Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη εχω ψιλοβαρεθει με τον dps μαγο μου,ανεβαζω ενα παπα για να δω τι λεει και το healing.

εχω μερικες αποριες:

1.τι addons προτεινετε για ενα healer? ακουσα οτι το Healbot ειναι πολυ καλο,υπαρχει και τιποτα αλλο που πρεπει να εχω;

2.ποιο ειναι το καλυτερο spec?

3.οι συγκεκριμενες λειτουργιες μου σε ενα battleground και σε ενα raid/group ποιες πρεπει ναναι;

 

δηλαδη στο raid θεραπευω μονο το τανκ,προσεχοντας το aggro μου,η προσπαθω να βοηθησω και τους αλλους non-tank συμπαικτες μου; ποια spells ειναι τα καλυτερα να χρησιμοποιω;hot,hps,aoe healing ktl; στα bgs θεραπευω οποιονδηποτε;

 

φυσικα και θα μαθω με practise,αλλα μην παω στο dungeon και τελειως ασχετος,οπως θυμαμαι παλια,

ενας παπας που μας ελεγε να του φωναζουμε οποτε θελαμε healing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χτες το βραδυ καθως επερνα exp βλεπω εναν warrior να ψαρευει με 20+k hp

παω inspect κ τι να δω

δυο κομματια tier7 :shock:

κοιταω achievements κ βλεπω 25/11 lich king dead :shock:

του λεω nice gear m8 k λεει thx κτλ

wt weap and shield u have κ μου κανει link 1 one-handed sword 1.5speed 150+dps k ενα τρελο shield

 

WTB comments :mrgreen:

Btw i play on Twilight Hammer

Horde :shifty:

Το guild του λεγοταν Three Apple High καπως ετσι δεν θυμαμαι καλα ηταν αργα,

αλλα τον εχω στο friendlist μολις ανεβει κ μπουμε ,θα ποσταρω κ ονομα εκτος αν καποιος ξερει :-)

 

 

 

>για addons μου ειπε ενας το WowMatrix κανει update στα addons k εχει κ λιστα να κατεβασεις κ αλλα!

Επεξ/σία από gio@
τα ελληνικα μου μεσα lol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το βραδυ καθως επερνα exp βλεπω εναν warrior να ψαρευει με 20+k hp

παω inspect κ τι να δω

δυο κομματια tier7 :shock:

κοιταω achievements κ βλεπω 25/11 lich king dead :shock:

του λεω nice gear m8 k λεει thx κτλ

wt weap and shield u have κ μου κανει link 1 one-handed sword 1.5speed 150+dps k ενα τρελο shield

 

WTB comments :mrgreen:

Btw i play on Twilight Hammer

Horde :shifty:

Το guild του λεγοταν Three Apple High καπως ετσι δεν θυμαμαι καλα ηταν αργα,

αλλα τον εχω στο friendlist μολις ανεβει κ μπουμε ,θα ποσταρω κ ονομα εκτος αν καποιος ξερει :-)

 

έριξε τον lich king και τώρα το έριξε στο ψάρεμα?? λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KilliK ήμουν στην ίδια φάση με σένα. Πριν λίγες βδομάδες 70άρισα την παπαδιά μου. Όπως μου είχε πει και ο σοφός Chill, ξεκινάς με 13 πόντους στο Discipline. Το Meditation είναι MUST! Μετά πας στο holy.

 

Ο Priest είναι πολύ καλός healer. Με μπλε gear (550 spell dmg, gtp δηλαδή) healara επιτυχώς ένα crappy tank στο Kara (11k health) και το κάναμε clear.

 

To main spell σου είναι το Prayer of Mending (τα σπάει) και το Renew. Flash heal απόφυγέ το όσο μπορείς και παίζε με το Greater. Τα AoE healing επίσης σπάνια τα χρησιμοποιούσα. Πάντως άνετα, μπορείς να κρατάς το MT και να ρίχνεις και κανα heal στο Raid (ανάλογα το fight). Το aggro μην το φοβάσαι. Είναι δύσκολο να πάρεις πλέον. Και φυσικά η προταιρεότητά σου στο healing είναι το MT, εσύ και μετά οι υπόλοιποι. Συμπερασμάτικά, είναι πολύ ικανός healer και προσωπικά μου άρεσε πολύ.

 

Τώρα για τα bg, με το ίδιο crappy gear που είχα (0 ress), με του που έσκαγα στην μάχη και πήγαινα να healάρω, όλοι με βάζανε στόχο και ήμουν νεκρός σε χρόνο dt. Οπότε το παράτησα το συγκεκριμένο σπορ. PvE αποκλειστικά.

 

Τέλος, επειδή ήθελα να μπορώ και να lvlάρω, 3 ποντάκια τα έβαλα στο Spirit Tap, οπότε σκοτώνεις mobάκια ασταμάτητα. Συνέχεια full mana :) Και τελικά, με το spell power, δεν είναι τόσο τραγικό το holy για lvlάρισμα, παλεύεται. Αρκεί να μην σε κυνηγάει το αντίπαλο faction.

 

Το δικό μου spec, μπορείς να το δεις εδώ (70lvl)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον Lich King δεν γίνετε να τον έχει ρίξει γιατί δεν έχει ανοίξει ακόμα το raid στο Icecrown Citadel και επίσης τα 2 κομμάτια Τ7 είναι κάτι απλό μιας και για να τα πάρεις θέλεις μόνο Emble of Heroism(αν δεν είχα φάει το suspend και εγώ 2 κομμάτια θα είχα τώρα :( )

 

PS: παίζει να το λένε Qzet το τανκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
έριξε τον lich king και τώρα το έριξε στο ψάρεμα?? λολ

 

δεν έχει ρίξει κανείς τον Arthas, μιας και δεν υπάρχει ακόμα dungeon...

 

κλασικά οι Ensidia (Curse+Nihilum) θα κάνουν και πάλι world first

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις τι γινεται με το tailoring? Θέλεις για τα απλα καμια 30αρια forstweave cloth και περα οτι δεν πουλιούνται δεν υπάρχουν cloths ούτε στο AH (και αν υπάρχουν θα κοστίζουν 50-60g η εικοσαδα) ούτε πέφτουν εύκολα από mobs...

που να δεις με τα μεταλλα τι γίνετε

πριν 3 μέρες που ανέβαζα engineering

πλήρωνα 50g cobalt bars και 200g saronite bars

την 20σαδα ενοιτε

χάλασα 800g για να το φτάσω 415 πόντους

και να μπορώ να φτιάχνω τα βέλη μου

αλλά άξιζε ο κόπος μια και είδα μεγάλη

διαφορά στο dps μου

 

WoWMatrix κορυφή για updater addons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kel thuzad ennousa to Naxxramas

Name Hamstering

Guild Three Apple High

Realm Twilight Hammer

link:http://armory.wow-europe.com/character-achievements.xml?r=Twilight%27s+Hammer&n=Hamstering

 

o priest me t7 help apo kel thuzad http://armory.wow-europe.com/character-sheet.xml?r=Twilight%27s+Hammer&n=Gawb

Επεξ/σία από gio@
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks μάγκες. Τελικά κατάλαβα γιατί δεν μου δούλευαν όσοι updaters είχαν δοκιμάσει (κάτι έπαιζε με ένα service του firewall που δεν είχε κλείσει).

 

Το curse μου φάνηκε "κάπως" με όλα αυτά τα registrations που θέλει και τα στοιχεία που φαίνεται να μαζεύει, οπότε κατέληξα στο wowmatrix. Φαίνεται μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάρα στον Chill!!! Το θετικό feedback που δίνει από τον Priest σε συνεργασία με την βαρεμάρα θα με κάνουν να ζητήσω πίσω το account μου μου το έδωσα σε φίλο (όχι δεν το πούλησα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...