Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως παιδιά όταν είχε πρωτοαρχίσει το TBC το transition στο gear(πράσινο-μπλε normal-epic heroic/kara κτλ) και το challenge στα fights ήταν καλο, απλά πλέον έχου φάει nerf τα πάντα, ελπίζω η blizz τις αδυναμίες και τα λάθη του TBC να μην τα επαναλάβει στο WotLK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο τεχνικό το θέμα. Επειδή έχω βαρεθεί το wow έκανα cancel το account μου αλλά μπαίνω από το account ενός φίλου από άλλη χώρα πότε πότε αν έχω όρεξη. Υπάρχει περίπτωση να του κάνουν ban το account?

 

Σε μια παρόμοια περίπτωση ενός guildmate του έκαναν προσωρινό block επειδή είχε κάνει log in από τρεις διαφορετικές χώρες σε λιγότερο από ένα μήνα (ταξίδευε συχνά λόγω δουλειάς) και υποπτεύθηκαν ότι το μοιραζόταν με άλλα δυο άτομα. Υπάρχει καμιά δικαιολογία να πω αν με ρωτήσουν να εξηγήσω πως γίνεται χωρίς share account να μπαίνουμε από διαφορετικές χώρες με τον άλλο? Fake ip ή μπα..

Plz ξέρει κανείς τίποτα επί του θέματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

you have upgrated your warglaive with the green sword of the monkey !

 

Η Blizz ηταν ξεκαθαρη επι αυτου,οτι δηλαδη δεν υπαρξει ξανα η χαοτικη διαφορα στα gear απο Outland σε Northrend οπως υπηρξε κατα την ελευση του TBC.

Tα Τ6 και τα καλα badge reward θα κρατησουν για τουλαχιστον 5-6lvls τωρα αν εχει καποιος την απαιτησει να 80αρισει και να δει end game conted με T6 ε δε στεκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Υπάρχει καμιά δικαιολογία να πω αν με ρωτήσουν να εξηγήσω πως γίνεται χωρίς share account να μπαίνουμε από διαφορετικές χώρες με τον άλλο? Fake ip ή μπα..

Plz ξέρει κανείς τίποτα επί του θέματος?

 

Δεν είναι εύκολο να δικαιολογήσεις ότι γίνονται συνδέσεις από ISPs σε διαφορετικές χώρες. Αν ήταν πιο ουδέτερη η μία διεύθυνση, θα μπορούσε ο ένας να πει ότι αναγκάζεται να μπαίνει μέσω VPN από μηχάνημα που νοικιάζει στο εξωτερικό όταν παίζει από τη δουλειά του είτε για να μην γίνει αντιληπτός είτε γιατί ο διαχειριστής μπλοκάρει τέτοια κίνηση. Και πάλι μάλλον θα μπορούσαν να συμπεράνουν από το delay με τον client ότι είναι ψέμα, αλλά δε νομίζω να ασχολούνταν. Όμως το πιθανότερο είναι να φαίνεται (από τα whois info ή το reverse DNS) ότι πρόκειται για δυναμικές, συνδρομητικές διευθύνσεις ADSL/Cable (ή οτιδήποτε), οπότε μια τέτοια δικαιολογία δεν είναι και τόσο πιστευτό ότι μπαίνεις μέσω VPN από την DSL ενός φίλου σου σε άλλη χώρα.

 

Πάντως δε νομίζω να κάνουν μόνιμα ban τον λογαριασμό για κάτι τέτοιο, είτε θα υπάρξει προειδοποίηση είτε προσωρινό ban (για 3 ως 72 ώρες).

 

ΥΣ. Εκτός αν όντως πείσεις τον φίλο σου να σου στίσει ένα VPN στην DSL του και μπαίνεις έτσι (βέβαια θα έχεις μεγαλύτερη καθυστέρηση) :D

Επεξ/σία από nske
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Blizz ηταν ξεκαθαρη επι αυτου,οτι δηλαδη δεν υπαρξει ξανα η χαοτικη διαφορα στα gear απο Outland σε Northrend οπως υπηρξε κατα την ελευση του TBC.

Tα Τ6 και τα καλα badge reward θα κρατησουν για τουλαχιστον 5-6lvls τωρα αν εχει καποιος την απαιτησει να 80αρισει και να δει end game conted με T6 ε δε στεκει.

 

Συμφωνώ με τον φίλο εδώ και θέλω να προσθέσω πως όσο καλύτερο gear έχεις πριν το expation τόσο πιο εύκολα και γρήγορα θα κάνεις level up μετά.

Εγώ με full t2 και κάποια items από aq40 και naxx πήγα άνετα μέχρι τα 67 ( που και να χα t3 ή t 2,5), μετά άρχισα να βάζω κάποια blue μέχρι τα 70.

Γι αυτό μην υποτιμάτε το gear έχετε ( και για να γίνω λίγο @@δι το gear που θα θέλατε να είχατε) όσοι το έχετε ή όσοι δε το έχετε .

Και στην τελική, πώς να γίνει δλδ?!!!!! Το gear του lvl 72 να είναι καλύτερο από από του lvl 78 για παράδειγμα?, ή επειδή έχει κανείς τα t6 η τα t6,5 να σταματήσει να βγάζει άλλα items η blizzard?!!!

 

Chill κατάλαβα αυτό που λες αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με τα instances αλλά με τις αλλαγές που έχουν κάνει στα class.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρ παθδια χαλαρωστε με το gear

Το τ6 κραταει μεχρι Naxxramas!(το πρωτο raid instance)

Εγω στον priest εχω μονο kara/pvp s3/s4 gear και στο 75 level δεν εχω αλλαξει κατι!

Στα πρωτα 5man πεφτουν ισαξια item με kara gear αλλα αν βαλεις τα enchant kai gem που εχεις καταληγουν καλυτερα τα item σου!

 

Υπαρχουν καποια lvl 74 πρασινα apo quest που ειναι καλυτερα απο 70 epics σε ενα στατ ομως!! Πχ πρασινο head με περισοτερο spell power αλλα χωρις int/spirit και φυσικα χωρις socket, αρα βγαινει χειροτερο

 

Παντως το t6 Δεν αλλαζει μεχρι heroic η naxx

 

Παντως γιατι να μην αλλαξουν τα item? αυτο ειναι το νοημα σε ενα mmo συνεχες progress και upgrade

 

Για να μην πω οτι οσοι εχουν τ6 απλα κανουν 2shot τα mobia και levelaroyn πολυ πιο ευκολα σε σχεση με εναν με πρασινα απο quest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Too Much Work For Rewards:

 

I actually have to PLAY the battlegrounds (scenarios) to earn honor (renown)?? What's up with that? I can get my purples by going AFK in WoW. Why should I have to play to get rewards? This is a perfect example of their shoddy game design.

 

No Dungeons:

 

Actually, I'm told there are 30 dungeons in WAR, but I haven't seen any of them yet. After all, WAR is a PvP-only game, so I don't understand why Mythic would include dungeons, so I don't believe they exist.

 

Drop Rates:

 

The drop rates for quests in WAR is too predictable. If I'm told to get 10 lion skins, I have to kill 10 lions. Where's the fun in that? WoW quest drops add suspense to quests. You never know if you'll have to kill 10 lions or 100 lions to get your lion skins.

 

Unfair Requirements On Public Quest Rewards:

 

When you finish a public quest, the game "rolls" for you to see who gets a chance at reward drops. You get a roll "bonus" if you contributed to the public quest. The more you contribute, the bigger the bonus. You get a bag of items, and you get to pick ONE item from the bag that you want to keep.

 

WoW may not have public quests, but compare that to instances.

 

First, this has the same problem as "Too Much Work For Rewards" listed above. WoW lets me tag along in an instance and contribute nothing, yet I can still get great drops from that quest. In fact, that's the whole point of getting a 70 to run me through deadmines! So why should I have to contribute to get a reward?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σατυρικό, ελπίζω, έτσι;

 

Μερικά από αυτά είναι υπερβολικά lame για να είναι σοβαρά, άλλα πάλι φαίνονται υπερβολικά σοβαρά για να είναι σατυρικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρ παθδια χαλαρωστε με το gear

Το τ6 κραταει μεχρι Naxxramas!(το πρωτο raid instance)

Εγω στον priest εχω μονο kara/pvp s3/s4 gear και στο 75 level δεν εχω αλλαξει κατι!

Στα πρωτα 5man πεφτουν ισαξια item με kara gear αλλα αν βαλεις τα enchant kai gem που εχεις καταληγουν καλυτερα τα item σου!

 

Υπαρχουν καποια lvl 74 πρασινα apo quest που ειναι καλυτερα απο 70 epics σε ενα στατ ομως!! Πχ πρασινο head με περισοτερο spell power αλλα χωρις int/spirit και φυσικα χωρις socket, αρα βγαινει χειροτερο

 

Παντως το t6 Δεν αλλαζει μεχρι heroic η naxx

 

Παντως γιατι να μην αλλαξουν τα item? αυτο ειναι το νοημα σε ενα mmo συνεχες progress και upgrade

 

Για να μην πω οτι οσοι εχουν τ6 απλα κανουν 2shot τα mobia και levelaroyn πολυ πιο ευκολα σε σχεση με εναν με πρασινα απο quest

 

1st blue items = ssc quality items

1st blue instance items (the nexus ) = ssc + tk quality items

 

kara items = green shits @ lvl 70 :D

 

Imr εσυ που ειδες να αντεχουν τα kara items δεν μπορω να καταλαβω. 74 lvl στον ptr και βλεπω σε λιγο τα t6 μου να ειναι ετοιμα να χάσουν την αξια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κανένας neptulon? Έρχομαι μέσα στην εβδομάδα \0/!!!!!!

 

Εγώ μαζί με τους irl friends μου.Μόλις έρθεις ρίξε ένα pm σε Xvipes :)

btw Horde side ελπίζω να είσαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1st blue items = ssc quality items

1st blue instance items (the nexus ) = ssc + tk quality items

 

kara items = green shits @ lvl 70 :D

 

Imr εσυ που ειδες να αντεχουν τα kara items δεν μπορω να καταλαβω. 74 lvl στον ptr και βλεπω σε λιγο τα t6 μου να ειναι ετοιμα να χάσουν την αξια τους.

 

Tα kara item ναι ειναι ισοδυναμα με πρασινα, αλλα λογω enchant kai gem κρατανε λιγο καιρο

(tbh ελαχιστα kara item exw,πιο πολυ pvp )

Πχ εχω το merciless mace+ tears of heaven offhand

Μπλε staff που πηρα απο azjul nerub ειναι καλυτερο, αλλα καθως εχω enchant στο mace δεν αξιζει να κανω την αλλαγη εκτος αν βαλω και στο staff enchant,το οποιο δεν αξιζει φυσικα για ιτεμ που θα αλλαξω σε μερικα lvl

Πχ πρασινο 73lvl quest head εχει 30 spell power περισοτερο απο το s3head αλλα λογω meta gem+enchants+intelect(που δεν εχει καθολου το πρασινο) to s3 καταληγει καλυτερο

 

Γενικα τα ιτεμ μου( ειναι γενικα χαλια στον priest ) δεν περιμενα να κρατησουν τοσο πολυ.μεχρι τωρα εχω αλλαξει μονο rings και feet

Σιγουρα 74-75 lvl θα εχουν φυγει ολα,αλλα πολυ κρατησαν πιστευω

 

Το τ6 ισως να αλλαξει στα 80ρια normal dungeons με μπλε(Εξαιρεση ισως τα weapons απο το αντιστοιχο ring of blood)

Aλλα Αντεχει πολυ,ειδικα sunwell gear, δεν νομιζω να αλλαξει εκτος απο 80lvl epic

Μην Ξεχνας οτι τα περισοτερα πρασινα quest rewards δεν εχουν ισοροπημενο stat allocation, δλδ μπορει να εχουν πολυ spelldmg αλλα να μην εχουν int η spirit η crit rating

 

 

Πιστευω εχουν κανει πολυ καλη δουλεια με τα item στο wotlk αντιθετα με το bc που καπως το παρακαναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα πάντως με χαλάει η ανισορροπία που υπάρχει στα τέως end-game dungeons και reputation factions. Δηλαδή τόσο καλό end-game content είχε δημιουργηθεί για τα 60 και κατέληξε να είναι εντελώς διακοσμητικό με το expansion. Έτσι νέοι ή casual παίκτες (like me) που δεν το είχαν προλάβει, ουσιαστικά δεν έχουν την ευκαιρία να το παίξουν as-intended. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε όλα τα end-game instances να αναπροσαρμόζονται σε κάθε expansion ώστε να παραμένουν βιώσιμοι προορισμοί για το τελευταίο level (σε επίπεδο δυσκολίας και rewards).

 

Θα ήταν ωραίο κάθε guild να έχει την επιλογή να κάνει "progress" επιλέγοντας ανάμεσα από πολλά instances με ίδιο επίπεδο δυσκολίας και ισάξια rewards. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το έκαναν στο TBC, τόσο δύσκολη ήταν μια αναβάθμιση στα στατιστικά των τεράτων και τα drops a-la-heroic mode, έστω;

 

ΥΣ. Δεν άκουσα να εξετάζεται κάτι τέτοιο, όλα τα τωρινά raids θα αχρηστευθούν και πάλι οριστικά με το WotLK, έτσι;

Επεξ/σία από nske
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μαζί με τους irl friends μου.Μόλις έρθεις ρίξε ένα pm σε Xvipes :)

btw Horde side ελπίζω να είσαι :P

 

Nope lol

 

Αlliance, name : venedictia/sophitia, guild : cox, πρέπει να είναι ήδη established έρχονται με trasfer από τον shattered halls.

 

Θα κανονίσουμε μια σύγκρουση σύντομα ελπίζω :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...