Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.blizzard.com/us/press/081120.html

 

ετσι οπως παει η μπλιζ σε λιγο θα βγει στο χρηματιστηριο :P

 

Ειναι ηδη στο χρηματιστηριο , το λεει στο link που μας εδωσες.

"Activision Blizzard (NASDAQ: ATVI)"

 

Ειναι στο χρηματηστηριο με ονομα "ATVI"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση στους ειδήμονες. Ξέρετε κανα μαγαζί (ξένο φαντάζομαι) που να στέλνει με email instant codes για ανανέωση συνδρομής, που να παίρνει paypal και να μην μπλέκει με τηλεφωνήματα και τέτοια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πάτησα σαν αγράμματος και μετά από ένα σωρό συγκυρίες.

Τετάρτη σχολάω από την δουλειά και λέω να πάρω κανένα levelάκι αλλά οι servers είναι κλειστοί ακόμα.

Για μια δεδομένη στιγμή χρειάστηκε να κλείσω firewall antivirus κτλπ και τα ξέχασα κλειστά και είπα να ρίξω μια ματιά στα αμερικάνικα forum του wow μέχρι να επανέλθουν οι servers.

Πατάω σε ένα link για ένα video με ret pala και καλά και μου ζητάει flashplayer.exe για να παίξει και θυμάμαι ότι η γυναίκα μου μου είχε πει για ένα flash update τώρα τελευταία...κλικ και μπαμ.

"This account is banned and is not more available for use blah blah"

Υποτίθεται ότι μου έστειλαν πληροφορίες για το ban στο registered email το οποίο το έχω αλλάξει εδώ και δυο χρόνια.

Ξέρω ξέρω ας πρόσεχα, καλά να πάθω κτλπ κτλπ :)

 

Τώρα είμαι σε διαδικασίες να τους βάλω να μου αλλάξουν το registered email και ζητάνε από cd key μέχρι σκαναρισμένες φωτογραφίες ταυτότητας και άλλα..

http://eu.blizzard.com/support/webform.xml?selection=WorldOfWarcraft

 

Πληροφοριακά να πω ότι δοκίμασα περί τα 10 antivirus spyware κτλπ για να βρω το keylogger και τελικά το βρήκα με το free Norton security scan και από την ονομασία βρήκα ότι ήταν ένα dll στο windows\system32 το οποίο φώρτωνε απο το rundll32 στην registry με το που ξεκινούσε ο υπολογιστής και το καθάρισα manual (σβήσιμο του dll σε safe mode και remove όλες τις σχετικές καταχωρήσεις στην registry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε ρε παιδιά τι γίνεται στο νέο παιχνίδι, πως πάει πως σας φαίνεται, αν φτάσατε τα 80, αν αρχίσατε τα raid και σε εμάς που είμαστε απεξαρτημένοι:-)

 

Όχι ότι περιμένω απάντηση από κανένα για τους επόμενους μήνες αλλά κουβέντα να γίνεται:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλαψ ... μου ερχεται να βαλω τα κλαματα , εγω επαιξα για 3 μηνες μεχρι αυγουστο κτλ εκανα και raids κτλ αλλα ρε γαμωτο αυτος ο ανταγωνισμος κτλ κολας πολυ ασχημα και ειδικα οταν βλεπω μικροτεροι να εχουν καλυτερο εστω και ενα κομματι gear τα παιρνω !!! χαχα και ετσι σταματησα κλαψ ...

 

να σας ρωτησω το αρμορι λειτουργει ? γιατι βλεπω παρα πολλους να ειναι 70 lvl ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@saxon

 

και γω την πατησα πριν 3 βδομαδες.μου πηρε 2 βδομαδες για να μου ξεμπλοκαρουν τον λογαριασμο και να μου επιστρεψουν τα χαμενα αντικειμενα.

πηγα και αγορασα ενα authenicator ths blizzard,σαν μια δευτερη προστασια του λογαριασμου μου,επειδη αργα η γρηγορα θα την ξαναπατησω.

ελπιζω ομως να δουλευει αυτο το συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση στους ειδήμονες. Ξέρετε κανα μαγαζί (ξένο φαντάζομαι) που να στέλνει με email instant codes για ανανέωση συνδρομής, που να παίρνει paypal και να μην μπλέκει με τηλεφωνήματα και τέτοια?

 

Το πουλάει η Blizzard online πλέον. Paypal δε δέχεται όμως. Από τη στιγμή που το πουλάνε εγώ δε θα εμπιστευόμουν 3rd party ούτε καν με Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@saxon

 

και γω την πατησα πριν 3 βδομαδες.μου πηρε 2 βδομαδες για να μου ξεμπλοκαρουν τον λογαριασμο και να μου επιστρεψουν τα χαμενα αντικειμενα.

πηγα και αγορασα ενα authenicator ths blizzard,σαν μια δευτερη προστασια του λογαριασμου μου,επειδη αργα η γρηγορα θα την ξαναπατησω.

ελπιζω ομως να δουλευει αυτο το συστημα.

Που μπορώ να πάρω authenticator token? Νόμιζα ότι ήταν limited στην blizzcon μόνο ή κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα θες να το πάρεις? Πολλοί κάνουν παράπονα επειδή όταν τους χαλάσει θέλει μεγάλη διαδικασία για να μπορέσουν να ξαναμπούν στο account τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα πως να χαλασει αυτο; και τοσο γρηγορα; ενα κουμπακι πατας και σου βγαζει ενα κωδικο,thats all.

αλλα και αν σου χαλασει,δεν νομιζω η διαδικασια ανακτησης του λογαριασμου ναναι το λιγοτερο επιπονη απο την αντιστοιχη διαδικασια οταν σου εχουν κλεψει τον λογαριασμο.

καλυτερα να φυλας τα ρουχα σου που λενε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελειώνει η μπαταρία, μπορεί να το χάσεις κτλ.

σωστό αυτό που λες. Εγώ δεν το αγοράζω ακομα γιατί έχω διαβάσει για ανθρώπους που δεν μπορούσαν να μπουν στο account για 3 μήνες..αν είναι έτσι να σταματήσω να παίζω τελείως :P

 

<3 baby blizzard bear

Επεξ/σία από sleepy_head
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφιστώ την προσοχή παιδιά ,

την προηγούμενη βδομάδα κάνω upgrade τον account στο καινούργιο expansion . Πάω να μπω σήμερα το πρωί , να χαζέψω λίγο (ούτως ή άλλως δεν είμαι πλέον hardcoreplayer) και μου βγάζει μύνημα μετά το login ότι "τελείωσε ο χρόνος της "prepaid " κάρτας σας , και πηγαίνετε στο account σας να αγοράσετε καινούργιο χρόνο . Πολύ περίεργο λέω , γιατί ποτέ δεν χρησιμοποιούσα prepaid κάρτες αλλά μια χρεωστική της visa , και κάθε μήνα χρεωνότανε αυτόματα η κάρτα (χρεωστική είναι όχι πιστωτική ) . Μου έκανε εντύπωση που είχε link μέσα στο "κουτάκι" του login , και δεν είχα απλή αναφορά στον λογαριασμό μου. Δεν έκανα klick στο link και δεν θα χρησιμοποιήσω το account μέχρι αύριο , να επικοινωνήσω με την blizz να δω τι διάολο συμβαίνει . Υποπτεύομαι keylogger στο folder sys32 των windows , αλλά κανένα antivirus (και το spybot) δεν μπορεί να το βρεί .

Απλά το αναφέρω να έχετε το νου σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...