Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε sleepy ο lock, είναι doter. Αυτή είναι η διαφορά του από τα waterbot. Ποιο το νόημα να rollάρεις lock αν είναι να speccάρεις destruction? Αν θες burst dmg φτιάχνεις mage....Στο expansion αλλάζει θέση το ruin με το devastation και άρα με 16 ποντάκια εκεί speccάρεις άνετα ένα powerful, affliction ή demo build. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη χαρά στον lock, από το να dottαρεις το σύμπαν και να βλέπεις την οθόνη σου να πλημμυρίζει από κουτάκια που περιέχουν νούμερα damage συνέχεια :D.

 

Όταν ήμασταν top of the food chain, είχε αναφερθεί από πλευράς blizz, ότι έκαναν δυνατό το Shadow Tree προκειμένου να προσελκύσει παίχτες και να είναι εύκολο το lvl up. Θυμάστε 3 χρόνια πριν τους αριθμούς των priests μήπως? Ούτε για δείγμα δεν έβρισκες. Και άντε να καταλάβω ότι ο priest είναι healer - και εγώ αυτής της άποψης είμαι εξάλλου - από την στιγμή που nerfάρεις απίστευτα το shadow tree, πρέπει τα δυο εναπομείναντα να buffαριστούς στο maximum. Δεν γίνεται ο primary healer του παιχνιδιού να έχει τα ίδια healing numbers ή και να υπολείπεται από τα άλλα class. Στο παιχνίδι βέβαια εκτός του ότι είμαστε πίσω σε healing numbers, έχουμε και μηδενικό raid utility. Το pwf μπορεί να το καστάρει ένας μόνο priest συνεπώς καταλαβαίνετε πως έχουμε εξασφαλισμένη....μια και μόνο θέση στα 25άρια :D. Εφόσον οι άλλοι έχουν totems, blessings, combat ress και τα λοιπά, το heal μας θα έπρεπε να υπερτερούσε κατά πολύ. Η λογική λέει raid utility = χαμηλούς αριθμούς σε dmg/heal, no raid utitlity=υψηλούς αριθμούς dmg/heal. Είπαμε η λογική το λέει....λογική και blizz όμως είναι δυο πράγματα ΞΕΝΑ.

 

Η απάντηση από μέρους μας imr δεν είναι το reroll είναι το quit. Αν κάνουμε reroll θα έχουμε πέσει στην παγίδα.

 

Πλέον το γνωστό LOLret άλλαξε και έγινε LOLshadow :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρε sleepy ο lock, είναι doter. Αυτή είναι η διαφορά του από τα waterbot. Ποιο το νόημα να rollάρεις lock αν είναι να speccάρεις destruction? Αν θες burst dmg φτιάχνεις mage

 

Ακριβώς, άσχετα αν η blizz είχε γραμμένο στα @@ της το affliction και το destro ηταν μονόδρομος για raids στο BC.Αντε να δούμε τι θα κάνουν στο expansion.

 

Επίσης πρέπει να χω διαβάσει 30 φορες να αναφέρεται ο shadow priest σαν class....

ενα απλό spec ενός healing class είναι, πραγματικά rollaρατε priest για να κανετε dps;; ποιος ακριβώς σας φταίει γι΄αυτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οι priest θελουν help για να γινουν viable

Εδω κανουν dps οι druid και οι retardin,οι priest γιατι να μην κανουν?

Μια χαρα στην φιλοσοφια του class ειναι το shadow tree

 

Κατι ασχετο, τα 5man του wotlk ειναι τρομερα ευκολα!

Καθαρισαμε azjol nerub(71-72 lvl) me με 4 dps και ενα τανκ σε 15 λεπτα!!! (μας βγηκε timer για server restart στο πρωτο boss, και παρολα αυτα το βγαλαμε :P, ηεαλ εκανα που και που εγω η ενας elemental shan , ολοι 72-74 lvl)

Πηγαμε μετα με εναν healer 75lvl zuldarak(καπως ετσι λεγεται :P) Το οποιο ειναι 74+, και ενω ειμασταν 4 lvl 72 το βγαλαμε για πλακα,ουτε καν cc καναμε

 

 

Πιστευω να ta buffaroyn λιγο γιατι ειναι πολυ easy mode :P

 

Παντως τα 4 5μαν poy εχω παει ειναι ολα κορυφαια απο αποψη σχεδιασης!(Mονο το azjol nerub δεν μοιαζει epic, αλλα ειναι μικρο και ευκολο :))Καμια σχεση με bc

 

EDIT :Dreamcatcher δεν rollarame priest για dps αλλα για face melting, μονο ο shadow priest το κανει αυτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε sleepy ο lock, είναι doter. Αυτή είναι η διαφορά του από τα waterbot. Ποιο το νόημα να rollάρεις lock αν είναι να speccάρεις destruction? Αν θες burst dmg φτιάχνεις mage....Στο expansion αλλάζει θέση το ruin με το devastation και άρα με 16 ποντάκια εκεί speccάρεις άνετα ένα powerful, affliction ή demo build. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη χαρά στον lock, από το να dottαρεις το σύμπαν και να βλέπεις την οθόνη σου να πλημμυρίζει από κουτάκια που περιέχουν νούμερα damage συνέχεια :D.

 

Ναι το ξέρω..γι'αυτό έχω και mage και lock (...και priest). Δεν νοιώθω με τον lock τελευταία. Ίσως τώρα που νικάνε οι horde συνέχεια στο av να παίξω λίγο για Honor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν βαριεται καποιος ας δωσει:

1 talent tree για PVP για shadow Priest, 1 για PVE και τα αντιστοιχα για Discipline ή τουλαχιστον καποιο site/link που εμπιστευεται γιατι με λιγο search που εκανα ο καθενας λεει οτι να 'ναι οταν προτεινει talent tree.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν whinαρω για τους sp, whinαρω για τους priests ως σύνολο. Και είπα και πριν ότι το shadow tree μου είναι αδιάφορο. Απλά τα facts είναι facts.

Καλά το οτι θα πρεπε o priest να είναι το καλύτερο healing class ειναι γεγονός, το οτι όπως είναι τώρα σε σχέση με τα υπόλοιπα είναι γτπ είναι επίσης γεγονός.

Δεν πιστεύω πάντως στον expansion να τον αφήσουν έτσι, όπως κ αν δείχνουν τα πράγματα μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιπα μηπως υπαρχει κατι δοκιμασμενο, τελοσπαντων κατι θα βρω.

 

* Προσανατολιζομαι σε αυτο http://www.wowhead.com/?talent=bxoGu0MZZVMGtMtRhtVo αλλά γιατι βαζει 1 στο silent resolve μου φαινεται χαμενο Point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιπα μηπως υπαρχει κατι δοκιμασμενο, τελοσπαντων κατι θα βρω.

 

* Προσανατολιζομαι σε αυτο http://www.wowhead.com/?talent=bxoGu0MZZVMGtMtRhtVo αλλά γιατι βαζει 1 στο silent resolve μου φαινεται χαμενο Point.

 

Για να μην γινονται dispell τα spell σου μηπως? :P δεν υπαρχει κατι καλυτερο, εγω θα εβγαζα απο αβσολθτιον και θα εβαζα στο silent resolve αλλο ενα και ισως imp fortitude

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα μονο 1 ποντος; Δεν ειναι λιγο 1/5; Τhx παντως.

Τελικα θα κανω ενα disc για να παιξω λιγο για πλακα να δω πως ειναι και μετα το παραπανω shadow με περισσοτερα στο silent resolve...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει νόημα να βάζεις πόντους σε οποιοδήποτε buff/dot σου αν δεν επενδύσεις πόντους στο silent resolve ακόμα και αν το 20% protection στο dispel που σου παρέχει είναι μικρό. Ευτυχώς θα γίνει 3 point talent στο patch 3.0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το οτι θα πρεπε o priest να είναι το καλύτερο healing class ειναι γεγονός, το οτι όπως είναι τώρα σε σχέση με τα υπόλοιπα είναι γτπ είναι επίσης γεγονός.

Δεν πιστεύω πάντως στον expansion να τον αφήσουν έτσι, όπως κ αν δείχνουν τα πράγματα μέχρι τώρα.

 

druid>priest>paladin>shaman

 

not bad,not bad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...