Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, εννοείται οτι μιλάμε για παίχτες που δεν βλέπουν για 1η φορά το WoW, αλλά για κάποιους που τουλάχιστον έχουν δει το TBC. Αν είσαι πρωτάρης ούτε στο DM δεν μπορείς να τανκάρεις (μη γελάτε, είμαι ζωναντό παράδειγμα κλασικού nooba πριν 3 χρόνια :-D ).

 

Αν όμως έχεις μια βασική εμπειρία πάνω στο παιχνίδι, σίγουρα το WoTLK θα σου φανεί πιο εύκολο. Φυσικά και καταλαβαίνω οτι το Naxx είναι εισαγωγικό raid instance, αλλά άμα το συγκρίνω με το Kara που ήταν το αντίστοιχο εισαγωγικό, υπάρχει χαώδης διαφορά δυσκολίας. Μόνο τα attuments που έπρεπε να κάνεις αρκούσαν. Μόνο αυτά, τουλάχιστον κάπως σε έντυναν. Όχι, άντε πάμε χύμα όπου να ναι όπως είναι τώρα.

 

Φυσικά, και δεν λέω οτι ήταν καλύτερα στο Classic WoW. Ούτε θα ήθελα να ήταν έτσι. Εξάλλου πιο πάνω, έχω γράψει ότι τουλάχιστον για μένα, το TBC ήταν αρκετά ισσοροπημένο σε θέμα προόδου και ενασχόλησης.

 

Όσο για τον φίλο που ρώτησε πότε φτάσαμε BT, ήταν πριν τα τελευταία nerfarίσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μου είπες για Malygos / Obsidian με έστω ένα δράκο ζωντανό. Και εκεί δούλεψε το χύμα; Επίσης δούλεψε το χύμα σε Thaddius (25), Sapphiron (25) και με χύμα positions στον Χορευτικο του Nax ή σε χύμα τρώμε ότι βγαίνει στον Gothik; Το Naxx είναι γελοιο όσον αφορά τα δεκάρια και έχει μια αυξημένη δυσκολία στα 25άρια. Δεν είναι το ίδιο (αν και σε hardcore μοιάζει το ίδιο εύκολο)

 

Άρα φάγατε το BT περίπου ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία του. Ε δεν νομίζεις πως είναι λίγο αργά αυτό;

 

Τέλος όσον αφορά το Kara, ε δεν υπήρχε και κάποια δυσκολία στο Kara, τα ίδια με Nax θα έλεγα.

 

Τεσπά, όσο για το DM, ήταν έλληνας; Ελπίζω όχι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, άλλο το χύμα και άλλο το hardcore. Δεν είμαστε ούτε το ένα, ούτε το άλλο.

 

Για τον Malygos, δεν ξέρω πως το έφαγαν, μιας και δεν ήμουν εκεί. Βλέπεις, έκανα ένα μήνα να πάω 80 καθώς έπαιζα χαλαρά.

 

Το Naxx 25άρι γιατί εμένα μου φαίνεται πιο εύκολο και απο το δεκάρι;

Δεν είπα οτι το Kara ήταν δύσκολο, αλλά είναι σε σχέση με το Naxx.

 

Ναι φίλε μου κάναμε κάμποσο χρόνο να πάμε BT, μιας και ξεκινήσαμε να raidάρουμε γύρω στα μέσα Απρίλη του 2008. Βάλε και το καλοκαίρι όπου είχαμε σταματήσει και πόσο κόσμο αλλάξαμε, οπότε για casual guild μια χαρά τα πήγαμε. Παίζουμε για το χαβαλέ και την παρέα, όχι για να κάνουμε 1st kills. Οπότε το πότε σκοτώσαμε το κάθε boss, ποσώς μας ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμμ η δυσκολία του Naxx10 σε σχέση με το Kara δεν έχει καμία σχέση imo.Στο Karazhan όταν πρωτό μπαίναν άτομα για να φάνε Moroes τους έβγαινε το λάδι,επίσης για να μπουν grull έπρεπε τουλάχιστον να έχουν karazhan gear.Κοινός υπήρχε μια συνοχή και όχι α πάμε μια naxx και αν φάμε wipe πάμε Sapphiron και επειδή το βγάλαμε γρήγορα πάμε και μια wintergrasp να πάρουμε και τα pvp μας...

 

Τέσπα ότι και να λέμε δεν έχει πολύ σημασία μιας και το boss(blizzard) διαλέγει και αποφασίζει...

 

C/P από mmo-champion από blue post.

 

Raid difficulty

The content you've mentioned is all content that is meant to be an introduction to raiding in Lich King. It's not meant to preclude people and set a false standard. That being said, we feel that the difficulty of the content is in line with the rewards. While you may find it to be a bit less difficult than you would like, I assure you a great many others do not.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμμ η δυσκολία του Naxx10 σε σχέση με το Kara δεν έχει καμία σχέση imo.Στο Karazhan όταν πρωτό μπαίναν άτομα για να φάνε Moroes τους έβγαινε το λάδι,επίσης για να μπουν grull έπρεπε τουλάχιστον να έχουν karazhan gear.Κοινός υπήρχε μια συνοχή και όχι α πάμε μια naxx και αν φάμε wipe πάμε Sapphiron και επειδή το βγάλαμε γρήγορα πάμε και μια wintergrasp να πάρουμε και τα pvp μας...

 

....+1000 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφτασε ο shaman 80 lvl ο mage 73 ο druid 72 ο rogue 71 ο lock και ο priest ειναι ακομα 70 και ηδη εχω βαρεθει απιστευτα το expansion :( δεν βρισκω και πολλα να κανω . Το μονο που με ευχαριστει καπως ειναι ο DK που μολις πατησε τα 61 και ελπιζω να βρω λιγο υποστηριξη εκει αν και ειναι βαρετο το lvl up στο TBC :( Πολυ χαλαρα πραγματα ρε παιδια που θα παει αυτη η κατασταση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμμ η δυσκολία του Naxx10 σε σχέση με το Kara δεν έχει καμία σχέση imo.Στο Karazhan όταν πρωτό μπαίναν άτομα για να φάνε Moroes τους έβγαινε το λάδι.

 

Μάλλον έχουμε άλλες εμπειρίες στο παιχνίδι, προσωπικά το Kara ηταν και τότε μια βόλτα στο πάρκο, συγκριτικά με την δυσκολία που είχες ας πούμε στο BWL ενώ επειδή ειδικά δεν υπήρχαν πια τα 40 άτομα, μου φαινόταν ακόμα πιο εύκολο στο χειρισμό του όλου Instance.

 

Τεσπά, το υπέρ-αναλύσαμε :)

 

Btw, από χθες στους Samurai σηκώσαμε τα νέα μας Forums, ύστερα από χρήση σχεδόν 2 ετών στα προηγούμενα.

Το νέο Url είναι: http://www.mysamurai.eu/v6/forum

 

Κατά τα άλλα, θυμίζω πως ψάχνουμε για Shadow Priest (2), Balance Drood (1), Survival Hunter (1) & Resto Shaman (1). Όσοι ενδιαφέρονται, ας μπουν στο κεντρικό Site και ας συμπληρώσουν μια αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφτασε ο shaman 80 lvl ο mage 73 ο druid 72 ο rogue 71 ο lock και ο priest ειναι ακομα 70 και ηδη εχω βαρεθει απιστευτα το expansion :( δεν βρισκω και πολλα να κανω . Το μονο που με ευχαριστει καπως ειναι ο DK που μολις πατησε τα 61 και ελπιζω να βρω λιγο υποστηριξη εκει αν και ειναι βαρετο το lvl up στο TBC :( Πολυ χαλαρα πραγματα ρε παιδια που θα παει αυτη η κατασταση ?

 

sorryy αλλά ότι παιχνίδι και να έπαιζες αν το τερμάτιζες χ5 φορές βαρετό θα ήταν...

μια χαρά είναι το Lore και τα quests του wotlk μην τα ισοπεδονουμε όλα....αλλά λογικό είναι αν κάποιος τα κάνει 5 φορές να μας πει ότι είναι βαρετά...

 

όσο για την δυσκολία naxx και kara Θα συμφωνήσω με τον xvipes...μπορεί και να κάνω λάθος...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και bigger than greece.......Aν βάλουμε τους Αλβανούς, τους Πακιστανούς και τους Κινέζους που έχουμε έχει πολύ δρόμο ακόμα το WοW για να μας φτάσει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι δεν είναι πανεύκολο, όπως έχει πολλάκις αναφερθεί εδώ μέσα. Το παιχνίδι το κάνουμε εμείς εύκολο, με τα διάφορα addons και τα άπειρα sites που δίνουν άπειρες σελίδες με How to.

Για του λόγου το αληθές, παίζω από τις 17/11, ξεκινώντας με έναν Dwarf Paladin (γνωστοί αγαπημένοι του Chill οι Palas :P) και με μ.ο. 4 ώρες παιχνιδιού την ημέρα, τον έχω φτάσει 51 lvl και έχοντας λιώσει καμία εβδομάδα στα BGs. Χωρίς qhelper και boost, δεν θα είχα φτάσει ποτέ τόσο ψηλά κ τόσο γρήγορα.

 

 

PS Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω καλό gear για το lvl μου, γιατί οι twink hordes στα BGs μου έχουν σπάσει τα νεύρα? :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με όσα λέμε εδώ, μπήκε ένα Blog από τον Baggouras στο Site μας,που εξηγεί λίγο την κατάσταση, για να θυμουνται οι παλίοι και να μαθαίνουν οι καινούργοι.

 

Δείτε το και πιστεύω θα καταλάβετε τι παίζει τελικά με το WoW και τους Hardcore / Casual.

 

Η σελίδα υποστηρίζει σχόλια οπότε shoot εκεί ότι είναι, αφού δεν το γράφω εγώ προσωπικά :)

 

Raids – Η λογική στο ξεκίνημα και τι άλλαξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται,κατά τύχη βρήκα ότι όσοι έχουν παίξει μέχρι και το TBC δικαιούνται 10 μέρες free-trial για το Wotlk.

 

Οπότε το έβαλα και έπαιξα λίγο(έλιωσα δηλαδή).Είναι ιδέα μου ή ο Death knight είναι πολύ δυνατός;Quest τα οποία με τον Mage μου μου χε βγει η πίστη να τα κάνω τώρα όχι μόνο τα κάνω για τη πλάκα αλλά μέχρι τώρα δεν έχει χρειαστεί ποτέ να κάνω rest:shock:Αφού ψήνομαι να ξαναρχίσω μόνο και μόνο για αυτή τη κλάση(αν και τελικά μάλλον δε θα το κάνω γιατί με βλέπω να καίγομαι ξανά και δε θέλω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται,κατά τύχη βρήκα ότι όσοι έχουν παίξει μέχρι και το TBC δικαιούνται 10 μέρες free-trial για το Wotlk.

 

Οπότε το έβαλα και έπαιξα λίγο(έλιωσα δηλαδή).Είναι ιδέα μου ή ο Death knight είναι πολύ δυνατός;Quest τα οποία με τον Mage μου μου χε βγει η πίστη να τα κάνω τώρα όχι μόνο τα κάνω για τη πλάκα αλλά μέχρι τώρα δεν έχει χρειαστεί ποτέ να κάνω rest:shock:Αφού ψήνομαι να ξαναρχίσω μόνο και μόνο για αυτή τη κλάση(αν και τελικά μάλλον δε θα το κάνω γιατί με βλέπω να καίγομαι ξανά και δε θέλω)

 

Η ιδέα σου είναι. Το 3.0.2 patch έχει nerfαρει ta quests και έχει προχωρήσει σε πολλές αλλαγές. Επίσης, αλλαγές αναμένονται και για τους DK που θα τους αποδυναμώσουν σημαντικά, οπότε όποιος χάρηκε, χάρηκε. :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...