Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωλείται account Alliance σε PvE server με Human Warlock Full T6 και με κάποια Tier και drops από Sunwell, Καθώς και με druid με kara/badge resto gear (~1700BH). Εννοείται μαζί όλα τα CD's/manual/CD key''s. Δεν με ενδιαφέρει η ανταλλαγή, μόνο η πώληση.

 

Στείλτε προσφορά με PM καθώς και ότι πληροφορίες θέλετε να ρωτήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια ειμαι 60lvl και θελω να παρω το mount το γρηγορο τι χρειζομαι εκτος απο gold; πρεπει να εχω και reputation honored η παραπανω΄σιματακια απο τα bg χρειαζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Back στα 25άρια σήμερα με BT. Πρώτη φορά στο instance με guild που το έχει clear εδώ και μήνες........βαρέθηκα απίστευτα, το instance ήταν επιεικώς gtp τα δε boss fights παιδική χαρά, άθλια. Όταν δε συνειδητοποίησα το τι πρέπει να κάνει ένας priest στο instance ήρθε η ολοκληρωτική κατάρρευση. Spam CoH all the time......gg με το μέτριο gear μου για τα δεδομένα του BT, πρόβλημα με το mana κανένα. Από κάποιο σημείο και μετά δεν κοίταγα mana bar καθόλου. 3-4 pots ήπια όλα κι όλα και αυτά μετά από combat ress. Δηλαδή έλεος. Θεωρώ δεδομένο ότι αν τα raids του Wrath παραμείνουν σε αυτό το άθλιο επίπεδο δεν πρόκειται να το γυρίσω στο hardcore ξανά σε καμία περίπτωση. Μέχρι και το AQ το οποίο ειλικρινά το σιχαινόμουν μου φαίνεται κλάσεις ανώτερο από όλα τα raid instances του tbc (εκτός του sunwell για το οποίο δεν έχω γνώμη).

 

Φτωχό instance, mindless fights, holy priest = boringness, ειλικρινά ξενέρωσα. Χάλια μαύρα. Απλά πιστοποίησα για χιλιοστή φορά την ανωτερότητα του αρχικού παιχνιδιού σε όλους ανεξαιρέτως τους τομείς. Που είναι οι παλιές καλές μάχες Majordomo, Nefarian, Cthun, Maexxna, Grobb, Noth? Που βρήκαμε αντίστοιχες στο tbc......πουθενά δυστυχώς :/. U WERE NOT PREPARED BLIZZ, τέλος.

 

Τέλος το RPM στην τριάρα μου φάνηκε gtp. Ξεκίνησα σήμερα 3άρα με sl/sl, lolret και μένα ως disc το RPM τα έπινε στο στόμα και τα 20+rating πέφτανε βροχή :P.

Επεξ/σία από chill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα που ειδα ολα τα instance του TBC απο την αρχη μιας και ειμουν στα 3 μεγαλυτερα guild του server και ειχαμε πολυ γρηγορο progress πιστευω οτι το TBC ηταν αποτυχια στο hardcore κομματι του . Δυστιχως εποχες MC ωρες ατελιωτες , BWL και AQ 20 - 40 μαζι με Naxxramas περασαν ανεπιστρεπτι και για αυτο αποφασισα οτι στο νεο expansion δεν εχω λογο να μπω να παιξω μιας και που δεν μου κανει πλεον κεφι το pve και το pvp το θεωρω χασιμο χρονου . Θα παω σε ενα private server μονο και μονο για να δω λιγο το NorthRend και το πως ειναι οι περιοχες και μετα τελος . Δεν ασχολουμε αλλο . Απογοητευτικα γιατι εχουν κανει τα παντα απλα . Δεν εχει λιγο ζορι το παιχνιδι πλεον . Περισσοτερο τσικι τσικι διχνει :( Για οποιον ισως ενδιαφερετε δινω Shaman - Rogue - Lock - Priest 70lvl μαζι με 18.000 gold . Equipment δεν αναφερω μιας και που λογικα δεν εχει καμμια αξια λογω Wrath

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Back στα 25άρια σήμερα με BT. Πρώτη φορά στο instance με guild που το έχει clear εδώ και μήνες........βαρέθηκα απίστευτα, το instance ήταν επιεικώς gtp τα δε boss fights παιδική χαρά, άθλια. Όταν δε συνειδητοποίησα το τι πρέπει να κάνει ένας priest στο instance ήρθε η ολοκληρωτική κατάρρευση. Spam CoH all the time......gg με το μέτριο gear μου για τα δεδομένα του BT, πρόβλημα με το mana κανένα. Από κάποιο σημείο και μετά δεν κοίταγα mana bar καθόλου. 3-4 pots ήπια όλα κι όλα και αυτά μετά από combat ress. Δηλαδή έλεος. Θεωρώ δεδομένο ότι αν τα raids του Wrath παραμείνουν σε αυτό το άθλιο επίπεδο δεν πρόκειται να το γυρίσω στο hardcore ξανά σε καμία περίπτωση. Μέχρι και το AQ το οποίο ειλικρινά το σιχαινόμουν μου φαίνεται κλάσεις ανώτερο από όλα τα raid instances του tbc (εκτός του sunwell για το οποίο δεν έχω γνώμη).

 

Φτωχό instance, mindless fights, holy priest = boringness, ειλικρινά ξενέρωσα. Χάλια μαύρα. Απλά πιστοποίησα για χιλιοστή φορά την ανωτερότητα του αρχικού παιχνιδιού σε όλους ανεξαιρέτως τους τομείς. Που είναι οι παλιές καλές μάχες Majordomo, Nefarian, Cthun, Maexxna, Grobb, Noth? Που βρήκαμε αντίστοιχες στο tbc......πουθενά δυστυχώς :/. U WERE NOT PREPARED BLIZZ, τέλος.

 

Τέλος το RPM στην τριάρα μου φάνηκε gtp. Ξεκίνησα σήμερα 3άρα με sl/sl, lolret και μένα ως disc το RPM τα έπινε στο στόμα και τα 20+rating πέφτανε βροχή :P.

 

Imo άλλο είναι να πας σε instance με guild που το έχει σε farming mode ( φαΐ στο πιάτο )και άλλο αν το έχει το instance σε progress mode.

Στην δεύτερη περίπτωση αμφιβάλω αν θα είχες την ίδια εντύπωση για το ΒΤ.

Μ αυτή τη λογική όλα τα instance είναι γελοία , αρκεί να πας με κάποιους που το έχουν σε farming mode χωρίς να ιδρώσεις στα wipes και στα 1000000000000 διαφορετικά tactics μέχρι να δέσει το γλυκό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Guild Bank λήστεψες ρε αθεόφοβε? :-D:-D

 

αχχααχαχχααχχα οχι ρε !!!! Απλα daily καθε μερα απο το γραφειο με 4 70ριδες για να περασει η ωρα μεχρι να σχολασω μαζευτηκαν..... lol

 

Ασε που εχουν epic flight mount οι 3 .... !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχχααχαχχααχχα οχι ρε !!!! Απλα daily καθε μερα απο το γραφειο με 4 70ριδες για να περασει η ωρα μεχρι να σχολασω μαζευτηκαν..... lol

 

Ασε που εχουν epic flight mount οι 3 .... !!

 

Απ' το γραφείο?? Κολόφαρδε, εμάς εδώ μας έχουν βάλει το websense (μέσω σύζευξις) και δε μπορούμε όχι να παίξουμε αλλά ούτε σε gaming σελίδες να μπούμε χωρίς να πάμε μέσω IP sites.

Άσχετο άλλα άν ξέρει κανένας κάποιο τρόπο πλήν IP sites για να παρακάμψω το Websense θα είμουν ευγνώμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' το γραφείο?? Κολόφαρδε, εμάς εδώ μας έχουν βάλει το websense (μέσω σύζευξις) και δε μπορούμε όχι να παίξουμε αλλά ούτε σε gaming σελίδες να μπούμε χωρίς να πάμε μέσω IP sites.

Άσχετο άλλα άν ξέρει κανένας κάποιο τρόπο πλήν IP sites για να παρακάμψω το Websense θα είμουν ευγνώμων.

 

και εμας..... αλλα αν εισαι ο administrator του δικτιου βγαινεις εξω μπαμ μπαμ ;) Δεν ξερω καποιο τροπο φιλε μου :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Imo άλλο είναι να πας σε instance με guild που το έχει σε farming mode ( φαΐ στο πιάτο )και άλλο αν το έχει το instance σε progress mode.

Στην δεύτερη περίπτωση αμφιβάλω αν θα είχες την ίδια εντύπωση για το ΒΤ.

Μ αυτή τη λογική όλα τα instance είναι γελοία , αρκεί να πας με κάποιους που το έχουν σε farming mode χωρίς να ιδρώσεις στα wipes και στα 1000000000000 διαφορετικά tactics μέχρι να δέσει το γλυκό.

 

Μα δεν είναι μόνο το BT το πρόβλημα. Και τα προηγούμενα instances, όπου δεν τα βρήκα έτοιμα στο πιάτο την ίδια εντύπωση μου άφησαν γι'αυτό και σταμάτησα τα raids ένα χρόνο πριν. Ακόμα και στο ZA που μπήκα σχετικά πρόσφατα ξενέρωσα, μιας και το αντίστοιχο instance pre tbc, το ΖG ήταν κλάσεις ανώτερο. Μπορείς να πεις βέβαια ότι άλλαξε η δικιά μου οπτική απέναντι στο παιχνίδι αλλά το φαινόμενο είναι γενικό, οπότε μάλλον κάτι άλλαξε στο ίδιο το παιχνίδι.

 

Εκτός αυτού το gameplay είναι μαύρα χάλια από πλευράς priest τουλάχιστον στο BT. Παλιά θυμάμαι ήμουν τίγκα στα keybindings, έτρεχα, προσπαθούσα να κάνω τη δουλειά μου σωστά ακόμα και σε farming instances. Χτες ένιωσα πιο βαρετός και από pala, με το spam coh.

 

Να φανταστείς ότι χαλάστηκα τόσο πολύ, όπου δεν πήρα καν gear. Πέφταν σωρηδόν items τουμπανέ που δεν τα χρειαζόταν κανένας και δεν είχα κουράγιο ούτε need να πω με την χείριστη γεύση που μου είχε αφήσει το instance. Χτες ήταν μια προσπάθεια της παρέας μου να με επαναφέρει στο raiding μιας και ψάχνουν priests για sunwell γιατί έχουν μόνο έναν holy priest στο guild τους. Απέτυχε πλήρως. Όλα ήταν καλά, η παρέα εκεί, το fun στο ventrilo εκεί, το παιχνίδι απλώς έχει χαλάσει όπως και το class του priest στα raids.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο τεχνικό το θέμα. Επειδή έχω βαρεθεί το wow έκανα cancel το account μου αλλά μπαίνω από το account ενός φίλου από άλλη χώρα πότε πότε αν έχω όρεξη. Υπάρχει περίπτωση να του κάνουν ban το account?

 

Σε μια παρόμοια περίπτωση ενός guildmate του έκαναν προσωρινό block επειδή είχε κάνει log in από τρεις διαφορετικές χώρες σε λιγότερο από ένα μήνα (ταξίδευε συχνά λόγω δουλειάς) και υποπτεύθηκαν ότι το μοιραζόταν με άλλα δυο άτομα. Υπάρχει καμιά δικαιολογία να πω αν με ρωτήσουν να εξηγήσω πως γίνεται χωρίς share account να μπαίνουμε από διαφορετικές χώρες με τον άλλο? Fake ip ή μπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πουλαω το account με shaman - priest - lock - rogue 70 lvl 300 ευρω μαζι με 15.000 gold . + μια guild bank με αρκετα πραγματα μεσα . Αν ψηνεται κανεις ας μου στειλει ενα P.M να το συζητησουμε . Βαριεμαι πλεον το WOW και τρεχω με ετοιμασιες γαμου οποτε .... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο τεχνικό το θέμα. Επειδή έχω βαρεθεί το wow έκανα cancel το account μου αλλά μπαίνω από το account ενός φίλου από άλλη χώρα πότε πότε αν έχω όρεξη. Υπάρχει περίπτωση να του κάνουν ban το account?

 

Σε μια παρόμοια περίπτωση ενός guildmate του έκαναν προσωρινό block επειδή είχε κάνει log in από τρεις διαφορετικές χώρες σε λιγότερο από ένα μήνα (ταξίδευε συχνά λόγω δουλειάς) και υποπτεύθηκαν ότι το μοιραζόταν με άλλα δυο άτομα. Υπάρχει καμιά δικαιολογία να πω αν με ρωτήσουν να εξηγήσω πως γίνεται χωρίς share account να μπαίνουμε από διαφορετικές χώρες με τον άλλο? Fake ip ή μπα..

 

Σοβαρά? Ο_ο Εγώ αφήνω μια φίλη μου από Αμερική να μπαίνει στα accounts μου και δεν μου έχουν κάνει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...