πολυ καιρο αρχισα να αμφισβητω την blizzard

 

Με τις αλλαγες στο arena rating αν και ειναι λογικοτατες και πολυ σωστες (Να μετραει personal hidden rating εν συντομια που εχει αγνωστες παραμετρους οπως gear)

 

To αποτελεσμα ηταν απλα τραγικο!!!!

Το γ...σαν τελειως λες και δεν ειχαν κανει καθολου beta testing

 

Οπως ειναι τωρα απλα ολες οι ομαδες θα πεσουν κατω απο 1500 rating εκτος και αν κανουν 100 νικες και καμια ηττα , πραγμα που ειναι αδυνατο

Μονοι ωφελημενοι καποιο τυχεροι που εφτασαν 2300 ρατινγκ μονο και μονο απο τα bug και το ποσο random δινει τους ποντους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε chill κάνε το 10,000στό post!!!!!!

Τιμής ένεκεν.... :-)

 

Xaxaxa :P

 

10,000th FTW MUHAHAHAHHAHAHA

 

ROGUE POWAH BIATCH...

 

OMG BIATCH :D!!!!!!! /slap

 

Paularas με έψησες. Ανεβάζω DK asap να του φορτώσω herb και θα ανεβάσω inscription στον main. Δεν έχω πρόβλημα με φράγκα, αλλά τα περισσότερα είναι καλύτερα \0/

 

Τι πράμα είναι αυτός ο Dk ρε παιδιά? Τον πήγα outlands χτες, full blood στην τύχη τα talents μιας και δεν το έψαξα, πάταγα απλά τα κουμπιά χωρίς καν να δώσω σημασία στην περιγραφή των abilities και καθάρισα όλα τα mobs από το Honor Hold μέχρι την Zangramash, χωρίς downtime συνέχεια pull και kill, 3-4-5 mobs μαζί ακόμα και 4-5 lvl μεγαλύτερα από μένα. Μιλάμε killing machine. Ότι ακριβώς ήθελα για κομπάρσο class, να φτάσει 77 στο τσακ μπαμ να κάνει την δουλειά του ο main μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεοπλουτος θα ήμουν αν ηταν τα πρώτα 19κ που είχα βγάλει. έλα όμως που η μηχανη μου βγήκε 15κ, έδωσα άλλα 5κ σε έναν φίλο να πάρει το ιπτάμενο του , και έμεινα και με άλλα 25κ απόθεμα :P

 

Chill, χτύπα και δες την lichborne στο armory. Βάλε πρώτα τα unholy και μετά πάνε στα blood.

 

Κλείσε τα μάτια σου και άρχισε να κόβεις βόλτες και να σκοτώνεις ότι βρεις. σε 2 μέρες θα εισαι 72+.

 

Σκέψου ότι έχω fraps να φαρμάρω 80αρι warlock έξω απο τα ramparts που τα σόλαρα ενώ ήμουν 71 και να τον έχω φάει κανα 5 φορές (<3 afli spec).

 

Απο θέμα glyphs: minors: glyph of ghoul + το άλλο με την ντουντούκα που σου δίνει str & agi

major: blood strike, pestilence

 

αυτά για αρχή αν και μπορεί να ξέχασα κάτι.

 

Μπορεί το blood να σου δίνει την σιγουρία ότι είσαι πάντα γεμάτος αλλά με το που πας unholy και έχεις έξω και τον δολοφόνο (ναι το ghoul λέω) τότε θα πάθεις την πλάκα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...