Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)Το υπόλοιπο raid πρέπει να γνωρίζει ότι δεν υπάρχει πια CoH, τέρμα τα τρελά pulls στα trash, επειδή ο priest είναι imba και δεν θα πεθάνει κανείς.

2)Split τους priests στα διάφορα groups και use τα διάφορα άλλα aoe spells. Holy Nova και PoH μπορούν να καλύψουν επάξια το κενό :) Μπορεί να είναι πανάκριβα ως spells (ιδίως το PoH) αλλά δεν νομίζω πως υπάρχουν mana issues.

3)Αρχίζεις και επενδύεις αρκετά και σε haste gear δεδομένου ότι και το flash heal θα το χρησιμοποιούμε αρκετά. Και με crit build+surge of light, το flashακι μας θα σώζει αβέρτα :P

 

Σήμερα σε 3 ώρες και 25 λεπτά - καθαρός χρόνος χωρίς τις μετακινήσεις - , Sarth 3d (με αρκούδα ακόμα πιο εύκολο από DK για tank, περίπου 50k hp lol), Malygos, Naxx, Raid για WG (κλασσικά νικήσαμε,) και VoA. 9g repairs για όλο το content......πιο πολύ κόστισαν τα candles παρά τα repairs /0\. Και κλασσικά το content update ακόμα δεν έχει ΕΤΑ ακόμα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

chill φίλτατε, για αυτό και όλοι μας ασχολούμαστε και με άλλα πράγματα πλέον. CSS , νέα παιχνίδια και πειραματιζόμαστε και με διαφορετικα λειτουργικά . "παίζω και μαθαίνω". χαχα δεν μπορώ να πω μου λείπει το hard core, αλλά το ευχαριστιέμαι εξίσου με άλλα πράγματα αυτόν τον καιρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2)Split τους priests στα διάφορα groups και use τα διάφορα άλλα aoe spells. Holy Nova και PoH μπορούν να καλύψουν επάξια το κενό :) Μπορεί να είναι πανάκριβα ως spells (ιδίως το PoH) αλλά δεν νομίζω πως υπάρχουν mana issues.

Τί γίνεται όμως αν δεν έχεις 4-5 priests; Άσε που αν θελεις να healaρεις π.χ. τα melee ή τους range το CoH σε έσωζε ενώ τώρα μπορεις να ρίξεις prayer μόνο στο group σου.:cry:

 

3)Αρχίζεις και επενδύεις αρκετά και σε haste gear δεδομένου ότι και το flash heal θα το χρησιμοποιούμε αρκετά. Και με crit build+surge of light, το flashακι μας θα σώζει αβέρτα :P

 

Και εγώ flash και mending σκέφτηκα αλλά παλι προβλέπονται πολλοι νεκροί μέχρι να μάθουμε να παίζουμε χωρίς CoH. Αν δεν κάνω λάθος τρώνε nerf και οι Druid σε spell για raid heal..:fear:

 

* Πάντως εγώ που είμαι σε ενα αρκετά οργανωμένο guild (οχι hardcore) που κάνει raid 2-3 φορές την εβδομάδα βρίσκω challenge στο παιχνίδι, ειδικά μέχρι να εφαρμοστουν σωστά τα tactics... Επίσης τα 10αρια μου φαίνονται πολυ πιο δύσκολα από τα 25αρια γιατι πρέπει να είσαι τέλειος σε ολη τη διαρκεια του Fight αντίθετα με το 25αρι που και να κάνεις κάτι λαθος η κατάσταση σώζεται εύκολα.

 

** Πάντως κοιτουσα στατιστικά από Naxx που ήμουν raid healer και το 52% του healing μου έγινε από CoH, 23% απο Mending και το υπόλοιπο με τα άλλα spells.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζονται 4-5 priests. Απλά το ανέφερα γιατί εμείς έχουμε το συνήθειο να φτιάχνουμε τα groups μας κατά ομάδες, tanks,melee,healers etc. Μετά το CoH nerf ίσως κάποιος από τους priests σας αντικατασταθεί με shaman. Εμείς δεν usάρουμε shaman, έχουμε έναν resto δηλαδή αλλά σπάνια healαρει μιας και δεν χρειάζεται. Το PoH είναι ένα θέμα ότι δεν είναι raidwise, αλλά αν φτιαχτούν σωστά τα groups δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα. Και φυσικά τέρμα το static casting, μια που αν η holy nova αποδειχτεί χρήσιμη (εγώ την χρησιμοποίησα χτες αρκετά, δεν είναι κακή αν και δεν συγκρίνεται με CoH ούτε για πλάκα) θα πρέπει να γίνουμε Βέγγος.

 

Το mending είναι ήδη μια χαρά, απλά πλέον θα το usάρουμε σε κάθε cooldown. Πάρε και 2 tier 7, 7,5 για ένα επιπλέον jump του spell.

 

Τρώει nerf και το wild growth των druids. Εμ φαντάζεσαι να nerfαραν μόνο εμάς? Θα γινόταν πανικός. Αν και κακά τα ψέμματα, οι priests είναι αυτοί που ξεσκίζονται στην χρήση του CoH, όχι τόσο οι druids. Οι priests μας έχουν 80-85% CoH use, οι dudus 50-55% WG use. Τις τελευταίες εβδομάδες προσπαθώ να περιορίσω την χρήση CoH (40-50%). Δεν μπορώ να πω ότι έχω πρόβλημα, όμως βλέποντας τα healing meters καταλαβαίνω ότι αυτό οφείλεται στο ότι οι υπόλοιποι priests εξακολουθούν να αγνοούν το επικείμενο nerf παίζοντας με CoH ασύστολα. Χτες επί παραδείγματι ήμουν κοντά στα 3μύρια heal πίσω από έναν άλλο priest, το οποίο όλο οφειλόταν στο CoH. Στο δε HPS......εκείνος στα 2700+ εγώ εγώ πάλευα κοντά στο 2000. Θα υπάρξουν δυσκολίες λοιπόν μέχρι όλοι να συνειδητοποιήσουν ότι δεν υπάρχει πια το powerful CoH ingame. Mε 52% CoH τώρα, νομίζω ότι είσαι σε πολύ καλύτερη μοίρα από την συντριπτική πλειονότητα των priests :P. Είναι και ένα θέμα ότι υπάρχει τρελό AOE dmg αυτή τη στιγμή ingame γιατί το όλο content σχεδιάστηκε λαμβάνοντας υπόψιν CoH και WG. Αν η Ulduar που θα είναι πιο δύσκολη έχει το ίδιο amount AOE dmg, βλέπω τα whipes να πηγαίνουν σύννεφο. Το μόνο καλό με εμάς είναι ότι η guild φροντίζει για τα repairs, οι παίχτες δεν πληρώνουν φράγκο \0/

 

Στο παιχνίδι δεν βρίσκω challenge μετά το πέρας της πρώτης raiding εβδομάδας. 10άρια μια φορά τα έκανα όλα και τέλος. Δεν έχουν νόημα για όποιον ασχολείται με τα 25άρια (με μοναδική εξαίρεση Sartharion 3d 10man το οποίο ίσως είναι πιο δύσκολο και από το αντίστοιχο 25άρι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά απο οτι φαίνεται έχει γίνει πολύ λίγη δουλειά στο wotlk

 

Το content είναι απίστευτα λίγο.

Το μόνο μεγάλο raid είναι το Naxx, όπου είναι το ίδιο με το παλιό (ελάχιστη δουλειά κι εδώ)

Τα Tier ίδια...

Η μουσική; Για 1η φορά την κλείνω. Απίστευτα ενοχλητική...

Challenge πουθενά...

 

Τι διάολο γίνεται; Ήδη έχουν αρχίσει οι μαζικές αποχωρήσεις απο το παιχνίδι... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Join the club Sorath.

Ευτυχώς που το βαρέθηκα την περίοδο της εξεταστικής,όχι ότι θα το παρατήσω πριν δω και το Ulduar,αλλά αν συνεχίσει έτσι το κόβω να το παρατάνε πολλά άτομα.

Αν και ακόμα πιστεύω στην Blizzard ότι θα κάνει κάτι ανατρεπτικό πάλι,μην ξεχνάτε ότι έχουμε άλλα 2 expansion να δούμε(έτσι ακούγετε τουλ.)

Αυτό που με ξενερώνει πλέον είναι ότι από RPG κατάντησε arcade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Sorath: Διαφωνώ οριζόντια και κάθετα για την μουσική. Έχει μια συγκεκριμένη μελωδία, που παίζει κυρίως στα grizzly hills που είναι απίστευτη. Μιλάω για αυτήν με την πίπιζα. Πάντως ναι η μουσική του vanilla wow παραμένει καλύτερη. Stormwind theme>all απλά

 

@dismemberer: Τα tier 7 και 7,5 είναι επανασχεδίαση του tier 3. Και το tier 3 είναι all the money. Ρίξε μια ματιά στην priestess των aldor να δεις πως ήταν. Τα tier8 μας είναι gtp, το head παραπέμπει σε rogue.

 

@Xvipes: Ειλικρινά όταν έπαιζα ήμουν πολύ πιο αποδοτικός στις εξεταστικές. Ένιωθα ενοχές για το ότι έπαιζα ενώ έπρεπε να διαβάζω και απέδιδα άψογα :P. Σήμερα ορκίστηκα επιτέλους btw στο πανεπιστήμιο οπότε δεν έχω τέτοια άγχη πια. Τουλάχιστον μέχρι να κατασταλάξω για μεταπτυχιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ορκίστηκα επιτέλους btw στο πανεπιστήμιο οπότε δεν έχω τέτοια άγχη πια. Τουλάχιστον μέχρι να κατασταλάξω για μεταπτυχιακό.

 

Με λίγα λόγια Ding IRLF.

 

Gz M8 σου εύχομαι καλή σταδιοδρομία. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eκανε Ding o chill και ετοιμαζεται για το expansion. gzzzzzzzzzzzzz

 

Aπο που κατεβαζουμε το νεο πατς;

 

To βρήκα :o

Επεξ/σία από Chrisxxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...