Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανεβάζω priest από την αρχή. Αυτή τη φορά θα είναι disc/holy, θα παίζω με μια φίλη μου για το RAF. Chill gief advice :P Ψάχνω για build. >.<

 

1)Το healing είναι βαρετό atm και δεν απαιτεί καμία προσπάθεια.

2)Το playstyle του healer priest ακόμα πιο boring (atm τουλάχιστον).

3)Είσαι η χαρά της κάθε 2button mindless class. Μέχρι και οι paladins σε έχουν. Ποιοι οι palas.....αυτούς που 4 χρόνια τώρα τους είχες για πλάκα.

4)Δεν πρόκειται ποτέ ο priest να γίνει αυτό που ήταν, αυτό που όφειλε να ήταν. Είναι ένα class πραγματικά εγκαταλελειμμένο. Μπορεί να μας πετάνε ένα κοκαλάκι για να χαιρόμαστε μια φορά τον χρόνο αλλά όλη την υπόλοιπη περίοδο ήμαστε στο πάτο της τροφικής αλυσίδας του wow.

 

Imo κάνε ένα από τα αγαπημένα class της blizz - rogue, druid - και βάλε την φίλη σου να παίξει priest (αρκεί να αντέχεις την γυναικεία γκρίνια χD/ Το καλό είναι ότι θα σου ζητάει συνέχεια help σε περίπτωση που πάτε σε pvp server και θα μπορείς να το παίζεις ήρωας xaxa).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανεβάζω mage, druid, priest, rogue, hunter, death knight για ποικιλία. Η φίλη μου έχει priest, warrior και mage. Οπότε ανεβάζω τον druid με τον mage και priest με warrior. Έχει βαρεθεί τον priest (νομίζω lvl73 είναι..shadow). Απλά θέλω να ανεβάσω κάτι και σκέφτηκα priest για να healάρω σε κανένα instance αν χρειαστεί ή όταν τα βρούμε σκούρα...μπας και αρχίσει να μου αρέσει πάλι το class :(

Δυστηχώς είμαι σε pvp server γιατί εκεί έχω όλους τους χαρακτήρες μου.

 

Και εγώ γυναίκα είμαι οπότε υπάρχει γκρίνια και από τη δική μου μεριά καμιά φορά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τον βρήκα ενδιαφέρον τον death knight δε νομίζω να συνεχίσω την συνδρομή.

Καμία σχέση με το tbc που με κράτησε κάνα εξάμηνο.

Τα λέμε στο επόμενο expansion :)

Ακόμα και τον ret pala βαρέθηκα (ειδικά από τότε που συνήθισα στον dk) και τον rogue που τον παράτησα σε ένα cave κάπου στη Northrend ...71lvl

 

Για τον Priest δεν το συζητάμε..θα μείνει 70 lvl για πολύ καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το wrath έχει άπειρα αλλά βαρετά πολλές φορές. Καλά και ωραία τα heroic ωραια τα achievements αλλά απο pve είναι λιγοοοοο πίσω συν ότι απο πλευράς pvp έχουμε ξανά μία από τα ίδια (ίδιες αρένες, στάνταρ συνδιασμοί που θα δημιουργηθούν κτλ κτλ κτλ) αυτό πραγματικά με έχει βάλει σε πάρα πολλές σκέψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το TBC ήταν μακράν το χειρότερο "μέρος" του WoW imo.

 

Comparing with Wotlk?Γιατί αν ναι τότε έχουμε τελείως διαφορετικά γούστα σε ένα game(Το vanilla wow δεν το γνώρισα καλά για να έχω γνώμη.)B)

Τουλ. στο TBC δεν έκανες clear Naxx10 Malygos και Obsidian σε 4 ώρες για title runs...

Ειλικρινά χαίρομαι που έχω το Hand of A'dal ,σημαίνει πολύ περισσότερα για εμένα από το Champion of the Frozen Wastes(για τα wastes είναι :lol: )

QQ post over :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κιριο μειονεκτημα του WOTLK ειναι οτι δεν εχει καθολου challenge / difficulty . Αλλα οπως ειπε και ο ThResh ειναι οι παλιοι που βαριουνται ποιο πολλοι .

 

EDIT : Το παιχνιδι εχει παρα πολλοι ακομα για να φτασει στον κυκλο του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα προτεινει και παλιοτερα εδω στο τοπικ.

να φτιαχνανε 2 γενικες κατηγοριες σερβερς: hardcore και casual

και ο καθε παιχτης αναλογα με τα γουστα του και τον χρονο του,θα διαλεγε ποιον ηθελε και θα επαιζε.

ετσι θα μενανε στο τελος ολοι ευχαριστημενοι,και δεν θα αναγκαζοταν οι βλιζαρδ να κανει συνεχεια ασκοπες αλλαγες που θα ευχαριστουσαν τους μεν εις βαρος των αλλων.

 

θες τα raids να ειναι σουπερ δυσκολα και εχεις την διαθεση και τον χρονο να τα βγαλεις; παιξε στον hardcore

δεν εχεις τον χρονο να παιζεις συνεχεια και θες να γευτεις ολο το content του παιχνιδιου; παιξε στο casual

 

οπως γινεται ας πουμε στον αθλητισμο,κυριως στα σκληρα/δυνατα αθληματα που υπαρχουν κατηγοριες αναλογα με τα κιλα του αθλητη κτλ.δεν βλεπω γιατι να μην συμβαινει και κατι παρομοιο στο wow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εκαναν hardcore και casual server types . Θα επρεπε να κανουν και server με βαση την ηλικια ... Adult and minor servers.... και οχι μονο ... Θα μπορουσαν να εχουν 18237134812 ειδη server .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κιριο μειονεκτημα του WOTLK ειναι οτι δεν εχει καθολου challenge / difficulty . Αλλα οπως ειπε και ο ThResh ειναι οι παλιοι που βαριουνται ποιο πολλοι .

 

EDIT : Το παιχνιδι εχει παρα πολλοι ακομα για να φτασει στον κυκλο του .

 

Για εμενα ειναι το μεγαλυτερο πλεονεκτημα...καθως δεν χρειάζεται να λίωσω για να μαζεψω gear και κατα συνεπεια να μπορεσω να βρω grps και κατα συνέπεια να μπορεσω να παίξω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...