Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια ιδεα μου ειναι ή αυτο το expansion ειναι σκετη epic/πορωση? παρα πολυ ατμοσφαιρικο σε σχεση με το tbc.Mου ανανεωσε το ενδειαφερον,κατι που απετυχε να κανει το tbc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω standar deathknight μολις χαλαρωσω λιγο με την σχολη (αν βεβαια αξιωθει η forthnet να μου ενεργοποιησει την γραμμη φετος)

 

Ειχα πωρωθει με το class απο την beta.

Και αν δεν εχουν nerfarei το aoe farming θα ανεβει level παρα πολυ γρηγορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ιδεα μου ειναι ή αυτο το expansion ειναι σκετη epic/πορωση? παρα πολυ ατμοσφαιρικο σε σχεση με το tbc.Mου ανανεωσε το ενδειαφερον,κατι που απετυχε να κανει το tbc

 

 

oντως ετσι ειναι.ειναι αφηγηματικος ο τροπος με τον οποιο εξελεισεται το στορυ,αρα και πιο εντονο το Immersion του χαρακτηρα σου.δεν ειναι οπως το tbc που ηταν απλως μια προεκταση του παιχνιδιου.εδω πλεον γινονται μεγαλα lore γεγονοτα που συμμετεχεις ενεργα και δεν εισαι απλως παθητικος παρατηρητης.

 

δεν ξερω τωρα αν η bliz αλλαξε την φιλοσοφια του wotl εξαιτιας του ανταγωνισμου απο τα αλλα mmoprs η επειδη ακουσε την κριτκη για τα μελανα σημεια του τβc,αλλα οπως και να εχει ειναι καλοδεχουμενες οι αλλαγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς :)

 

Στα 5 mans και στα μετέπειτα heroics όταν θα φτιάχνω groups - τουλάχιστον με την μέχρι στιγμής εμπειρία - θα λέω LF tank last spot (NO DK) xD

 

Γιατί να κουράζομαι και το κυριότερο γιατί να ξεσυνηθίσω? Μια χαρά ζούσα και χωρίς dk 4 χρόνια κοντά........

 

Αρκουδίτσες ftw

 

DK ftw μόνο για pvp ως αντίπαλοι. Easy kill. Δεν την πολύ πέφτω στο lvl up αλλά όταν βλέπω dk δεν κρατιέμαι :) Ντου asap, ούτε rogue να ήμουν στην θέα clothα xaxa.

 

Epic 5man σήμερα. Τo pet του hunter κάνει ninja pull----)wipe. Του λέμε βάλτο passive.....Legendary reply "Δεν έχω την μπάρα του pet στο interface μου". Παραβίασα τον θεμελιώδη κανόνα "never group with hunters και πλήρωσα repairs gg. Never again

 

Naxx 10man gtp, πρώτη μέρα raid σήμερα και το guild το πάει για clear (εγώ ακόμα 75 :P)

 

μ'αρέσει που είσαι παλιός στο wow και δεν ξέρεις ακόμη πόσο gear dependent είναι. Καλά είσαι σοβαρός, συγκρίνεις τούμπανα Τ5-Τ6, Brutal κτλ warr και druids, (class παιγμένα κάτι χρόνια που φυσιολογικά σαρώνουν σε content σχεδιασμένο για καινούργιους 68+), με πρασινο-μπλεδάτους DK παιγμένους 7 ΜΕΡΕΣ, ήμαρτον. Είπαμε το παιχνίδι είναι Κ-12 αλλα να διαβάζουμε τέτοιες παπαριές..

Και όσον αφορά τα παράπονα οτι είναι easy mode, αν ήταν πιο δύσκολο πως θα ανέβαιναν οι καινούργιοι 68ρηδες ; βάλτε τα πρασινάκια της outland και πηγαίνετε A-N, Nexus κλπ σερφάροντας ταυτόχρονα στο νετ αν είστε τόσο γκραντηδες στο παιχνίδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά ρε Telarin δεν είπε και τπτ το εξωπραγματικό ο chill...το αυτονόητο είπε, γιατί να πάρει DK απο την στιγμή που είναι σε noob στάδιο και κατά 99% undergeared?

Γιατί να τους προτιμήσει πχ για DPS άν μπορεί να πάρει έναν rogue geared και με χρόνια game xperience στη πλάτη του?

Εσύ θα 'παιρνες αν ήθελες να lvlαρεις γρήγορα και να κάνεις clear το όποιο dungeon για fast loot και XP?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσον αφορά τα παράπονα οτι είναι easy mode, αν ήταν πιο δύσκολο πως θα ανέβαιναν οι καινούργιοι 68ρηδες ; βάλτε τα πρασινάκια της outland και πηγαίνετε A-N, Nexus κλπ σερφάροντας ταυτόχρονα στο νετ αν είστε τόσο γκραντηδες στο παιχνίδι..

 

είναι ezmode αν έχεις experience στο παιχνίδι και είσαι σε πάρτυ με epics... τώρα αυτό αν είναι καλό κακό δεν ξέρω θα προτιμούσα να ήταν αρκετά πιο δύσκολο πάντως κι όχι με τα ίδια boss strategies...:-)

έχεις δίκιο σ αυτό που λες για το DK....

όσο για το ezmode δεν μ αρέσει να είναι εύκολο...

υ.γ. είναι πολύ νωρίς όμως να το κρίνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ'αρέσει που είσαι παλιός στο wow και δεν ξέρεις ακόμη πόσο gear dependent είναι. Καλά είσαι σοβαρός, συγκρίνεις τούμπανα Τ5-Τ6, Brutal κτλ warr και druids, (class παιγμένα κάτι χρόνια που φυσιολογικά σαρώνουν σε content σχεδιασμένο για καινούργιους 68+), με πρασινο-μπλεδάτους DK παιγμένους 7 ΜΕΡΕΣ, ήμαρτον. Είπαμε το παιχνίδι είναι Κ-12 αλλα να διαβάζουμε τέτοιες παπαριές..

Και όσον αφορά τα παράπονα οτι είναι easy mode, αν ήταν πιο δύσκολο πως θα ανέβαιναν οι καινούργιοι 68ρηδες ; βάλτε τα πρασινάκια της outland και πηγαίνετε A-N, Nexus κλπ σερφάροντας ταυτόχρονα στο νετ αν είστε τόσο γκραντηδες στο παιχνίδι..

 

 

Γιατι κατι με λεει οτι το παιδί έχει χαρακτηρα στον genjuros , alliance paladin ξανθό με όνομα holydamatzGr

 

telarin αδελφέ σωστά τα λες. έχεις δίκιο και είμαι και εγώ μαζί σου. ελα τώρα πάμε να σου δείξω που είναι το ssc & tk και άσε τα σχόλια αν δεν ξέρεις ο καθένας τι ξέρει για το παιχνίδι... o chill μια χαρά τα λεει μιας και για να heal αρκούδι πια του πετάς ένα hot και φεύγεις (βλέπε επερχόμενο nerf στο 3.0.3 ) ενώ ο dk για να κρατηθεί σε πάει ψιλο αίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι κατι με λεει οτι το παιδί έχει χαρακτηρα στον genjuros , alliance paladin ξανθό με όνομα holydamatzGr

 

telarin αδελφέ σωστά τα λες. έχεις δίκιο και είμαι και εγώ μαζί σου. ελα τώρα πάμε να σου δείξω που είναι το ssc & tk και άσε τα σχόλια αν δεν ξέρεις ο καθένας τι ξέρει για το παιχνίδι... o chill μια χαρά τα λεει μιας και για να heal αρκούδι πια του πετάς ένα hot και φεύγεις (βλέπε επερχόμενο nerf στο 3.0.3 ) ενώ ο dk για να κρατηθεί σε πάει ψιλο αίμα...

 

 

Ναι ρε αλλα ο dk στο 70 lvl εχει γτπ gear σε σχεση με ολους τους epic geared που πανε northrend

 

Στο 60 lvl εχει γαματο gear αλλα στο 70 ειναι γτπ καβαλα

 

Δεν ειναι λογικο να λες οτι επειδη στο 70 lvl δεν κανει καλο tank δεν θα ειναι καλο tank μολις παρει gear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παδιά

κάτι ψιλοοff να ρωτήσω .

πάω να κάνω upgrade το account στο καινούργιο expansion και μαζί με το upgrade ζητάει να συμφωνήσω και σε ένα "pvp account " ή κάτι τέτοιο τελόσποάντων ΄.Λέει μάλιστα ότι δεν χρεώνει παραπάνω . Τι είναι αυτό , ξέρει κανείς ?

Γιατί , αν δεν συμφωνήσεις , δεν σε αφήνει να κάνεις upgrade . Τι κουλά είναι πάλι αυτά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...