Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους ενδιαφέρονται,κατά τύχη βρήκα ότι όσοι έχουν παίξει μέχρι και το TBC δικαιούνται 10 μέρες free-trial για το Wotlk.

 

Οπότε το έβαλα και έπαιξα λίγο(έλιωσα δηλαδή).Είναι ιδέα μου ή ο Death knight είναι πολύ δυνατός;Quest τα οποία με τον Mage μου μου χε βγει η πίστη να τα κάνω τώρα όχι μόνο τα κάνω για τη πλάκα αλλά μέχρι τώρα δεν έχει χρειαστεί ποτέ να κάνω rest:shock:Αφού ψήνομαι να ξαναρχίσω μόνο και μόνο για αυτή τη κλάση(αν και τελικά μάλλον δε θα το κάνω γιατί με βλέπω να καίγομαι ξανά και δε θέλω)

 

Ειναι πολυ καλος στο 58> 70 λογω gear

 

Μολις πας northrend θα δεις οτι θα ισοροπησει αρκετα

 

Βεβαια να τον παιξεις οχι επειδη τον βλεπεις imba αλλα αν σου αρεσει το class

 

 

Εγω παρα το οτι ειμαι caster fan πωρωθηκα με τον dk

 

Και γουσταρω απιστευτα το pvp χωρις resilience !!!

2 shoting ppl ftw !!! (Αν δεν γινεις εσυ 2 shot βεβαια :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι γίνεται με τα talents των DK? Δεν υπολείπονται των άλλων? Ξεκινάει με κάποια TP ή δεν του χρειάζονται λόγω gear? Δεν έχω φτάσει ακόμα 55 για να μπορώ να εξερευνήσω το WOW με έναν DK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα βρίσκω pugs για instances με DK. Χρειάζομαι το 2h axe από UK και ακόμα να το πάρω. Με blood spec δεν χρειάζεται καθόλου rest, μπορεί να δοκιμάσω frost μετά το patch για το Dual wield.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθέσω και εγώ μια προσωπική εμπειρία στα όσα ενδιαφέροντα γράφουν τα παιδιά παραπάνω.

Χτες , και έχοντας μόλις πατήσει το 80 lvl (σαν super casual που είμαι πλέον ) βρίσκω ένα pug για να κάνουμε κανα heroic στο καινούργιο expansion και διαλέγουμε το old kingdom ( ή κάπως έτσι δεν ξέρω και πως τα λένε ) . Αρχίζουμε το trash , φτάνουμε στους Bosses (ο θεός να τους κάνει Bosses) . Πρώτη φορά για όλους . Και αρχίζουν οι ερωτήσεις " αυτός ο Boss τι κάνει ? βγάζει adds , κάνει MC , fear , θέλει tranq λόγω enrage ? έχει μια φάση η μάχη δύο ή τρείς και ούτω καθεξής για να μην σας κουράζω . Περιττό να πω ότι όλο το instance βγήκε για πλάκα , από μια ομάδα που πρώτη φορά πάταγε εκεί .

Ε, τώρα συγκρίνοντας αυτό το πράγμα με TBC, ( καλά με classic WoW δεν τολμώ να το συγκρίνω ) είναι σίγουρο ότι το παιχνίδι έχει αλλάξει ρότα ριζικά , και έχει γίνει παιδική χαρά . Και ειλικρινά χαίρομαι που έμεινα (και θα μείνω ) casual . Δεν πα να φάνε και το CEO της Blizz σε heroic mode , το παιχνίδι΄κοντεύει να γίνει γραφικό . Τα ίδια και τα ίδια μας ζαλίσατε τα .....ακτινίδια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράγγειλα το Wow battlechest..

Το wotlk θα το πάρω αργότερα =D αχ φοβάμαι ότι θα κας αγρια.. εδώ μονο trial έπαιζα εδώ και δυο μέρες και μου αρέσει αφάνταστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Account με lvl 80 Warlock, Alliance, Human, σε PvE server, geared από Naxx / Sartharion / Malygos 25-αρι, με 4-set (με 25-άρια pieces), epic flyer, 3.5k gold, tailoring και enchanting σχεδόν maxed, έχει καθαρίσει τα πάντα από TBC και WoTLK, druid 70 με αρκετά WoTLK quest rewards και epic flying form, Και rogue 64 με quest reward gear.

 

To account δίνεται 300 Euro, άν θέλετε σας στέλνω και τα κουτιά του WoW με τα CD key και τα πάντα. Όλοι οι χαρακτήρες είναι elligible για transfer / name change / customization και υπάρχει game time στο account μέχρι τέλος Μάρτη.

 

Για περισσότερες πληροφορίες στείλτε PM, δέχομαι και Paypal για instant ανταλλαγές και μπορώ να σας στείλω και τα κουτιά μετά με ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Death Knight στο leveling είναι σκέτη απόλαυση.

Από 70 σε 80 με μηδέν downtime με blood spec. Συνέχεια overhealed και όσο πιο γρήγορα πας από το ένα mob στο άλλο, ανεβαίνει το damage σου και τα stats με τα διάφορα proc buffs, runic power κτλπ.

Λίγο που δοκίμασα pvp πάντως αρχίζουν να δυσκολεύουν τα πράγματα καθώς έχεις spells και strikes που άλλα χρειάζονται runic power, αλλα blood rune, frost rune, unholy rune και πρέπει να προσέχεις συνέχεια ποια δεν είναι σε cooldown, πότε θα procάρει το rune strike η το death coil καθώς και να ξέρεις πάντα το class του αντιπάλου για να ξέρεις τι αμυντικά spells θα χρησιμοποιήσεις.

Οσοι συνήθισαν σε spam buttons στο pvp μάλλον θα δυσκολευτούν.

 

Στο leveling με ένα macro που έβαλα στο 1, το rune strike στο 2, σπαμάροντας το 1, το μόνο που πρόσεχα ήταν πότε θα ήταν ενεργό το rune strike και το death coil ( 100% crit χωρίς runic power cost με talents)

/castsequence reset=combat icy touch, plague strike, Blood Strike, heart strike, death strike, death coil, death strike, blood strike, heart strike, death strike, death coil, death strike, blood strike, heart strike.

Μπορεί να μπει και obliterate στην θέση του death strike για περισσότερο damage

 

Συνήθως το Mob είναι down πριν απο το πρώτο death coil.

Dancing rune weapon, rune tap vampiric blood, mark of blood, summon ghoul, icebound fortitube κτλπ κτλπ θα χρειαστούν μόνο σε κανένα elite η σε καταστάσεις vs 3-4 mobs

 

Σήμερα λέω να κάνω respec σε unholy, αφού λενε πως είναι καλύτερο για pvp.

Μέχρι τις 10 Ιανουαρίου που λήγει το account μου έχω καιρό για πειράματα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου πει τι παιζει με τους death knights?

 

Σε ποιο faction ανηκει? Σε ποιες πολεις μπορει να παει?

Στα battlegrounds και στον κοσμο του παιχνιδιου οι αλλοι παικτες ολοι θεωρουνται εχθροι?

 

Απο περιεργεια ρωταω γιατι επαιζα wow πριν απο 2-2.5 χρονια και δεν μπορω να φανταστω πως τον βολεψανε στον υπαρχοντα κοσμο του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου πει τι παιζει με τους death knights?

 

Σε ποιο faction ανηκει? Σε ποιες πολεις μπορει να παει?

Στα battlegrounds και στον κοσμο του παιχνιδιου οι αλλοι παικτες ολοι θεωρουνται εχθροι?

 

Απο περιεργεια ρωταω γιατι επαιζα wow πριν απο 2-2.5 χρονια και δεν μπορω να φανταστω πως τον βολεψανε στον υπαρχοντα κοσμο του παιχνιδιου.

 

Ειναι friendly με ολα τα μελη της faction που ανηκει οπως ολα τα class (αφου κανει τα αρχικα quest)

 

 

η βασικη ιδεα ειναι οτι οταν αρχιζεις εισαι υπο τον ελεγχχο τοου lich king και κανεις quest για αυτον, στην συνεχεια μεσα απο epic quests καταφερνεις να ξεφυγεις απο τον ελεγχο του και ξαναμπαινεις στο faction του race σου

 

 

 

Γενικα τα αρχικα quest των death knight ειναι τρομερα και κολλαει παρα πολυ καλα η επανενταξη τους στο alliance/horde

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο leveling με ένα macro που έβαλα στο 1, το rune strike στο 2, σπαμάροντας το 1, το μόνο που πρόσεχα ήταν πότε θα ήταν ενεργό το rune strike και το death coil ( 100% crit χωρίς runic power cost με talents)

/castsequence reset=combat icy touch, plague strike, Blood Strike, heart strike, death strike, death coil, death strike, blood strike, heart strike, death strike, death coil, death strike, blood strike, heart strike.

Μπορεί να μπει και obliterate στην θέση του death strike για περισσότερο damage

 

Εγώ έχω βολευτεί με αυτό: #showtooltip

/castsequence reset=combat/ Icy Touch, Plague Strike, Heart strike, obliterate, blood strike, death coil

Δεν χρειάζεται το blood strike τόσο πολύ εκτός και αν έχεις πολλά mobs πάνω σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P00r Rudolf τι τραβάς και εσύ........

 

WoWScrnShot_122908_011756.jpg

 

Περιμένω εναγωνίως next patch να πάρω το gnomοκοτόπουλο και να πάω να το καβαλήσω με αυτήν την μορφή :>. Kάθε φορά που πάω εκεί σκάω στα γέλια επειδή για έναν περίεργο λόγο δεν λειτουργεί η αλλαγή μοντέλου στα mounts όταν είσαι bluechick..........Και βασικά ούτε στα spells, βάζω PW:S και μετά βίας καλύπτει τα πόδια μου :/

 

Κανέναν inscriptionist έχουμε εδώ? Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το επάγγελμα (και να φορτώσω το herbalism σε κάποιον alt). Μου φαίνεται αρκετά fun ως proff, το shoulder enchantment δεν με χαλάει καθόλου (αν και exalted εδώ και καιρό με SoH), τα vellums θα δουλευτούν αρκετά από τον enchanter alt μου και οι κάρτες φαίνεται να πωλούνται για αρκετές χιλιάδες g (καλοβλέπω το nobles deck αλλά >10000g για ένα trinket παρόλο που δεν έχω ανάγκη από gold δεν τα δίνω οπότε σκέφτομαι να το ....φτιάξω μόνος μου). Σχεδιάζεται τίποτα διαφορετικό από μέρους της blizz για το συγκεκριμένο proff μελλοντικά, δεδομένου ότι είναι και newcomer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...