Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον twilight hammer έφτιαξα ένα roguάκο και απογοητεύτηκα απο τον κόσμο τότε...

Έχω δει free gtp games (archlord) με περισσότερο κόσμο..

Δυστυχώς, όπως εξέλιξε το παιχνίδι μετά το expansion η Blizzard, και ειδικά μετά την αύξηση του XP multiplier πριν τα 60, όλοι κάνουν level όσο το δυνατόν πιο γρήγορα, χωρίς να ασχολούνται με quests και instances στην Azeroth. Επίσης, ενώ ο κόσμος δεν αραίωσε, οι καινούριοι παίκτες όπως είναι φυσικό αραίωσαν, με αποτέλεσμα το activity να έχει μετατοπιστεί σχεδόν αποκλειστικά σε δραστηριότητες για level70. Με το νέο expansion θα έρθει σίγουρα ένας φρέσκος αέρας καινούριων παικτών οι οποίοι θέλουν να δουν το παιχνίδι αντί να κάνουν fast-forward μέχρι τα 70, οπότε πιστεύω θα ζωντανέψει λίγο η Azeroth.

 

Πάντως server με σημαντικά περισσότερο κόσμο από τον Twilight's hammer για τα hordes δεν θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα,

 

Ποια είναι η πηγή σας πως πρέπει να έχεις χαρακτήρα level 55+ (να το επιβεβαιώνει η εταιρία δλδ) για να φτιάξεις DK; Εγώ ξέρω πως δεν δουλεύει έτσι, και πως μπορείς να φτιάξεις ένα νέο χαρακτήρα που θα ξεκινάει από το lvl 55. Μήπως μου ξέφυγε κάτι για αυτό ρωτάω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η πηγή σας πως πρέπει να έχεις χαρακτήρα level 55+ (να το επιβεβαιώνει η εταιρία δλδ) για να φτιάξεις DK;

http://www.worldofwarcraft.com/wrath/features/deathknight/gameplay.xml

 

Αν ήταν διαφορετικά, το class balance για τους νέους παίκτες θα είχε ξεφτιλιστεί εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον twilight hammer έφτιαξα ένα roguάκο και απογοητεύτηκα απο τον κόσμο τότε...

Έχω δει free gtp games (archlord) με περισσότερο κόσμο...

 

Το activity κάθε server δεν κρίνετε από τον κόσμο που έχει στα αρχικά lvl , έχουν περάσει και 4 χρονια από τότε που ξεκίνησε το wow, η συντριπτική πλειοψηφία των active users είναι lvl70 καθώς και όλοι οι alt τους.Προσωπικά στους server που παίζω δεν έχω παρατηρήσει μείωση των παικτών (τώρα ήταν και καλοκαίρι και φαντάζομαι ότι το activity πέφτει κάπως όπως και να έχει).Τα free games μπορεί να έχουν περισσότερο κόσμο στα αρχικά lvl , γιατί πολλοί μπαίνουν να το check-άρουν (μιας και είναι free)και στην συνεχεια τρώει uninstall, αλλα παρα παρα πολύ λιγότερους στο σύνολο σε σχέση με το wow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πολύ το χάρηκα που άλλαξα server και πήγα σε PvP.

Είναι αρκετά ευχάριστο μετά απο 3 χρόνια σχεδόν, trapped σε PvE server να πηγαίνεις κάπου όπου το PvP είναι το no1 στην καθημερινή agenda των παιχτών και σε καλύτερο Battlegroup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έκανα το αντίθετο. Μετέφερα τον main μου απο pvp σε pve και μου λείπει πολύ το σημείο που έβλεπες κόκκινο όνομα και η αδρεναλίνη ανέβαινε απότομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το activity κάθε server δεν κρίνετε από τον κόσμο που έχει στα αρχικά lvl , έχουν περάσει και 4 χρονια από τότε που ξεκίνησε το wow, η συντριπτική πλειοψηφία των active users είναι lvl70 καθώς και όλοι οι alt τους.Προσωπικά στους server που παίζω δεν έχω παρατηρήσει μείωση των παικτών (τώρα ήταν και καλοκαίρι και φαντάζομαι ότι το activity πέφτει κάπως όπως και να έχει).Τα free games μπορεί να έχουν περισσότερο κόσμο στα αρχικά lvl , γιατί πολλοί μπαίνουν να το check-άρουν (μιας και είναι free)και στην συνεχεια τρώει uninstall, αλλα παρα παρα πολύ λιγότερους στο σύνολο σε σχέση με το wow.

 

Indeed...

So true αυτό για αυτούς που το πιάνουν και το παρατάνε..

Τώρα δεν είναι απαραίτητο να πάρω και το wotlk στις 13 νοεμβρίου έτσι;

Αν και μάλλον θα το πάρω για να έχω το πλήρες κόλπο..

 

http://kotaku.com/5050372/new-lich-king-screens-to-look-at

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δεν είναι απαραίτητο να πάρω και το wotlk στις 13 νοεμβρίου έτσι;

Αν και μάλλον θα το πάρω για να έχω το πλήρες κόλπο..

Εάν έχεις char μικρότερο των 70 δεν χρειάζεται να το πάρεις με τη μια το WotLK, εκτος βεβαια αν θες death knight (πρέπει να έχεις έναν char από lvl 55 και πάνω σε οποιονδήποτε server και ξεκινάς ως death knight από τα 55lvl).Ξεκινα και βλέπεις στη συνεχεια για το xpac :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σε Ελληνικά site δεν βρίσκω πληροφορίες για το Collectors και στον Παπασωτηρίου δεν μπορούν να δεχτούν λέει άλλες προπαραγγελίες, εξαντλήθηκαν.

Έχει κανεις καμια ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Παπασωτηρίου λογικό είναι να εξαντληθούν μιας που οι προπαραγγελίες ξεκίνησαν πέρσι τον Σεπτέμβρη. Σας το είπα από εχτές :). Στο πλαίσιο ακόμα τίποτα. Σήμερα, αύριο, μεθαύριο κάποια στιγμή θα αρχίσουν οι προπαραγγελίες για την CE φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...