Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε όχι δεν είναι λογικό αν σκεφτείς ότι έχω 50-60(vsync on) με 8800gtx 2ετίας, 2gb ram, vista σε 1920x1200 και τα πάντα στα full.........Μόνο στα 25άρια raids -για να μην χάσω κανένα κρίσιμο δευτερόλεπτο-/ dalaran (ώρες αιχμής) χαμηλώνω σκιές.

 

1word για το πρόβλημα σου : ATI ........

 

εγώ πάλι με 4670 4400χ2 3γιγα ραμ σε 1280*1024 το μόνο που έχω χαμηλωμένο είναι το shaodw detail , και αυτό όχι στο ελάχιστο και βλέπω 35+ καρέ/δευτερόλεπτο . μόνο οι σκιές βαρένουν το παιχνίδι. η μηχανή είναι ίδια. ναι dalaran σε ώρες αιχμής γίνεται πανικός . σε Naxx25 35+ πάντως.

 

το λέω γιατί προσφατα άλλαξσα κάρτα γραφικών, την x1950pro με την 4670, + ραμ , και είδα τρομερό αέρα στο game. όλα αυτά σε vista 32 home premium.

 

ΥΓ δεν έβαλα high end κάρτα, 1ον γιατί δεν είμαι φανατικός gamer πλέον(κανα WOW/CSS), ούτε έχω τρελές απαιτήσεις. 2ο) πιστεύω ότι ο επεξεργαστής μου θα φρέναρε κάποια πιο μεγάλη κάρτα.έτσι επένδυσα σε ραμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι εχω διαβασει επειδη ειναι παλια η μηχανη του παιχνιδιου,τα γραφικα βασιζονται περισσοτερο στην επεξεργασια μεσω της cpu,παρα της gpu.και πραγματι με το νεο πατς που εφερε τις νεες φωτοσκιασεις,το παιχνιδι δειχνει πολυ πιο βαρυ. :/

 

να μπορεις να παιζεις ανετα crysis αλλα οχι wow,εκει φτασαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όταν φτιάξουν και το νερό πώς θα γίνει? Δεν θα παίζει σε κανένα μηχάνημα? :D Εγώ πάντως γουστάρω σκιές και τις έχω συνέχεια στο τέρμα. Κι ας πάει με 20fps σε SW και σία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ξεκίνησα να παίζω WoW, στο μηχάνημα της υπογραφής μου σε ανάλυση 1680Χ1050, τα είχα όλα στα full. Τώρα πλέον τα έχω σχεδόν όλα στο low και παρόλαυτά ορισμένες φορές έχω τραγικά low fps. Κοίτα να δείς που αναγκάζομαι να πάω για αναβάθμιση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo MT μας έφαγε ban γιατί είπε κάποιον nigga :D, το άλλο tank μας έχει μια κόντρα με έναν officer και το μαλακίζουν το θέμα και χτες πήγαμε naxx με tankadin....του οποίου το main spec είναι holy. Result : Cleared, 0 wipes σε Sapph και KT. Ουσιαστικά στο δεύτερο raid μας....... (είχαμε κάνει και 1-2 άλλα, μη προγραμματισμένα και χωρίς πλήρη απαρτία και βγάλαμε bosses της πλάκας π.χ. Heigan στο Naxx 16-17man Σαββάτο βράδυ)

 

Δοκιμάσαμε και Malygos 9% τον φτάσαμε.....δεν μπορώ να καταλάβω πως ένα guild που φτάνει phase3 πλήρες (25 alive) αποτυγχάνει να σκοτώσει το δράκο (nabs? xD)...... To δεκάρι που το έκανα το Σαββάτο ήταν πανεύκολο. Anyway την προσεχή Tρίτη, στο τρίτο official raid μας λογικά θα έχουμε cleared όλο το content.

 

Χτες τελείωσα και με τα 5manheroics/10man raids πήρα το τιτλάκι \0/ και απλά λέω we want more. Καλό το Wrath αλλά λίγο και πολύ eazymode. Θυμάμαι Patchwreck στο αρχικό naxx να τεμαχίζει 40άτομα με gear από btw/aq και τώρα πρασινομπλεδάκιδες τον κάνανε κιμά :/. Σε ένα μήνα το πολύ όλο το dalaran θα είναι full tier 7,5 /0\.

 

Κανένα νέο για το πότε έρχεται το επόμενο update? Λογικά next year αφού θα ξεκινήσει η νέα arena σε λίγο και με κάτι θα έχει ο κόσμος να ασχολείται......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα νέο για το πότε έρχεται το επόμενο update? Λογικά next year αφού θα ξεκινήσει η νέα arena σε λίγο και με κάτι θα έχει ο κόσμος να ασχολείται......

 

Θα βγεί σίγουρα ένα patchaki αλλά όχι για content(έτσι τουλάχιστον διάβασα) πρίν το τέλος του χρόνου και από το νέο έτος βλέπουμε για content...δεν νομίζω να βγει κάτι τόσο νωρίς...πάντως είναι ezmoade στάνταρντ το μέχρι στιγμής content...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Όταν ξεκίνησα να παίζω WoW, στο μηχάνημα της υπογραφής μου σε ανάλυση 1680Χ1050, τα είχα όλα στα full. Τώρα πλέον τα έχω σχεδόν όλα στο low και παρόλαυτά ορισμένες φορές έχω τραγικά low fps. Κοίτα να δείς που αναγκάζομαι να πάω για αναβάθμιση....

 

ε που πα ρε καραμήτρο με την 7600GT σε 1680χ1050? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε που πα ρε καραμήτρο με την 7600GT σε 1680χ1050? :o

 

Κολλητεεε.... επαναλαμβάνω: ΠΡΙΝ το patch 3.x.x μια χαρά ήμουν. Δεν αντιμετώπιζα κανένα απολύτως πρόβλημα και οι περισσότερες ρυθμίσεις ήταν στο full. Και πιο πριν είχα την 6600GT η οποία κι αυτή μια χαρά έπαιζε.

 

Απλώς λέω οτι υπάρχει μια διαφορά στα fps απο patch σε patch. Και τώρα ΟΚ παίζω, αλλά με προβλημάτισε ένα instance (δεν θυμάμαι όνομα) όπου υπήρχαν κολλήματα. Out-door μια χαρά είμαι.

 

ΥΓ: Καραμήτρο να πεις τον χαρακτήρα σου ρε! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...