Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αγαπητοί συμπολεμιστές , (είτε horde είτε allies)

νεώτερα από το μέτωπο για τους hunters ,

αφού είχε βουήξει ο τόπος ότι οι hunters είναι overpowered (και στα 3 specs) σώπαααα αλήθεια ????? , το κατάλαβαν , τελευταίοι και καταιδρωμένοι είναι αλήθεια , και οι άνθρωποι της blizz (wouauuuuuuuuuuuuuuuuu) .

Έτσι έβγαλαν τρομερή και φοβερή ανακοίνωση , ότι αποφάσισαν να nerfaroun τους κυνηγούς (Οοοοοοο!!!) . Τρόμος έπιασε τους απανταχού κυνηγούς , φίλους και εχθρούς , ότι ήρθε το τέλος του κόσμου , και ότι θα έχουν την τύχη των SP.

Στα πλαίσια αυτά αποφάσισαν το windfury των Shaman να μην έχει πλέον καμία επίδραση στο White (προσοχή μόνο στο white , δηλ . στο autoshot ) dmg των hunters . Μετά από αύτά τα δραστικά μέτρα που πήρε το development team της blizz όλοι μας πλέον έχουμε μείνει άφωνοι . Μιλάμε για το μεγαλύτερο nerf όλων των εποχών (άντε και αιώνων) .

Τώρα βέβαια θα μου πείτε και θα αναρωτηθείτε :

1) Ποιός πειμένει να κάνει ζημιά με το white dmg , όταν το περισσόετερο dmg έρχεται από τα άλλα shots και όχι απο το Auto Shot

2.) Για τους συμπαθέστατους και ....κουνιστούς retri pallie καμμία κουβέντα ,προφανώς η αγαγπημένη μας εταιρεία ΔΕΝ τους θεωρεί OP .

Άει στο διάολο blizz , μας δουλεύεις όλους?

Αλλλά προφανώς φωνάξανε μερικοί , και για να βουλώσουν στόματα , σου λέει, ορίστε λάβαμε μέτρα .

Ειλικρινά σκ'εφτομαι αν αξίζει τον κόπο να συνεχίσει κανείς .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλαράκι πες μου πως το κάνεις γιατί έχω το ίδιο PC με 2Gb RAM 128MB G-Force 6800 και το παίζω με όλα στο Low!!!!

 

 

Σε τι αναλυση παιζεις? Εγω με 1280*1024 δεν εχω κανενα προβλημα. Μονο στις μεγαλες πολεις οπως shattrath,if κ.τ.λ. Δοκιμασε να βγαλεις μουσικη ή καποια αχρηστα effects οπως για το νερο κ.τ.λ. Με 2-3 απενεργοποιησεις θα παιζεις πολυ καλυτερα.

 

 

-----Προστέθηκε 22/10/2008 στις 08 : 14 : 30-----

 

 

Με dualcpu, vista,4850,4g ram,και οταν βρισκομαι σε περιοχη με πολλα δεντρα το pc παθαινει λοξυγγα.

Το ιδιο pc τρεχει ανετα τελευταια παιχνιδια στο high.

 

 

Για το WoW μιλας? Γιατι το WoW πληροφοριακα παιζει και σε onboard χ3100 αξιοπρεπως. Ειναι ενα απο τα λιγα παιχνιδια που εχει τοσο λιγες απαιτησεις. Μονο ram θελει για τις μεγαλες πολεις. Ακουστε και τον παλιο που παιζει χρονια το συγκεκριμενο game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο ,αλλα παντα το ειχα σαν απορια.Γιατι το WoW εγινε τοσο δημοφιλες?

 

Εγω πιστευω ,οτι ο ΚΥΡΙΟΤΕΡΟΣ λογος (οχι ο μοναδικος εννοειται) ειναι οτι εχει χαμηλες απαιτησεις σαν game. Εχω ενα 6ετιας P4 στα 2GHZ,512 ddr ram και μια nvidia ti4200 64mb. Παιζω σε αναλυση 1280*1024 και ΟΛΑ στο full χωρις σχεδον κανενα προβλημα. Εκει που ζοριζεται ειναι οταν μπαινω ironforge,shattrath etc. Η λιγη ram δεν σηκωνει πολλα ατομα μαζι.

 

Πολλοι παιρνουν νεους υπολογιστες,αλλα υπαρχουν αρκετοι με παλια μηχανηματα. Μονο το WoW μπορουν να παιξουν και αυτο παιζουν

 

 

εμένα με την 7600 gt φτανει orgr ~15 fps ανάλυση 1280, (Core duo στα 2, 2 Ram) αλλά με όλα στο medium (με την onboard gma 950 όλα low για 15 fps), πήρα σήμερα μια 4670 και με όλα full και χ4 AA παίζει στα 35 fps. Και η cpu παίζει μεγάλο ρόλο (έκανα αναβάθμιση από Ρ4 3.0). Οπότε να σηκώνει μονοπύρηνος Ρ4 και vga της πλάκας με όλα στα full μεγάλες πόλεις, 25αρια raid και AV το βλέπω τουλάχιστον χλωμό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι έχετε πρόβλημα με χαμηλό FPS , πηγαίνετε στο WOW folder (όπου τελοσπάντων έχετε αποθηκεύσει το wow στο σκληρό σας δίσκο) και σβείστε το WTF και Cache files . Αυτά είναι temp files και μετά την είσοδό σας στο παιχνίδι θα ξαναδημιουργηθούν . Αν το πρόβλημα συνεχίζεται , χρειάζεστε ρύθμιση και διαμόρφωση το config file . Επειδή όμως στο δικό μου μηχνανημα τόχω κάνει εδώ και πολύ καιρό , αι δεν θυμάμαι τις γραμμές που προσθέτεις , μόλις βρω το configuration , θα το ποστάρω εδώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
. Παιζω σε αναλυση 1280*1024 και ΟΛΑ στο full χωρις σχεδον κανενα προβλημα.

 

Δοκιμασε να βγαλεις μουσικη ή καποια αχρηστα effects οπως για το νερο κ.τ.λ. Με 2-3 απενεργοποιησεις θα παιζεις πολυ καλυτερα.

 

ahem, αυτό δεν είναι full τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω κανω αυτη την στιγμη 5χ boxing ανετα στο ιδιο πισι.βεβαια τα παραθυρα ειναι σε 800χ600 αναλυση και ολα τα settings sto low,και με 4 addons μονο να τρεχουν,αλλα με εξαιρεση την ogrimar οπου θελουν μια ωρα να φορτωσουν και τα 5 παραθυρα,δεν εχω κανενα προβλημα.

 

απο την αλλη αν παιζω ενα μονο χαρακτηρα,τοτε σε μεγιστη αναλυση και ρυθμισεις και γυρω στα 100 addons να τρεχουν,μονο στο terrokar forest με τα πολλα δεντρα,πεφτει αρκετα το fps.

 

αλλα ειναι αληθεια με το νεο πατς πρεπει να εχει ανεβει ο πηχυς στα γραφικα και τις απαιτησεις του wow.αλλα δεν μπορω να δω τις καινουργιες αλλαγες μεχρι να τελειωσω με το multiboxing dammi.t :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν λεω παιζω στο full δεν εννοω να εχω 35+ fps. Μεχρι 25 εχω δει(για μενα ειναι καλο. Παιζω ανετα). Οταν μπαινω σε μεγαλεις πολεις κανει 1-2 λεπτα να φορτωσει και πεφτει στο 4-5 fps.

 

Αποφευγω λοιπον τις μεγαλες πολεις και παιζω μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

επίσης αποφεύγεις τα raids :P

 

παρεπιπτόντως το full δεν πήγαινε για τα fps αλλά για τα details...προφανώς δεν τα έχεις στο full...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε έλεος ποίος είπε ότι οι hunters είναι overpowered ?...

...καταραμένη blizzard κάτω τα χέρια από τους hunters...

...δεν κοιτάζουν να nerfαρουν τις LOLιτες που μας έχουν

2 hit λέω εγώ ...

....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν λεω παιζω στο full δεν εννοω να εχω 35+ fps. Μεχρι 25 εχω δει(για μενα ειναι καλο. Παιζω ανετα). Οταν μπαινω σε μεγαλεις πολεις κανει 1-2 λεπτα να φορτωσει και πεφτει στο 4-5 fps.

 

Αποφευγω λοιπον τις μεγαλες πολεις και παιζω μια χαρα.

 

συνεπώς αποφεύγεις και τα 25ρια raids, τα BGs, πηγαίνεις μόνο σε 5ρια και dailies και είσαι ευχαριστημένος:-D Δεν παραδέχεσαι καλύτερα ότι πέταξες μπαρούφα αντί να προσπαθείς να την εκλογικεύσεις με ασυναρτησίες λες και όλοι οι υπόλοιποι παίζουμε άλλο game..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεπώς αποφεύγεις και τα 25ρια raids, τα BGs, πηγαίνεις μόνο σε 5ρια και dailies και είσαι ευχαριστημένος:-D Δεν παραδέχεσαι καλύτερα ότι πέταξες μπαρούφα αντί να προσπαθείς να την εκλογικεύσεις με ασυναρτησίες λες και όλοι οι υπόλοιποι παίζουμε άλλο game..

 

ΚZ και 25αρια βγαζω ανετα. ΒG'S το ιδιο(ουτε ΑV τρωω τρελα κολληματα). Αποφευγω τις 2 μεγαλες πολεις και τα dailies τα βγαζω κουτσα στραβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...