Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλά καλά μη βιαστείτε να βγάλετε συμπεράσματα για το trasfer ,

πηγαίνετε πρώτα στους pvp να δείτε τη γλύκα , που στην πέφτουνε σε κάθε quest που πας να κάνεις , και θα δείτε γαι πότε θα γυρίσετε σε pve server . ΄Ο,τι μπορείς να φανταστείς έχει το "μαγαζί" σε pvp server . 70ρηδες την πέφτουν σε 30αρηδες , ή σε 70αρηδες πισώπλατα την ώρα που παίρνουν μάνα κλπ . , την στήνουν σε νεκροταφεία και δεν σε αφήνουν να αναγεννηθείς κλπ κλπ κλπ . Σε pvp servers να δέιτε τι κρετίνους έχει μαζέψει αυτό παιχνίδι . Και αν επιστρέψουν και τις μονομαχίες στον αέρα , όπως ακούγεται , άντε να δούμε πότε θα ανεβάσετε char . Και στην αρχή μπορέι να ακούγεται ωραίο (pvp ΄κι έτσι , θα τους ξεσκίσω , θα τους γαμ... κλπ ) αλλά κάποια στιγμή αρχίζει και κουράζει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πρώτος μου χαρακτήρας (Μαρτης 2005) ήταν ένας human warrior σε normal server (πολλά λάθη μαζεμένα lol).

6 μήνες αργότερα εφτιαξά τον lock μου σε PVP Server και ποτέ δεν γύρισα πίσω (ακόμα 60 είναι).

Δεν είναι καθόλου κακό να “ανησυχείς” όταν κάνεις quests γιά το αν θα στην “πέσει” κάποιος και η αδρεναλίνη σου να είναι ψηλά.Είναι κι αυτό ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι του παιχνιδιού το οποίο δεν μπορείς να το βρείς στον normal.

Γιά να μην πώ πώς μέσα από το συνεχόμενο pvp ανεβάζεις και τις ικανότητές σου ως παίχτης.

Ο normal server κατά την γνώμη μου είναι αυτός που σε κουράζει evkar και όχι ο pvp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όσο σκατά νιώθω ότι έχουν κάνει τον priest, το ίδιο αλλά σε....ευχαρίστηση νιώθω για τον mage και ειδικά για τον lock μου.

 

Το haunt είναι γαμάτο το δε metamorphosis ΕΙΝΑΙ AMAGAD Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο.

 

Τρελαίνομαι ήδη για pvp με το waterbot ως water spec....εμ frost spec θέλω να πω όταν έρθει και το deep freeze....Ouch απλά :P.

 

Στην τελική τόσο ο lock όσο και ο mage έχουν ταυτότητα ως classes. Είναι ο MAGE και ο LOCK. Ο priest από την άλλη sucks donkey balls....Πανικός από quits και σήμερα ειδικά στα us forums και δεν μιλάμε για τον κάθε τυχαίο με όνομα noheelz, shadowkeelsu. denpaizeihealgr και λοιπά αλλά για άτομα πολύ respect στην community όπως διαβάζω. Μακάρι να συνεχιστεί η καταιγίδα από quits και whines γιατί όλα αυτά μόνο ένα αποτέλεσμα μπορεί να έχουν :P. Μέχρι και ο lollret βγάζει damage πια ....so keep whine.

 

Όσον αφορά το achievment για τα 350.000 dmg το μόνο που διαπιστώνω είναι το πόσο casual έχει καταντήσει το παιχνίδι. Σε 32λεπτο wsg έβγαλα 395.000 dmg με τον μετριότατο affliction lock μου (http://eu.wowarmory.com/character-talents.xml?r=Lightning%27s+Blade&n=Kaileena) στον οποίο ακόμα και ως affl έχω παραλείψει το shadow embrace (kek) ενώ δεν διαθέτω καν pvp trinket....Spam dots=W1N. Φανταστείτε απλά κάποιον imba lock τι dmg βγάζει σήμερα και πόσο θα βγάζει στο lvl 80. Kαι η blizz μιλάει για achievment στα 350k (αν το μετέφερε σωστά ο paularas). World Of N00bish Casuals....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Dispresion ακόμα δεν το είδαμε και έφαγε nerf.

Δεν θα δίνει πλέον health...και το damage που θα τρως θα είναι 60% λιγότερο και όχι 90%. Και φυσικά όσο κρατάει δεν θα μπορείς να καστάρεις spells.

Η χρησιμότητα του παραμένει άγνωστη για μένα. Αν κάποιος βρει για ποιό λόγο πρέπει να υπάρχει το εικονίδιο του στην bar, ας μας το πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν τα πιάνεις ρε saxon δεν τα πιάνεις :).

 

Τόσο καιρό κλαίγαμε για τους easy moders με κωδικό όνομα rogues. Οπότε τι έκαναν οι αθεόφοβοι? Μας έδωσαν ένα 41tp στο disc και ένα 51tp στο shadow που μοιάζει με ένα κατά πολύ nerfαρισμένο cloak of skills το οποίο για να μην ξεχνιόμαστε είναι trainable και undispellable σε αντίθεση με τα δυο δικά μας που τα οποία γίνονται removed. Τελικά έχουν πλάκα xaxa :). Θα whinαρουμε και θα παίρνουμε την απάντηση : STU we gave u similar skills as the ones that GODMODE rogues got, so u have to be happy. Rofl

 

Τουλάχιστον ως priest όταν σκοτώνεις κάποιον, χαίρεσαι ρε παιδί μου. Λες εγώ το έκανα (ασχέτως αν αφμιβάλω αν θα μπορούμε να σκοτώσουμε κάποιον στο wotlk). Αν παίζεις rogue τι χαρά παίρνεις? Είναι τόσο eazy mode πλέον το class που ακόμα και clicker να είναι ο rogue μπορεί να pwnάρει το σύμπαν. Αλλά έχει μαζέψει τόση σαβούρα πια αυτό το class - αναφέρομαι στους newcomers - που κλαίγονται ακόμα και για μηδαμινό χρονικά ανέβασμα του cooldown του ήδη overpower CoS....Go figure. Είναι τα αγαπημένα παιδιά της blizz και κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ. Ελπίζω να καταλαβαίνεις ποιο class είναι στην αντίθετη μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το achievment για τα 350.000 dmg το μόνο που διαπιστώνω είναι το πόσο casual έχει καταντήσει το παιχνίδι. Σε 32λεπτο wsg έβγαλα 395.000 dmg με τον μετριότατο affliction lock μου (http://eu.wowarmory.com/character-talents.xml?r=Lightning%27s+Blade&n=Kaileena) στον οποίο ακόμα και ως affl έχω παραλείψει το shadow embrace (kek) ενώ δεν διαθέτω καν pvp trinket....Spam dots=W1N. Φανταστείτε απλά κάποιον imba lock τι dmg βγάζει σήμερα και πόσο θα βγάζει στο lvl 80. Kαι η blizz μιλάει για achievment στα 350k (αν το μετέφερε σωστά ο paularas). World Of N00bish Casuals....

 

Εγώ ακριβώς για αυτό έχω βαρεθεί τον lock. Όλο dots και fear κάνεις στην ουσία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τερμα ο priest,πλεον σιγουρα για ςοτλκ lock η deathknight.

 

Η μεγαλη βλακεια με τους shadow priest einai oti αν βαλουν ενα αθλιο 51tp(λολ dispersion) δεν εχουμε επιλογη να παρουμε αντι για αυτο καποιο imba 21 pt απο αλλο tree.

Τι να παρω, spirit η improved death.

Πρεπει να παμε full shadow

Τα περισοτερα αλλα class αν εχουν χαλια talent μπορουν να πανε 50/21 o πριεστ τι να κανει εκτος απο quit?

 

 

Παει και το horror πο το fear

και γιατι? απο οτι λενε καποιοι μπερδευονταν με μερικα abilities και δεν καταλαβαιναν τι ακριβως εκαναν ΛΟΛ μαλλον καποιος εκανε 4 sec fear ton warrior του kalgan

 

Απλα ο shadow priest ειναι πεθαμενο class

Τι να κανω? pve? ο lock εχει πολυ καλυτερο dmg και πλεον και raid utilitie

ΚΑΙ ενα τρομερο 51 πτ στο demonology (και τωρα που ειναι αχρηστο πριν το buff ειναι απιστευτα fun spell τουλαχιστον)

 

Η να κανω pvp? πως να κανω pvp αν δεν ζω ουτε 5sec? Αν ηταν τα bg οπως παλια ουτε καν invite στο raid δεν θα σε εκαναν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, έχει ο καιρός γυρίσματα.

Στο κανονικό wow και επί χρόνια ήμασταν overpowered στο pvp με την διαφορά ότι δεν υπήρχε arena και δεν μας ήθελε κανένας σε pvp raid με shadowform.

Rogues, warriors και λοιπά classes μας έβλεπαν και άλλαζαν δρόμο.

Duels έχανα μόνο από κανέναν καλό shaman και από holy priests, αλλά οι alliance δεν είχαν shamans κι έτσι δεν είχαμε και πολλά να φοβηθούμε.

Θεμιτό είναι να αλλάξουν τα πράγματα και να βρεθούμε προσωρινά στον πάτο, αλλά όταν βλέπεις το καινούργιο 51 talent point skill σου να είναι τελείως άχρηστο, σε κάνει να νομίζεις ότι είσαι παρείσακτος στο game.

Ποιός έχει ανάγκη από ένα skill που δέχεσαι λιγότερο damage, δεν κάνεις καθόλου damage δεν παίρνεις health, δεν βγάζει τα dots, debuffs, είναι dispellable και δεν μπορείς να το καστάρεις όταν είσαι stunned, feared;

Ακόμα προσπαθώ να ανακαλύψω σε τι κατάσταση θα μπορούσε να χρησιμέψει.

Α βρήκα, σαν mana potion όταν φαρμάρεις mobs.

Αν και το να φαρμάρεις mobs δεν θα είναι και τόσο εύκολο πλέον με τόσους rogues τριγύρω. Η χαρά τους θα ήμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κατεβηκε το patch 992 κατι m και μετα δεν κανει τπτ ? νομιζω δεν μου εχει μπει ? παντα αυτοματα δεν κανει εγκατασταση και σου λεει τι καινουργιο εχει μπει στο παιχνιδι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...