Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που λέτε για την shadow priest που είναι άχρηστη δεν είναι έτσι.Έχω Warlock και κάναμε duel.Δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα(ένιωσα άχρηστος σαν lockas).Μου εκανε στιγμιαίο fear-όλες οι καταρες sillen..- dispell δικο μου fear και άντε για.Επίσης το ίδιο με me hunter (Beast Mastery)!! και elemental shaman και frost mage.Ολοι είμαστε επειπεδου T5-T6...και χάσαμε.Πολύ δυνατή απλά οι περισσότερη μάλλον δεν ξέρουν να παίξουν shadow priest.Ηθελα εκεινη την ωρα να ειχα εναν pala ή roga και να την εβλεπα να μην προλαβαινει να κουνηθει.Αν τους εριχνε και αυτους μετα delete ton χαρακτηρα μου lol (leme tora)

 

Ασχετο τον lock τον λατρευω και τον καναν και γαματο με τα καινουργια τα talent tree.Ειμαι affliction

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά, χθες έκανα duel με ένα rogue πολύ καλά ντυμένο. Εγώ ήμουν με τον druid full resto με 1100Heal. Είχα κάτσει σαν δέντρο και απλά με healara, ούτε ένα attack στον rogue. Αυτός να έχει λυσάξει πάνω μου, τρελό damage αλλά άντεχα, ας είναι καλά τα hots.

 

Το κουφό είναι οτι τον έβλεπα να λιγοστεύει η ζωή του μέχρι που έφτασε στο 1k και εκεί με 2-3 moonfire τον νίκησα! Το δοκιμάσαμε άλλες 3 φορες και είχαμε το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Το ερώτημα είναι: Πως στο καλό έπεφτε η ζωή του αφού εγώ το μόνο που έκανα ήταν να healάρομαι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

thorns... ffs

 

παντως ο rogue πρέπει να ήταν μεγάλος παικτις μιας και το wounding poison έχει stack και στην τελικη αν πατήσει σωστα τα ρημάδια τα κουμπακια του έπρεπε να είχες πέσει σε δευτερόλεπτα.

 

Πάντως με το νέο μικρό buff απο τα talents έχω σαν combat 2250ap 32,5crit 290hit και μπορώ να κάνω και pve και pvp με αρκετά μεγάλη ευκολία (<3 blind -> dismandle -> sinister -> rapture -> killing spree -> res to nearest gy). Επιτέλους βασικά σαν combat μπορώ να σταθώ ενάντιας κάποιου που είναι sublety ή mutilate spec.

 

Όσο για τους παπάδες μας.... απλά το μοναδικό που αξίζει απο το τελευταίο ταλέντο του shadow είναι να το πατάς να βλέπεις το animation και να επιστρέφεις να παίζεις τον rogue σου

Επεξ/σία από paularas
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμάν ρε παιδιά τι έχετε πάθη με τους rogues... μάλλον πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν έχει και δεν πρόκειται να φτιάξει rogue

Στην ΙΦ στα 500 (λέμε τώρα) άτομα που είναι online τα 300 είναι rogueαδες, έχει βρομίσει ο τόπος ποια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thorns... ffs

 

Αποκλείεται να είναι απο τα Τhorns. 25 dmg κάνουν, θα ήθελε μια αιωνιότητα για να χάσει 10.000hp έτσι.

 

Δεν έπεφτα σαν healer πριν το patch, θα πέσω τώρα; Που έχω 100% armor παραπάνω, και 2 extra heal? Μόνο μια φορά με νίκησε απο λάθος δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως φαινεται οτι πολυ κοσμος δε ξερει καθολου τον χαρακτηρα του κ απλα ακολουθει το ρευμα του καθε φορα OP.

Π.χ. χθες το βραδυ orgri καποιος pala αρχισε να απαριθμει ποσο χτυπαει με καθε talent,και τελειωνει ¨μη σας πω ποσο πανε τα νουμερα με crusader aura".Ο δυστυχος εννοουσε την retri aura .Μετα απο τα πολλα lol που εισεπραξε απαντησε "whatever is called"....Ο τυπακος αυτος θεωρει τον ευατο του OP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως φαινεται οτι πολυ κοσμος δε ξερει καθολου τον χαρακτηρα του κ απλα ακολουθει το ρευμα του καθε φορα OP.

 

+9999999999

 

Αυτό που λέτε για την shadow priest που είναι άχρηστη δεν είναι έτσι.Έχω Warlock και κάναμε duel.Δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα(ένιωσα άχρηστος σαν lockas).Μου εκανε στιγμιαίο fear-όλες οι καταρες sillen..- dispell δικο μου fear και άντε για.Επίσης το ίδιο με me hunter (Beast Mastery)!! και elemental shaman και frost mage.Ολοι είμαστε επειπεδου T5-T6...και χάσαμε.Πολύ δυνατή απλά οι περισσότερη μάλλον δεν ξέρουν να παίξουν shadow priest.Ηθελα εκεινη την ωρα να ειχα εναν pala ή roga και να την εβλεπα να μην προλαβαινει να κουνηθει.Αν τους εριχνε και αυτους μετα delete ton χαρακτηρα μου lol (leme tora)

 

Τότε L2P φίλε. Ειδικά με frost mage, ο priest δεν προλαβαίνει να κάνει τίποτα. Άντε να ρίξει κανένα SW:P και κανένα psychic scream, αν είσαι human πατάς "every man for himself" και βγαίνεις αμέσως από το fear και άντε γεια priest. Ακόμα και τους lock τους κάνω ότι θέλω τώρα σαν frost mage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ σωστο αυτο που λετε.δεν γνωριζουν να παιζουν καλα το class τους.η μαλλον εχουν συνηθισει μια συγκεκριμενη στρατηγικη που εμαθαν στο ΤΒC,και τωρα με το νεο patch, με το οποιο εχουν αλλαξει δραματικα τα ταλεντα αρα εχει επηρεαστει και ο τροπος παιχνιδιου του καθε class,τρωνε απανωτα τις σφαλιαρες του και φωνζουν για νερφαρισμα,overpower και πρασινα αλογα.

οχι οτι δεν υπαρχουν προβληματα balance στο νεο πατς,αλλα η γενικη κατακραυγη ειναι λιγακη υπερβολικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο ,αλλα παντα το ειχα σαν απορια.Γιατι το WoW εγινε τοσο δημοφιλες?

 

Εγω πιστευω ,οτι ο ΚΥΡΙΟΤΕΡΟΣ λογος (οχι ο μοναδικος εννοειται) ειναι οτι εχει χαμηλες απαιτησεις σαν game. Εχω ενα 6ετιας P4 στα 2GHZ,512 ddr ram και μια nvidia ti4200 64mb. Παιζω σε αναλυση 1280*1024 και ΟΛΑ στο full χωρις σχεδον κανενα προβλημα. Εκει που ζοριζεται ειναι οταν μπαινω ironforge,shattrath etc. Η λιγη ram δεν σηκωνει πολλα ατομα μαζι.

 

Πολλοι παιρνουν νεους υπολογιστες,αλλα υπαρχουν αρκετοι με παλια μηχανηματα. Μονο το WoW μπορουν να παιξουν και αυτο παιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά βάλε shadows τώρα με το 2ο expansion και θα σου πω τι παίζουν τα παλιά pcs...

 

Λες να είναι τόσο τραγικά τα πράγματα ρε ThReSh?:fear:

Εγώ με το ταπεινό μου ACER θα κάνω δουλειά ή να αρχίσω να σκέφτομαι για καινούργιο?

 

Επεξεργαστής: Core Duo T2050.

Μνήμη: 1024MB DDR II (2x512)

Σκληρός Δίσκος: 100GB ATA100.

Κάρτα γραφικών: ATI Mobility Radeon X1300 with up to 512 MB of HyperMemory.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο ,αλλα παντα το ειχα σαν απορια.Γιατι το WoW εγινε τοσο δημοφιλες?

 

Επειδη ειναι το καλυτερο παιχνιδι που εχει βγει ποτε απο τοτε που ανακαλυφτηκαν οι υπογιστες.

Μεχρι να βγει το επομενο mmo απο την Blizzard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα 6ετιας P4 στα 2GHZ,512 ddr ram και μια nvidia ti4200 64mb. Παιζω σε αναλυση 1280*1024 και ΟΛΑ στο full χωρις σχεδον κανενα προβλημα.

 

Ρε φιλαράκι πες μου πως το κάνεις γιατί έχω το ίδιο PC με 2Gb RAM 128MB G-Force 6800 και το παίζω με όλα στο Low!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...