Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά ποια είναι η διαφορά του Authentication key από το Expansion key και δεν μπορώ να κάνω λογαριασμό. Γιατί στο παιχνίδι που αγόρασα από πλαίσιο μόνο Expansion key βλέπω εκτός και αν στραβώθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν έχει την καλοσύνη ας μου εξηγήσει κάποιος τη διαφορά του Rp - PvP με το κλασικό PvP.

Βασικά το ίδιο είναι απλά στο RP επειδή είναι Role Playing πρέπει να είσαι πιο σοβαρός, ανάλογα και με το πόσο καμένος είναι ο server. Πχ δεν μπαίνουμε με άλογα στα σπίτια, δεν τρέχουμε χωρίς λόγο, δεν φτύνουμε βρίζουμε τους πάντες και αν σε ρωτήσουν ποιος είσαι δεν λες ο Μπάμπης ο Σουγιάς αλλά είσαι ο Χ πατέρας του Υ που σκότωνε δράκους έξω από την Onyxia διάσημος ιππότης της SW.

 

Κάποιος είχε αναφέρει ότι ένας Rogue σε rp server έκανε whisper σε μερικούς και τους έλεγε "im ... the famous rogue, you have been pickpocketed and lost 1 g", παραδόξως μερικοί του τα έδιναν.

 

Δεν έχω πρόβλημα να μεταφέρω τον χαρακτήρα μου, αρκεί να δούμε λίγο πόσες ώρες την ημέρα παίζετε και αν έχετε την υπομονή να μου δείξετε 2-3 πραγματάκια παραπάνω, για να μπω για τα καλά στο πετσί του game. (20 € είναι αυτά)

Ούτε να το σκέφτεσαι να κάνεις transfer 23 lvl char. Ούτε μια μέρα χαλαρά δεν θα σου πάρει, και θα διαλέξεις από την αρχή ένα class που σου αρέσει και τα κατάλληλα items. Προλαβαίνεις άνετα τα παιδιά αν θες να συνεχίσεις μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το ίδιο είναι απλά στο RP επειδή είναι Role Playing πρέπει να είσαι πιο σοβαρός, ανάλογα και με το πόσο καμένος είναι ο server. Πχ δεν μπαίνουμε με άλογα στα σπίτια, δεν τρέχουμε χωρίς λόγο, δεν φτύνουμε βρίζουμε τους πάντες και αν σε ρωτήσουν ποιος είσαι δεν λες ο Μπάμπης ο Σουγιάς αλλά είσαι ο Χ πατέρας του Υ που σκότωνε δράκους έξω από την Onyxia διάσημος ιππότης της SW.

 

Κάποιος είχε αναφέρει ότι ένας Rogue σε rp server έκανε whisper σε μερικούς και τους έλεγε "im ... the famous rogue, you have been pickpocketed and lost 1 g", παραδόξως μερικοί του τα έδιναν.

 

 

Ούτε να το σκέφτεσαι να κάνεις transfer 23 lvl char. Ούτε μια μέρα χαλαρά δεν θα σου πάρει, και θα διαλέξεις από την αρχή ένα class που σου αρέσει και τα κατάλληλα items. Προλαβαίνεις άνετα τα παιδιά αν θες να συνεχίσεις μαζί τους.

 

Προτείνετε χαρακτήρα, να φτιάξω καινούργιο. Γουστάρω τρελά spells... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνετε χαρακτήρα, να φτιάξω καινούργιο. Γουστάρω τρελά spells... ;)

 

 

Λοιπόν, θα πρέπει να είσαι Alliance, Dward ή Gnome κατά προτίμηση για να γυρνοβολάμε στα ίδια λημέρια και να ξεκινήσεις ASAP και όταν μας φτάσεις, βρισκόμαστε και questάρουμε μαζί.

 

Έχουν δίκαιο τα παιδιά δεν αξιζει να μεταφέρεις 26 lvl χαρακτήρα. Παίζουμε 2-3 ώρες τη μέρα 3-4 φορές την εβδομάδα (με Σαββατοκύριακα). Κοινώς όποτε έχουμε χρόνο μετά από γραφείο κλπ.

 

Το θέμα είναι πως είμαστε ήδη ένας παππάς και ένας μάγος, αν έφτιαχνες κάτι πιο σιδερένιο θα ήταν καλύτερα πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως είμαστε ήδη ένας παππάς και ένας μάγος, αν έφτιαχνες κάτι πιο σιδερένιο θα ήταν καλύτερα πιστεύω.

Αν και δεν έχω παίξει τα class πιστεύω ότι αν κάνετε πάρτυ πρέπει να σκεφτεί ένα hybrid πχ druid ή shaman εφόσον του αρέσουν τα spells και δεν θέλει κάτι σε warrior/pala.

 

Αγαπημένος μου caster πάντως ήταν ο priest γαμάτο και ευέλικτο class τουλάχιστον στο TBC. Για dps casting δες mage και lockα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, θα πρέπει να είσαι Alliance, Dward ή Gnome κατά προτίμηση για να γυρνοβολάμε στα ίδια λημέρια και να ξεκινήσεις ASAP και όταν μας φτάσεις, βρισκόμαστε και questάρουμε μαζί.

 

Έχουν δίκαιο τα παιδιά δεν αξιζει να μεταφέρεις 26 lvl χαρακτήρα. Παίζουμε 2-3 ώρες τη μέρα 3-4 φορές την εβδομάδα (με Σαββατοκύριακα). Κοινώς όποτε έχουμε χρόνο μετά από γραφείο κλπ.

 

Το θέμα είναι πως είμαστε ήδη ένας παππάς και ένας μάγος, αν έφτιαχνες κάτι πιο σιδερένιο θα ήταν καλύτερα πιστεύω.

 

Δηλαδή bye bye spells :cry:

 

Δεν πειράζει, ας είναι. Ο χρόνος που παίζεται, είναι ικανοποιητικός, με καλύπτει. Περιμένω pm με msn και μόλις δημιουργήσω χαρακτήρα, I' ll let u know.

 

 

-----Προστέθηκε 17/11/2008 στις 06 : 15 : 25-----

 

 

Αν και δεν έχω παίξει τα class πιστεύω ότι αν κάνετε πάρτυ πρέπει να σκεφτεί ένα hybrid πχ druid ή shaman εφόσον του αρέσουν τα spells και δεν θέλει κάτι σε warrior/pala.

 

Αγαπημένος μου caster πάντως ήταν ο priest γαμάτο και ευέλικτο class τουλάχιστον στο TBC. Για dps casting δες mage και lockα.

 

Να φτιάξω έναν Dwarf Hunter που γουστάρω και τα pets, να τελειώνουμε?

 

 

-----Προστέθηκε 17/11/2008 στις 08 : 06 : 02-----

 

 

Τελικά έφτιαξα έναν Dwarf palladin και ανεβαίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκίνησα από περιέργεια death knight, έκανα το chain q μέχρι lvl 58 (3 ωρούλες υπόθεση) που φεύγεις από την αρχική περιοχή και έχω πάθει πλάκα, μέχρι που τον έκανα main. To gear set ειναι ισως το ομορφότερο για plate wearer, ειδικά σε ταυρώνα που φαίνονται οι λεπτομέρεις πχ του τσεκουριού. Οτι διαβάσατε για τα αρχικά q είναι αλήθεια, απλά κορυφή και τονίζουν τον evil χαρακτήρα του, κρίμα μόνο που η τελευταία μάχη με το ντου από παντού του scourge δεν κρατάει περισσότερο. Απίστευτα δουλεμένο class, τα tree είναι ισορροπημένα μεταξύ τους (no more tanking tree, dps tree) διαλέγεις ότι σου ταιριάζει σαν Playstyle και προχωράς, πχ λεβελάρω σαν frost άνετα παρότι καποιοι το είχαν σταμπάρει σαν tanking spec επειδή έχει περισσότερα τανκ talents (αντε τώρα να κάνει κάποιος q σαν prot war η pala :P. To διπλό ουσιαστικά σύστημα μάχης (runes και runic power) δίνει βάθος στο gameplay, εδώ ξεχνάμε το σπαμάρισμα 2-3 skills, μαθαίνουμε τι κάνει το καθε ένα και αν προσθέτει η αφαιρεί runic power-runes, και ποιού τύπου. Το άσχημο βέβαια είναι ότι λογω LK άδειασε η Outland γενικά από άλλα class - γέμισε βέβαια DK :-) - και δεν βρίσκουμε healer για instances αλλά παμε 5 DK και τα καθαρίζουμε χωρίς πολλούς θανάτους, οπότε οκ και εκεί. Τεσπα όποιος έχει ψιλό (ή χοντρό) βαρεθεί τον main του και γουσταρει σπαθιά, ας τσεκάρει το class, σε 3 ώρες είναι έτοιμος για outland και θα έχει βγάλει τα συμπεράσματα του, σε 1 βδομάδα θα είναι 68ρις και βουρ για northrend.

Σορρυ για το wall of text :-) άλλα όπως καταλάβατε είμαι ενθουσιασμένος με το class και πληκτρολόγησα λιιιιγα παραπάνω από όσα ήθελα αρχικά. Για όσους TH hordies, τα λέμε σύντομα norrhrend. over and out

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθεσω οτι εγω που δεν εχω BC και WotLK ετσι και αγορασω καρτα τωρα δεν θα μπορω να φτιαξω Death Knight? Πρεπει να αγορασω και τα 2 expansion?

 

Δυστυχώς για σένα ναι! Για να έχεις το δικαίωμα να φτιάξεις DeathKnight αν θυμάμαι σωστά πρέπει ήδη να έχεις φτάσει έναν άλλο χαρακτήρα 70lvl. Είναι αρκετά fair φαντάζομαι για όλους τους υπόλοιπους για ευνόητους λόγους. Υπομονή λοιπόν και καλή αρχή αν το αποφασίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gear παιδιά μέχρι που σας κράτησε ? Μιλάω γι αυτούς που ναι κοντά στα 80 η 80αρισανε, με t6 και πάνω, από τα 70.

t4/t5 με items απο badges μεχρι στιγμης ανετα μεχρι 77 δεν υπαρχει κατι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα χαρακτήρα level 55+ χρειάζεσαι για να μπορέσεις να δημιουργήσεις Death Knight (και μόνο στο realm που βρίσκεται ο 55+άρης). Μετά την δημιουργία μπορεί να γίνει transfer χωρίς πρόβλημα, προς όλα τα realms.

 

Για όσους σκέφτονται να κάνουν DK, και σκοπεύουν να μείνουν με αυτόν, προετοιμαστείτε σε λίγες βδομάδες (αφού ξεκινήσει το pvp/pve στα 80) για balancing (aka nerfs :P).

 

Ωραίο το class μέχρι στιγμής πάντως. Αναμονή να μαζευτεί tanking gear :P

 

(Deathmark@Sunstrider - Alliance)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά αν κανείς ενδιαφέρετε πήρα το word of warcraft (wrath of the lich king) αλλά δεν μπορώ να το παίξω διότι χρειάζονται και τα παλιά επεισόδια έτσι μου είναι άχρηστο.Είναι γνήσιο αγορασμένο από Πλαίσιο αν κάποιος ενδιαφέρετε ας μου στείλει pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gear παιδιά μέχρι που σας κράτησε ? Μιλάω γι αυτούς που ναι κοντά στα 80 η 80αρισανε, με t6 και πάνω, από τα 70.

t4/t5/t6 pallly + mage μέχρι στιγμής έχω αλλάξει μόνο ένα δύο πράγματα και αυτά με μπλέ αντικείμενα...τα πράσινα ευτυχώς είναι χειρότερα:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...