Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικά RP εννοούσα, αλλά ως συνήθως τον μπέρδεψα με τους PvE. Έριξα μια ματιά στο WoW Census και μου φαίνεται τελικά θα δοκιμάσω κάποιον PvE με αρκετό κόσμο. Ο Argent Dawn, που είναι ίσως ο μεγαλύτερος αγγλόφωνος RP, παραδοσιακά δεν έχει ισορροπία Horde-Alliance και απ' όσο θυμάμαι, πέρσι που έπαιζα, αρκετές ώρες της μέρας (ειδικά μεσοβδόμαδα) δεν είχε και πάαααρα πολύ κόσμο. Όσο για RP, ελάχιστοι είχαν μπει στο πετσί του ρόλου. Οπότε θα το γυρίσω σε PvE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάθει πλάκα με το "Guardian Spirit" του priest. Μιλάμε για το απίστευτο ταλέντο, πραγματικός σωτήρας. Ψοφάει το tank τσουπ του πετάς τον guardian......20+k heal \0/. Χώρια που όταν είναι active είσαι και ήσυχος μιας με το που φτάσει 1hp ο στόχος γεμίζει στο 50%. Δεν παίζεται απλά. Και έλεγα πως θα μου λείψει το penace που να ξερα. Και για arena το σκέφτομαι σοβαρά να κατέβω ως holy. Blessed resilience+Guardian Spirit+Spirit of Redemption με το ανάλογο glyph.........seems overpowerd απλά για 2άρα.

 

Τελικά crit spec με surge of light για priest δεν είναι καθόλου μα καθόλου άσχημο. Είδα τεράστια βελτίωση στο παίξιμο μου με μικροαλλαγές στο spec μου. P00r mages :D

 

Τα achievements τα έκραζα αλλά έχω μπει στο τρυπάκι και τα κυνηγάω. Θα προστεθεί κανένας vendor για ξόδεμα των πόντων ποτέ ή μπα?

 

Neptulon μακράν ο καλύτερος server που έχω βρεθεί. Όλα τα pugs μοιάζουν με guild runs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τεραστια προσοχη στο παρακατω email . Ειναι η δευτερη φορα που μου το στελνουν αλλα αυτη την φορα εχουν κανει καποια βλακεια και κανει μπαμ οτι ειναι για κλοπη account

 

Μου ηρθε λοιπον το παρακατω email που αναφερει :

 

Account Verification Needed‏

Από: [email protected]

Ενδεχομένως να μην γνωρίζετε αυτόν τον αποστολέα.Σήμανση ως ασφαλούς|Σήμανση ως μη ασφαλούς

Εστάλη: Δευτέρα, 24 Νοεμβρίου 2008 11:30:28 μμ

Προς: [email protected]

 

Greetings,

 

An investigation of your World of Warcraft account has found strong evidence that the account in question is being sold or traded. As you may not be aware of, this conflicts with Blizzard's EULA under section 4 Paragraph B which can be found here: WoW -> Legal -> End User License Agreement

and Section 8 of the Terms of Use found here:

WoW -> Legal -> Terms of Use

 

The investigation will be continued by Blizzard administration to determine the action to be taken against your account. If your account is found violating the EULA and Terms of Use, your account can, and will be suspended/closed/or terminated.

In order to keep this from occurring, you should immediately verify that you are the original owner of the account.

 

To verify your identity please visit the following webpage:

https://www.worldofwarcraft.com/login/login?service=https%3A%2F%2Fwww.worldofwarcraft.com%2Faccount%2Findex.html

Only Account Administration will be able to assist with account retrieval issues. Thank you for your time and attention to this matter, and your continued interest in World of Warcraft.

 

 

Sincerely,

 

Account Administration

Blizzard Entertainment

 

 

Το ειχαμε ξανα συζητησει αλλα σημερα μου ξανα ηρθε το ιδιο με την διαφορα οτι οταν πατας πανω στο link σου ανοιγει ενα παραθυρο ιδιο με της blizzard το account login στο accoung managment ΑΛΛΑ η σελιδα στον ΙΕ λεγετε

 

http://h1.ripway.com/TestAuthentication/

 

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι -για τελευταία φορά ελπίζω- στο συγκεκριμένο θέμα, γιατί όσο κι αν έψαξα στα site της Blizzard, δεν είδα πού πωλείται κάρτα χρόνου με άμεση αποστολή κωδικού μέσω email.

 

Ή μάλλον βρήκα μόνο αυτό εδώ (http://www.blizzard.com/store/details.xml?id=110000004), που απευθύνεται στην αμερικάνικη αγορά.

 

 

Εννοείται πως δεν πωλείται κάρτα χρόνου online αφού μπορείς να πληρώσεις απευθείας το παιχνίδι online. Τι νόημα θα είχε δηλαδή να πληρώνεις την Blizzard να σου στέλνει τον κωδικό για να ξαναπάς στην Blizzard και να βάλεις τον κωδικό που σου έστειλε;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά RP εννοούσα, αλλά ως συνήθως τον μπέρδεψα με τους PvE. Έριξα μια ματιά στο WoW Census και μου φαίνεται τελικά θα δοκιμάσω κάποιον PvE με αρκετό κόσμο. Ο Argent Dawn, που είναι ίσως ο μεγαλύτερος αγγλόφωνος RP, παραδοσιακά δεν έχει ισορροπία Horde-Alliance και απ' όσο θυμάμαι, πέρσι που έπαιζα, αρκετές ώρες της μέρας (ειδικά μεσοβδόμαδα) δεν είχε και πάαααρα πολύ κόσμο. Όσο για RP, ελάχιστοι είχαν μπει στο πετσί του ρόλου. Οπότε θα το γυρίσω σε PvE.

Να σου πω την αλήθεια οι RP servers και γενικά το RP έχει πλέον εξαλειφθεί τελείως ακόμα και στους κλασικούς servers, 'εχουν πέσει κατά πολύ σε όλα τα επίπεδα Pve,PvP,Community κτλ. Αυτό που υπήρχε pre TBC δεν υπάρχει πλέον και μάλλον ούτε πρόκειται στο μέλλον.

Μετά από δυο χρονια σε RP server μετέφερα σήμερα τους alliance chars μου στον Neptulon, αν δεν κάνω λάθος αρκετοί απο το forum παίζετε σε αυτόν τον server?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά RP εννοούσα, αλλά ως συνήθως τον μπέρδεψα με τους PvE. Έριξα μια ματιά στο WoW Census και μου φαίνεται τελικά θα δοκιμάσω κάποιον PvE με αρκετό κόσμο. Ο Argent Dawn, που είναι ίσως ο μεγαλύτερος αγγλόφωνος RP, παραδοσιακά δεν έχει ισορροπία Horde-Alliance και απ' όσο θυμάμαι, πέρσι που έπαιζα, αρκετές ώρες της μέρας (ειδικά μεσοβδόμαδα) δεν είχε και πάαααρα πολύ κόσμο. Όσο για RP, ελάχιστοι είχαν μπει στο πετσί του ρόλου. Οπότε θα το γυρίσω σε PvE.

 

μιας και είσαι δικός μου (xboxakias) και καλό παιδί:P αν θες έλα από dragonblight που είμαι κι εγώ...πολύς κόσμος και αρκετοί έλληνες(αν αυτό θεωρείται καλό) Normal server όχι RP!

υ.γ. ότι θες παραπάνω στείλε pm να μιλήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wowscrnshot112508135303uj7.jpg

 

Αν δείτε κάτι τέτοιο(για το whisper αναφέρωμαι)μην απαντήσετε και μην του δώσετε σημασία.

Εγώ έφαγα suspend για 48 ώρες γιατί πάνω στην κουβέντα του είπα την λέξη neeger(την έγραψα και λάθος πανάθεμα με ) και το ανέφερε στην Blizz.

 

Account Name: *******

Date of Violation: 2008/11/25

Character Name Involved: Xvipes

Type of violation: Racial/Ethnic Harassment

Consequences for Account: Account suspended for 48 hours

 

Όυσιαστικά ο τύπος ήθελε να με κάνει να βρύσω ώστε να με κάνει report,μου είπε κιώλας ότι του το είχαν κάνει και αυτούνου και έφαγε ban και ήθελε να το κάνει σε κάποιον άλλον για να γελάσει.

 

Δυστηχώς κράτησα μόνο αυτό το σημείο του chat φανταζόμενος ότι είναι άλλο ένα μογγολάκι που απλά ήθελε να με τρομάξει...

 

Anyway μόνο καλό μου έκανε μπας και ασχοληθώ και λίγο με την πτυχιακή μου :P(αν και σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που η guild πάει Naxx και θα είμαι ο μόνος που θα το χάσω :( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε ναι το κανουν μερικοι αυτο.οι λεξεις nigger,gay,lesbian,ktl ειναι λιγακι επικινδυνες.

εγω παντως σπαω φοβερη πλακα με τους ελληνες οταν τρολλαρουν στο trade/general chat

 

κανω τον ξενο και τους τα χωνω στα αγγλικα και φυσικα επειδη ως ελληνας γνωριζω καλυτερα τον τροπο ζωης εδω, το χρησιμοποιω για να τσιμπανε πιο ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε υπ' όψη σας κανα καλό mod updater? Ένα που είχα από πέρσι δεν μου δουλεύει πλέον, ενώ το WUU δεν γουστάρει να τρέξει με τίποτα, κάθε φορά βγάζει κι άλλο λάθος στο log του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το είδα κι αυτο αλλά δεν μου δούλεψε. Είχα όμως την έκδοση 2.0.0.13 ενώ αυτή είναι η τελευταία, η 14. Θα το ελέγξω και βλέπουμε (με τόσα mods που ήδη έχω μαζέψει, είναι πλέον must).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...