Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφύγετε τους DK ως tanks οι healers. Είναι δράμα η κατάσταση τρώνε πολύ damage και το instance είναι λες και raidάρεις swp, θέλει απόλυτη προσοχή. Προτιμώ αρκουδίτσες/warriors με τις οποίες πας για κατούρημα εν ώρα μάχης άμα λάχει :P.

 

Δεν ξέρω αν φταίει το class ή είναι n00bάδες/δεν έχουν μάθει το class ακόμα, αυτοί με τους οποίους πάω 5man αλλά μακριά και αγαπημένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αποφύγετε τους DK ως tanks οι healers. Είναι δράμα η κατάσταση τρώνε πολύ damage και το instance είναι λες και raidάρεις swp, θέλει απόλυτη προσοχή. Προτιμώ αρκουδίτσες/warriors με τις οποίες πας για κατούρημα εν ώρα μάχης άμα λάχει :P.

 

Δεν ξέρω αν φταίει το class ή είναι n00bάδες/δεν έχουν μάθει το class ακόμα, αυτοί με τους οποίους πάω 5man αλλά μακριά και αγαπημένοι.

μάλλον δεν ξέρουν να παίζουν ακόμα...προφανώς είναι σαν palladin Που δεν ξερει να κάνει τανκ ή δεν έχει εξοπλισμό...

 

κι από όσο πρόσεξα και τα talents δεν έχουν αρκετά για stamina... self healing ή armor τα περισσότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρισα σε Holy spec τελικά :-) ; εχει πιο πολύ πλάκα να ανεβάζεις με instances. Σημερα μάλιστα είχα DK σαν tank στο Nexus τρωνε όντως περισσότερο ξύλο αλλά το βγάλαμε άνετα. Πάντως όντως με druid σαν τανκ το κανεις σε window mode και σερφαρεις αν φτάσεις σε boss δίνεις λίγη σημασία παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφύγετε τους DK ως tanks οι healers. Είναι δράμα η κατάσταση τρώνε πολύ damage και το instance είναι λες και raidάρεις swp, θέλει απόλυτη προσοχή. Προτιμώ αρκουδίτσες/warriors με τις οποίες πας για κατούρημα εν ώρα μάχης άμα λάχει :P.

 

Δεν ξέρω αν φταίει το class ή είναι n00bάδες/δεν έχουν μάθει το class ακόμα, αυτοί με τους οποίους πάω 5man αλλά μακριά και αγαπημένοι.

 

 

σαν frost με frost presence τανκαρω μεχρι στιγμής (lvl 64) ramps, Ub,Bf χωρίς healer τις περισσοτερες φορες (oυτε για δείγμα πλεον στην outland), τώρα να αλλάζει τόσο πολύ το σκηνικό στα 70+ (υποθέτω αυτό λες) το κόβω χλωμό, πχ το minigation που χάνει από την έλλειψη ασπίδας αναπληρώνεται από την frost presence. Τωρα αν μιλας για αστοιχείωτους που τανκαρουν με blood presence και pvpάδικο spec (και ενίοτε ξεχνούν να πατήσουν το rune tap - το είδα και αυτό) για να μοστράρουν στο τέλος του run το recount, τοτε φυσικά δεν φταίει το class.. και τα 3 trees έχουν talents για να επιβιώνει ο dk, πχ το blood έχει φανταστικό self heal, to frost το καλύτερο mitigation, το unholy το ghoul για να τραβάει aggro σε aoe pull. Φυσικά μιλάω για normal 5 man, για heroic και raid ειναι νωρίς ακόμη. Επιπλέον βασικά όλοι όσοι παίζουμε DK είμαστε ακόμη noobαδες, σε 5 μέρες δεν μαθαίνεις ούτε τα βασικά κάποιου class, πόσο μάλλον να τανκάρεις με το ποιό πολύπλοκο class του WoW..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρισα σε Holy spec τελικά :-) ; εχει πιο πολύ πλάκα να ανεβάζεις με instances. Σημερα μάλιστα είχα DK σαν tank στο Nexus τρωνε όντως περισσότερο ξύλο αλλά το βγάλαμε άνετα. Πάντως όντως με druid σαν τανκ το κανεις σε window mode και σερφαρεις αν φτάσεις σε boss δίνεις λίγη σημασία παραπάνω.

 

Ακριβώς :)

 

Στα 5 mans και στα μετέπειτα heroics όταν θα φτιάχνω groups - τουλάχιστον με την μέχρι στιγμής εμπειρία - θα λέω LF tank last spot (NO DK) xD

 

Γιατί να κουράζομαι και το κυριότερο γιατί να ξεσυνηθίσω? Μια χαρά ζούσα και χωρίς dk 4 χρόνια κοντά........

 

Αρκουδίτσες ftw

 

DK ftw μόνο για pvp ως αντίπαλοι. Easy kill. Δεν την πολύ πέφτω στο lvl up αλλά όταν βλέπω dk δεν κρατιέμαι :) Ντου asap, ούτε rogue να ήμουν στην θέα clothα xaxa.

 

Epic 5man σήμερα. Τo pet του hunter κάνει ninja pull----)wipe. Του λέμε βάλτο passive.....Legendary reply "Δεν έχω την μπάρα του pet στο interface μου". Παραβίασα τον θεμελιώδη κανόνα "never group with hunters και πλήρωσα repairs gg. Never again

 

Naxx 10man gtp, πρώτη μέρα raid σήμερα και το guild το πάει για clear (εγώ ακόμα 75 :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερά καθαρίσαμε την μια πλευρά απο το Naxxramas με pug group...

Τι να πω μου φαίνετε λίγο εύκολο το pve του wotlk.Ta heroics βγαίνουν ψιλοεύκολα με μπλε gear και 3 μέρες που είμαι 80 έχω ίδη 30 EoH...

No challenge μέχρι στιγμής :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, χαίρομαι πολύ που το gear του TBC κρατάει γερά στο WoTLK. Ευτυχώς δεν έχει βρεθεί τίποτα ακόμα που να είναι καλύτερο απο Τ5 gear μου. Στο TBC ήταν ακραίο αυτό που είχαν κάνει.

 

Η αρκουδίτσα μου tankαρε Nexus ως 70lv ανετότατα. Σε κάποια φάση που ψάχναμε για 5ο (ήμασταν 4) ο healer ήταν afk και εγώ μαζί με άλλους δύο καθαρίζαμε τα trash (εκεί που έχει τα ψηλά δέντρα). Από 100% ζωής πήγα 85% το minimum... Γενικά ωραία σχεδιασμένα instance και εύκολα.

 

ΓΙα τους DK είναι αλήθεια οτι οι περισσότεροι δεν ξέρουν να παίζουν και είναι λογικό αφού και είναι νέο class αλλά και δουλεύει διαφορετικά (runes κτλ). Το μόνο πλεονέκτημά τους είναι οτι ήδη γνωρίζουν τι κάνει κάθε άλλο class ενώ εγώ πχ δεν έχω ιδέα τι κόλπα κάνει αυτός και πως πρέπει να τον αντιμετωπίσω. Πάντως τα πρώτα quests έχουν πολύ χαβαλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prive Server:Naxpserver.com μακραν ο καλυτερος 3.0.3

το λεω γιατι δεν κανει error/dc καθε 5min κ εχει τα πιο πολλα fixed bugs(οχι οτι δεν εχει...)

για αλλους xtremetop100.com

αλλα 5min error/dc κ πολυ bugs

 

πολυ το σκεφτομαι να παρω καρτα αλλα οχι θα μεινω πιστος στο κοριτσι μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chill, μην τρελαθούμε. Συγκρίνεις tanks που έχουν μαζέψει t5/t6/BoJ items, με κάποιους που δεν έχουν κλείσει βδομάδα μέσα στο game. Κάτσε να φτάσουν όλοι στα 80 και να πέσουν τα items και μετά θα δούμε αν θα έχεις πρόβλημα με DK tanks.

 

Οι paladins στην αρχή είχαν τα ίδια προβλήματα, αλλά μετά με το gear που μάζεψαν όλοι τους προτιμούσαν,ειδικά για 5άρια που απλά τα μάζευαν όλα και έπεφτε AoE farm. Unholy DKs θα είναι μάλλον οι νέοι paladins, μιας και με το damage που θα βγάζουν με τα DoTs, δεν θα έχουν κανένα πρόβλημα με AoE tanking (θα συναγωνίζονται τους DPSers μάλλον).

 

Όσο για easy kill, wtf, gtp μάλλον οι DKs που πέτυχες :P Ειδικά όταν είσαι εναντίον caster, 2χsilence (το ένα σε 2min CD βέβαια), Magic resistance(75% less magic dmg, remove DoTs + δεν μπορείς να ρίξεις DoTs για 5 secs -> πιο πολύ αν είναι unholy), 50% less dmg ανά λεπτό για 12-18 secs (πάλι αναλόγως το spec), ranged pull (που λειτουργεί ως interrupt κιόλας) ανά 25 secs, spell για να σε κάνουν slow. Και σαν priest που είσαι, δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις Renew (Plague strike αφαιρεί active HoTs και το disease που σου ρίχνει έχει 25% chance (αν θυμάμαι καλά) να κάνει remove οποιοδήποτε νέο HoT), οπότε είσαι με PoM/Shield και cast heals. Ναι, οι priests είναι από τις κλάσεις που αφαιρούν diseases/magic debuffs, αλλά με dispel resistance και ένα DK να σε κοπανάει θα πιέζει πιο πολύ ο χρόνος για healing.

 

Εν αναμονή για Season 5 (6 Dec)όπου θεωρητικά πάλι, σαν την Season 1, θα μπορούν να δουλέψουν όλοι οι περίεργοι συνδυασμοί σε teams και όχι όπως είχε καταντήσει το game μετά την S2 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και η αρκούδα με την οποία πήγα τα 5man έκανε need πράσινα και τα χρησιμοποιούσε........Τα instances δε είναι τόσο γελοία που αν έχεις επαφή με το παιχνίδι πρόβλημα δεν παίζει. Έχω μιλήσει και με άλλους priests για το συγκεκριμένο θέμα και κανένας δεν τους γουστάρει. Δεν μπορεί όλοι μας να πέφτουμε σε n00bs οπότε κάποιο θέμα υπάρχει σίγουρα. Δεν γίνεται με druid να τελειώνω τα trash mobs με 80-90% mana και με τους dk να έχω mana issues..........Στα δε bosses αναγκάζομαι να πίνω και potions. Ένας άλλος priest στο guild που lvlάρει ως shadow (full tier6/μερικά epics από swp) πρόβλημα στο healing δεν αντιμετώπισε πουθενά, με dk ως tank το ένα wipe μετά το άλλο.

 

Όσον αφορά το pvp, παίζω με full pvp gear, pvp spec (για arena έστω), pvp glyphs. Μου έκανε εντύπωση γιατί συνήθως δεν μπορώ να σκοτώσω κανένα class γι'αυτό και το ανέφερα. Σε όσους την έχω πέσει είτε τον ήπια είτε ξέφυγαν (10 λεπτά κυνήγαγα έναν shadow priest που με έφαγε ενώ είχα 4-5 mob πάνω μου, και δεν τον έριξα, έτρεχε συνέχεια η κότα) με τους DK απλά βρήκα τον νέο "paladin" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό είπα και εγώ πως στα 80, που θα μαζέψουν gear όσοι αποφασίσουν να μείνουν με την κλάση, θα αλλάξεις άποψη για τα DK tanks. Για να σου δώσω να καταλάβεις:

 

Στην αρκούδα μου, με το gear που έχει έφτανα κοντά στο 50% avoidance (dodge+miss), unbuffed. Αυτά για level 70.

 

Πάρε τώρα τον νέο DK. Ειδικά για leveling οι περισσότεροι αγνοούν τα tanking talents (για παράδειγμα 1st tier Blood - 10% parry chance όταν τα blood runes είναι down, 1st tier unholy 5% dodge και διάφορα άλλα) με αποτέλεσμα οι healers να τρώνε το αγγούρι. Τι να κλάσει ένα tank που έχει 20κάτι% avoidance ΚΑΙ είναι crittable.

 

Δεν διαφωνώ μαζί σου ότι για την ώρα δεν μπορούν να κανούν καλά την δουλειά τους, απλά θα χρειαστεί λίγος καιρός για να στρώσει η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...