Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Εγώ μόνο το chill έγραψα (το Thresh εννοείται σε όλα τα τοπικ του φόρουμ)... :-D :lol:

 

υπερβάλεις...στα μισά συνήθως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε με καμμένο αλλά ξεκίνησα με ένα φιλαράκι παρεούλα από Level 1 και γουστάρω γιατί και οι 2 δουλεύουμε και παίζουμε 2-3 ωρίτσες την ημέρα.

 

Έχω και την 62 Lock μου και έκανα abandon όλα τα παλιά quests που δε θυμόμουν τι και πως και questάρω στα Outlands και έχει πλάκα και θα ασχοληθώ και λίγο με τον Death Knight μου να δούμε τι λέει.

 

Τέλειο add-on είναι το Quest Helper το πιο βαρετό πράγμα για μένα είναι να προσπαθήσω να εντοπίσω τοποθεσίες και NPCs. Απλά τέλειο!

 

2 απορίες:

 

1. To Quest Helper κανονίζει αυτόματα την σειρά των quests ανάλογα με το που βρίσκεσαι κλπ κλπ. Μπορώ να κάνω force να μου δώσει οδηγίες για ένα συγκεκριμένο quest;

 

 

2. To Auctioneer έχει γίνει πολύ advanced και μετά από 2-3 scans του AH δε μπορώ να καταλάβω γιατί μόλις θέλω να πουλήσω ένα item ενώ στο tooltip η πληροφορία που δίνει είναι σωστή, η τιμή που βάζει στο Auction είναι άλλα ντ' άλλων. Πως δημιουργώ auctions με σωστές τιμές με το Auctioneer;

 

Επίσης: Το WoW στο iMac 24" είναι κ@υλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Q helper αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις r click στο quest waypoint που σε ενδιαφέρει στο cartographer και να το βάλεις σε highest priority.

Εγώ το κάνω αυτό αρκετά αλλά με dungeon quests τα βάζω lowest priority ή ignore μέχρι να βρώ group για να πάω, έτσι δε μου βγαίνουν όλη την ώρα πάνω απο τα outdoor quests που με ενδιαφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για leveling είμαι must το add-onάκι αυτό. Επιτέλους σταμάτησα το alt-tabing μεταξύ WoW και Thottbot.

 

Άντε ήρθε επιτέλους και το WoTLK απο το Play.com. Έγινε ήδη το upgrade, ώστε να βαζεύω rest μέχρι να πάω σπίτι το απόγευμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πολύ καλό συμπληρωματικό για το questin είναι το lightheaded το οποιό σου βγάζει σχόλια παιχτών απο το wowhead (wowhead comments) για κάθε quest δίπλα απο quest book σου και επίσης coordinates τα οποία άμα τα κάνεις click σου βγάζει waypoint arrow το οποίο κάνει overlap το w arrow του q helper.

Επίσης τα comments πολλές φορές έχουν και tactics για quest elite mobs ή δύσκολα quest encounters, αναφέρουν τυχόν bugs και πώς να τα αποφύγεις κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε με καμμένο αλλά ξεκίνησα με ένα φιλαράκι παρεούλα από Level 1 και γουστάρω γιατί και οι 2 δουλεύουμε και παίζουμε 2-3 ωρίτσες την ημέρα.

 

Έχω και την 62 Lock μου και έκανα abandon όλα τα παλιά quests που δε θυμόμουν τι και πως και questάρω στα Outlands και έχει πλάκα και θα ασχοληθώ και λίγο με τον Death Knight μου να δούμε τι λέει.

 

Τέλειο add-on είναι το Quest Helper το πιο βαρετό πράγμα για μένα είναι να προσπαθήσω να εντοπίσω τοποθεσίες και NPCs. Απλά τέλειο!

 

Σε ποιόν server είστε? Έχω τον ψωρό Elf Hunter 24 lvl στον Anachronos και βαριέμαι μόνος μου.

 

Επίσης, ας εξηγήσει κάποιος σε έναν κλασικό nooba, πώς λειτουργεί το quest helper. Έχω βαρεθεί να διαβάζω σχόλια για τις τοποθεσίες των quests στο περίπου από alkazaam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ πηρα το explansion και επειτα απο 3 μηνες μακρια απο το ναρκωτικο εφτασε η μερα να παω σπιτι και να παιξω στο Wrath :D :D :D :D :D Μο εκαναν μια πλακα και δεν ειχαν καρτα ανανεωσης και εφαγα μια φρικη αλλα βρηκα τελικα απο τα Seven :D :D :D Σπιτι λοιπον 5 η ωρα και δωστου να καταλαβει μεχρι τα ξημερωματα γιατι ετσι μας αρεσει :D Ηδη εκανα το upgrade του account για να ειναι ετοιμο μιας και που το setup του Wrath το ειχα κανει την προηγουμενη βδομαδα γιατι κατι με εψηνε :D :D Παω σπιτι βαζω την καρτα και ντου !!!!!!

 

Ερωτηση :

 

Εχω 4 χ 70 ριδες , Shaman , Lock , Priest , Rogue

 

ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΛΕΜΕ ?????

 

Υ.Γ Γιατι ρε παιδια δεν αυξησαν λιγο τον χωρο στην BANK ? που θα βαλω τα items του lvl 60 + 70 που ειχα ? :( :( :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε και κανένα καλό Add-On για interface. Όχι για Raid-Hardcore (δεν έχω κάνει ποτέ μου και δε βλέπω και να κάνω).

 

 

@Erwdios: είμαστε στον The Venture Co. και χθες φτάσαμε Level 10. 1 Drarf Priest και 1 Gnome Mage. Δες αν μπορείς να τον μεταφέρεις και μόλις φτάσουμε γύρω στο 20 σου σφυράω.

 

 

EDIT:

 

Επίσης ξέρει κανείς γιατί μου μ@λ@κίζεται έτσι το Auctioneer;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Erwdios: είμαστε στον The Venture Co. και χθες φτάσαμε Level 10. 1 Drarf Priest και 1 Gnome Mage. Δες αν μπορείς να τον μεταφέρεις και μόλις φτάσουμε γύρω στο 20 σου σφυράω.

 

@Snollygoster

 

Εγώ είμαι σε PvE server, ενώ εσείς είστε σε Rp - PvP (αν έχει την καλοσύνη ας μου εξηγήσει κάποιος τη διαφορά του Rp - PvP με το κλασικό PvP).

 

Δεν έχω πρόβλημα να μεταφέρω τον χαρακτήρα μου, αρκεί να δούμε λίγο πόσες ώρες την ημέρα παίζετε και αν έχετε την υπομονή να μου δείξετε 2-3 πραγματάκια παραπάνω, για να μπω για τα καλά στο πετσί του game. (20 € είναι αυτά)

Αν έχεις msn ή skype, περιμένω pm για να συνεννοηθούμε για τα περαιτέρω. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...