Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Selling thread κατάντησε :P

 

Αλλά στο τέλος όλοι θα δοκιμάσουν το wotlk και θα ψάχνουνε account hehe

 

Μια απο τα ιδια μου φενεται το wotlk, δε ξερω μπορει να κανω και λαθος. Δεν το εχω παιξει, μονο απο αυτα που εχω διαβασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα δεν είναι μόνο το BT το πρόβλημα. Και τα προηγούμενα instances, όπου δεν τα βρήκα έτοιμα στο πιάτο την ίδια εντύπωση μου άφησαν γι'αυτό και σταμάτησα τα raids ένα χρόνο πριν. Ακόμα και στο ZA που μπήκα σχετικά πρόσφατα ξενέρωσα, μιας και το αντίστοιχο instance pre tbc, το ΖG ήταν κλάσεις ανώτερο. Μπορείς να πεις βέβαια ότι άλλαξε η δικιά μου οπτική απέναντι στο παιχνίδι αλλά το φαινόμενο είναι γενικό, οπότε μάλλον κάτι άλλαξε στο ίδιο το παιχνίδι.

 

Εκτός αυτού το gameplay είναι μαύρα χάλια από πλευράς priest τουλάχιστον στο BT. Παλιά θυμάμαι ήμουν τίγκα στα keybindings, έτρεχα, προσπαθούσα να κάνω τη δουλειά μου σωστά ακόμα και σε farming instances. Χτες ένιωσα πιο βαρετός και από pala, με το spam coh.

 

Να φανταστείς ότι χαλάστηκα τόσο πολύ, όπου δεν πήρα καν gear. Πέφταν σωρηδόν items τουμπανέ που δεν τα χρειαζόταν κανένας και δεν είχα κουράγιο ούτε need να πω με την χείριστη γεύση που μου είχε αφήσει το instance. Χτες ήταν μια προσπάθεια της παρέας μου να με επαναφέρει στο raiding μιας και ψάχνουν priests για sunwell γιατί έχουν μόνο έναν holy priest στο guild τους. Απέτυχε πλήρως. Όλα ήταν καλά, η παρέα εκεί, το fun στο ventrilo εκεί, το παιχνίδι απλώς έχει χαλάσει όπως και το class του priest στα raids.

 

Καταλαβε οτι αυτο που λες ειναι ακυρο.

Λογικο ειναι να σου φαινονται βαρετα τα raids στο ΒΤ την στιγμη που ειναι πληρως σε farming state,παρτους οπως ειστε και ο ι25 και πηγαιντε Sunwell να δεις ποσο βαρετο και ευκολο θα σου φανει.

Γι αυτο υπαρχει το progress αν ενα guild κανει farm στο ΒΤ 9 μηνες δε τους φταιει η Blizz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απο τα ιδια μου φενεται το wotlk, δε ξερω μπορει να κανω και λαθος. Δεν το εχω παιξει, μονο απο αυτα που εχω διαβασει

 

To wotlk τουλαχιστον οσον αφορα environment και art γενικα ειναι απλα κορυφαιο!

Εχει την epic αισθηση που ειχα οταν προτοπαιξα wow

Εχοντας παιξει την beta ειναι πραγματικα κλασεις ανωτερο απο το tbc,τωρα πως θα ειναι απο class balance κτλ ειναι αλλο θεμα, παντως το περιτιλυγμα ειναι αψογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβε οτι αυτο που λες ειναι ακυρο.

Λογικο ειναι να σου φαινονται βαρετα τα raids στο ΒΤ την στιγμη που ειναι πληρως σε farming state,παρτους οπως ειστε και ο ι25 και πηγαιντε Sunwell να δεις ποσο βαρετο και ευκολο θα σου φανει.

Γι αυτο υπαρχει το progress αν ενα guild κανει farm στο ΒΤ 9 μηνες δε τους φταιει η Blizz.

 

Δεν διάβασες προσεχτικά τι είπα. Μπορεί το BT να το είχα στο πιάτο, τα προηγούμενα raids όμως όχι. Και το tbc από πλευράς raiding ήταν κατά πολύ κατώτερο του αρχικού παιχνιδιού. Φυσικά απόψεις είναι αυτά αλλά δεν είμαι ο μόνος που το υποστηρίζει. Πέραν τούτου νομίζω ότι μπορείς εύκολα να διαπιστώσεις το πόσο πιο εύκολο έγινε το παιχνίδι στα raids από πλευράς progress. Πόσα guilds καθάρισαν το AQ40 και πόσα το BT? Η πλειοψηφία των guilds που ξέρω εγώ δεν πάτησαν καν το πόδι τους ΑQ/Naxx ενώ τώρα βρίσκονται Sunwell. Aν μη τι άλλο αυτό κάτι δείχνει.

 

Τέλος θα ήθελα πολύ να πάω sunwell, αλλά διαπιστώνοντας ότι και πάλι θα σπαμάρω κυρίως ένα κουμπάκι κατά την διάρκεια των raids δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Από τη στιγμή που το loot μου είναι αδιάφορο και το μόνο που με νοιάζει είναι η απόλαυση δεν έχω θέση σε τέτοιου είδους 1button mindless raids. Και όλοι λένε ότι το pvp είναι zero skill. Μάλιστα δεν είναι zero skill τα raids που πατάς μηχανικά 1-2 κουμπιά και είναι το pvp στο οποίο χρησιμοποιείς την πλειοψηφία των abilities σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν κάνεις εσυ ο ίδιος progress raid μέσα σε αυτά τα instances και ειδικότερα sunwell τότε να κρίνεις ;)

 

μην κράζεις τα πάντα κι οταν μάλιστα σε πανε βόλτα BT ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχνάτε , πιστεύω , έναν βασικό παράγοντα , που είναι το badge gear , που δεν είχαμε pre TBC , αλλά ούτε καν στην αρχή του TBC . Για ρωτήστε και μας που μπήκαμε SSC (imo το καλύτερο instance στο TBC) ,έχοντας equip μόνο Kara gear, να δείτε τι δύσκολα ήταν .

Κατά τα άλλα συμφωνώ ότι ΒΤ= σίχαμα , sunwell = σαφέστατα πιο δύσκολο, διαφωνώ όμως ότι το ZG είναι χειρότερο από ΖΑ . Η μάχη του Zuljin είναι πολύ πιο ωραία από τη σαχλαμάρα του Ηakar .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λέει ο Evkar είναι σωστό. Όντως εκτός οτι έχουν nerfαριστεί τα περισσότερα fights, έχουν κυκλοφορήσει απίστευτα badge rewards. Οπότε τα guild μπορούν να πάνε με αρκετά καλό gear στα προχωρημένα instances.

 

Απο την άλλη και ο Chill, δεν έχει άδικο. Δεν πρόλαβα πολλά raids πριν το TBC, αλλά ZG & AQ20 που πήγαινα, ήταν όντως αρκετά δύσκολα κι ας ήταν τα "εισαγωγικά" instances για raids. Βέβαια τότε όλοι ξεκινάγαμε με blue gear, και τα epics ήταν όντως σπάνια. Δεν υπήρχε περίπτωση να δείς δηλαδή epic πάνω σε χαρακτήρα μου μόλις είχε κάνει ding 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά που συζητάτε είναι άνευ ουσίας, η ουσία είναι ότι 13/11/08 όλοι οι charas κάνουν reset.

Είναι ένας απο του λόγους που μου τη βαράει με την λογική της Blizz, τόσα χρόνια raiding μόνο και μόνο για να ξανακαταλήξεις να φαρμάρεις boars και να μαζεύεις σκατά (κυριολεκτικά όμως) για ηλίθια quest.

 

Τα μόνα που μένουν για να δείξουν ότι κάτι έκανες στο game και να ξεχωρίσεις είναι τα titles σου και τα mounts σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά που συζητάτε είναι άνευ ουσίας, η ουσία είναι ότι 13/11/08 όλοι οι charas κάνουν reset.

Είναι ένας απο του λόγους που μου τη βαράει με την λογική της Blizz, τόσα χρόνια raiding μόνο και μόνο για να ξανακαταλήξεις να φαρμάρεις boars και να μαζεύεις σκατά (κυριολεκτικά όμως) για ηλίθια quest.

 

Τα μόνα που μένουν για να δείξουν ότι κάτι έκανες στο game και να ξεχωρίσεις είναι τα titles σου και τα mounts σου.

 

Reset? nerf? ή all chars 1 lvl? Αν εγκαταστήσεις το expansion? Μόλις άρχισα να παίζω και δεν θέλω να πιστέψω οτι τζάμπα καίει η λάμπα :P

Και btw αν έχετε καμιά συμβουλή για ένα θεόnoobο blood elf rogue στα πρώτα του βήματα (talents κτλ) είναι καλοδεχούμενες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Advice: Spec combat/assasination για το leveling π.χ. 16/41/4 και μόλις 80αρίσεις άρχισε να ψάχνεις για το καλύτερο spec για pvp.

 

Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για να μάθεις το class σου απο το pvp imo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε klainmaingr, μην πανικοβάλεσαι. Ο χαρακτήρας σου δεν θα πάθει τίποτα.

 

Απλά ο Skia11 εννοεί οτι αφού όλοι θα πάνε για lvl 80 δεν θα έχει σημασία τι gear φορούσαν στο 70.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις κάποιος εάν το νέο expansion θα περιλαμβάνει και ένα μήνα δώρο ή θα είναι σαν το TBC? Χλωμό το βλέπω αλλά σκέφτηκα να ρωτήσω! :)

 

P.S. Ήρθε το πλήρωμα του χρόνου για να αναστήσω τον καρπαζοεισπρακτoρά μου..... (aka warrior :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...