Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Η τιμή είναι ενδεικτική και η ημερομηνία κυκλοφορίας δεν έχει ανακοινωθεί" σύμφωνα με το site του Πλαισίου οπότε μη χαίρεστε για την τιμή.

 

Για collectors υπάρχει διαθέσιμο για παραγγελία στο site του Παπασωτηρίου. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι εύκολο να την πάρετε από εκεί δεδομένου ότι οι προπαραγγελίες ξεκίνησαν ένα χρόνο και τρεις μέρες πριν. Ευτυχώς παρακολουθώ καθημερινά το site και έτσι την έκλεισα από την 1η μέρα.

 

Ο Παπασωτηρίου μου την έστειλε την ίδια ημέρα της κυκλοφορίας, το Πλαίσιο μια μέρα μετά αν θυμάμαι καλά. Μιλάω για την tbc collectors. Ναι είχα δυο :). Και πάλι 2 θα πάρω, να υπάρχει και μια δεύτερη μιας και όλο και κάποιος γνωστός μπορεί να χρειαστεί. Α ναι και ξέχασα ένας φίλος στον οποίο έδωσα το tbc ce μου έχει κλείσει και αυτός μια xaxa :P. Τρεις το σύνολο δηλαδή.

 

Θυμάμαι όταν είχε γράψει ότι είχα 2 tbc το mailbox του insomnia γέμισε επικίνδυνα με απίστευτες προσφορές, 300 ευρώ αν θυμάμαι καλά η μεγαλύτερη :P. Κανόνισα αρχικά να την κρατήσω για τον mindtrapper (αν θυμάμαι καλά) - στην αρχική τιμή εννοείται - αλλά το μετάνιωσε και έτσι κατέληξε σε RL friend που είπε να ξαναπιάσει το wow (για να το παρατήσει πάλι δυο μήνες μετά xaxa).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανόνισα αρχικά να την κρατήσω για τον mindtrapper (αν θυμάμαι καλά) - στην αρχική τιμή εννοείται - αλλά το μετάνιωσε και έτσι κατέληξε σε RL friend που είπε να ξαναπιάσει το wow (για να το παρατήσει πάλι δυο μήνες μετά xaxa).

 

True that. Το ξεκίνησα αργά το expansion :-) Σε είχα ενημερώσει πάντως έτσι; Δεν δημιούργησα πρόβλημα δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή στο πλαίσιο θα είναι επίσημα 69,99 για το collectors , και 34,99 για το απλό.Ημερομηνία κυκλοφορίας 13/11. Θα γίνουν προπαραγγελίες κυρίως για το collectors αλλά τα κομμάτια θα είναι πολύ περιορισμένα , για το απλό θα φτάσουν για όλους....καλό κάψιμο σε όλους μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True that. Το ξεκίνησα αργά το expansion :-) Σε είχα ενημερώσει πάντως έτσι; Δεν δημιούργησα πρόβλημα δηλαδή.

 

Όχι ρε συ σιγά, τι πρόβλημα :).

 

Παίζει να πάρω Collectors αυτή τη φορά. Θέλω το mouse pad :-)

 

PET>ALL. Το mousepad της ce εξάλλου δεν είναι για να χρησιμοποιείται :P. Το δικό μου από το TBC δεν βγήκε ποτέ από το κουτί. Και αν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά και μόνο το mouse pad υπάρχουν αρκετά τα οποία πωλούνται στο εμπόριο (π.χ. http://www.play.com/Games/PC/4-/3437428/Ideazon-Zboard-Fragmat-Mouse-Mat-World-Of-Warcraft-Ancient-Enemies/Product.html?cur=258)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αν ειναι να κανουν τα ιδια κολπα οπως και περσι θα παρουνε πολυ απλα τον λοπου..

Ο Παπ περσυ ειχε πει οτι δε θα του μεινουν κομματια το ιδιο και το πλαισιο αλλα και ενα ακομα μαγαζι που ουτε καν θυμαμαι την ονομασια του κι οτι ειμαι απο τους τελευταιους της λιστας...Ε πηγα και το πηρα απο καποιο καταστημα που ειχε αρκετα...Μετα απο κανα δυο βδομαδες τσουπ τηλεφωνακια ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ οτι υπαρχουν διαθεσιμα κομματια..

Αν κανουν το ιδιο και φετος πολυ απλα τα συγκεκριμενα καταστηματα τα διαγραφω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχει μεγάλη διαφορά μάλλον θα το πάρω από εδώ.

 

Έχω μια ερώτηση σχετικά με τους death knights. Πρέπει να έχω ένα χαρακτήρα πάνω από lvl55 στο account για να φτιάξω death knight σε οποιοδήποτε realm θέλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε θα δώσουν σύντομα τη δυνατότητα για online upgrade για όσους δε θέλουν hard-copy;

 

Πρέπει να έχω ένα χαρακτήρα πάνω από lvl55 στο account για να φτιάξω death knight σε οποιοδήποτε realm θέλω?

Όχι, πρέπει να έχεις έναν χαρακτήρα τουλάχιστον lvl55 στον κάθε realm που θέλεις να φτιάξεις Death Knight.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, πρέπει να έχεις έναν χαρακτήρα τουλάχιστον lvl55 στον κάθε realm που θέλεις να φτιάξεις Death Knight.

"Accounts will be limited to one death knight per realm and can make them on any server, even servers where you have no characters."

 

φτάνει απλά κάπου να έχεις έναν 55+

 

blizzard is canning all Priest racial abilities in an upcoming Beta build

http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=9957009134&sid=2000&pageNo=1

 

BB QQ priests

 

να δω ποσο ακόμα θα τους ρίξουνε :P

ευτυχώς τον priest τον έχω παρατήσει lvl40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καλή περίοδος να αρχίσει κάποιος wow? Ο χειμώνας έρχετα.. οι ώρες στη δουλειά περνάνε όλο και πιο δύσκολα.. και λέω να το βάλω για time waster... Πρίν λίγο καιρό που ξεκίνησα ένα char με το account ενός φίλου στα πρώτα lvl βαρούσα μύγες και ήταν λές και έπαιζα μόνος μου. Έχει πέσει ΤΟΣΟ πολύ ο κόσμος; Βλέπετε φώς με το expansion? Άν όχι να το ρίξω στο cod.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόσμος υπάρχει ακόμα αρκετός και μάλλον θα επιστρέψουν κι άλλοι με το expansion.

 

Προσωπικά, δεν ξέρω τι να κάνω. Κάπου έχω κουραστεί αλλά απο την άλλη το παιχνίδι ακόμα μου αρέσει ύστερα απο 3 χρόνια και με το guild μου περνάω πολύ καλά.

 

Αλλά ρε γαμώτο, πάλι lvling, πάλι farming reputation, mats, badges κτλ κτλ... και φτού πάλι απο την αρχή να μάθεις τα instances, να ντυθείς κοκ.

 

Έχω δύο μήνες να αποφασίσω, ή συνεχίζω ή σταματάω :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτάνει απλά κάπου να έχεις έναν 55+

Ουπς έχεις δίκιο. :o

 

Πρίν λίγο καιρό που ξεκίνησα ένα char με το account ενός φίλου στα πρώτα lvl βαρούσα μύγες και ήταν λές και έπαιζα μόνος μου.

Πράγματι το καλοκαίρι πέφτει ο κόσμος (συνολικά πάντως δεν φαίνεται να έχει εξασθενήσει ο κόσμος, μάλλον το αντίθετο). Αλλά αν ήταν τόσο άσχημη η κατάσταση ίσως δεν έκανες καλή επιλογή server. Σε ποιον πήγες;

 

Ρίξε μια ματιά στα στατιστικά που βγάζει το unofficial census project για κάθε realm. Ειδικά το γράφημα που αντιπροσωπεύει το activity ανά ώρα (π.χ. http://www.warcraftrealms.com/activity.php?serverid=201 ) και την κατανομή ανά level.

 

Επίσης επισκέψου και το φόρουμ των realms που σκέφτεσαι για να πάρεις μια ιδέα για τυχόν άλλους παράγοντες πέρα από το activity (π.χ. ο Genjuros, για τους Allies, είναι ένας servers με *πολλούς* Έλληνες, αλλά μάλλον μικρό activity συνολικά, ενώ ο Burning Legion έχει μεγάλο activity αλλά κυριαρχείται από Πολωνούς που μιλάνε στη γλώσσα τους, με αποτέλεσμα οι άλλες εθνικές ομάδες να αισθάνονται παραγκωνισμένες -όπως θα αισθάνονται και οι ξένοι στον Genjuros :-p-).

 

Προσωπικά ξεκίνησα με έναν ally στον Genjuros, τον μετέφερα στον Sunstrider (νεκροταφείο, μακριά) και πλέον παίζω με horde στον Twilight's Hammer. Είμαι από κάθε άποψη πιο ευχαριστημένος στον Twilight's Hammer, καθώς έχει μεγάλο activity (βρίσκεις εύκολα Pick-Up Groups και το Auction House έχει κίνηση), ενώ έχει και πάρα πολλούς Έλληνες (δυστυχώς πολλά παιδάκια που Spam-άρουν και βρίζουν, αλλά και αρκετούς ώριμους παίκτες). Από την άλλη, αν δεν είσαι τελείως casual παίχτης, το activity πέρα από ένα σημείο δε σε ενδιαφέρει, μιας και θα βρεις σχεδόν οπουδήποτε ένα active guild στο ίδιο μήκος κύματος οπότε δε θα έχεις ανάγκη να ψάχνεις τυχαία groups.

 

ΥΣ. BTW, ψάχνω να μεταφέρω τον ally mage μου από τον Sunstrider σε κάποιον active server. Δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα να έχει πολλούς Έλληνες όσο να έχει μεγάλο activity ακόμη και τις περίεργες ώρες, μιας και είμαι casual παίκτης που δεν του αρέσει να δεσμεύεται για προγραμματισμένα raids ούτε έχω standard συνήθειες (μπορεί να παίζω για 1 βδομάδα όλη τη νύχτα, και την επόμενη εβδομάδα να μην μπω καθόλου). Από το λίγο που το έψαξα, τείνω προς Aerie Peaκ, Kul' Tiras ή Kazzak. Έχει κανείς άποψη για αυτούς τους realms;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In an upcoming build all Priest racials have been retired, except the following:

 

- Desperate Prayer - This is now the 11-point talent in Holy, Holy Nova is now a base ability. Cooldown also reduced to 30 seconds.

- Devouring Plague - Now a base ability. Cooldown reduced to 30 seconds, mana cost greatly reduced.

- Symbol of Hope - Now a base ability. Now restores 5% base mana every 2 seconds for 8 seconds to your party. Renamed "Hymn of Hope."

 

While this change does reduce the "uniqueness" of different Priests, we feel game balance as a whole will benefit.

 

Note: These new "racials" are not racials, they are trainable to all Priests.

 

Ένα βήμα προς την σωστή κατεύθυνση :). Ωστόσο έχουμε πολλά ακόμα να διανύσουμε. Desperate prayer κάθε 30 secs έστω και ως 3ου tier talent....omg. Devouring plague κάθε 30secs....omg?Και το hymn of hope κάτι είναι (μαλακία ωστόσο που δουλεύει με το base mana :s). Θα το προτιμούσα self only και να μην δούλευε με βάση το base mana.

 

I ll miss my feedback....NOT :D

 

Και επειδή η γκρίνια αποδίδει. Καιρός να απαιτήσουμε και το chastise ως base ability :P.

 

Απλά σκεφτείτε έναν arena disc priest με desperate prayer (proper scaled με το gear) με devouring plague και desperate prayer κάθε 30secs....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον twilight hammer έφτιαξα ένα roguάκο και απογοητεύτηκα απο τον κόσμο τότε...

Έχω δει free gtp games (archlord) με περισσότερο κόσμο..

Μάλλον έτυχε εκείνη τη στιγμή. Όπως και να'χει είναι 25 το treasurechest + 27 2month gamecard..right?

Έβαλα σήμερα στη δουλειά το war3 και ξεκίνησα τις dotes και δεν με βόλεψαν.. Το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να σταματήσω όποτε πλακώνει κόσμος, οπότε το wow Mάλλον είναι μονόδρομος..

Προτεινόμενο class σήμερα? (γιατί απο ότι έχω καταλάβει nerfarουν στο ψαχνό now and then..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...