Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έτσι όπως μαζεύεται το gold πλέον, χίλιες φορές να τα σκάσεις κατευθείαν για training παρά να ασχοληθείς :P

 

Αυτό και έκανα. Μου δάνεισε μία Draenei 300 g και τώρα βολτάρω με ένα άλογο που αφήνει αέρια μουστάρδας στο περασμά του :lol:

 

Και να χάσεις την "μαγεία" του chain quest για ένα άλογο που αφήνει αέρια μουστάρδας στο πέρασμα του?

 

Μακράν το πιο άσχημο mount ingame imo...........

 

Το πιο άσχημο είναι το τραγί όπως είπε και η sleepy ενώ το πιο ξεκάρφωτο είναι το ρομπότ των gnomes. Απάλευτο...

 

Το άλογο των Blood Elves Palas είναι μακράν το πιο όμορφο mount IMHO.

 

Και κάτι πρέπει να γίνει με τους DK. Όπου με πετυχαίνουν, ακόμα και 1 lvl μικρότεροι, με gankαρουν.

 

Η εγώ δεν ξέρω να παίζω καλά τον Pally ή τελικά οι Pallies δεν είναι και τόσο imba, όσο οι DKs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και κάτι πρέπει να γίνει με τους DK. Όπου με πετυχαίνουν, ακόμα και 1 lvl μικρότεροι, με gankαρουν.

 

Η εγώ δεν ξέρω να παίζω καλά τον Pally ή τελικά οι Pallies δεν είναι και τόσο imba, όσο οι DKs.

 

Lock afflictions...71 lv τα εβαζα χαλαρα με dk 73-74...απλα δεν μου εκοβαν dmg.Fear καταρες..drain life τελος..αλλος σειρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους κλέψουν το account όσους έχουν inscription και βλέπουν πως ένα glyph φεύγει στο ah 40g το ένα (π.χ. glyph of seal of command) και πάνε και το φωρτόνουν με 50 glyph προς 20 silver το ένα....και αν τους τα αγοράσεις το ξαναγεμίζουν.

Και το κάνουν σε όλα σχεδόν τα glyph ακόμα και τα rare που τις recipe τις βρίσκεις μόνο με research (1 day cooldown)

Θέλει πολύ μυαλό να καταλάβει κανείς ότι το να το βάλει 39g και να πουλήσει μόνο ένα είναι προτιμότερο από το να floodaρει το ah με ένα κάρο glyph και να γεμίσει όλους τους paladin του server, κάνει ζημιά στον εαυτό του και σε όλους τους inscribers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως στο 80 απλα τους βλεπω τελειως free kill (cloth ftw!)

(Ειχα lock για main αρκετο καιρο)

 

Απλα τρινκετ το πρωτο φεαρ, silence to δευτερο kai anti magic shell μετα απο αυτο

 

Το ωραιο ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν ξερουν οτι ειμαι immune οταν εχω thn bubble οποτε καθονται να κασταρουν :P

 

Αν εχεις και lichborne τοτε τους βγαζεις και χωρις χερια :P

 

Παντως για arena disc priest kai affl lock ειναι το πιο δυσκολο set up που εχουε πετυχει σε 2v2 με holy pala

 

Να δουμε τι θα γινει με το resilence ,ηδη στο 1800 rating oi περισοτεροι healer ( εκτος holy priest και resto druid οι οποιο ειναι πελατες) πεφτουν δυσκολα

 

Πιστευω μετα το gargoyle nerf σε συνδυασμο με το οτι θα μαζεψουν ολοι resilience (no more 7k rune strikes ) θα γινουν αρκετα μετριοι ο dk

 

 

Edit Καλα saxon κανενας δεν εχει ιδεα πως να βγαλει λεφτα με το ah ολοι πανε και ριχνουν τις τιμες χςρις λογο! Learn2makecartelnubs!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PVP? Wtf is this xD? Δεν έχω μπει arena ούτε για πλάκα. Στα bgs άλλη φάση, εκεί i r the ruller of the universe (μέχρι να έρθει το CoH nerf τουλάχιστον).

 

Saxon, its a free market. Ναι είναι ηλίθιοι όλοι αυτοί αλλά μην παραπονιέσαι για χρήματα.......Βλέπω τι τιμές πάνε οι darkmoon cards στον server μου (έως και 3k και πωλούνται!!!!).

 

Να δω πότε θα βρω χρόνο να lvlάρω κανέναν alt να του δώσω το herbalism για να πάρω inscription στον main. Dunno αλλά το συγκεκριμένο επάγγελμα μου χει κάνει κλικ.

 

Best proff μακράν j/c. Μακράν όμως :) αλλά μου αρέσουν τα χόρτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις και lichborne τοτε τους βγαζεις και χωρις χερια :P

 

Κάνε το λάθος να ανοίξεις lichborne σε PvP με Pala. Κατευθείαν exorcism, Holy wrath, turn evil για να επανέλθει και το HP στα full και μετά κοπάνημα μέχρι θανάτου.

Φοβερό το bubble των DK, αλλά όχι απέναντι σε Palas. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το βαλεις απεντι σε παλα η πριεστ εννοειται :)

 

An εχεις λοκ και παλα το βαζεισ να σπασεις το φεαρ και το βγαζεις αμεσως :)

 

Το εκνευριστικό πάντως με τους DK είναι οι μπλεδιες, που ακόμα και στα 63 που είναι ο Pala μου, δεν έχω καταφέρει να τα φτάσω.

Άσε που αυτό το sword που κουβαλάνε, σακατεύει.

Μάλλον θ' αρχίσω να τρέχω γύρω γύρω στο επόμενο PvP και θα τους κοπανάω με τα Judgements, μέχρι να τους χαμηλώσω λίγο και να μπορώ να ανταπεξέλθω σε όλο αυτό το HP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκνευριστικό πάντως με τους DK είναι οι μπλεδιες, που ακόμα και στα 63 που είναι ο Pala μου, δεν έχω καταφέρει να τα φτάσω.

Άσε που αυτό το sword που κουβαλάνε, σακατεύει.

Μάλλον θ' αρχίσω να τρέχω γύρω γύρω στο επόμενο PvP και θα τους κοπανάω με τα Judgements, μέχρι να τους χαμηλώσω λίγο και να μπορώ να ανταπεξέλθω σε όλο αυτό το HP...

 

LOL!ρε συ εγω οταν κανω duel με dk ακομα και 3lvl πανω να ειναι,τους εχω..

μαλλον δεν ξερουν να παιζουν και τσαμπα χαιρομαι?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PVP? Wtf is this xD? Δεν έχω μπει arena ούτε για πλάκα. Στα bgs άλλη φάση, εκεί i r the ruller of the universe (μέχρι να έρθει το CoH nerf τουλάχιστον).

 

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=7575917862&sid=1

τα λέει καλά ο τυπάς ?

πάντως σχεδόν οι περισσότεροι 100% συμφωνούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η λέξη balance παραμένει άγνωστη στους ιθύνοντες του παιχνιδιού. Ναι είναι δύσκολο το balance σε ένα παιχνίδι που περιέχει και pvp και pve αλλά έχουμε φτάσει σε σημείο μηδέν :/. Anyway να πα να μαμηθεί το pvp στην τελική GIEF ULDUAR patch now.

 

Xμμμμμ από τι βλέπω στο guild forum, θέλουν να μπαίνουμε στον PTR να καθαρίζουμε το content και να τρέχουμε για server 1st......Δεν πάνε καλά.......λες και έχει καμία σημασία ήμαρτον δηλαδή. Αν θέσουν κανένα δίλημμα ptr ή /gkick θα πάρουν τα @@ μου. Για semi hardcore το ξεκινήσαμε και ξαφνικά την είδαν μαμιάδες του σύμπαντος.

 

Xvipes παραμένεις Neptulon ή την έκανες με το free trasfer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι η Blizzard προσπάθησε να ικανοποιήσει όλους τους συνδρομητές αλλά όπως είναι λογικό αυτό δεν γίνετε.

Και εγώ ποτέ δεν έκανα pvp αφού όταν πήγα τον χαρακτήρα μου 70 εμφανίστηκε το resiliense που τα κατάστρεψε όλα και δεν είχα καμία πρόθεση να λιώσω και στο pve και στο pvp για να έχω 2 gear/specs.

Αλλα ακόμα και αν έλιωνα pvp ποια θα ήταν η ουσία όταν δεν υπάρχει outdoors pvp.

Anyway περιμένω να αλλάξει λογική η Blizzard αλλιώς θα χάσει πολύ κόσμο.

 

Chill έκανα migrate από έναν νεκρό server (ahn qiraj)για να έρθω σε έναν server με κόσμο(neptulon) και επειδή ξέρω ότι το lag θα στρώσει(ήδη είναι καλύτερα) δεν θα πάω κάπου που ξέρω ότι θα ξανακάνω migrate :D

Ένας dead server το μόνο που σου προσφέρει είναι ώρες αιχμής χωρίς lag(γιατί δεν υπάρχουν ώρες αιχμής χαχαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ από νεκρό server ήρθα στον neptulon :)

 

Το θέμα είναι ότι μετά τα τελευταία migrations και ο neptulon άδειασε. Έφυγαν TDE και Imbalance οπότε είμαστε official το best guild στο realm (σαν την Πατουλίδου ένα πράγμα που βγήκε πρώτη επειδή έπεσε η αμερικανίδα που ήταν 10 μέτρα μπροστά. Στην περίπτωση μας έπεσαν......4δρομείς πάντως χαχα). Το e-penis μας έγινε μεγαλύτερο από αυτό του John Holmes και υπάρχει τέτοια έπαρση που αναρωτιέμαι αν παίζω με τα ίδια άτομα που 3+χρόνια πριν έλεγαν "Lets have some fun in MC".........Τώρα έχουν στήσει πανηγύρι γιατί θα πάρουμε τους τίτλους από τα server first και θα εμπλουτιστούν τα feats of strenght μας. Ωρε και να ανοίξει ο server από locked και να έρθει κανένα καλύτερο guild, τους βλέπω με μαύρη πλερέζα xaxa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα ακόμα και αν έλιωνα pvp ποια θα ήταν η ουσία όταν δεν υπάρχει outdoors pvp.

 

Stranglethorn Vale και Outlands (mainly Honor Point) είναι τα μέρη, στα οποία το questing το κάνεις κοιτώντας συνέχεια πίσω σου.

Χαμός από Hordes οι οποίοι έρχονται και σε κοπανάνε την ώρα που εσύ κοπανάς το mob. :mad: Μεγάλες αδερφές.

Ανοίγει μετά βέβαια το bubble, σκάει το Holy Light και τον περιμένεις μέχρι να κάνει recover το corpse για να τον ξαναρχίσεις...

 

Ο Neptulon PvP δεν είναι? Πώς είναι δυνατόν να μην υπάρχει PvP outdoors?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PvP είναι ο neptulon, το θέμα όμως είναι ποιος ασχολείται με το outdoor pvp. Ο κόσμος θέλει να κάνει τα questάκια του nice and easy πολύ σπάνια θα δεις οι μεν να κάνουν ντου στους δε και το αντίστροφο.

 

3 χρόνια πριν, η ομάδα "avengers with rams" (lofl, μόλις τα είχαμε πάρει από το AV) αποτελούμενη από 5 Έλληνες όργωνε τα plaguelands καθημερινά και gankαρε ότι κόκκινο υπήρχε. Χαμός στο Tyr's Hand κάθε βράδυ και τρελά γέλια στο ventrilo. Τώρα...........το πολύ πολύ να γίνει καμία μάχη πάνω από κανένα herb. Ο καημένος μόνο μια φορά κατάφερα να υπερασπιστώ το herb μου :D, σε όλες τις άλλες περιπτώσεις πήγα graveyard :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...