Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς να παίξεις στο beta για το Patch που ετοιμάζεται.

 

Για το beta του WoTLK θα πρέπει να έχεις λάβει invite/key.

 

Και τα δύο απαιτούν ενεργό account.

 

ok thnx:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο test server είναι απάτη......κάθε τρεις και λίγο κάτω......pings στα ύψη, unplayable και του bag το κάγκελο. Ποιο πολύ feedback προσφέρω παρά παίζω.

 

Το παιχνίδι είναι αρκετά πιο βαρύ. Παίζω χωρίς addons και 60 frames σπάνια αν δω. Γύρω στα 45 κυμαίνομαι αλλά και σε αυτά είναι αισθητό το κόλλημα. Δεν ξέρω αν φταίει το ίδιο το παιχνίδι ή τα τεράστια pings που έχω. Αν ευθύνεται το παιχνίδι οι Mr. της Blizz πρέπει να το δουλέψουν γιατί δεν γίνεται ένα παιχνίδι που τρέχει "αέρα" το crysis να τραβάει ζόρια με το wow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ho ho ho, φαντάζομαι γέλια σε μεγάλα raids-pvp με shadows on.

Imo το WOTLK ήταν μια καλή αφορμή για gfx revamp (νέο client, με νέο engine) αλλά έχει καταντήσει και η Blizz δημόσιο μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει ρε παιδιά τα shadows τα απ ενεργοποιείς......Το θέμα είναι ότι γενικά το παιχνίδι δεν τρέχει καλά πράγμα που με παραξενεύει μιας και το frame rate είναι ικανοποιητικό. Και στο TBC υπήρχαν μερικά κακοσχεδιασμένα τμήματα που το παιχνίδι σερνόταν αλλά εδώ φαίνεται πως η πλειοψηφία είναι έτσι :(. Beta είναι θα μου πείτε αλλά στην beta του tcb όλα έτρεχαν νεράκι και γι'αυτό προβληματίζομαι. Μιλάμε εξάλλου για την ίδια και απαράλλακτη μηχανή γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει ρε παιδιά τα shadows τα απ ενεργοποιείς......Το θέμα είναι ότι γενικά το παιχνίδι δεν τρέχει καλά πράγμα που με παραξενεύει μιας και το frame rate είναι ικανοποιητικό. Και στο TBC υπήρχαν μερικά κακοσχεδιασμένα τμήματα που το παιχνίδι σερνόταν αλλά εδώ φαίνεται πως η πλειοψηφία είναι έτσι :(. Beta είναι θα μου πείτε αλλά στην beta του tcb όλα έτρεχαν νεράκι και γι'αυτό προβληματίζομαι. Μιλάμε εξάλλου για την ίδια και απαράλλακτη μηχανή γραφικών.

 

δοκίμασε όλα στα high και πες τα αποτελέσματα...χάλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθέσω και εγώ μερικά πράγματα σε αυτά που λένε τα παιδιά παραπάνω .

Τεχνικά: Το παιχνίδι γενικά γίνεται πολύ πιο βαρύ απόσο ήταν μέχρι τώρα , οπότε φοβάμαι ότι αρκετός κόσμος ίσως χρειαστεί αναβάθμιση στην κάρτα γραφικών . Μη ξεχνάμε βέβαια ότι το WOW γενικά χρησιμοποιεί πολύ σκληρό δίσκο , οπότε ένας γρήγορος σκληρός ή ακόμη και διάταξη raid βοηθάει .

Τώρα , αρκετοί με ρωτάνε για τους hunter στο καιονύργιο expansion . Μέχρι στιγμής το μεγάλο πρόβλημα είναι το mana . Την παλιά κατάσταση του ατέλιωτου mana με το AOV , ξεχάστε την . Ειδικά οι ΒΜ huntrers έχουν το μεγαλύτερο πρόβλημα , μένουν πολύ εύκολα από mana . H κατάσταση βελτιώνεται σε ένα ποσοστό 50% με το invigoration , αλλά γενικά τα πράγματα δεν είναι εύκολα .

Φαίνεται ότι ο ΜΜ hunter είναι πλέον μονόδρομος , ειδικά για raids , αφού έχει το καλύτερο mana management από όλα τα specs .

Δεν θα είναι καθόλου εύκολο να παίξετε hunter στο WOTLK , ειδικά σε end game instances . Επιτέλους καιρός ήταν να δυσκολέψει λίγο το class , να ξεσκαρτάρει από την πολύ σαβούρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε όλα στα high και πες τα αποτελέσματα...χάλια

 

Μα με όλα full στο high έχουν γίνει οι δοκιμές σε 1920x1200......Το σύστημα μου είναι μια χαρά για μια μηχανή γραφικών πενταετίας (check sig spoiler).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα χάλια είναι, όπως είπα σε προηγούμενο μήνυμα από ένα patch και μετά το παιχνίδι άρχισε να σέρνεται χωρίς λόγο. Πλέον στο ptr το παίζω μόνο στα low settings...Q6600, 2gb ram, asus 2900xt :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το war δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου. 10 lvl είναι ο μεγαλύτερος μου char μιας και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ καθόλου. Εξάλλου το wow είναι η μεγάλη μου αγάπη οπότε κάθε άλλο παρά αντικειμενικός θα είμαι.......Anyway όταν φτάσω το lvl cap και στο war βλέπουμε αλλά μέχρι τότε έχουμε καιρό.

 

Ο ορισμός του get a life. Μultiboxers SUX big time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to war εχει αρκετες καλες και καινοτομες ιδεες,παρολαυτα απο ενα σημειο και μετα αρχιζουν και γινονται,ανουσιες/βαρετες.Ο εθισμος που προσφερει το wow,δε συγκρινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ορισμός του get a life. Μultiboxers SUX big time

 

Psycho τελείως. Δεν την παλεύει. Αλλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο θέλω να παίξω έστω και λίγο σε ένα τέτοιο setup. Πληρωμένο από άλλον φυσικά, i have a life :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...