Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

wts [xartomantila] για τον φιλο atomsk.

 

btw ΝΑΙ το content ειναι γελοιο, για πλάκα και για κλοτσιές. ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΙΓΕΤΑΙ. απλά όλοι γελάνε με την ευκολία του wotlk. Απο ότι βλέπω τέλος Ιανουαρίου θα μετράμε τα πλακάκια του dalaran

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

wts [xartomantila] για τον φιλο atomsk.

btw ΝΑΙ το content ειναι γελοιο, για πλάκα και για κλοτσιές. ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΙΓΕΤΑΙ. απλά όλοι γελάνε με την ευκολία του wotlk. Απο ότι βλέπω τέλος Ιανουαρίου θα μετράμε τα πλακάκια του dalaran

Ρε paulara δεν είπε το παιδί τίποτα μια διαπίστωση έκανε. Όντως μπορεί το wotlk να είναι πιο εύκολο από το tbc (από ότι ακούω) αλλά μήπως είναι παιχνίδι? Παιχνίδι δεν σημαίνει ότι το κάνω επάγγελμα και παίζω 8-12 ώρες τη μέρα, σημαίνει ότι θέλω να χαλαρώσω και ασχολούμαι που και που.

 

Είδα και με το tbc που για να φτάσεις σε end game content έπρεπε να διαβάζεις τακτικές και να κάνεις προπόνηση κόντρα στην προπόνηση λες και κατέβαινες για πρωταθλητής στους ολυμπιακούς. Αν είναι μόνο το 5% (σύμφωνα με blue post) των ενεργών παιχτών να "διασκεδάζει" με το end game θεωρώ ότι είναι καλύτερο να το κάνουν πιο εύκολο, άλλωστε υπάρχουν και άλλες ασχολίες να κάνεις στο παιχνίδι όταν καθαρίσεις τα dungeons.

 

ΥΓ Κάψιμο για τον απλό κόσμο ΕΙΝΑΙ το >4 ώρες ημερησίως. Και ναι έχω καεί κι εγώ στο παρελθόν για να μην λες ότι τα λέω από την απέξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που κάνει raiding το woltk είναι απελπιστικά εύκολο.Όταν μέσα σε λιγότερο από μήνα έχω καθαρίσει σχεδόν όλο το content του expansion με μια guild που ΔΕΝ είναι hardcore,τότε αυτό πως το ονομάζετε?

 

Δεν λέω καλό είναι που το κάνανε πιο "platform" για να πλησιάσουν και άλλο είδους κόσμο,αλλά τουλ. να βάζαν και πράγματα που ας είναι έστω και για το 5% του κόσμου του wow.

 

Όταν δεν έχεις κάποιο goal σε ένα game παύει να είναι και ενδιαφέρον και μόλις καθαρίσουμε και malygos δεν θα έχω κάποιο λόγο να logarw...

 

Σήμερα από βαρεμάρα ξόδεψα τα τελεύταια μου emblems για bind on account gear και ανεβάζω alts, interesting......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που κάνει raiding το woltk είναι απελπιστικά εύκολο.Όταν μέσα σε λιγότερο από μήνα έχω καθαρίσει σχεδόν όλο το content του expansion με μια guild που ΔΕΝ είναι hardcore,τότε αυτό πως το ονομάζετε?

Εξαρτάται πως ορίζει κανείς το hardcore. Εγώ είπα πχ ότι πάνω από 4 ώρες την μέρα, πάνω από 4 μέρες την εβδομάδα είναι παραπάνω από casual.

 

Δεν λέω καλό είναι που το κάνανε πιο "platform" για να πλησιάσουν και άλλο είδους κόσμο,αλλά τουλ. να βάζαν και πράγματα που ας είναι έστω και για το 5% του κόσμου του wow.

Όταν δεν έχεις κάποιο goal σε ένα game παύει να είναι και ενδιαφέρον και μόλις καθαρίσουμε και malygos δεν θα έχω κάποιο λόγο να logarw...

Πιστεύεις ειλικρινά ότι ακόμα κι αν έβαζαν άλλα 3 raid μέσα στο game αυτή την στιγμή με κάποια ανεβασμένη δυσκολία, αυτό το 5% δεν θα τα είχε κάνει ήδη και αυτά clear? Παραδέχομαι ότι από την στιγμή που δεν έχεις να κάνεις κάτι σε ένα game παύει να είναι ενδιαφέρον αλλά αν φροντίσεις να παίζεις κάτι συντηρητικά ακόμα και το wotlk θα κρατούσε κανα μήνα ακόμα.

 

Όλα αυτά που γράφω είναι προσωπικές απόψεις, ΔΕΝ έχω παίξει το xpansion, και όλα αυτά δεν τα λέω για να προκαλέσω flame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται πως ορίζει κανείς το hardcore. Εγώ είπα πχ ότι πάνω από 4 ώρες την μέρα, πάνω από 4 μέρες την εβδομάδα είναι παραπάνω από casual.

Η guild μου κάνει 3 μέρες την εβδομάδα raid για 3 ώρες την κάθε φορά.Δεν λέω ότι μπαίνω μόνο τότε αλλά από raiding άποψη μόνο τότε παίζω.

Πιστεύεις ειλικρινά ότι ακόμα κι αν έβαζαν άλλα 3 raid μέσα στο game αυτή την στιγμή με κάποια ανεβασμένη δυσκολία, αυτό το 5% δεν θα τα είχε κάνει ήδη και αυτά clear? Παραδέχομαι ότι από την στιγμή που δεν έχεις να κάνεις κάτι σε ένα game παύει να είναι ενδιαφέρον αλλά αν φροντίσεις να παίζεις κάτι συντηρητικά ακόμα και το wotlk θα κρατούσε κανα μήνα ακόμα.

Στο tbc μια νορμάλ guild για να μπει ssc και tk ήθελε τουλ. 2-3 μήνες(ειδικά στην αρχή)

Το karazhan για να γίνει clear ήθελε 1 μήνα μην σου πω και παραπάνω.Μόνο για να βγάλεις τα attunements σου έπερνε κάποιο χρόνο.

Χαρακτηριστκά θα σου πω ότι την πρώτη μέρα που πάτησα 80 πήγα με pug group naxx10 και φάγαμε 3 bosses...Αν αυτό το έκανα στο tbc(που δεν γινόταν λογο attunements )δεν θα τρώγαμε ούτε τα trash.

Όλα αυτά που γράφω είναι προσωπικές απόψεις, ΔΕΝ έχω παίξει το xpansion, και όλα αυτά δεν τα λέω για να προκαλέσω flame.

Κανένα flame απλά και εγώ προσπαθώ με την σειρά μου να εξηγήσω λίγο την κατάσταση,έτσι όπως τα βλέπω εγώ σαν raider.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wts [xartomantila] για τον φιλο atomsk.

 

btw ΝΑΙ το content ειναι γελοιο, για πλάκα και για κλοτσιές. ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΙΓΕΤΑΙ. απλά όλοι γελάνε με την ευκολία του wotlk. Απο ότι βλέπω τέλος Ιανουαρίου θα μετράμε τα πλακάκια του dalaran

+1 και επίσης 10gold για κάθε stack χαρτομάντηλα που θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά απότι φαίνεται το μόνο που αξίζει πλέον στο WoW είναι να έχεις ένα epic fly mount και να κόβεις βόλτες στον αέρα χαζεύοντας το τοπίο , muahaha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη δυσκολία atm είναι να κάνεις clear το content με τα achievements. Τα οποία δυστυχώς όμως δεν υπάρχουν σε όλα τα bosses.

 

Πλέον έτσι όπως το κατάντησαν το παιχνίδι πας για raid και τρως 1213123 wipes στον thadius γιατί παίρνεις τον έλεγχο του χαρακτήρα σου 5+ secs μετά την αλλαγή του polarity. Αναμενόμενο αφού ΟΛΟΙ βρίσκονται στο Naxx.......Και άντε μετά να κυνηγήσεις achievements στο raiding επίπεδο (το undying μάλλον θα πρέπει να αλλάξουμε server για να το επιτύχουμε :D). Καλή η κίνηση από πλευράς blizz αλλά θα έπρεπε να ικανοποιήσει έστω και το 5-10% των παιχτών που ενδιαφέρονται για πιο δύσκολες καταστάσεις. Χρειαστήκαμε ελάχιστες ώρες για clear όλο το content......ώρες οι οποίες στο αρχικό wow και τους πρώτους μήνες του tbc δεν έφταναν ούτε για το 1/10 των bosses του αρχικού raiding instance...........ναι υπάρχουν χιλιάδες πράγματα να κάνεις ingame αλλά για τους περισσότερους το Α και το Ω είναι τα raids. Και το end game content εκτός από εύκολο είναι και πάρα μα πάρα πολύ μικρό.

 

P.S. Xvipes, τι ωραία που έπεφταν τα faction bosses σας χτες σαν κουνούπια :D. Που ήσασταν κρυμμένοι? Ούτε στην οrgi δεν υπήρχε αντίσταση......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wts [xartomantila] για τον φιλο atomsk.

 

btw ΝΑΙ το content ειναι γελοιο, για πλάκα και για κλοτσιές. ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΙΓΕΤΑΙ. απλά όλοι γελάνε με την ευκολία του wotlk. Απο ότι βλέπω τέλος Ιανουαρίου θα μετράμε τα πλακάκια του dalaran

 

Τα χαρτομάντιλα κράτα τα για τον εαυτό σου αφού έχεις φτάσει σε ένα επίπεδο να ζητάς απο ένα MMO ναι γίνει πιο hardcore για να γεμίσει ουσιαστικά το χρόνο σου με περισσότερο gametime και για να σε κάνει να νιώσεις πιο ξεχωριστός σε αντίθεση με άλλους που δεν είναι διαθετιμένοι να αφιερώσουν τον ίδιο χρόνο με εσένα.

 

Τουλάχιστον τώρα πλέον, όλο και περισσότεροι μπορούνε να κάνουν naxxramas και να έχουνε το ίδιο gear ...αυτό που θα μετράει πλέον πραγματικά, θα είναι η ικανότητα και η συμπεριφορά σου σαν παίχτης και όχι το τι φοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βρε atomsk μαζι σου, αλλα πως θα ξεχωρισει αυτος με την πιο μεγαλη ικανοτητα?αφου ολοι βγαζουν τους ιδιους αρχηγους και παιζουν arena με τον ιδιο τροπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βρε atomsk μαζι σου, αλλα πως θα ξεχωρισει αυτος με την πιο μεγαλη ικανοτητα?αφου ολοι βγαζουν τους ιδιους αρχηγους και παιζουν arena με τον ιδιο τροπο

Άσχετο, αλλά για μένα arena και τα world first είναι τα μόνα σημεία στο παιχνίδι που δείχνουν "ικανότητα" στο wow. Όλα τα άλλα με τόσα βίντεο, add-ons και tutorials που κυκλοφορούν έχουν κάνει το παιχνίδι μια ατέλειωτη RTFM διαδικασία. Έχεις χρόνο? Ελάχιστο μυαλό να κουβαλάς και όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν..

 

Αν κάποιος προσπαθήσει να παίξει το game χωρίς αυτά θα φάει τουλάχιστον τον διπλάσιο (μην πω 4πλάσιο) χρόνο για να το τερματίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρένα θέλει ΠΡΩΤΑ απ'όλα gear! Με το ίδιο gear εκεί φαίνεται η ικανότητα ναι!

Στα world first όχι τόσο, πάλι ο χρόνος ΚΥΡΙΩΣ μετράει που διαθέτει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...