Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Eλεος με αυτην την κλαψα πια...Αηδια καταντησε...Τελικα το WOW ειναι παιχνιδι η η ζωη σας??Το οτι λιωσατε για να ντυθειτε Full Epic το κανατε γιατι γουσταρατε δε σας αναγκασε κανεις..Τωρα που το παιχνιδι ειναι casual τι σας τσουζει??Επειδη οι αλλοι τα παιρνουν πιο ευκολα?Η θελετε να κανετε τη γνωστη e-φιγουρα σας οτι εγω ειμαι ο IMBA,ο ξεχωριστος, ελιωνα και τωρα ηρθαν οι noobs και ντυνονται σαν κι εμενα..Αδικια λετε ε?Δηλαδη γιατι ολοι πρεπει να λιωνουν?Αυτα τα λεει ενας που λιωνει 3 χρονια και πολλες φορες αγανακτησα γιατι τοσο λιωσιμο...Για να κανω φιγουρα η γιατι γουσταρω?

Πλεον ειμαι πολυ ευχαριστημενος ετσι οπως εχει γινει το παιχνιδι γιατι ο καθενας μπορει να παιξει οπως και οποτε μπορει..Ναι κι εγω θυμαμαι να λιωνω να κανω το q για το Epic Mount του Pala και πραγματικα οταν το πηρα το ευχαριστηθηκα παρα πολυ..Να αρχισω να κλαιω που τωρα οι "noobs" οπως πολλοι τους λετε θα το παρουν ετοιμο απο τον trainer και να πω ρε γαμωτο εγω ελιωνα για να βρω γκρουπ να παω Dire Maul, Strat, Scholo κτλ και οι αλλοι το παιρνουν ετοιμο??

 

 

Σωστος, πολυ σωστος...ολοι κλαψουριζουν αλλα ολοι συνεχιζουν να παιζουν τελικα εστω και αραια που και που.

 

Αντι να κλαινε οι casual που μπορει να μην εχουν προλαβει να δουν τιποτα κυριως αυτοι που αρχισαν το παιχνιδι τωρα, κλαινε οι hardcore...Τι αλλο θα δουμε και θα ακουσουμε....

 

Καλα το καλυτερο που εχω διαβασει εδω μεσα.....casual που δεν εχουν δει τιποτα....κανενα σχεδον instance προ εποχη των 2 expansion παρα μονο να φτασουν 80 και να δουν μονο 10 hc.H hardcore τουλαχιστον εχουν και ενα λογω παραπανο.Εχουν δει πολλα απο το παιχνιδι και δεν εχουν παιξει το μισο...οπως oi casual

 

ναι μετά απο 4 χρόνια είπα.....αλλά για να την βρίσκεις να καθαρίζεις τα πάντα σε 5 ώρες και μετά να είσαι free για τις άλλες 6 μέρες.........

 

 

Τωρα εκλεισε μηνα το expansion ελεος!!! Συγνωμη κιολας αλλα αυτο δεν λεγετε παιχνιδι αλλα καψιμο......γιατι για να φτασεις να κανεις με χαρακτηριστική ανεση (απαραιτητη προυποθεση να εχεις καλο gear πραγμα που απαιτει χρονο) - αυτο που λες (εστω και μεταφορικα) πρεπει να καείς....δεν εξηγείτε αλλιώς.

Επεξ/σία από filetos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eλεος με αυτην την κλαψα πια...Αηδια καταντησε...Τελικα το WOW ειναι παιχνιδι η η ζωη σας??Το οτι λιωσατε για να ντυθειτε Full Epic το κανατε γιατι γουσταρατε δε σας αναγκασε κανεις..Τωρα που το παιχνιδι ειναι casual τι σας τσουζει??Επειδη οι αλλοι τα παιρνουν πιο ευκολα?Η θελετε να κανετε τη γνωστη e-φιγουρα σας οτι εγω ειμαι ο IMBA,ο ξεχωριστος, ελιωνα και τωρα ηρθαν οι noobs και ντυνονται σαν κι εμενα..Αδικια λετε ε?Δηλαδη γιατι ολοι πρεπει να λιωνουν?Αυτα τα λεει ενας που λιωνει 3 χρονια και πολλες φορες αγανακτησα γιατι τοσο λιωσιμο...Για να κανω φιγουρα η γιατι γουσταρω?

Πλεον ειμαι πολυ ευχαριστημενος ετσι οπως εχει γινει το παιχνιδι γιατι ο καθενας μπορει να παιξει οπως και οποτε μπορει..Ναι κι εγω θυμαμαι να λιωνω να κανω το q για το Epic Mount του Pala και πραγματικα οταν το πηρα το ευχαριστηθηκα παρα πολυ..Να αρχισω να κλαιω που τωρα οι "noobs" οπως πολλοι τους λετε θα το παρουν ετοιμο απο τον trainer και να πω ρε γαμωτο εγω ελιωνα για να βρω γκρουπ να παω Dire Maul, Strat, Scholo κτλ και οι αλλοι το παιρνουν ετοιμο??

 

Αντι να κλαινε οι casual που μπορει να μην εχουν προλαβει να δουν τιποτα κυριως αυτοι που αρχισαν το παιχνιδι τωρα, κλαινε οι hardcore...Τι αλλο θα δουμε και θα ακουσουμε....

 

Είναι μεγάλη αδικία για κάτι που ίδρωσες εσύ -κι εγώ- (πχ το pally mount) να το βρίσκουν έτοιμο όσοι ξεκινούν τώρα (ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ GOLD ΠΟΥ ΞΟΔΕΨΑ ΠΙΣΩ Η BLIZZ)...κάποτε το αλογάκι αυτό σήμαινε κάτι...τώρα δεν σημαίνει τπτ...και δεν μιλάω για κάψιμο μιλάω από πλευράς κατορθώματος...

 

ετσι ακριβώς λοιπόν είναι και το epic gear και τα μέχρι στιγμής raids... ΔΕΝ σημαίνουν απολύτως τίποτα από πλευράς κατορθώματος και οι noobs έχουν epix:confused:...

 

ελπίζω η καινούρια arena season να κάνει κάποιο ξεκαθάρισμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το καλυτερο που εχω διαβασει εδω μεσα.....casual που δεν εχουν δει τιποτα....κανενα σχεδον instance προ εποχη των 2 expansion παρα μονο να φτασουν 80 και να δουν μονο 10 hc.H hardcore τουλαχιστον εχουν και ενα λογω παραπανο.Εχουν δει πολλα απο το παιχνιδι και δεν εχουν παιξει το μισο...οπως oi casual

QUOTE]

 

Εχουν ενα λογο παρπαπανω να παραπονιουνται η να μη μιλανε?Δεν το πολυ καταλαβα..

Μαλον για να μη μιλανε θα εννοεις..

 

 

Ενα φιλαρακι που θελει να αρχισει τωρα WoW τι θα δει?Με 0 εμπειρια απο Raids αν μπει σε ενα 25αρι θα πελαγωσει...Θα παει κατευθειαν Ναχ και θα εχει χασει ολη την ουσια του παιχνιδιου..Εσεις προτινετε ακομα και σε αυτα τα παιδια επειδη δεν ειχαν τη δυνατοτητα να αρχισουν το WoW οταν το αρχισαμε εμεις να μην πατησουν ποτε σε Raid?

Απλα να λιωσουν στο να κανουν lvl up μεχρι 80 και μετα game over γι'αυτους??

Γιατι αν εχει τη μεγαλη δυσκολια οπως θελετε μερικοι αυτοι οι φουκαραδες ουτε απ'εξω δε θα περνανε..

Αλλα και παλι οπως ειναι τωρα η κατασταση, ατομα με 0 εμπειρια μη νομιζετε οτι θα παρουν free epicz...Αυτοι που τα παιρνουν εστω καποιο skill το εχουν..

 

Κι εμενα με εχουν πειραξει καποια πραγματα αλλα δεν παραπονιεμαι γιατι σκεφτομαι και καποια παιδια που ειτε δεν εχουν χρονο να παιζουν ειτε ξεκινανε τωρα η ξεκινησαν προσφατα..

Και ξανα λεω..Το προβλημα ειναι οτι ολοι ειναι full epic με λιγο κοπο ενω εμεις με λιωσιμο?

Εμεις τουλαχιστον κατι εχουμε νιωσει απο το παιχνιδι...Οι καινουριοι τιποτα...Ας παρουνε κι αυτοι κατι...

Εμενα το κυριοτερο που με ειχε πειραξει ειναι που επιτρεψανε το transfer απο PVE σε PVP που οπως λεγανε τοσα χρονια δε θα γινει ποτε γιατι δεν ειναι δικαιο ενας να λεβελαρει ξεκουραστα και ο αλλος να τρωει το γκανκ της αρκουδας..Ο καθενας διαλεξε το σερβερ που ειναι στα μετρα του..Ο ενας ηξερε οτι θα τρωει ξυλο κι ο αλλος οτι θα ειναι ανετος..Μετα ομως πως του δινεις το διακιωμα να παει σε PVP?

Αυτο μπορει να χαρακτηριστει σαν αδικια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις πως για τα free epixx γίνεται όλη η κουβέντα? Ας φοράνε όλοι και legendary άμα λάχει, χεστήκαμε. Το gear είναι απλά διακοσμητικό. Με σκατά gear τελείωσα τα 25άρια (o x-vipes που είχε δει το gear μου μπορεί να το επιβεβαιώσει) το μόνο που με γλίτωσαν τα epixxx που ήρθαν στην συνέχεια ήταν τα potions - πλέον δεν usάρω κανένα και flask χρησιμοποιώ απλά και μόνο γιατί επιβάλλετε από το guild αλλιώς ούτε καν αυτό -. Για skill ούτε λόγος βέβαια......από την ώρα που όλα τα spells κοστίζουν το ίδιο, από την ώρα που παίζω κυρίως με 2-3 κουμπιά (γιατί με τρελό raid dmg και "έξυπνο CoH" δεν μου αφήνει και πολλά περιθώρια) τι να το κάνω το skill. Στο επόμενο expansion μάλλον δεν θα πρέπει καν να διαλέξεις και στόχο για τα single target heals θα διαλέγει αυτόματα το παιχνίδι ποιο πρέπει. Σε mc/bwl/aq/naxx έπεφτε gear και σφαζόμασταν ποιος θα το πρωτοπάρει γιατί πράγματι θα μας ωφελούσε, πλέον με το σεις και με το σας τα auctions του guild, τα epixx αποτελούν spoils of war και τίποτε περισσότερο. Όταν έκανα την l00t list μου έβαλα ως priority το Torch Of Holy Fire το οποίο μας έπεσε πρώτη φορά την Τετάρτη και στο οποίο ούτε καν bidαρα......Να το κάνω τι, αφού δεν μου χρειάζεται gear, καλύτερα να κρατήσω dkp για το επόμενο raid instance - όποτε και ας έρθει - μπας και πάρω τίποτα που να αξίζει τον κόπο και να το χρειάζομαι πράγματι, πάντα σε περίπτωση που αλλάξει η υπάρχουσα κυρίαρχη λογική ingame (και γιατί τουλάχιστον θα μείνει το mace σε κάποιον που θα συνεχίσει να προσφέρει στο guild γιατί εγώ αν παραμείνει η υπάρχουσα κατάσταση στο επόμενο patch παίρνω το πούλο).

 

Από την άλλη υπάρχουν τα achievements δεκτό :). Εκτός από sartharion με 3 δράκους ποιο άλλο achievement είναι όντως achievement? Και σε αυτό υπάρχει λύση, φέρνεις απλά 4 Guardian Spirit Priests και του αλλάζεις τα φώτα. Η μόνη δυσκολία για τα achievments είναι οι κάκιστοι servers της blizz. Τι να κάνεις με 5-10 secs delay? Το undying από naxx αμφιβάλλω αν θα το δω ποτέ μιας και σέρνετε το σύμπαν κάθε φορά......Ξέρεις που οφείλεται αυτό? Στο ότι και η κουτσή Μαρία είναι μέσα στο naxx και δεν αντέχουν οι servers. Δηλαδή σαν να μην φτάνει η μια μαλακία ότι ο καθένας "έχει το naxx" δεν έκαναν και σωστή δουλειά στους servers για να αντέχει τον κόσμο. Πόσα rollbacks έχει φάει ο Neptulon ούτε και εγώ ξέρω. Να μην μιλήσω για την πόρτα που τρώμε στα 5man heroics......αναμονή μέχρι και μια ώρα για να μπεις. Και φυσικά αντί να φτιάξει την μπουρδελοκατάσταση η blizz με τα τόσα μύρια που παίρνει απλά βρίσκει τρόπους να παίρνει περισσότερα.....το πρόσφατο "mini trip to Cassablanca" για αλλαγή φύλου που τιμάτε 15 ευρώ είναι ένα κατάπτυστο παράδειγμα (το οποίο μια χαρά δουλεύει, μόνο στο guild μου δεν ξέρω και εγώ πόσες

"Τζένη Χειλουδάκη" συνάντησα σε ένα διήμερο :P).

 

Η ιδέα σε διαχωρισμό ανάμεσα σε heroic/normal ήταν σοφή και αν είχε υλοποιηθεί σωστά όλοι μα όλοι θα ήταν ικανοποιημένοι. Αν όμως αυτό το 25άρι naxx θεωρείτε heroic τότε το naxx στο vanilla wow τι ήτανε? Ο ναός των gosάδων?

 

Το δε pvp όσο πάει και χειροτερεύει. Δεν νομίζω να ήταν πιο imbalance το παιχνίδι ποτέ στον τομέα αυτό. Στην δε διάρα arena με την οποία ασχολείται και η πλειοψηφία οι healers φάγανε πόρτα γιατί η blizz αποφάσισε πως 2dps>όποιο combo healer+dps διαλέξεις. Για 5άρα δεν ξέρω και ούτε θα μάθω να πάει να μαμηθεί το θέμα, σιγά μην κάτσω να σκάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται, ότι πρέπει να είμαι απο τους λίγους που του ταίριαζε το TBC. Στο classic, τα πράγματα ήταν αρκετά δύσκολα. Παλούκια instances και raids, 40 άτομα για να πάνε κάπου, γενικώς ήθελε πολύ κάψιμο για να ντυθείς. Όντως τότε τα epics ήταν πραγματικά epics.

 

Οπότε δεν έκανα και πολλά. Πήγα όσο πρόλαβα ZG και AQ20 και μέχρι εκεί. Δεν μπορούσα και να ήθελα να καώ όσο χρειαζόταν για να προχωρήσω.

 

Το TBC μου έκατσε λουκούμι. 10άρι και 25αρια raids. Τα fights ήταν δίκαια, και τσούκου τσούκου προχωρούσες παρακάτω. Σε ένα casual guild που είμαι, φτάσαμε τουλάχιστον μέχρι BT (πριν τα nerf patches).

 

Τώρα, για μένα, δυστηχώς έχει χαθεί το challenge. To Naxx παρα είναι εύκολο και βαριέμαι αρκετά μπορώ να πω. Ελπίζω τα επόμενα raids που θα μπούν να έχουν κανα plan σοβαρό.

 

Το οτι κάποιοι πλέον πέρνουν epics για πλάκα, ποσώς με ενδιαφέρει. Το αν παίρνουν πιο εύκολα το άλογο του pala ή το epic flying form του druid, μπορώ να πω οτι απλά τους λυπάμαι. Θεωρώ τυχερούς και όχι αδικημένους αυτούς που τα πέρασαν και τα είδαν αυτά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω γιατι ασχολείστε τόσο πολύ με κάτι που σας χαλάει τοσο...

 

αν το γουστάρετε καθήστε, αν δεν γουστάρετε σβήστε το και ασχοληθείτε με κάτι που θέλετε...

 

το πολύ το κρα δεν το βαρεθήκατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω γιατι ασχολείστε τόσο πολύ με κάτι που σας χαλάει τοσο...

 

αν το γουστάρετε καθήστε, αν δεν γουστάρετε σβήστε το και ασχοληθείτε με κάτι που θέλετε...

 

το πολύ το κρα δεν το βαρεθήκατε?

 

Όπως γνωρίζεις κάποιοι ασχολούμαστε χρόνια με το παιχνίδι και μας ενδιαφέρει η εξέλιξη του. Αν δεν μας ενδιέφερε ούτε θα κάναμε κριτική, ούτε τίποτε, θα κλείναμε το account μας και thats it. Γουστάρουμε blizzard και warcraft και γι'αυτό κράζουμε και απαιτούμε κάποια πράγματα παραπάνω. Ή νομίζεις ότι μόνο εδώ εμείς οι 2-3 είμαστε οι masters του QQ? Για κάνε μια επίσκεψη στα fora της blizz να δεις τι γίνεται......Λέμε μήπως κάτι που δεν ισχύει ή ανακρίβειες?

 

Το κρά τέλος βοηθάει :)

 

We are aware that players on some realms may experience performance issues mainly in instances during peak playing times. This is largely due to the very high number of players in instances, and notably affects Naxxramas the most.

 

Please be assured that we are working on optimisations to address the issues, and will keep you updated on the progress.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτο το expansion ηταν καλο οσον αφορα το qq

 

Εγινε κατι για πρωτη φορα στην ιστορια του wow :

Σταματησαν επιτελους το κλαμα οι mage!!

Για εμενα πλεον το qq εχει σταματησει, οσοι και να γκρινιαζουν πλεον ειναι ησυχα τα forum :P

(Σημειωση: Οι mage οι οποιοι καποτε γκρινιαζαν επειδη buffarn το ιδιο τους το class)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κατεβασα το trial wotlk ... 10 μερες ... κατεβαζεις κανονικα απο οτι καταλαβα ολο το παιχνιδι 6.4 γκιγκα ... μετα βαζει κατι patch κτλ και τωρα δεν μπορω να παιξω ... το κατεβασε κανενας αλλος το trial ? εχει μπει ? παιζει ? εμενα απο χθες εχει ενεργοποιηθει ο λογαριασμος μου αλλα δεν με βαζει ... μου λεει λαθος κωδικο οτι βαζω..

 

το realmlist εινα αυτο ?

 

set realmlist eu.logon.worldofwarcraft.com

set patchlist eu.version.worldofwarcraft.com

set portal eu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι κάποιοι πλέον πέρνουν epics για πλάκα, ποσώς με ενδιαφέρει. Το αν παίρνουν πιο εύκολα το άλογο του pala ή το epic flying form του druid, μπορώ να πω οτι απλά τους λυπάμαι. Θεωρώ τυχερούς και όχι αδικημένους αυτούς που τα πέρασαν και τα είδαν αυτά :)

 

Κι εγω αυτο εννοουσα στα προηγουμενα ποστς..Οτι οι παλιοι ειναι οι τυχεροι και οι νεοι οι αδικιμενοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτο το expansion ηταν καλο οσον αφορα το qq

 

Εγινε κατι για πρωτη φορα στην ιστορια του wow :

Σταματησαν επιτελους το κλαμα οι mage!!

Για εμενα πλεον το qq εχει σταματησει, οσοι και να γκρινιαζουν πλεον ειναι ησυχα τα forum :P

(Σημειωση: Οι mage οι οποιοι καποτε γκρινιαζαν επειδη buffarn το ιδιο τους το class)

 

haha όντος.Πλέον πιστεύω ότι οι mage θέλουν nerf στο pve.To dmg που κάνουμε είναι απίστευτο που πλέον έχω πρόβλημα με το aggro...

 

Για όσους λένε γιατί γκρινιάζουμε,ο λόγος είναι αυτός που είπε και ο chill.Όταν παίζεις ένα game που το γουστάρεις έχεις συνηθίσει να παίζεις με ένα επίπεδο δυσκολίας(όπου αυτός είναι και ο λόγος που το ξεκίνησα).

 

Όταν κατάφερνες να φας ένα boss και άκουγες στο ventrilo να γίνετε πανικός,καθόσουν και έβγαζες φωτογραφίες πάνω από το πτώμα του boss και το loot που έπερνες είχε ουσία γιατί ήταν σπάνιο.Όταν όλα τα παραπάνω δεν υπάρχουν ε λογικό πιστεύω είναι τουλάχιστον να γκρινιάζουμε.

Αν συνεχιστεί έτσι φυσικά και θα σταματήσω αφού πλέον δεν μου προσφέρει διασκέδαση.

p.s μέχρι και τις enchanting recipes τις βάλανε σε vendor... πόσο πιο εύκολο δλδ?

 

Να μου το θυμηθείτε σε λίγο θα δούμε το wow σε consoles....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως οι απόψεις που γράφετε κάποιοι είναι λίγο πολύ υπερβολικές.

 

Ναι το παιχνίδι είναι βόλτα στο πάρκο, το γράφουμε και εμείς στο Site του Guild, αλλά για ποιούς ακριβώς; Για τους Hardcorades να συμφωνήσω, αλλά τι νομίζετε πως περιμέναμε οι Hardcorades για πρώτο wave από Instances; Τίποτα περισσότερο, θα ήταν και υπερβολικό νομίζω. Για ποίους ακριβώς να φτιάξει δύσκολα encounter η Blizzard; Πόσοι παίζουν hardcore στο παιχνίδι; Το 5%; Και πολλά λέω ίσως. Γιατί να μεγαλώσει και άλλο την ψαλίδα; Εταιρία είναι, το κέρδος της κοιτάει.

 

Άλλωστε οι Hardcorades παίζουν το παιχνίδι πολύ πριν από όταν βγει live. Πχ PTR ή Beta τώρα στο Wrath.

 

Οι υπόλοιποι, που παίζουν casual, δεν νομίζω πως έχουν τερματίσει ακόμα τα πάντα (το παιδί που είπε πως τελείωσε όλα τα 25άρια με χάλια ντύσιμο, εννοεί ποιά ακριβώς 25άρια; Έφαγε δλδ και Malygos και Obsidian με 1 ή παραπάνω δράκους ζωντανούς με χάλια ντύσιμο;) κάτι που δείχνει πως όσοι είχαν την δομή και την οργάνωση για Hardcore ναι τα τελείωσαν εύκολα. Οι υπόλοιποι δεν όμως.

 

Όσο για Achievements, η φιλοσοφία της Blizzard έχει αλλάξει ξεκάθαρα. Κάνει τα Instances προσιτά σε όλους και πχ βάζει δύσκολα achievements που δίνουν τίτλους στους παίχτες ή mounts για όσους είναι πολύ καλοί και uber.

 

Τα νέα instances που θα μπουν, θα είναι σίγουρα λίγο πιο δύσκολα και γενικότερα μπείτε στην νέα φιλοσοφία.

 

Βόλτα στο πάρκο λοιπόν όπως λέμε στο Samurai Site, αλλά για τους Hardcorades όχι για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως οι απόψεις που γράφετε κάποιοι είναι λίγο πολύ υπερβολικές.

 

Ναι το παιχνίδι είναι βόλτα στο πάρκο, το γράφουμε και εμείς στο Site του Guild, αλλά για ποιούς ακριβώς; Για τους Hardcorades να συμφωνήσω, αλλά τι νομίζετε πως περιμέναμε οι Hardcorades για πρώτο wave από Instances; Τίποτα περισσότερο, θα ήταν και υπερβολικό νομίζω. Για ποίους ακριβώς να φτιάξει δύσκολα encounter η Blizzard; Πόσοι παίζουν hardcore στο παιχνίδι; Το 5%; Και πολλά λέω ίσως. Γιατί να μεγαλώσει και άλλο την ψαλίδα; Εταιρία είναι, το κέρδος της κοιτάει.

 

Άλλωστε οι Hardcorades παίζουν το παιχνίδι πολύ πριν από όταν βγει live. Πχ PTR ή Beta τώρα στο Wrath.

 

Οι υπόλοιποι, που παίζουν casual, δεν νομίζω πως έχουν τερματίσει ακόμα τα πάντα (το παιδί που είπε πως τελείωσε όλα τα 25άρια με χάλια ντύσιμο, εννοεί ποιά ακριβώς 25άρια; Έφαγε δλδ και Malygos και Obsidian με 1 ή παραπάνω δράκους ζωντανούς με χάλια ντύσιμο;) κάτι που δείχνει πως όσοι είχαν την δομή και την οργάνωση για Hardcore ναι τα τελείωσαν εύκολα. Οι υπόλοιποι δεν όμως.

 

Όσο για Achievements, η φιλοσοφία της Blizzard έχει αλλάξει ξεκάθαρα. Κάνει τα Instances προσιτά σε όλους και πχ βάζει δύσκολα achievements που δίνουν τίτλους στους παίχτες ή mounts για όσους είναι πολύ καλοί και uber.

 

Τα νέα instances που θα μπουν, θα είναι σίγουρα λίγο πιο δύσκολα και γενικότερα μπείτε στην νέα φιλοσοφία.

 

Βόλτα στο πάρκο λοιπόν όπως λέμε στο Samurai Site, αλλά για τους Hardcorades όχι για όλους.

 

Define λίγο την έννοια του hardcore γιατί νομίζω ότι έχει παρεξηγηθεί λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γενικο clue του wrath κατεμε ειναι οτι πλεον ειναι πιο δυσκολο το ding 80 απο το να ντυθεις.

Δηλαδη νομιζω οτι πλεον οταν βλεπεις εναν casual και εναν hardcore παιχτη ingame το μονο που τους ξεχωριζει ειναι το guildtag. κακο αυτο και το λεω εγω ως casual παιχτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...