Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαιρετω την τρελη παρεα!!

 

λειπον ολα ωραια με το new exp δεν αντιλεγω μπορει να επαιζες τοσο καιρο να παρεις ενα gear πχ τ6 η brutal αλλα πραγματικα μετα απο λιγο ειναι βαρετο ολο τα ιδια κ τα ιδια κ συνιθος οπως κανουν οι πιο πολοι διμιουργουν εναν alt για να μιν βαριουντε με τον main τους... οποτε πιστευω το exp θα δοσει μεγαλη πνοι στους παικτες που θα δουνε κ παλυ τους main τους να φαρμαρουν κ να κανουν lvl up με πολα new skill κ talent...

γτ περα απολα δεν πιστευω πως καπιος δεν του αρεσε το lvl up του πρωτου του παικτι (τονιζω τον πρωτο παικτι :-)) περα απο ολλα ομως εγω βλεπω μια blizz που μετα απο 2 xronia περιπου σου προσφερει ακομα ενα exp με 38 euro περιπου δλδ ΠΑΛΥ θα πλιροσουμε κατι το οποιο στιν αρχι ειχε ακουστει κ σαν free patch...

anyway τα βιτσια πληρονοντε..:-)

λειπον θελω να ρωτισω επιδι ξεκινισα αμεσως μετα το tbc οποτε δεν ξερω πως γινετε το πραμα 13-11 θα βγει το exp στα μαγαζια πρως πολισι ναι ωραια ομως το Patch θα ανοιχτει μετα απο λιγες μερες η στις 13-11 με το που κανεις update το acc σου θα μπορεις να παιξεις απεφθιας το expasion ? σκεφτομαι οτι θα εξαφανιστουν τιν πρωτι μερα κ ελεγα να κανω παραγκελια απο το Plaisio αλλα στο tbc ειχα ακουσει πολα ατομα που παραγκιλαν αλλα το πειραν πολες μερες αφου ειχε βγει στιν αγορα! οποτε δεν ξερω τι να κανω να παραγκιλω απο καπου η να ελπισω οτι θα προλαβω να τσιμπισω κανενα απο το καταστιμα...:rolleyes:

Επεξ/σία από PhantoM47
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να μην ψάχνω θυμάστε ποιο κατάστημα ήταν ανοιχτό το βράδυ που βγήκε το tbc και σε ποια περιοχή? Είχαν πάρει όλοι κομμάτια ή κάποιοι έφυγαν με άδεια χέρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το patch θα βγει λίγες μέρες πριν το WotLK (13-11) και θα έχουν όλοι πρόσβαση σε μερικά πραγματάκια όπως στα νέα talents, barbershops κτλ το update στο acc και η πρόσβαση στην νέα ήπειρο και στο νέο content καθώς και στο XP θα γίνει αφού πάρεις WotLK δηλαδή από 13-11 και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις βγήκα από τον ptr server με lvl 1 char γιατί η blizz θέλει....6 μέρες για να σου κάνει copy κάποιον δικό σου και οι premades είναι κάτω (gg blizz). Έπαθα πλάκα με την sw. Ανέκαθεν πίστευα ότι είναι το πιο όμορφο capital αλλά τώρα με το λιμάνι φάνηκε πολύ περισσότερο. Μου θύμισε πολύ warcraft2/3 το στήσιμο του λιμανιού, με τα shipyards τις βαλλίστρες κλπ, πολύ καλή δουλειά :).

 

Όλα τα human males από τι κατάλαβα θα φέρουν από το patch 3 και μετά τον διάσημο belf male manga κότσο. Όσους είδα όλοι το ίδιο πράγμα :s.

 

Aν είναι παίδες και υπάρχουν alliance side στον ptr να κανονίσουμε για κανένα 5man άμα γουστάρετε να γελάσουμε λιγάκι. No mods, no nothing να δούμε άμα μετράμε έτσι τίποτα :P.

 

Btw εκπληκτική η login screen με τον δράκο και η εικόνα του loading πριν μπεις (το belfάκι είναι κάργα τσόντα χαχα).

 

Α!!!! Τα achivements θα έχουν κανένα reward? Ή απλά επίδειξη για την ακόμα μεγαλύτερη επιμήκυνση του epenis μας (πόσο να πάει πια και αυτό το epenis πια xD)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες υπαρχει καποιος συγκεκριμενος τροπος να βγαλω πιο πολλα και γρηγορα gold ειμαι lvl 37 και εχω μονο 10gold ακουω κατι τρελα οτι ο αλλος εχει 10.000gold τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες υπαρχει καποιος συγκεκριμενος τροπος να βγαλω πιο πολλα και γρηγορα gold ειμαι lvl 37 και εχω μονο 10gold ακουω κατι τρελα οτι ο αλλος εχει 10.000gold τι παιζει?

 

 

Στο 37 lvl ειναι αδυνατο να βγαλεις 10000

Τα πολλα gold ερxονται στα outland, ειδικα στο 70lvl με daily quest ktl

 

Σε μικρα lvl καλα λεφτα βγαζουν μερικα gathering profesion αναλογα με τον server, αλλα σιγουρα δεν μαζευεις 10κ gold 37 lvl (οχι ευκολα τουλαχιστον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις βγήκα από τον ptr server με lvl 1 char γιατί η blizz θέλει....6 μέρες για να σου κάνει copy κάποιον δικό σου και οι premades είναι κάτω (gg blizz). Έπαθα πλάκα με την sw. Ανέκαθεν πίστευα ότι είναι το πιο όμορφο capital αλλά τώρα με το λιμάνι φάνηκε πολύ περισσότερο. Μου θύμισε πολύ warcraft2/3 το στήσιμο του λιμανιού, με τα shipyards τις βαλλίστρες κλπ, πολύ καλή δουλειά :).

 

Όλα τα human males από τι κατάλαβα θα φέρουν από το patch 3 και μετά τον διάσημο belf male manga κότσο. Όσους είδα όλοι το ίδιο πράγμα :s.

 

Aν είναι παίδες και υπάρχουν alliance side στον ptr να κανονίσουμε για κανένα 5man άμα γουστάρετε να γελάσουμε λιγάκι. No mods, no nothing να δούμε άμα μετράμε έτσι τίποτα :P.

 

Btw εκπληκτική η login screen με τον δράκο και η εικόνα του loading πριν μπεις (το belfάκι είναι κάργα τσόντα χαχα).

 

Αποκλείεται να κάνει 6 μέρες. Και σε μένα έγραφε 7 μέρες αλλά όλοι οι χαρακτήρες εκτός από τον warlock έγιναν copy σε 1 μέρα (warlock 2 μέρες).

Ακριβώς τις ίδιες σκέψεις έκανα και εγώ όταν είδα το stormwind/human hair cuts. Πολύ ωραίο σχεδιασμό έκαναν για το λιμάνι, μπράβο στη bliz

Από alliance μεριά έχω έτοιμα mage (frost), hunter (bm), priest (holy αλλά δεν έχω healarει ποτέ οπότε μπορώ να το αλλάξω σε shadow) οπότε αν γίνει κάτι let me know >.<

 

TH_boy_20: herbalism. Μόλις βγει το patch στανταρ θα υπάρχουν άτομα που βαριούνται να μαζέψουν herbs για το inscription οπότε θα πάνε να τα αγοράσουν. Από όλα τα professions μπορείς να βγάλεις κάτι, ειδίκα αν μπορείς να φτιάξεις items για lvl19,29,39

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες υπαρχει καποιος συγκεκριμενος τροπος να βγαλω πιο πολλα και γρηγορα gold ειμαι lvl 37 και εχω μονο 10gold ακουω κατι τρελα οτι ο αλλος εχει 10.000gold τι παιζει?

 

Κοίτα στα 37 lvl να είχε 10.000 gold δεν παίζει.Στα 70 με full dailys παίζει... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια blizz που μετα απο 2 xronia περιπου σου προσφερει ακομα ενα exp με 38 euro περιπου δλδ ΠΑΛΥ θα πλιροσουμε

Μπορείς να το παραγγείλεις για 25 euro από το play.com.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως με χαλάει η ανισορροπία που υπάρχει στα τέως end-game dungeons και reputation factions. Δηλαδή τόσο καλό end-game content είχε δημιουργηθεί για τα 60 και κατέληξε να είναι εντελώς διακοσμητικό με το expansion. Έτσι νέοι ή casual παίκτες (like me) που δεν το είχαν προλάβει, ουσιαστικά δεν έχουν την ευκαιρία να το παίξουν as-intended. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε όλα τα end-game instances να αναπροσαρμόζονται σε κάθε expansion ώστε να παραμένουν βιώσιμοι προορισμοί για το τελευταίο level (σε επίπεδο δυσκολίας και rewards).

 

Θα ήταν ωραίο κάθε guild να έχει την επιλογή να κάνει "progress" επιλέγοντας ανάμεσα από πολλά instances με ίδιο επίπεδο δυσκολίας και ισάξια rewards. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το έκαναν στο TBC, τόσο δύσκολη ήταν μια αναβάθμιση στα στατιστικά των τεράτων και τα drops a-la-heroic mode, έστω;

 

ΥΣ. Δεν άκουσα να εξετάζεται κάτι τέτοιο, όλα τα τωρινά raids θα αχρηστευθούν και πάλι οριστικά με το WotLK, έτσι;

 

Ακριβως φιλε...Εγω ξεκινησα μερικους μηνες πριν βγει το TBC και τα μονα που ειδα ηταν ZG και AQ...Eπισης στο TBC λογω crappy server/guilds εχω δει μονο Kara, SSC, TK...BT μονο απ'εξω εχω περασει..Και σκεφτομαι οτι με το που βγει το WotLK ολα τα προηγουμενα instances θα ξεχαστουνε με αποτελεσμα να μη δω και παλι τιποτα απο end game..

Ειναι ωρες ωρες που αναρωτιεμαι γιατι παιζω αφου δεν φτανω μεχρι στιγμης στα end bosses....:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aleilo03 υπάρχει μια μικρή διαφορά. Τα dungeons του TBC είναι πλεον "ανοιχτά" και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα για να μπεις. Αντίθετα με τα παλιά dungeons όπως πχ. Onyxia που πρέπει να κάνεις ένα ατελείωτο chain-quest. Έτσι, πιστεύω πως ακόμα και στο 80, κάποιοι θα μαζεύονται για να πάνε BT να δουν τι ζόρι τραβάει ο Ilidan :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες υπαρχει καποιος συγκεκριμενος τροπος να βγαλω πιο πολλα και γρηγορα gold ειμαι lvl 37 και εχω μονο 10gold ακουω κατι τρελα οτι ο αλλος εχει 10.000gold τι παιζει?

 

Υπάρχει μια μαγική χώρα που την λένε China....Εκεί μπορείς να βρεις ότι φανταστείς...

Αλλά δεν λέει.... ;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες υπαρχει καποιος συγκεκριμενος τροπος να βγαλω πιο πολλα και γρηγορα gold ειμαι lvl 37 και εχω μονο 10gold ακουω κατι τρελα οτι ο αλλος εχει 10.000gold τι παιζει?

 

Πάρε mining και Skinning και θα χεστείς στο τάληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aleilo03 υπάρχει μια μικρή διαφορά. Τα dungeons του TBC είναι πλεον "ανοιχτά" και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα για να μπεις. Αντίθετα με τα παλιά dungeons όπως πχ. Onyxia που πρέπει να κάνεις ένα ατελείωτο chain-quest. Έτσι, πιστεύω πως ακόμα και στο 80, κάποιοι θα μαζεύονται για να πάνε BT να δουν τι ζόρι τραβάει ο Ilidan :)

 

Συμφωνώ και να προσθέσω ότι σκεφτείτε εμάς που παίξαμε preTBC και περιμέναμε το καινούριο x pac για να παίξουμε κάτι άλλο να ήμασταν αναγκασμένοι να κάνουμε raid τα ίδια instance απλά σε lvl70(δεν είναι θέμα επιλογής instance είναι θέμα επιλογής gear).Στον server μου αρκετά guilds πάντως κάνουν old sk00l raids, ακόμα και pugs η raiding groups για fun, τσέκαρε realm forums, sites κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...