Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και ενα κουμπι να δωσουν το οποιο θα το πατας και θα πεθαινει ο αντιπαλος, εχει καποιο νοημα εκτος απο την αρενα?

 

Τώρα μου θύμισες αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου θύμισες αυτό

 

Ναι, αυτο το ειχαν βαλει παλια να κανει drop μεσα στο alterac valley, οταν υπηρχαν οι πρωτοι devs ακομα στην blizzard πριν φυγουν.

 

Οι developers εκεινοι επαιζαν ολοι everquest 1-2 οπου ειχε γινει χαμος στα forums με ενα συγκεκριμενο post με το I.W.I.N button και σκεφτηκαν οτι θα ειχε πλακα να το βαλουν στο παιχνιδι.

 

Και τωρα στο wotlk αν δεις στο shadow tree του priest εχουν ενα talent που λεγεται "mind melt" και εχει για εικονα ενα melted face , προφανως θελανε να το ονομασουν "face melt" αλλα θα ηταν πολυ obvious και ,μαλλον δε θελανε να δωσουν τοσο μεγαλη αξια στον creator του εν λογω thread...

 

Αλλα σχετικα με το θεμα μας, το IWIN button ακομα και να υπηρχε στο wow κανεις δε θα το χρησιμοποιουσε γιατι δεν εχει κανενα νοημα εκτος απο την αρενα. Εκει εχει καταντησει το game

 

Οι multiboxers shaman εχουν ενα iwin button, νοιαζει κανεναν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταλαιπωρήθηκα αρκετά για να κατεβάσω την beta. Το αρχικό αρχείο πήρε way too long παρόλο που και το eset firewall και το router μου είναι ρυθμισμένα μια χαρά. Ευτυχώς τα υπόλοιπα updates που συνολικά ήταν περισσότερα gb κατέβηκαν σε χρόνους ρεκόρ.

 

Έχω κάνει από το μεσημέρι copy τον priest και τον lock μου αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει η μεταφορά στην beta :s. Την δε υπηρεσία των premade lvl 80 chars δεν την έχω προλάβει ακόμα ανοιχτή οπότε αναγκάστηκα να εισέλθω στο Wrath με deathknight και.......

 

i creamed my pants :D!!!! Πρώτη εικόνα Arthas, μετά από μερικά /bow τον κλικάρω και τρώω ξενέρα γιατί έχουν αλλάξει την φωνή του. Μερικά lines του Arthas έχουν μεταφερθεί από το war3 αλλά δυστυχώς η φωνή είναι "ξένη". Οk δεν αντιλέγω ότι ενδεχομένως να άλλαξε από τότε που έγινε Lich King (δεν τον ακούσαμε να μιλάει ποτέ εξάλλου από την ώρα που ανέβηκε στο θρόνο) αλλά.......προτιμώ την original.

 

Ωραίος ο DK, όμορφα τα πρώτα questάκια γνωριμίας με το νέο class, πολύ lore μέσα από τα διάσπαρτα βιβλιαράκια που μπορείς να διαβάσεις στο naxxramas και πολύ μα πολύ ΓΕΛΙΟ. Για παράδειγμα σε ένα quest πρέπει να duelάρεις 5 άλλους deathknights. Λίγο πριν ξεκινήσει το battle λένε διάφορα ανάμεσα στα οποία "NO POTIONS" a0xa0x0ax0a0x0ax0a. Διάφορα άλλα mobs της scarlet crusade που είναι άοπλα με του που τους κάνεις ντου, πέφτουν στα γόνατα και σε παρακλάνε "έχω μια γιαγιά άρρωστη που μόνο εμένα έχει, άσε με να ζήσω" (σε ελεύθερη μετάφραση), ghouls που spawnάρεις τα οποία φωνάζουν "Mommy", "Pappy" και διάφορα άλλα. Όχι, όχι Timmy! δεν λέει κανένα εδώ :P.

 

O DK παίρνει τα "χαμένα" talent points του μέσω quests και μοιάζει τρελός killer. Τρελάθηκα με τον τρόπο παιξίματος του class. Επιτέλους και κάτι διαφορετικό από τα συνηθισμένα, runes και runic power rulezzzz απλά. Mount παίρνεις επίσης μέσα από ένα quest και παρόλου που είσαι μικρότερο lvl από το....μέχρι σήμερα απαιτούμενο 60! παίρνεις epic mount. Το class δείχνει πολλά υποσχόμενο και σίγουρα όλοι μας θα lvlάρουμε ένα. Μετά το tbc που μας έφερε τον κόσμο των dranei shamans και belf paladins ετοιμαστείτε σε ένα μήνα για το world of deathknights :P.

 

Χαλάστηκα λίγο γιατί ο Lurky, το pet που μας έδωσε η blizz ως αντάλλαγμα λόγω της μαλακίας που έκανε με την collectors του TBC δεν λαμβάνεται στο mailbox, σε αντίθεση με το netherwhelp που υπάρχει κανονικά (αυτό έλλειπε να μην υπήρχε κιόλας ffs). Δεν ξέρω αν πρόκειται για λάθος ή απλά είναι beta κλπ αλλά από τη στιγμή που το άλλο pet της CE του TBC σου έρχεται κανονικά με βάζει σε υποψίες μήπως και δεν μας το παρέχουν στους νεους μας chars από εδώ και στο εξής :/. Ναι είμαι pet collector και θέλω ο Deathknight μου να έχει τον Lurky.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα αυτες της ημερες να ψαχνω για free server!

Βρηκα τον toxic wow και ειναι καλος!!!

http://toxic-wow.net/

Οσοι θελετε περαστε μια βολτα και απο αυτον!

 

Υ.Γ. Αμα ξερεται κανα καλυτερο πειτε το μην παιδευομαι τζαμπα :lol:

Υ.Γ.2 Να λειπουν τα σχολεια περι τι να το κανεις τον free αν δεν ειναι offisial κλπ

τα εχουμε ακουσει και τα ξερουμε!

 

Ευχαριστω! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα quest του DK είναι επικά αλλά μετά πας outland και ξενερώνεις την ζωή σου θα κολούσε περισσότερο με lore κλπ να πηγαίνεις κατευθείαν northrend

 

P.S. instance with 5 unholy DKs = total pwnz0rd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gamerzplanet.net/forums/private-servers/252839-wrath-lich-king-testserver-3-01-online.html

 

Wrath private αν και δεν εχει καμμια σχεση με το κανονικο wow ποτε ενας private server

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολοκλήρωσα την υπηρεσία μου στην scourge και επέστρεψα στην alliance. Ντάξει ότι και να πω είναι λίγο για τα αρχικά quests των DK. H μάχη στο chapel των EPL είναι beyond imagination και όλο το σκηνικό που έχει στηθεί μεταξύ πατέρα-υιού Morgaine και Arthas είναι απλά απίστευτο.

 

Μερικά screens inc

 

 

 

 

The Lich King

η πρώτη εικόνα που βλέπεις μόλις εισέρχεσαι στο παιχνίδι ως DK

WoWScrnShot_100308_234317.jpg

WoWScrnShot_100408_153255.jpg

 

Των ghouls το κάγκελο

WoWScrnShot_100408_080541.jpg

Down Of The Dead \m/

WoWScrnShot_100408_082516.jpg

 

Death From above

WoWScrnShot_100408_154116.jpg

 

Undead Rising. Το τελευταίο quest με τις δυνάμεις της Scourge

WoWScrnShot_100408_155833.jpg

 

Clearly one of the best stories ingame. Δείτε και το tales of the past III όσοι δεν το έχετε ήδη κάνει

WoWScrnShot_100408_160545.jpg

 

Ο Arthas παίρνει το πούλο :)

WoWScrnShot_100408_160612.jpg

 

Επιστρέφοντας στην SW για να δηλώσεις πίστη στον Varian Wrynn δέχεσαι τον χλευασμό των humans. Σου πετάνε κάθε είδους ζαρζαβατικό. Check την γραμμή των debuffs

 

WoWScrnShot_100408_161648.jpg

WoWScrnShot_100408_161659.jpg

 

Hail to the King

WoWScrnShot_100408_162217.jpg

 

Panoulis gosu inc με το setάκι που παίρνεις από τα πρώτα quests ως DK

WoWScrnShot_100408_162936.jpg

 

Panoulis gosu με belf μαλλιά

WoWScrnShot_100408_163049.jpg

 

Πάλι human θα lvlάρω δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξω, με τα νέα μαλλιά μου αρέσουν και τα male πλέον :). Άντε να γίνουν copy και οι δικοί μου και οι premade chars να δούμε λίγο Northend.

 

 

Α και επειδή wow is for p0rn πάρτε και αυτό........xD

 

DraneiAss.gif

Αν κάποιος έχει την belf ή την human έκδοση plx share lol

 

Επεξ/σία από chill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...