Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αρένα θέλει ΠΡΩΤΑ απ'όλα gear! Με το ίδιο gear εκεί φαίνεται η ικανότητα ναι!

Στα world first όχι τόσο, πάλι ο χρόνος ΚΥΡΙΩΣ μετράει που διαθέτει ο καθένας.

Kαλά με ίδιο gear ή παρόμοιο arena εννοείται.

Στα world first το είπα με την έννοια όχι του χρόνου (αν και αρκετοί διαθέτουν τον χρόνο που έχουν τα top guilds), αλλά ότι επειδή δεν υπάρχουν χιλιοστό-χιλιοστό οδηγοί, βίντεο από όποια γωνία του raid θες, addons που σου λένε πότε να κλάσεις σε αυτή τη φάση του boss είναι πιο δύσκολο να τα ρίξεις και θέλει και λίγο περισσότερη εμπειρία/ικανότητα να καταλάβεις πως ακριβώς λειτουργεί το όλο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

P.S. Xvipes, τι ωραία που έπεφταν τα faction bosses σας χτες σαν κουνούπια :D. Που ήσασταν κρυμμένοι? Ούτε στην οrgi δεν υπήρχε αντίσταση......

 

Μου πήρε 1 ώρα για να πάρω το black war bear.Στην Ironforge όταν πήγαμε το είχαν ήδη φάει και περιμέναμε 40 άτομα(pug) να ξανακάνει respawn :lol:

 

Λένε ότι θα τα δυσκολέψουν οπότε βουρ στο πατσά μέχρι να το κάνουν :-D

 

Κανένα νέο για το πότε θα μπει το patch ή κανένα patch note(πέρα από τα blue posts που βλέπω στο mmo-champion)?Γιατί ο warrior μου είναι ήδη 42 lvl :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπ και εσύ neptulon?

Ναι αυτές τις μέρες την ψάχνουν όλοι με το dmg στην guild.Σήμερα έκανα rekor 5500dps στον loatheb,τελικά το 4 set κάνει διαφορά!

 

O sukotei σήμερα είχε ξενερώσει που δεν έπιανε crits :P(σε κάθε fight μου ζητάει το dps meter και μόλις του το linkarw ξενερώνει που δεν βγαίνει στην 10αδα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι..twilight's hammer μόνο προς το παρών. Τον sukotei τον ξέρω χρόνια, πριν αρχίσει το wow..μου λέει να φτιάξω κανέναν horde εκεί αλλά lvlάρω aliiance στον TH.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ζητάμε από ένα mmo να γίνει πιο hardcore για να γεμίσουμε τον χρόνο μας. Νομίζεις ότι οι top players ασχολούνται περισσότερο από τους casuals? Πως είναι δυνατόν αυτό όταν ο hardcore pwnάρει το content σε μια μέρα και τις άλλες 6 κάθεται :) ? Τα καλά guilds έχουν 1 άντε 2 raids την εβδομάδα......... όσοι δεν το κατέχουν το άθλημα κάνουν καθημερινά 4-5ώρες raid. Μια ματιά στα fora του wow θα σε πείσει.

 

Το gear δε πλέον είναι περισσότερο λάφυρο των μαχών παρά παίζει κάποιο ουσιαστικό ρόλο στις μάχες.

 

H δε arena όσο και αν μου αρέσει δεν μπορεί σε ένα παιχνίδι σαν το wow να εφαρμοστεί. Βάλτε 2 priests top players vs 2 nab rogues. Ποιος θα κερδίσει? Τα nabs, γιατί έτσι γουστάρει η blizzard........Το pvp απλά δεν υφίσταται γιατί η blizzard δεν γνωρίζει την λέξη balance.

 

@X-vipes. Και εμείς pug πήγαμε προχτές το πρωί :). Όντως πολύ εύκολο σε σημείο που δεν το περίμενα, μιας και όποτε το local defense μας βαράει προειδοποίηση τουλάχιστον εγώ τρέχω. Είναι πολύ ωραίο να είσαι defender priest. Αφήνεις τα hordάκια να φτάσουν το faction leader μέχρι τέλους, του βάζεις guardian spirit και τσουπ πάλι 50%. Μια φορά αρκετό καιρό πριν, απλά το παρατήσατε στο IF γιατί με άλλους 2 priests κάναμε συνέχεια αυτό το πράγμα. Το τι /spit φάγαμε δεν λέγεται. Fun!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
http://www.mmo-champion.com/index.php

Άντε περαστικά στους κυνηγούς ,

όσοι κάνετε end game raiding , σας βλέπω να ψάχνετε για free slots με τα κυάλια .

Λίγο να ήξερες την class έβλεπες ότι ήταν overpowered . Για να μην παρεξηγηθώ μιλάω για BM (κυρίως) και MM spec , γιατί το SV το ξέσκισε η blizz ούτως ή άλλως και είναι πάτος στο dps . Σαν casual player (μόλις πάτησα 75lvl) έχω διαλέξει SV , γιατί είναι το μόνο spec που έχει ενδιαφέρον και θέλει και λίγο νιονιό , και όταν τους το λέω με κοιτάνε περίεργα (σου λεέι ¨βαρεμένος είναι αυτός") .

Εμ , δεν γίνετε πατώντας μονίμως ένα κουμπάκι (pseudomacro) να βγάζεις παραπάνω dps από έναν Lock , που είναι πολύ πιο σύνθετος παίκτης . Και κλάααμαααα στα hunter forums , όλη η πιτσιρικαρία , που πίνοντας γαλατάκι αναπαυτικά έβγαζε 1500αρια και διχίλιαρα dps για πλάκα

εντάξει 2κ dps βγάζεις για πλάκα. αλλά για να κρατήσεις 4κ+ σε fights όπως Patchwerk θέλει σωστό timing, γνώση των CDs, σωστή επιλογή pet Κτλπ.

 

για να ξεκαθαρίσω, οι warlocks εδω και χρόνια για να κάνουν DPS σπαμαραν 1 κουμπί. ΕΝΑ! ναι δεν λέω όλες οι κλάσεις πλέον είναι εύκολες .όλες όμως αν ξέρεις να διαβάζεις.

 

προσωπικά με το νερφ το περίμενα, αλλά είναι αδικαιολόγητο το νερφ στο steady shot. κατέστρεψαν τα άλλα δύο ΗΔΗ μέτρια built. καλό θα ήτανε να ξοδέψουνε λίγο χρόνο και να στοχεύσουν τις διορθώσεις σε άλλα πράγματα.

 

για να εξηγούμε : μείωση του dmg από pet Non-exotic όπως ο σκορπιός(2.8κ/τικ σε 25αρι) . να Δώσουν αξία στα exotic , για να υποχρεώσουν τους ΒΜ να πάρουν το 51, και να μην κάνουν το κλασσικό πλέον 50-21-0 με readiness και scorpid.

 

Με τις αλλαγές που κάνουνε το μόνο που μας δίνουν είναι ένα κουμπί που θα γλυτώνουμε 1-2 αοε / fight . (όχι δεν κάνω Pvp. αν έκανα θα έπαιζα άλλο παιχνίδι)

 

Βέβαια ο κόσμος φωνάζει και κλαίγεται ξεχνώντας μερικά πράγματα. τα pet δεν scalaroun με την αναβάθμιση του gear. προβλέπω τα πράγματα να εξισοροπούνται τώρα αλλά στο μέλλον θα έχουμε σοβαρό πρόβλημα(τ8/τ9) . Αυτό γίνεται ιδιαίτερα αισθητό σε boss όπως ο thadius όταν δεν μπορείς να ανταγωνιστείς έναν mage/lock/rogue/warrior/dk γιατί το μπαφ ισχύει μόνο για τον παίκτη και όχι για το ζωάκι του.

 

Παρεπιπτώντως το DPS των warrior είναι απλά άπιαστο.Δείτε WWS από σοβαρά guild αν δεν είστε σε 1 και θα καταλάβετε. DK θα φάνε νερφ , το περιμένουμε γιατί ξεφεύγουν πολύ και θα ναι οι κυρίαρχοι στην αρένα .

 

Ουφ συνήθιζα να παρακολουθώ χωρίς να ποστάρω, αλλά τώρα που βρήκα το 10λεπτο ελεύθερο είπα να προσθέσω και γω το δικό μου λιθαράκι

 

Stingerz , <The Hollow> Vek'nlash EU

Επεξ/σία από headbanger
Typos/ορθογραφία
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H δε arena όσο και αν μου αρέσει δεν μπορεί σε ένα παιχνίδι σαν το wow να εφαρμοστεί. Βάλτε 2 priests top players vs 2 nab rogues. Ποιος θα κερδίσει? Τα nabs, γιατί έτσι γουστάρει η blizzard........Το pvp απλά δεν υφίσταται γιατί η blizzard δεν γνωρίζει την λέξη balance.Fun!!!!

 

Τα ειπες ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απλή σκέψη. Όταν κάνετε clear το content το κάνατε πηγαίνοντας εκεί ξεβράκωτοι στα αγγούρια, δηλαδή εντελώς απροετοίμαστοι μην ξέροντας τι θα αντιμετωπίσετε με μόνο όπλο το χαβαλέ και το "α να δουμε τι λέει και αυτό το raid" ή πλήρως προετοιμασμένοι με αρκετό διάβασμα, βίντεο, συννενόηση πάνω στην συννενόηση ανοιχτά ventrillo με άλλα guilds, bosskillers, addons που κάνουν τη μισή δουλειά κτλ κτλ?

 

Γιατί αν ισχύει το πρώτο πάσο οκ αναιρώ ότι είπα και το wotlk είναι γελοίο. Αν όμως ισχύει το δεύτερο μόνοι σας κάνετε ότι είναι δυνατόν για να κατεβάσετε την όποια δυσκολία του παιχνιδιού στο μηδέν.

 

Καταλαβαίνω τι λέτε όταν κι εμένα το αγαπημένο μου παιχνίδι (Commandos) το έκανε παιδική χαρά η Eidos γιατί μερικοί έλεγαν ότι είναι υπερβολικά δύσκολο και περίπλοκο αλλά δεν διάβαζα walkthroughs πριν. Αν το έκανα ούτε 3 μέρες δεν θα κρατούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους Patch Notes

http://www.worldofwarcraft.com/patchnotes/test-realm-patchnotes.html

 

Βέβαια καινούργιο content δεν είδα ούτε καινούργια pve rewards αλλά ας είναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dudus

 

Wild Growth now has a 6 second cooldown.

 

Fags

 

Holy: Circle of Healing now has a 6 second cooldown.

 

Η αδικία είναι τεράστια εις βάρος των priests/druids. 41tp και 51 tp ξοδεύουμε αντίστοιχα για τα συγκεκριμένα ταλέντα. Αν ήθελαν cd ας τα έβαζαν base ability.......Αλλά βέβαια κάπως έπρεπε να βρει θέση στα raids και ο κομπάρσοshaman. Ελπίζω να επανασχεδίασαν τις μάχες, γιατί αυτή τη στιγμή χωρίς instant CoH δεν πας πουθενά. Εκτός αν περιμένουν να healαρουμε με PoH/Holy Nova και Tranquility.

 

Σε κάποιο άλλο mmo τα class που δεν είχαν θέση τα έκοβαν.....εδώ όχι όλοι πρέπει να βρουν θέση. Και στην τελική πλέον ο μοναδικός χωρίς raid utility είναι ο priest. Ο ένας κομπάρσος* έχει τα totemια του, ο άλλος κομπάρσος έχει τα blessings του, ο druid έχει το combat ress του και ο priest.....απλά μένει για να παίρνει το πούλο σε κάθε patch. Το forum των priests θα γεμίσει εκ νέου με /quit posts.

 

*κομπάρσος από πλευράς healing spells. Ο μοναδικός κομπάρσος μετά το patch θα είναι ο συνηθισμένος σε τέτοιες καταστάσεις priest. GG blizz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακάτω quote το έβαλα για πλάκα αν νομίζετε ότι οι priest nerfαρίστηκαν κακώς μην το ανοίξετε

 

Το δε healing δεν είναι αυτό που γνώριζα. Πλέον έχουμε καταντήσει spammers. Μπορώ να βλέπω tv να τρώω το σουβλάκι μου, να postάρω στο insomnia και να πατάω απλά CoH. Gear έχω, right spec έχω κατά συνέπεια mana is not an issue. Ακόμα και patchwreck που ήταν και mana fight στο 40αρι τώρα απλά πατάω gheal μέχρι να πέσει, χωρίς να usαρω shadowfiend ή να πίνω pot (αν είναι δυνατόν). Στα 5man και στα achievements ok "παίζω", στα raids απλά είμαι ένας κομπάρσος με ένα μικρό ασήμαντο ρολάκι.

 

Εύχομαι με το nerf του CoH, του WG και τον επανασχεδιασμό των μαχών το παιχνίδι να γίνει λίγο πιο ενδιαφέρον ως προς το healing μιας και τώρα είναι σκέτη απογοήτευση. Με τους dps chars μου δεν έχω ασχοληθεί ακόμα για να δω τι παίζει αλλά πιστεύω πως και εκεί το ίδιο χάλια θα είναι τα πράγματα.

 

Wild Growth now has a 6 second cooldown.

 

Holy: Circle of Healing now has a 6 second cooldown.

 

Η αδικία είναι τεράστια εις βάρος των priests/druids. 41tp και 51 tp ξοδεύουμε αντίστοιχα για τα συγκεκριμένα ταλέντα. Αν ήθελαν cd ας τα έβαζαν base ability.......Αλλά βέβαια κάπως έπρεπε να βρει θέση στα raids και ο κομπάρσοshaman. Ελπίζω να επανασχεδίασαν τις μάχες, γιατί αυτή τη στιγμή χωρίς instant CoH δεν πας πουθενά. Εκτός αν περιμένουν να healαρουμε με PoH/Holy Nova και Tranquility.

 

*κομπάρσος από πλευράς healing spells. Ο μοναδικός κομπάρσος μετά το patch θα είναι ο συνηθισμένος σε τέτοιες καταστάσεις priest. GG blizz

:-)...................

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να επανασχεδίασαν τις μάχες, γιατί αυτή τη στιγμή χωρίς instant CoH δεν πας πουθενά.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα με αυτή την πρόταση :). Σαφώς και είμαι κατά του συγκεκριμένου playstyle αλλά atm Malygos 25άρη δεν ρίχνεις χωρίς coh/wg. Αν δεν αλλάξουν λοιπόν τις μάχες ο priest αυτομάτως αχρηστεύεται λόγω μηδενικού raid utility - το CoH είναι το power spell του - και αφετέρου το game τελειώνει στον Malygos (εκτός αν περιμένετε οι κομπάρσοι να αντεπεξέλθουν με FoL και Chain Heal.....lawl) για να μην πω στα trash του naxx :P.

 

Και η κουτσή Μαρίαtrashmob κάνει AOE dmg και nerfάρουμε στα τάρταρα το AOE healing.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...