Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν έχουμε κανένα νέο και κάνουμε recycle τα παλιά? :P

Με το lag τί θα γίνει? 1 φορά πήγα σε ένα battle στο wintergrasp και μου βγήκε η παναγία μέχρι να τελειώσει. Δεν μπόρεσα να κάνω τίποτα με τόσο lag :s

Εν το μεταξύ όπου και να είσαι στον κόσμο και αρχίσει το battle στάνταρ θα έχεις lag και καλύτερα να περιμένεις να τελειώσει πριν συνεχίσεις τα quests κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λεφτά καλα οσο ανεβάζεις βγαεις συνηθως με τα επαγγελματα που μαζευεις.

Εγω παντως μεσα σε 20-25 μερες εχω βγάλει 7500g με tailoring και αγοροπωλησιες στο AH χωρίς daily και αγοράζοντας αρκετά πράγματα.

 

7500g?omg!εγω ειχα φτασει τα 600g με το ζορι :P και τωρα που πηγα 61 τα χαλασα σχεδον ολα για charger!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά νταξ καμία σχέση :P

 

Μπα μην το λές

 

Γενικά το WOW εχει αρκέτες αναφορές στο LoTR...

 

* Ασχετο αλλά στα sewers το μεγάλο ποντίκι που φαίνεται σαν να κανει μάθημα στις 4 χελώνες τι σας θυμίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά σχεδόν ολόκληρη η σύγχρονη βιομηχανία παραγωγής... φαντασίας με νάνους/δράκους/ξωτικά κλπ έχει εξώφθαλμες επιρροές από LotR.

 

Τώρα για το WoW, εντάξει, είναι τόσες πολλές οι αναφορές που δεν έχει καν νόημα να τις απαριθμήσουμε. Από τα Night Elves που χαρακτηρίζονται ως "Παιδιά των άστρων" (Kaldorei) μέχρι τα ονόματα (πχ. στη βιβλιοθήκη του SW το quest του library scrip αναφέρει το όνομα Anduin).

 

Προσωπικά προτιμώ την τίμια προσέγγιση που έχει κάνει το WoW παρά την ξεφτίλα των απανωτών LotR franchises, που φυσικά πριν βγουν οι αθλιότητες του Jackson (plz die) δεν υπήρχαν ούτε για δείγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει/Θυμάται κανείς, πόσα g χρειάζεται ο Pala για να πάρει το charger στα 60? Στα 30 ήτα q reward, στα 60 τι γίνεται?

 

Επίσης, για να πάει κάποιος Northrend, πρέπει να είναι από 68 και πάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει/Θυμάται κανείς, πόσα g χρειάζεται ο Pala για να πάρει το charger στα 60? Στα 30 ήτα q reward, στα 60 τι γίνεται?

 

Παλιά ήταν ένα quest chain (pre TBC χρειαζόταν αρκετά g) αλλά πλέον μπορείς να το μάθεις από trainer νομίζω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά ήταν ένα quest chain (pre TBC χρειαζόταν αρκετά g) αλλά πλέον μπορείς να το μάθεις από trainer νομίζω.

 

 

Απ' ότι διάβασα κάπου, to chain q υπάρχει ακόμα, σε περίπτωση που δεν θέλεις να πληρώσεις για το charger, η διαφορά όμως τώρα είναι ότι πρέπει να πληρώσεις για riding skill κι ακούω κάτι ωραία ποσά για 600 g και με πιάνει ίλιγγος . :eek: (για το mount είναι μόλις 18 g)

 

Στο riding έχω 75/150 (δεν πάει και παραπάνω πριν τα 61) και εμφανώς για να πάρεις charger απαιτείται 150.

Το riding πώς ανεβαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι διάβασα κάπου, to chain q υπάρχει ακόμα, σε περίπτωση που δεν θέλεις να πληρώσεις για το charger, η διαφορά όμως τώρα είναι ότι πρέπει να πληρώσεις για riding skill κι ακούω κάτι ωραία ποσά για 600 g και με πιάνει ίλιγγος . :eek: (για το mount είναι μόλις 18 g)

 

Στο riding έχω 75/150 (δεν πάει και παραπάνω πριν τα 61) και εμφανώς για να πάρεις charger απαιτείται 150.

Το riding πώς ανεβαίνει?

απο τον trainer aνεβαίνουν τα riding skills...

όσο για τον Pally παλιά ήταν με quest σου έδινε και tabard...πρεπει να υπαρχει ακόμα...τώρα είναι trainable...

έπρεπε να ξοδέψεις γύρω στα 300g Παλιότερα για τα υλικά

 

τα λεφτά τους όμως τα Mounts τα βγάζουν για πλάκα με λίγο farming...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει/Θυμάται κανείς, πόσα g χρειάζεται ο Pala για να πάρει το charger στα 60? Στα 30 ήτα q reward, στα 60 τι γίνεται?

 

Επίσης, για να πάει κάποιος Northrend, πρέπει να είναι από 68 και πάνω?

ειναι περιπου 400-450g τα οποια τα δινεις για τa quests και αλλα 19g για το spell απο τον trainer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι περιπου 400-450g τα οποια τα δινεις για τa quests και αλλα 19g για το spell απο τον trainer

 

Τον ήπιαμε κερασμένο μετά συγχωρήσεως. Έχω μόλις και μετά βίας 190 g και δεν το βλέπω από την guild να μου δανείζουν. Να πάω Outlands να φαρμάρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι διάβασα κάπου, to chain q υπάρχει ακόμα, σε περίπτωση που δεν θέλεις να πληρώσεις για το charger, η διαφορά όμως τώρα είναι ότι πρέπει να πληρώσεις για riding skill κι ακούω κάτι ωραία ποσά για 600 g και με πιάνει ίλιγγος . :eek: (για το mount είναι μόλις 18 g)

 

Στο riding έχω 75/150 (δεν πάει και παραπάνω πριν τα 61) και εμφανώς για να πάρεις charger απαιτείται 150.

Το riding πώς ανεβαίνει?

Δεν ξερω πως ανεβαινει παντως εγω εκανα τα quest,μετα εμαθα το spell και εχω το charger εδω και 2 μερες :mrgreen:

 

 

-----Προστέθηκε 8/1/2009 στις 08 : 23 : 57-----

 

 

Τον ήπιαμε κερασμένο μετά συγχωρήσεως. Έχω μόλις και μετά βίας 190 g και δεν το βλέπω από την guild να μου δανείζουν. Να πάω Outlands να φαρμάρω?

 

και εγω αφραγγος εμεινα :P -σε ποιο realm εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πως ανεβαινει παντως εγω εκανα τα quest,μετα εμαθα το spell και εχω το charger εδω και 2 μερες :mrgreen:

 

Μα εγώ διάβασα ότι πλέον δεν χρειάζεται να κάνεις τα Q για να πάρεις το charger. Απλώς πλερώνεις και το παίρνεις σε Pala trainer...

 

 

 

 

 

 

και εγω αφραγγος εμεινα :P -σε ποιο realm εισαι?

 

The Venture Co. U?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...