Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, βλέπω πως παλιότερα εδώ έγραφε ο Xvipes εδώ, όταν ήταν μέλος στο Guild τότε :-D

 

Όπως λέει και ο τίτλος, είμαστε Έλληνες, farming στο Black Temple εδώ και 5 μήνες περίπου και ψάχνουμε Έλληνες σε Sunwell / Late BT Gear. Το Guild εδώ και λίγες μέρες, είναι το πρώτο στην Ελλάδα (στα ΜΜΟ) που έχει αποκτήσει χορηγό, ο οποίος αν δείτε την κεντρική μας σελίδα, αναφέρει τι και πως.

 

Υπάρχουμε περίπου 2.5 χρόνια και για να μην μακρηγορώ, αν διαβάσετε την σελίδα της Φιλοσοφίας μας, στο Site, θα καταλάβετε ακριβώς τι κάνουμε :)

 

Μπορείτε να βρείτε σίγουρα εκατοντάδες Guilds που έχουν farm το Sunwell αλλά σίγουρα δεν θα βρείτε κανέναν Ελληνικό Sponsored Hardcore Guild (και σίγουρα ελάχιστα International) σε αυτό το επίπεδο, κάτι που δείχνει πως υπάρχει μέλλον. Θεωρούμε πως έως τα μέσα Νοεμβρίου θα είμαστε M'uru (οι δικές μου πληροφορίες κάνουν λόγο για κυκλοφορία του WOTLK τον Φεβρουάριο)

 

Δεν ξέρω αν θεωρηθεί spam το να γράψω εδώ το url του Guild, οπότε σε πρώτη φάση αν θέλετε κάντε μου ένα pm και αν κάποιος mod πει πως είναι οκ, να το γράψω :)

 

Ευχαριστώ για τον χώρο :)

 

ΥΓ

 

Αφού δεν είναι ενάντια στους κανόνες, το url είναι: http://www.mysamurai.eu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θεωρούμε πως έως τα μέσα Νοεμβρίου θα είμαστε M'uru (οι δικές μου πληροφορίες κάνουν λόγο για κυκλοφορία του WOTLK τον Φεβρουάριο)

 

 

 

 

Θεωρω οτι μεσα Νοεμβριου θα εχεις κανει lvl 55 Death Knight ή θα μπαινεις Northrend. Θα μαθουμε ολοι μεσα στην εβδομαδα.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω ήδη beta. Το θεωρώ απίθανο, αφού τα προβλήματα είναι πάρα πολλά. Πολλοί συνδέουν το Wolk με το Warhammer. Δεν ενδιαφέρει την Blizzard να απαντήσει στην Mythic, αφού ξέρει πως τους πρώτους 3 μήνες θα είναι full of bugs.

 

Να δούμε βέβαια, απλά την γνώμη μου λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αλλά σίγουρα δεν θα βρείτε κανέναν Ελληνικό Sponsored Hardcore Guild (και σίγουρα ελάχιστα International) σε αυτό το επίπεδο, κάτι που δείχνει πως υπάρχει μέλλον...

 

Τι εννωεις οταν λες οτι υπαρχει μελλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάποιος ακούει την πρόταση Ελληνικό WoW Guild, του έρχονται στο μυαλό προτάσεις όπως "καθόλου οργάνωση", "χύμα στο κύμα", "θα φαγώνονται για τα loots", "κλίκες", "θα γίνουν disband σύντομα".

 

Υπάρχουμε ήδη 2.5 χρόνια σχεδόν, και πιστεύω πως με τον σπόνσορα φαίνεται πως δεν υπάρχει ανησυχία για την τελευταία πρόταση. Για τα υπόλοιπα, αρκεί κάποιος να δει το Site μας, και θα καταλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε οταν λες οτι υπαρχει μελλον εννωεις οτι δε θα γινεται disband?

 

EDIT: ειδα οτι ενωεις ολoκληρη την τελευταια προταση, αρα ενωεις οτι αυτα δεν ισχυουν στο guild σας :"καθόλου οργάνωση", "χύμα στο κύμα", "θα φαγώνονται για τα loots", "κλίκες", "θα γίνουν disband σύντομα"

 

βαλε το λινκ απο το σιτε μη φοβασαι, δεν ειναι παρανομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.mysamurai.eu. Ότι σχόλια έχετε για το Site, shoot me :) (Τις επόμενες μέρες, θα μεταφέρουμε στο νέο μας Full Hosting Server το Site, οπότε θα υπάρχει μια αύξηση στην ταχύτητα φόρτωσης 30-40%)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cerby σαν hardcore guild δεν έχετε ρίξει τίποτα SWP;

 

Η guild στην οποία είμαι τώρα έτρωγε wipe στον Kalecgos και αρχές του καλοκαιριού σχεδόν διαλύθηκε οπότε από τότε είμαι ένας άνεργος warlock :-) Τώρα σαν να πάμε να μαζέψουμε τα κομμάτια μας εν αναμονή expansion αλλά αμφιβάλλω αν θα γίνει κάτι και anyway το σκέφτομαι να μείνω σε guild με κακό προηγούμενο. Πριν από κάθε expansion αυτά θα κάνουμε; Καταλαβαίνεις.

 

Λοιπόν Kalecgos προσπαθείτε ή έχετε προχωρήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δε ξερω τι λετε για τον priest, εγω ειδα το disc tree και επαθα πλακα. Οι καλυτεροι healer για arena γινομαστε

 

Και εγώ την ίδια εντύπωση είχα όταν το είδα, αλλά τα σχόλια από τους beta testers worldwide μάλλον το αντίθετο δείχνουν.

 

Και κάτι ακόμα ρε παιδιά. Τι θα γίνει με αυτό το μαμημένο το spellpower? Μέχρι σήμερα είχαμε τα healing items και τα dps items. Now what? Εκτός αυτού επειδή είχα συζήτηση με ένα waterbot μου είπε πως το spirit πλέον θα παίζει σημαντικότατο ρόλο και γι'αυτούς. Πως θα φαίνεται τι πάει σε ποιόν και πως θα αποφευχθούν οι συγκρούσεις? Π.χ. είδα ένα item με τρελό spell power και κάπου 70spirit από το naxxramas....αν δω waterbotα να κάνει κανένα need θα βγει από τις μπάρες μου για όλα τα raids :P.

 

Επιπλέον στα pvp θέματα. Τώρα ένας καλός dps caster pvpας έχει 1200+dmg και ένας healer γύρω στα 1800+healing. Για σκεφτείτε τώρα τον dps caster με 1200+ dmg και τον healer με 1200+heal. Ναι καταλαβαίνω πως στο wotlk θα έχουμε και 1200+dmg και όχι 600+dmg όπως σήμερα αλλά αυτό τι σημαίνει? Ότι θα πρέπει να αλλάξουμε τον όλο τρόπο παιχνιδιού μας? Θα πρέπει να μάθουμε να παίζουμε με νέους κανόνες την στιγμή που οι άλλοι θα παίζουν με τους παλιούς και άρα θα έχουν πλεονέκτημα λόγω γνώσης? Δεν ξέρω δεν μου ακούγεται καλό.

 

Το naxx πλέον φεύγει από EP και πάει northend. Στο naxx επιπλέον αλλάζει το l00t. Τι θα γίνει με τα παλιά items από το naxx λοιπόν? Θα αναβαθμιστούν - χλωμό - σε tier 7, θα εξαφανιστούν από τα bags μας εφόσον το συγκεκριμένο l00t table δεν θα υπάρχει ή θα μείνουν ως έχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινομαστε υπερδυναμοι λογω του νεου talent "Rapture". Ατελειωτο μανα στον disciple priest.

 

Και ενα build που εφτιαξα προχειρα

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/priest/talents2.html?tal=503032013302510203130520125123045010030000000000000000000000000000000000000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cerby σαν hardcore guild δεν έχετε ρίξει τίποτα SWP;

 

Η guild στην οποία είμαι τώρα έτρωγε wipe στον Kalecgos και αρχές του καλοκαιριού σχεδόν διαλύθηκε οπότε από τότε είμαι ένας άνεργος warlock :-) Τώρα σαν να πάμε να μαζέψουμε τα κομμάτια μας εν αναμονή expansion αλλά αμφιβάλλω αν θα γίνει κάτι και anyway το σκέφτομαι να μείνω σε guild με κακό προηγούμενο. Πριν από κάθε expansion αυτά θα κάνουμε; Καταλαβαίνεις.

Λοιπόν Kalecgos προσπαθείτε ή έχετε προχωρήσει;

 

Καλημέρα,

 

Μπήκαμε στα μέσα Ιούλιου για κάποια tries και στο ένα μάλιστα πήγε έως το 2% (μέσα έξω), hard luck i guess, αλλά μετά αποφασίσαμε να δώσουμε διακοπές εδώ. Πέρσι δεν είχαμε δώσει και επειδή το χειμώνα πολλοί από τους παίκτες έπαιζαν μέχρι και 7χ7, δεν θέλαμε να το πιέσουμε. Επιπλέον εκείνο το χρονικό διάστημα, συζητούσαμε και με το χορηγό που τελικά συμφώνησε, και θέλαμε να κάνουμε αλλαγές (που πλέον έγιναν) πριν προχωρήσουμε. Όπως έγραψα και στην αρχή, υπάρχουν σχεδόν 2.5 χρόνια, αυτό που μας νοιάζει ειναι μεν να προχωράμε αλλά δεν θα μου έλεγε τπτ να πίεζα καταστάσεις και κώλους (εχμ) και να φτιάχναμε άλλα προβλήματα. Με αυτά και αυτά, έφτασε Σεπτέμβριος που είναι κακός μήνας λόγω εξεταστικής σε αρκετά παιδιά εδώ, οπότε θα μπορούμε Οκτώβρη για full sunwell (4 μέρες + 1 μέρα για Full BT) και θεωρώ πως με το gear που έχουμε μαζέψει, θα καταφέρουμε τον στόχο, που είναι στα μέσα Νοεμβρίου ο M'uru. Μετά βλέπουμε ή για να το πω καλύτερα, πληρώνουμε (σε repairs).

 

Έως τότε farming, μήπως και πέσουν επιτέλους τα trinkets του Illidan ή κανά νέο glaive και κάνουμε χαρούμενους και άλλους παίκτες.

 

Ψάχνουμε lock πάντως, πιστεύω πως το γυαλί αν σπάσει δεν κολλάει, αν πιάνεις τι εννοώ :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οι disc priest ειναι αρκετα καλοι αυτοι την στιγμη ,αλλα σε αρενα εχουμε προβλημα με hunter kai dispelers, αλλα γενικα ειμαστε πιστευω ισοροπημενο class!

 

Στο wrath ειναι πολυ μπερδεμενο το tree και γενικα δεν εχει την ταυτοτητα που εχει τωρα.

Ενω τωρα ειναι pvp 'tank' specc στο wotlk το 51 pt δεν δουλευει, σιγουρα θα buffaristei, οποτε δεν μπορω να πω σιγουρα τι παιζει καθως δεν εχω κανει και pvp ακομα

 

Naxx Φευγει απο azeroth, οτι loot εχετε παρει το κρατατε, απλα δεν υπαρχει πλεον το dungeon και δεν μπορεις να ξαναπαρεις το loot

Το καινουργιο naxx εχει σχεδον ιδια boss και ιδιες μαχες γενικα, τα drops einai καινουργια, απλα recoulored tier3 για ολα τα class

 

Chill τι εννοεις με το spellpower?

Το ιδιο πραγμα θα ειναι , 1spellpower θα δινει 1dmg kai 1.8 healing.

Οι διαφορες θα ειναι στο mana/5 crit, haste κτλ

Οι mage/lock θα πανε για haste, + hit ktl kai oi healer για μανα/5 και spirit

Δεν νομιζω να ειναι προβλημα τα drops γιατι θα υπαρχουν αντιστοιχα περισοτερα drops για caster

 

Playstyle δεν αλλαζει απο αυτο, το ιδιο +healing θα εχεις και τωρα

Το μονο που αλλαζει ειναι το downranking, εκει αλλαζει το playstyle του priest καθως ολα τα rank θα ειναι % του base mana δλδ ρανκ1 και ρανκ7 spell θα θελουν το ιδιο μανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

samurai

 

όντος το καλύτερο guild που υπήρξα μέλος

δυστυχώς ήμουν casual παίχτης και οι δρόμοι μας

χώρισαν γρήγορα επί εποχής genjuros ακόμα

 

φυσικά συνιστάτε ανεπιφύλακτα

 

any way τα σεβει μου στον lancelot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...