Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά το questhelper ξεφεύγει από τα όρια του addon και αγγίζει τα όρια του cheat. Παλιά βγαίναμε στα windows ανοίγαμε το thottbot και ψάχναμε για πληροφορίες και μέχρι να επιστρέψουμε όλο και κάποιος θα μας είχε σκοτώσει... Τώρα έχεις τα πάντα στο map και στο tooltip και ειδικά μετά το lvl77 με το epic flying mount βγάζεις 25 αποστολές σε μια ώρα χαλαρά. Η διαφορά με το tbc πάντως είναι στα items. Εφτασα 77 και δεν άλλαξα ούτε ένα item από τα lvl70 epic μου. Στο tbc μέχρι το 61lvl τα είχα αλλάξει όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδιά ...όλα πολύ εύκολα έχουν γίνει...

λίγο ξενέρωτο έτσι?

καλά γραφικά, καλά πολύ καλά quests...βαθμός δυσκολίας όμως μηδέν...

no challenge...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το γουστάρω τρελά το quest helper. Πέρυσι το είχα παρατήσει το παιχνίδι, επειδή περιπλανούμουν σαν την άδικη κατάρα και είχα ξενερώσει τη ζωή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά ...όλα πολύ εύκολα έχουν γίνει...

λίγο ξενέρωτο έτσι?

καλά γραφικά, καλά πολύ καλά quests...βαθμός δυσκολίας όμως μηδέν...

no challenge...

 

Έτσι έλεγα και εγώ μέχρι που σήμερα είδα τον Χριστό φαντάρο σε ορισμένα heroics :<

 

Εντάξει δεν έχω gear, τα περισσότερα wrath blues unenchanted και υποφέρω απίστευτα στο mana. Dunno αλλά το spirit build μοιάζει κομματάκι dead και πρέπει να αναθεωρήσω τόσο στο spec όσο και για το τι gear να χτυπάω. Βλέπω το intellect/crit ως πιο καλό για τον priest αυτή τη στιγμή.....και ποιος ακούει τους mages :s. Αύριο respec σε holy crit με surge of light και πολύ απλά θα αγοράζω τα νερά μόνος μου ffs :). Όχι και τίποτε άλλο, άλλα σήμερα έπεσαν ΟΛΑ τα crit cloths από 6 heroics που πήγα και έκανα pass και στο party έγραφα "gz mage" :s

 

Btw 4 heroic pugs no wipe :>, 3 guild runs heroics πίχτρα στο wipe - ένα δεν το τελειώσαμε καν, halls of lightning - . Η κύρια διαφορά.....το tank στα guild runs ήταν DK. Στα pug runs 2 mana pots χρησιμοποίησα όλα και όλα στα guild runs 23!!!! 25 είχα και έκαναν όλα φτερά. Τα άλλα tanks του guild έχουν άλλους healers και έχω ξεμείνει με τον DK. Και τι να πεις σε guild member, δεν πάω μαζί σου γιατί προτιμώ τους pugs :/? Το φταίξιμο το έριξε στους dps μιας και όντως είχαν λιγότερο damage και από τον ίδιο τον DK σε μερικά fights, τι να πω. Το θέμα είναι ότι δεν γουστάρω να χαλάω 20 pots (χώρια τα elixirs/φαγητά) και να πληρώνω 30g/run repairs για να βγάλω tier7 γάντια και ρόμπα όποιος και ας ευθύνεται. Έλεος δηλαδή τέτοια έξοδα ούτε στο vanilla naxx..........

 

X-Vipes παλιό troll :> αν δεν κατάλαβες εγώ ήμουν στο dalaran

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις τι γινεται με το tailoring? Θέλεις για τα απλα καμια 30αρια forstweave cloth και περα οτι δεν πουλιούνται δεν υπάρχουν cloths ούτε στο AH (και αν υπάρχουν θα κοστίζουν 50-60g η εικοσαδα) ούτε πέφτουν εύκολα από mobs...

 

Το quest helper μόνο εμένα με μπερδεύει; Για να βάλεις 1ο το q που θελεις πρεπει να φτύσεις αιμα. Το χρησιμοποίησα για λίγο και το έβγαλα.. Προτιμώ να τα διαβάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

X-Vipes παλιό troll :> αν δεν κατάλαβες εγώ ήμουν στο dalaran

 

hahah εκεί που μίλαγα ventrilo και ήμουν semi-afk από το wow,βλέπω κάτι emotions να spamaronte.Είδα και το name και λέω νάτος!Πάντος για το gear που λες όταν σε έκανα inspect είδα πολλά απο 70...

Τσέκαρε λίγο τι πέφτει από heroic(και δεν εννοώ τα epics μόνο αλλά και τα μπλεδάκια)

Μπλε του heroic είναι πάρα πάρα πολύ καλά σε σχέση με τα t5ish.

 

Εμείς αύριο λέμε να δοκιμάσουμε naxx25 αλλά με 100 hit rate χλώμο με κόβω να περνάω spell.Σήμερα πήρα και το Τ7 chestaki(κλαψ 80 EoH)και με αυτό είμαι στα 5 epixxx :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To priority στα quests στο QuestHelper είναι δύσκολο να αλλάξει. Βγάζει πρώτο το κοντινότερο σε απόσταση. Αν θες να παίξεις κάποιο άλλο ανοίγεις τον χάρτη και στα έχει όλα σημειωμένα πάνω. Πας κοντά στην περιοχή του quest και στο φέρνει ο QuestHelper πρώτο.

 

Εγώ έχω άλλη απορία, μέσα σε μια βδομάδα με πολύ casual play έχω φτάσει από 60 στο 65 και μάζεψα πανεύκολα 550 χρυσά για να πάρω το epic mount μου. Τώρα βουλοδέρνω στα Outlands και έχω αρχίσει να βαριέμαι καθώς όλα τα quests είναι τα ίδια (μάζεψε τόσα, σκότωσε τόσα).

 

Για να συμμετέχω σε raids ή έστω και group quests υπάρχει κόσμος; Μου φαίνεται πως επειδή το άφησα 1+ χρόνο το WoW όλοι παίζουν end game και εγώ βουλοδέρνω μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hahah εκεί που μίλαγα ventrilo και ήμουν semi-afk από το wow,βλέπω κάτι emotions να spamaronte.Είδα και το name και λέω νάτος!Πάντος για το gear που λες όταν σε έκανα inspect είδα πολλά απο 70...

Τσέκαρε λίγο τι πέφτει από heroic(και δεν εννοώ τα epics μόνο αλλά και τα μπλεδάκια)

Μπλε του heroic είναι πάρα πάρα πολύ καλά σε σχέση με τα t5ish.

 

Χτες ξεκίνησα heroics και δεν πήρα τίποτα :P. 2 items έχω μόνο από lvl 70 αλλά είναι full enchanted kai gemed οπότε υπερτερούν των όσων έχω δει. Δεν θα κάτσω να βάλω gems και enchants σε gear που θα βγάλω το πολύ σε μια εβδομάδα :s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εγώ έχω άλλη απορία, μέσα σε μια βδομάδα με πολύ casual play έχω φτάσει από 60 στο 65 και μάζεψα πανεύκολα 550 χρυσά για να πάρω το epic mount μου. Τώρα βουλοδέρνω στα Outlands και έχω αρχίσει να βαριέμαι καθώς όλα τα quests είναι τα ίδια (μάζεψε τόσα, σκότωσε τόσα).

 

Για να συμμετέχω σε raids ή έστω και group quests υπάρχει κόσμος; Μου φαίνεται πως επειδή το άφησα 1+ χρόνο το WoW όλοι παίζουν end game και εγώ βουλοδέρνω μόνος μου.

 

χμμ εγώ μάζεψα λιγότερα..περίπου 250g νομίζω (hellfire-zangar) :(

Αν θες για instances θα βρεις group τίγκα στους dk όμως..θα ψάχνετε για healer.

Εχθές πήγα Blood Furnace για να τελειώσω κάτι quests..μου την έσπασε ένας mage που έκανε need τα items για enchanting mats...να πώ ότι είχε +300 enchanting και ήθελε να lvlαρει...ούτε 250 δεν ήταν.

 

Κάποιοι horde dks είναι και λίγο βλάκες. Προσπαθούν να με gankαρουν, με το που δω death grip, πατάω frost nova + deep freeze και την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια..μετά επανέρχομαι και τους σκοτώνω xD

Επεξ/σία από sleepy_head
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πουλάει η Blizzard online πλέον. Paypal δε δέχεται όμως. Από τη στιγμή που το πουλάνε εγώ δε θα εμπιστευόμουν 3rd party ούτε καν με Paypal.

 

Επανέρχομαι -για τελευταία φορά ελπίζω- στο συγκεκριμένο θέμα, γιατί όσο κι αν έψαξα στα site της Blizzard, δεν είδα πού πωλείται κάρτα χρόνου με άμεση αποστολή κωδικού μέσω email.

 

Ή μάλλον βρήκα μόνο αυτό εδώ (http://www.blizzard.com/store/details.xml?id=110000004), που απευθύνεται στην αμερικάνικη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε εναν καλο server να ξεκινησω σιγα σιγα...

Λεγοντας καλο, εννοω να μην περιμενω κανα 2ωρο καθε φορα για να loggαρω, και να εχει κοσμο σε ολα τα lvl. Να συναντησω και κανεναν στο μακρυ δρομο μεχρι το endgame.

Επισης θα προτιμουσα κατι σε pvp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι -για τελευταία φορά ελπίζω- στο συγκεκριμένο θέμα, γιατί όσο κι αν έψαξα στα site της Blizzard, δεν είδα πού πωλείται κάρτα χρόνου με άμεση αποστολή κωδικού μέσω email.

 

Ή μάλλον βρήκα μόνο αυτό εδώ (http://www.blizzard.com/store/details.xml?id=110000004), που απευθύνεται στην αμερικάνικη αγορά.

 

δεν αγοράζεις κάρτα μέσω της blizz αλλά χρόνο παιχνιδιού(μήνα-τρίμηνο-εξάμηνο κτλ) κατευθείαν από το account management σου...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΚ κατάλαβα τι λέτε, thanks.

 

 

-----Προστέθηκε 25/11/2008 στις 04 : 21 : 03-----

 

 

Ε αφού πήρα φόρα τσίμπησα τελικά 3 μήνες συνδρομή + TBC + WotLK. Περιμένω να κατέβουν. Μήπως υπάρχει κάποια πρόταση για PvE server με κόσμο? Πέρσι έπαιζα στον Argent Dawn και ήταν μια χαρά. Ρωτάω μπας και έχετε υπ' όψη σας κάτι καλύτερο.

Επεξ/σία από nzeppos
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...